TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 08:54:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 51 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nekoliko saveta za pametnu kupovinu suplemenata  (Pročitano 204660 puta)
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #499 poslato: Januar 20, 2015, 09:21:34 posle podne »

Meni su ti obroci koje mnogi zovu ''uzine'' najveca glupost. Te, nazovimo ih, uzine su u glavnom neko voce, u glavnom jabuka. Kao da nekoga jabuka moze zasititi...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Onix
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #498 poslato: Januar 20, 2015, 07:38:45 posle podne »

Citat
Jel sam pročitao 'treninge za definiciju' ili mi se čini?
Pa koliko puta treba reći da se definicija pravi isključivo ishranom, to više i ptice na grani znaju
Jasno mi je da ide sve iz kuhinje to nisam dovodio u pitanje :) Nisam bas totalni pocetnik, a i zadovoljan sam napredkom i izgledom nego sam pitao zbog katabolizma

@Miletić Dušan
1 obrok Kad ustanem ness kafa pa posle 3-4 supene kasike ovsenih u solji jogurta
2 obrok 3-4 kuvana jaja, masline, ajvar, jogurt, malo cajne
3 voce(pomorandze, jabuke, banane, grejp, kivi zavisno od sezone)
5 pileca supa, pilece belo (snicle przene) i boranija
6 poslednji ostane mi mesa, ajvar i slicno, solja mleka pred spavanje
p.s. to mi je danasnji raspored ali uglavnom je nesto na tu foru
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #497 poslato: Januar 20, 2015, 06:21:27 posle podne »

Kako ti otprilike izgleda ishrana, po obrocina nam napiši  šta jedeš ?
Sačuvana
Onix
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #496 poslato: Januar 20, 2015, 06:18:34 posle podne »

Hvala na odgovorima ljudi, ipak necu uzimati amino :) Ishrana tj "mamina kuhinja" mi je skroz korektna sto se tice kvaliteta kao i broja obroka. Radim treninge za definiciju pa sam se uplasio da ne odem u minus ako nekad preteram sa radom ako me razumete
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #495 poslato: Januar 20, 2015, 02:54:44 posle podne »

Pozdrav narode,
 razmisljam da uzmem amino kiseline. Do sad nisam koristio suplemente i amino bih uzeo zbog sprecavanja razgradnje misica. Da li imate neki savet u vezi proizvodjaca, kad i koliko se uzima i da li je ovo uopste dobar potez?? :)

Da li će doći do razgradnje mišića ne zavisi samo od amino kiselina već i od načina (obima i intenziteta treninga) i od načina ishrane. Suplementi su dobrodošli, protein, bcaa, glutamin (pre svega bcaa i glutamin kada je u pitanju sprečavanje katabolizma) ali opet zavisi i koji su ciljevi u pitanju i kakva je kompletna slika što se treninga-klope tiče...

kod amino je često "problem" doziranje, brzo se potroše ako ih koristiš u adekvatnim (da ne kažem velikim) dozama
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #494 poslato: Januar 20, 2015, 01:50:35 posle podne »

Da li je dobar potez ili ne zavisi o tome kako se hraniš,šta želliš da postigneš i kako treniraš. Iskreno mislim da nemaš potrebe za tim i da postoji dosta suplemenata koje su po prioritetu ispred amino  :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #493 poslato: Januar 20, 2015, 01:13:49 posle podne »

Pozdrav narode,
 razmisljam da uzmem amino kiseline. Do sad nisam koristio suplemente i amino bih uzeo zbog sprecavanja razgradnje misica. Da li imate neki savet u vezi proizvodjaca, kad i koliko se uzima i da li je ovo uopste dobar potez?? :)
Да ли си на некој такмичарској дијети или радиш ујутру кардио на празан стомак? Питам јер не знам због чега су ти амино приоритет...
Sačuvana
Onix
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #492 poslato: Januar 20, 2015, 01:12:10 posle podne »

Pozdrav narode,
 razmisljam da uzmem amino kiseline. Do sad nisam koristio suplemente i amino bih uzeo zbog sprecavanja razgradnje misica. Da li imate neki savet u vezi proizvodjaca, kad i koliko se uzima i da li je ovo uopste dobar potez?? :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #491 poslato: Januar 14, 2015, 10:02:45 posle podne »

I ja uvek savetujem da se pije po 10g i "pristalica" sam faze punjenja ali isto tako znam dosta ljudi koji stalno piju samo po 5g. Kao i za mnoge druge stvari to je individualno i moraš isporbati i pronaći ono to tebi najviše odgovara :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #490 poslato: Januar 14, 2015, 03:37:48 posle podne »

Pre sam pio BioTechov kreatin, uzimao sam 2 puta dnevno po 5g (pre i posle treninga)

Sad cu ponovo da uzmem kreatin (500g) i razmisljam da radim fazu punjenja ali da kasnije pijem samo 5g dnevno, jer koliko sam citao na netu i to je sasvim dovoljno, jedino me zanima da li je bolje da uzimam tih 5g pre ili posle treninga?

da, navodi se da čak i doze od 3-5 g dnevno mogu imati željeni efekat. Možeš isprobati i tako, pa ćeš videti da li si zadovoljan.  I ja mojim kupcima savetujem 10 g, to je prosek.  Teško je precizirati u gram, ovo su samo okviri.  Možeš popiti kreatin zajedno sa proteinom i dekstrozom posle treninga, sa dosta vode.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #489 poslato: Januar 13, 2015, 10:29:00 pre podne »

Jos jedan glas protiv Dymatize kreatina. Jednostavno nista od njega i u mom slucaju. Ultimate Nutrition ili Labrada definitivno.
+1 Očaj živi, a otišla kutija od kilogram.

Evo od mene jedan ogroman plus za Dymatiz kreatin monohidrat.kada sam uskladio ishranu i osnovne suplemente odlicno je odradio posao.
Ovo vam samo govori da nismo svi isti i da svakome od nas nesto drugo prija.
Ali ako vam neki suplement ne odgovara to nikako ne znaci da je on los vec samo vama ne odgovara.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #488 poslato: Januar 13, 2015, 03:58:49 pre podne »

Bolje nemoj da radiš fazu punjenja, a uzimaj 5g pre i 5g posle ali ako si već odlučio onda je moja preporuka posle treninga.
Sačuvana
wolf96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #487 poslato: Januar 13, 2015, 03:55:53 pre podne »

Pre sam pio BioTechov kreatin, uzimao sam 2 puta dnevno po 5g (pre i posle treninga)

Sad cu ponovo da uzmem kreatin (500g) i razmisljam da radim fazu punjenja ali da kasnije pijem samo 5g dnevno, jer koliko sam citao na netu i to je sasvim dovoljno, jedino me zanima da li je bolje da uzimam tih 5g pre ili posle treninga?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #486 poslato: Decembar 17, 2014, 03:05:26 posle podne »

Nisam uzimao oko 3 nedelje kre alkalyn pravio sam pauzu,ma necu da tadim punjenje uzimacu stalno 5 pre i 10 posle i to je to.

Nema potrebe da uzimaš više od 10 g dnevno, nećeš time ništa postići.  10 g je sasvim ok.   Povećaj unos tečnosti (vode) u toku dana.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #485 poslato: Decembar 17, 2014, 01:10:02 posle podne »

Ja ti predlažem da uradiš punjenje 5-7 dana 4x5g, a kasnije nastaviš sa 2x5g pre i posle treninga :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 51 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 18 upita.