TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 08:13:47 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 51 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nekoliko saveta za pametnu kupovinu suplemenata  (Pročitano 193104 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #694 poslato: Januar 10, 2018, 09:40:16 pre podne »

A što se tiče same kupovine suplementacije uvek prvo treba znati šta je cilj kojem težimo.
Za svaki cilj bilo da je na primer definicija,rad na mišićnoj ili telesnoj masi može se uraditi kombinacija sa suplementacijom.
Naravno prvo uvek ishrana a supsi kao odlična podrška.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #693 poslato: Januar 07, 2018, 11:36:36 posle podne »

Treba ti vise odmora, malo je jedan dan pauze u toku nedelje. Za noge odvoj poseban dan jer ih ne mozes kvalitetno trenirati sa ramenima i trbusnjacima.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #692 poslato: Januar 07, 2018, 11:21:46 posle podne »

Svi se nekako uvek kao izgovor "uhvate" za priču o telesnim tipovima..."jao ja sam ektomorf i teško napredujem"...

Iskreno ne znam kakav epohalan napredak očekuješ za mesec dana treninga? Jedino ako ti je cilj "masna masa"...

Tvoj napredak se meri mesecima, godinama, decenijama provedenim u dobro formulisanom planu treninga i sređenoj ishrani...

Dobio si savet šta bi ti pomoglo od suplemenata...a umesto gejnera dodaj još 1-2 kvalitetna obroka i nema problema...

Vrati se na podeljene tekstove, pročitaj, zainteresuj se, a ne samo kuknjava u prazno!

O iluzornosti gejnera... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/prica-o-gejnerima-i-ishrani
Sačuvana
Milanb1994
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #691 poslato: Januar 07, 2018, 09:14:24 posle podne »

Kako ti izgledaju treninzi, koliko puta nedeljno treniraš ?
Treniram 3 pa 1 dan odmora,prvi dan grudi (5 vezbi po 3 serije),triceps(4 vezbe)
Drugi dan ledja(5 vezbi),biceps(4vezbe)
Treci dan noge ramena i naravno trbusnjake  skoro pa na svakom treningu...sve je to ok imam upale,al eto imam taj problem verovatno i takav metabolizam da nemogu da probijem tih 75 kg tezine..sigurno je i da je do ishrane,zato sam hteo da vidim za savet da li bi bilo pametno da ubacim npr neki gejner ili sta bi mi vec pripomoglo? :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #690 poslato: Januar 07, 2018, 08:47:13 posle podne »

Kako ti izgledaju treninzi, koliko puta nedeljno treniraš ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #689 poslato: Januar 07, 2018, 01:38:18 pre podne »

Ah, ah...ah...i opet ah!!!

Najbolji stimulans za povećanje mišićne mase je dobro formulisan i "dobro doziran" trening sa opterećenjem...

Tvoj glavni problem je pre svega bio nedovoljan stimulans za rast!

Ishrana i treninzi su primarni, i nijedan suplement ih ne može zameniti, zato više priče o fomulisanju treninga, kvalitetnih obroka...a o suplementima - proteinski suplement( idealno WPC)...omega-3 esencijalne masne kiseline i naravno vitaminsko-mineralni kompleksi( akcenat na vitamin D3 i K1, vitamin C, vitamine B-grupe, visokoapsorptivne oblike magnezijuma i cinka, gvožđe...)

https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/koji-je-whey-protein-najbolji-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/omega-3-ishrana-iili-suplementi-ima-li-razlike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/da-li-nam-je-potrebna-suplementacija-vitaminima-i

Zna se kako izgledaju "svaštojedi" ;) Hoćeš da budeš mangulica ili...?!

Predlažem da otvoriš svoju temu gde možemo detaljno o svemu...

