TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394948 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 08:32:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 51 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nekoliko saveta za pametnu kupovinu suplemenata  (Pročitano 203821 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #214 poslato: April 28, 2014, 12:07:34 posle podne »

Odmah da ti kazem da ishrana i nije bas po propisima. Ne mozes da u obroke ubacujes hranu tipa ''sta pronadjes'' bez obzira na to sto zelis da se ugojis. Tebi kalorijski unos treba da bude visok, ali ne kalorije iz bilo koji namirnica. Takodje bitna je i kolicina unete hrane.
Za dorucak su jaja dobra, slanina i riblji stapici nisu. Jaja,riba,kao izvor proteina i ovsene,pirinac,galete od istih ili int hleb kao izvor UH.
Za rucak ti isto trebaju proteini i hidrati, kao i u obroku posle treninga. Opet ide meso,pirinac,krompir,pasulj.
Za veceru mozes ribu sa salatom,posne sireve, a ne sta ti padne pod ruku. Nije poetna nagurati masnig naslaga losom ishranom da bi se pomerila kazaljka na vagi, posle ces hteti da ih skines a to je tek tezak posao. Uzina ne mogu da budu slatkisi. To su lose navike. Za uzinu jedi voce,salate,kostunjavo voce. Vidis i sam da ti ishrana cak nije ni blizu ''propisa''. Neko te je ubedio da kilazu ''guras'' zatrpavanjem kalorijama iz svakojakih izvora, a to je po meni licno los put. Bolje da lagano guras misicnu masu nebo brzo nekvalitetnu. Na tebi je da odaberes...
Sačuvana
malzaharbl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #213 poslato: April 28, 2014, 11:54:11 pre podne »

Uglavnom se to svodi na 3 glavna obroka i izmedju oborka uvjek pojedem sta mi bude pri ruci (banane, slatkisi,corn flakes itd.)
Dorucak : jaja ( uglavnom kajgana sa slaninom ili cevenim mesom), riba u konzervi ili riblji stapici, slane palacinke itd.
Rucak: uglavnom imam 2 rucka uslovno receno, prije i poslije teretane. Prije se trudim da pojedem neku tjesteninu, peceni krompir sa mesom, pasulj. Poslije treninga se trudim da pojedem pilece bijelo, neku ribu, takodje pasulj + neki mlijecni proizvodi poput sira, jogurta itd.
Vecera: O njoj nekako najmanje pazim, jedem sta mi prvo padne za ruke. On sto mi je ostalo od rucka,napravim palacinke, pahuljice itd.
Sve u svemu trudim se da ispostujem ovo sve sto je vise moguce ali nekad ne bude tako, ali bas tim danima kad ne bude tako volio bih da imam taj gainer. p.s Kakvo je tvoje milsljenje o grahu iz konzerve ?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #212 poslato: April 28, 2014, 11:23:02 pre podne »

Napisi ovde sta jedes pa da vidim koliko je to ''po propisima''. Mozda ti neko ovde pomogne u postizanju cilja.  ;)
Sačuvana
malzaharbl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #211 poslato: April 28, 2014, 11:16:37 pre podne »

Ok, hvala na savjetu. Mislim da cu probati sa volumassom pa cemo vidjeti rezultate. Inace idem u teretanu vec 6 mjeseci redovno i nisam nista koristio od suplemenata pa sam se sad odlucio za taj korak jer nisam dobio skoro nista na kilazi a stvarno se hranim sto bi se reklo po propisima  :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #210 poslato: April 28, 2014, 11:08:06 pre podne »

Misljenja su podeljena jer kod gejnera postoje mnogo vece razlike u sastavu nego kod cistog proteina. Kod whey-a ti je protein iz surutke, i znas da je to to, uz neke minimalne razlike u sastavu AK, a ti mozes dodavati kolicine dekstroze koliko ti treba. Kod gejnera stvarno mozes da naidjes na kvalitetan sastav, jedan od njih je i pomenuti volumass, i tu dobijas dobar procenar proteina kako po merici, tako i za novac koji dajes. Kod drugih ima puno kalorija iz UH, malo proteina, i nisu isplativi, a i pitanje je kakvu masu ces dobiti od njih. Ako se odlucis za gejner, uvek pogledaj sastav, a dobra opcija ti je i whey+dex.
Sačuvana
malzaharbl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #209 poslato: April 28, 2014, 10:46:19 pre podne »

Visok sam 2.01 a imam 87kg, cilj mi je dobijanje mase uopsteno( ne mora biti cista misicna masa ). E sad zanima me sta je bolje kupiti, neki gainer tipa hyper mass 5000 ili volu-mass 35 ili neki whey-protein+glukoza ? Citam mnoge forume na netu i uglavnom puni su predrasuda prema gainerima nazivajuci ih "kantom secera". Molim vas za vase iskreno misljenje i savjet. Unaprijed zahvaljujem....
Sačuvana
Lilit90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #208 poslato: April 27, 2014, 05:35:29 posle podne »