Za početak, iščitaj, nadam se da čitanje nije problem... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najcesce-greske-u-radu-na-povecanju-misicne-mase

Sačuvana
Milanb1994
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #688 poslato: Januar 07, 2018, 01:26:41 pre podne »

Pozdrav narode :)
Treba mi mala pomoc/sugestija.
Imam 23 god i veliki problem,godinama nemogu da nabacim kilograme stojim na istoj kilazi vec dve god(visok 185,74kg).
Pre mesec dana sam krenuo u teretanu vezbam redovno i bas sam voljan da uspem da nabacim koji kg.Pa me zanima koji suplement bi mi bio najbolji za pocetak da ubacim uz naravno ishranu koju sam takodje uskladio s treningom(mada mi neki kazu da zderem sve😂)??
Hvala unapred!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #687 poslato: Septembar 12, 2017, 09:02:13 posle podne »

Slaviša je dao odličan predlog, razmisli o kupovini ovih većih pakovanja jer su mnogo povoljnija. Ako ti finansije ne omogućavaju kupovinu  velikih pakovanja predlažem ti da dobro razmisliš da li su glutamin/bcaa u ovom trenutku najpotrebniji od suplemenata.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #686 poslato: Septembar 12, 2017, 02:12:20 posle podne »

Odluči se za glutamin i BCAA u prahu...

Ako govorimo o odnosu cena/kvalitet, najprihvatljivije deluje...

https://www.pansport.rs/amino-kiseline/glutamin/power-glutamine

https://www.pansport.rs/amino-kiseline/bcaa/power-bcaa-211

Naravno tu su manje modifikacije koje se tiču apsorpcije i ukusa...ali u osnovi su sve to varijacije na istu temu...naravno, obratiti pažnju na renome proizvođača...

Nadam da se je sve sređeno po pitanju ishrane i treninga pa je najveći problem odabir glutamina i BCAA...
« Poslednja izmena: Septembar 12, 2017, 02:34:32 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
krank
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


eat train sleep repeat

« Odgovor #685 poslato: Septembar 12, 2017, 11:08:51 pre podne »

Pozdrav da li moze savet za kupovinu glutamine + bcaa dobio sam par predloga jedan je od Amixa drugi Sciteca pa me zanima, koja je bolja varijanta ili neki vas predlog
« Poslednja izmena: Septembar 12, 2017, 11:12:07 pre podne od strane krank » Sačuvana
\"Skromnost bi morala biti vrlina onih koji nemaju drugih vrlina.\"
\"Na sledecim izborima glasam za Ali Babu, on je imao samo 40 lopova.\"
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #684 poslato: Jul 14, 2017, 10:05:31 posle podne »

Stvarno odlican No samo sto mu je cena malo veca, pa se obicno opredelim za neki povoljniji :)
Sačuvana
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #683 poslato: Jul 14, 2017, 09:14:14 posle podne »

Tako sam nekako i mislio,pridrzavacu se ovih uputstava  :)
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #682 poslato: Jul 14, 2017, 04:42:04 posle podne »

I ja sam prezadovoljan tim reaktorom, dva puta sam ga uzimao i uvek je radilo kao sat.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #681 poslato: Jul 14, 2017, 04:08:51 posle podne »

Moj savet bi bilo strategijsko uzimanje - samo pre prioritetnih treninga...

U suštini svaki od suplemenata iz ove grupe redovnim uzimanjem posle oko 2 nedelje gubi na efikasnosti( "zasićenje"), tako da su pauze od bar nedelju dana potrebne...

Malo detaljnije o NO-reaktorima...

Ovo je jedna od omiljenih grupa suplemenata svakog naprednijeg vežbača ili ambicioznog početnika. Bolja mišićna pumpa, jači mentalni fokus na treningu, prividno smanjenje osećaja umora i „prolazna izdržljivost“ – čarobni napitak koji ipak ima svoja ograničenja i u pogledu dužine uzimanja, kao i jačine efekta.
Najčešće se radi o kompleksnim „mešavinama“ više različitih sastojaka čiju osnovu čine tzv. NO-matrice.

Prisetimo se šta je to NO( azot-monoksid)?

Pre tridesetak godina AZOT MONOKSID (NO ili azot oksid) je bio poznat kao nusproizvod ljudskog metabolizma, kao jedan od sastojaka smoga i kiselih kiša, ali je na kraju postao jedan od izvora zdravlja i snage? Dramatičan preobražaj?!
Naučni egzorcizam „demonskog gasa” koji se u ljudskom telu „razgradi” za 10 sekundi ?!
NO nije samo gas nego je i slobodni radikal! Slobodni radikali su vrlo reaktivne materije, uzroci oksidativnog oštećanja naših ćelija, uzrok svih zala od karcinoma, kardiovaskularnih bolesti do starenja?! Ali, neki slobodni radikali i nisu tako zli, ako ih naše telo iskoristi na pravi način ?!
NO – slobodni radikal u službi našeg zdravlja...manje poznata osobina slobodnih radikala je da kao deo imunog odgovora pomažu u uništavanju uzročnika bolesti, kao što su neki infektivni uzročnici – npr. bakterije, kao i ćelije tumora.

Azot-monoksid (NO) je prvi put uspeo da dokaze Joseph Priestley 1772. Azot-monoksidu nisu pridavali na značaju sve do 1987. godine. Tada je otkriveno da je NO značajan agens koji proširuje krvne sudove u našem organizmu.
Endotel je sloj ćelija koji sa unutrašnje strane oblaže sve krvne sudove u ljudskom organizmu. Ćelije endotela proizvode razne supstance koje utiču na glatke mišićne ćelije u zidovima krvnih sudova koje regulišu „tonus” istih. Za nas je svakako najbitniji NO ( azot – monoksid) koji deluje „opuštajuće” na te glatke mišićne ćelije, a samim tim i na bolju prokrvljenost...tj. i na nivou krvnih sudova koji ishranjuju naše „cenjene” mišiće.
Bolji protok krvi = brži dotok hranljivih materija = brže uklanjanje nusprodukata mišićnog rada = bolja mišićna pumpa = brži oporavak i stimulacija za rast mišića!!!
Pored mišića, tj. njihove bolje prokrvljenosti, NO u mozgu aktivno učestvuje u komunikaciji između nervnih ćelija, kao i prevenciji nastanka krvnog ugruška( tromba), regulaciji krvnog pritiska, erekciji, lučenju hormona rasta i sl.

Koji su sve izvori NO sastojci NO-reaktora?

Arginin - U istraživanju koje je objavljeno 1998. u Biohemijskom žurnalu, istraživači sa Teksaškog univerziteta pokazali su da je L-arginin neophodan za sintezu NO u telu. Arginin je uslovno esencijalna amino kiselina(esencijalna za decu i sportiste ), prekursor azot oksida. Namirnice bogate L-argininom su orašasti plodovi, meso (crveno meso, piletina, ćuretina), riba (poput lososa, tune i skuše) , soja, žitarice, mahunarke, integralni pirinač, suvo grožđe, čokolada, belance, susam, mlečni proizvodi...

Pomenimo i to da arginin može biti u naprednijim oblicima koji omogućavaju jači i produženi efekat poput arginin alfa-ketoglutarata( AAKG), arginin etil-estra, arginin ketoizokaproata…

Citrulin – blisko vezan za metabolizam arginina i produkciju NO. Smatra se da je citrulin jači NO-booster u odnosu na arginin, a istovremeno povećava aerobnu izdržljivost, smanjuje skupljanje mlečne kiseline u mišićima i ubrzava oporavak.

Pod uticajem NOS( enzima za proizvodnju NO) se u procesu pretvaranja argnina u citrulin na nivou krvnih sudova oslobađa NO!

Lubenica je bogat izvor amino kiselina – citrulina i arginina za koje je otkriveno da snižavaju krvni pritisak. U 120 g lubenice nalazi se čak 150 miligrama citrulina, u najvećoj količini nalazi se u kori i središnjem delu lubenice.
Kao što vidimo većina NO-prekursora se nalazi u našim namirnicama, ali količine istih su često nedovoljne za željeni efekat.

Agmatin – derivat arginina koji preko efekata na enzime koji učestvuju u stvaranju, tj. razgradnji NO doprinosi boljem prometu ovog jedinjenja u našem telu uz niz pozitivnih efekata na zdravlje naših nervnih ćelija, modulaciju bola, bolje raspoloženje i sl.

Drugi bitan sastojak – KREATIN?

Glavna pomoć u „regeneraciji“ potrošenih molekula ATP je kreatin-fosfat.  Dakle, prva i osnovna uloga kreatina je da bez povećanja „broja“ molekula ATP-a u mišićima, doprinese efikasnijem „recikliranju“ istih. Više ATP – više energije za naše mišiće! Pomenimo i druge značajne efekte kreatina – voluminizaciju, uticaj na pH mišića i posledičnu sintezu mišićnih proteina, oporavak…
Kreatin se u ovim kompleksnim suplementima nalazi u različitim oblicima – najčešće su to kreatin-monohidrat, nekada puferovana verzija( „alkalin“), nekada su to i estri – kreatin-etil-estar, ili pak mešavine istih za maksimalni učinak.