Pitam zato sto se ne razumem..ne znam sta tu nije jasno..korisnije je da mi neko odgovori ..a ne da odgovara pitanjem.
Sačuvana
Voki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #207 poslato: April 27, 2014, 04:53:30 posle podne »

Imam pitanje u vezi s par namirnica ..da li se mogu uzimati :
koziji  sir, kokosovo i bademovo mleko? parmezan ..i mocarela? Hvala
Kako mozes tako nesto da pitas! :/
Sačuvana
Lilit90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #206 poslato: April 27, 2014, 01:06:20 posle podne »

Imam pitanje u vezi s par namirnica ..da li se mogu uzimati :
koziji  sir, kokosovo i bademovo mleko? parmezan ..i mocarela? Hvala
Sačuvana
Goran87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


« Odgovor #205 poslato: April 16, 2014, 03:52:26 posle podne »

A ko te je savetovao tako da treniraš? :)

Drugar jedan koji vec duze vreme ide, uglavnom to tako radim do ponedeljka, a od ponedeljka krecem tipa:

dan 1: grudi + biceps.
dan 2: noge.
Dan 3: odmor.
Dan 4 i dan 5 cekam da mi pokaze sta i kako...

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #204 poslato: April 16, 2014, 01:07:00 posle podne »

A ko te je savetovao tako da treniraš? :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #203 poslato: April 16, 2014, 06:47:41 pre podne »

Nema na cemu. Tih 3oo grama vec bolje zvuci.  ;)
Sačuvana
Goran87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


« Odgovor #202 poslato: April 15, 2014, 03:48:23 posle podne »

Ishrana ti je super,samo što bi mogao da ubaciš i meĂ°uobroke- užine,jer ti treba minimalno 5 obroka dnevno.
Ne moraš uvek isto jesti,pogledaj po Forumu i videćeš da imaš raznih opcija,uostalom i bitno je različitim stvarima hraniš svoje telo.
Super je što si protein uzeo. Za sada ostani na njemu,pa ćeš postepeno ubacivati i ostale suplemente. Šta radiš tačno u teretani?

Dusane hvala na odgovoru.
U teretani uglavnom radim neke kruzne treninge samo sprave nista bucice.
Npr krecem od sprava za grudi ima ih 3 na svakoj radim 3 serije po 10ponavljanja.
- Zatim prelazim na sprave za ramena to su neke 2 sprave isto radim 3 serije po 10 ponavljanja.
- Prelazim na sprave za ledja kojih ima 3 i opet isto svaka sprava 3serije-10ponavljanja po seriji.
- Onda prelazim na spravu za trbusnjake i sa nekih 20kg tegova radim 4 serije po 25 trbusnjaka.
- Za noge isto radim 2 sprave po 3 serije.
Kada sve to zavrsim prelazim na jednu spravu na kojoj se moze bas dosta vezba raditi pa radim malo biceps-triceps
Sprava izgleda nesto na ovaj fazon : http://prntscr.com/3a831j
I onda idem pola sata na kardio brzo hodanje gledam da su mi otkucaji 130.
Idem 2dana pa pravim jedan dan pauzu.


Hvala TwinSix na odgovoru samo jos da kazem da sam pogresio kada sam rekao da jedem 120grama krompira pre treninga pomesao sam sa pirincem ustvari jedem 300grama krompira pre treninga, a 120grama pirinca posle treninga.


« Poslednja izmena: April 16, 2014, 09:09:56 pre podne od strane Robert » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #201 poslato: April 15, 2014, 01:32:34 posle podne »

Ishrana ti je super,samo što bi mogao da ubaciš i meĂ°uobroke- užine,jer ti treba minimalno 5 obroka dnevno.
Ne moraš uvek isto jesti,pogledaj po Forumu i videćeš da imaš raznih opcija,uostalom i bitno je da različitim stvarima hraniš svoje telo.
Super je što si protein uzeo. Za sada ostani na njemu,pa ćeš postepeno ubacivati i ostale suplemente. Šta radiš tačno u teretani?
« Poslednja izmena: April 16, 2014, 01:05:37 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #200 poslato: April 15, 2014, 06:43:20 pre podne »

Pozz. Generalno ishrana ti je ok.
1. Dorucak: Ne znam koliko ti je grama u tih 7 kasika,ali na tvoju masu bar nekih 1oo-15o grama bi trebao da uneses,whey ok,samo umesto mleka ide voda.
2.Rucak: Na 120 gram krompira imas oko 2o grama uh,mislim da ti je to malo pred trening. Belo super,mozes i crveno, salatu nema potrebe da meris,samo gazi.
3.Vecera ti je ok
4 obrok treba da imas,malo ti je 3 u toku dana,tunjevina oprana,posni sir,samo ne preteruj sa konzervama,bolje sveza riba,ili belo meso,posni sir...
Od supsa ubacis kreatin 5 grama pre treninga i 5 posle uz whey i dex i to je osnnova. Samo sto nisi napisao koji ti je cilj vezbanja?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 51 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.055 sekundi sa 18 upita.