Stimulansi i nootropici?

Jedna od bitnih stavki naprednih NO-reaktora je i kompleks prirodnih stimulanasa sa ciljem podizanja mentalnog fokusa i maskiranja osećaja umora. Neki od ovih sastojaka su poznati i priznati i u zvaničnoj medicini.
Kofein – poznat po svom jedinstenom i neponovljivom efektu, ekstrakt zelenog čaja - bogat katehinima( EGCG), esktrakt guarane, ginkgo, vinpocetin, ekstrakt korena rodiole, sinefrin( sve ređe) …


TAURIN!

Većina taurin vezuje za energetske napitke i „eventualni“ boost učinak istog, ali istina je drugačija – on je neuroprotektor( dokazano pomaže kontrolu epileptičnih napada), stabilizator ćelijske membrane, balansero magnezijuma i kalijuma u našim ćelijama , zaštitnik našeg srca, ćelijski voluminizator, „blag sedativ“…

BETA-ALANIN?

Mnogi ga nazivaju naprednim kreatinom jer po svojim svojstvima mišićnog pH reagulatora, netralizatora mlečne kiseline( produkt mišićnog rada) i indirektnog uticaja na produkciju NO nadmašuje ubedljivo sve moći kreatina – i sa aerobnog i sa anaerobnog aspekta !

Korisni dodaci…

Često se ovim suplementima dodaju BCAA, glutamin, dekstroza, potencijatori insulina( alfa lipoinska kiselina), vitamini B-grupe( npr. niacinin), magnezijum, kalijum, sa ciljem postizanja maksimalnog učinka sastojaka ovih kompleksnih suplemenata, kao i zaštite od razgradnje, prevencije dehidratacije i sl.

Sve što slatko traje kratko…

Tako je i sa učinkom NO-reaktora. Smatra se da posle 10-14 dana redovnog uzimanja „reaktori“ gube svoju efikasnost( i pored povećavanja doze efekat izostaje) pa je potrebno napraviti pauzu od bar nedelju dana ne bi li se povratila „osetljivost“ na sastojke. Strategijski pristup uzimanju daje najbolje rezultate – uzmati samo pre prioritetnih treninga!
Ne prekoračujte propisane doze, obratite pažnju na stimulativne sastojke( kofein, teofilin, teobromin, sinefrin) – neki reaktori po dozi mogu imati veće doze pomenutih sastojaka( do 350 mg kofeina, 10 mg sinefrina i sl.), pa bi bilo preporučljivo krenuti sa „pola merice“ do utvrđivanja „tolerancije“.
Ne zaboravite da NO-reaktori moraju biti ispraćeni adekvatnim trenažnim planom i kvalitetnom ishranom da bi dali maksimalni učinak!

UPOZORENJE!!!

Ako imate problema sa krvnim pritiskom, poremećajima srčanog ritma( aritmije), urođenom srčanom manom, problem sa krvnim sudovima mozga, kao i zgrušavanjem krvi - ova grupa suplemenata je kontraindikovana! Oprezno, ništa nije važnije od zdravlja! Pre uzimanja bilo kog suplementa iz ove grupe konsultujte se sa nekim dovoljno stručnim i odgovornim da Vas posavetuje i oko odabira, doziranja i mogućih neželjenih efekata!
« Poslednja izmena: Jul 14, 2017, 04:50:41 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #680 poslato: Jul 14, 2017, 02:25:27 posle podne »

Uzeo sam SHOCK THERAPY NO reaktor od firme Universal i utisak kada sam ga pre neki dan uzeo prvi put pre treninga.... VAU!!
Trening sam bukvalno pojeo i razmišljao šta bih još mogao da uradim,efekat sam osećao i par sati posle treninga...
Moje pitanje je,koliko bi vremenski mogao da se koristi i da li bi trebalo praviti neku pauzu,jer ovo je stvarno EXTRA suplement?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 51 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 18 upita.