TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 02:02:31 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 316 317 [318] 319 320 ... 422 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening za danas  (Pročitano 923991 puta)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #1568 poslato: Decembar 24, 2014, 11:29:53 pre podne »

kako misliš ne idu ti kolena unutra? Možda ti to ne vidiš na svojim snimcima, ali skoro svaki čučanj na snimku 85-95% 1RM dupe prvo ode gore, kolena pobegnu unutra i tako izvlačiš. Nije toliko evidentno kao kod Dejana, ali i dalje je daleko od toga da se ne vidi...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #1567 poslato: Decembar 24, 2014, 11:04:43 pre podne »

2.skocni zglobovi su mi jako slabo razgibani zbog iskakanja i nekih nerava koji su sad prekstani istezem redovno i malo je bolje ali i dalje verovatno vise tight nego kod vecine vezbaca.

3. kontam da je ovo posto do recimo pre pola godine mi ovaj misic uopste nije ni postojao xDDD cak kad sam ga dobio malo jedno vreme su me bolela kolena sad je valjda k al rpedpostavljam da jos uvek kaska

4. za ovo isto nisam bas siguran kontam da vecina ljudi ima disproporcionalno slabu zadnju lozu pa i ja

inace kolena mi NIKAD ne upadaju unutra ni na maxu niti uopste osetim tendenciju da mi idu unutra
gledao sam Ben Rica on je jedno vreme radio za wl patikama pa je izbacio i kad je poceo ponovo rekao je da ga zanosi napred i da mu dupe ide prvo gore... sad ja sam veci deo zivota radio low bar i skontao sam da mi odgovara i na high bar isto al cim sam presao recimo nekih 80% osetim da me jako zanosi a nemam flexibilnost skocnih zglobova da radim bez njih mada kontam da cu probati od nove god :/
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #1566 poslato: Decembar 24, 2014, 09:20:27 pre podne »

podizanje dupeta na čučnju skoro UVEK prati upadanje kolena unutra. Pogledajte vaše snimke i obratite pažnju na kolena u trenutku kad kukovi/dupe ode gore... Kolena su u 'valgus' položaju - beže unutra.

Razloga za ovo može biti nekoliko:
1- Nedovoljno snage u kukovima/guzici (gluteus miniumus/medius/maximus, eksterni rotatori kuka). Verovatno zbog preopterećenih aduktora kuka dolazi do rotacije na unutra, što destabiliše femur i povlači koleno na unutra. Jako je bitno da budu izbalansirani mišići rotatora kuka.
2- Loša razgibanost nožnog zgloba koja sprečava koleno da ide dalje napred. Onda beži na unutra, jer ga težina na leĂ°ima gura i mora da ode negde - zapravo opet se ceo kuk rotira na unutra.
3- NEdovoljna snaga vastus medialisa na kvadricepsu dovešće do loše stabilizacije kolena.
4- Druga strana butnog mišića - zadnja loža nije dovoljno jaka (semimembranosus i semitendinosus).

Ojačati ove mišićne grupe na pravi način i raditi sa manjim kilažama je mnogo bolja opcija nego da ovo UĂDE U NAVIKU, jer onda se na sve to nadovezuje i 5- psihički momenat u kome osoba iako nema slabih tačaka i dalje po nekom utabanom moždanom impulsu gura kolena na unutra. Ali obično ljudi nemaju volju za korekcijom nego guraju ovako, jer im je teško da budu strpljivi da koriguju sve što treba sa malim kilažama...

Ja bih rekao da tu uglavnom guzica zakaže, i da treba raditi majd-masl vezu na guzici u čučnju  ;)

I da se ne bi ja sad pravio pametan ovde, imate sve to na http://bretcontreras.com/knee-valgus-valgus-collapse-glute-medius-strengthening-band-hip-abduction-exercises-and-ankle-dorsiflexion-drills/


Sačuvana
Arbeit macht frei.
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #1565 poslato: Decembar 23, 2014, 09:52:51 posle podne »

Moje neko razmisljanje:
Sipka nize ako su ti ledja dominantnija, a vise ako su kvadovi. Ili ides obrnutom logikom ako hoces da jacas partiju koja je slabija, a ne da guras vecu tezinu.
Problem kod nize sipke moze biti lomljenje, jer iako je poluga kraca ides u veci pretklon i samim tim vertikalna sila jace deluje na ledja. Dodatno je problem dubina, moze se desiti da ces teze postizati (ili probijati) paralelu.

Nekako prirodnije mi lezi uzi stav uz visu sipku i siri uz nizu, ali opet to su sve moja neka opazanja na sebi.
Dugo sam radio sa uzim stavom i nesto visom sipkom, ali sam pri vecim kilazama imao vece probleme sa formom, sad gledam sa sirim stavom i nizom sipkom, lakse odrzim formu.
E sad, problem je sto sam u zadnje dve godine svega dva puta po nekoliko meseci bio u mogucnosti da radim cucanj, pa nemam neke sigurne zakljucke.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #1564 poslato: Decembar 23, 2014, 08:10:24 posle podne »

Htedoh reci da ce te manje teg
 lomiti ako je sipka nize...Moja greska za pretklon

Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #1563 poslato: Decembar 23, 2014, 08:01:02 posle podne »

pretklon je veci kad je sipka nize al bi opetecenje na ledja trebalo da je manje jer je poluga kraca valjda...
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #1562 poslato: Decembar 23, 2014, 06:18:01 posle podne »

kosi 3x10x100
propadanja 3x10x40kg
@ eXe ako spustis sipku bice sigurno manji pretklon ...mada mislim da je to posledica i slabije prednje loze od zadnje
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #1561 poslato: Decembar 23, 2014, 04:25:17 posle podne »

to sto ide dupe prvo gore je posledica slabih donjih ledja? pitam jer ja to stalno radim da li bi prelazak iz high bara u low trebao malo da fixuje to? Hvala
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #1560 poslato: Decembar 23, 2014, 04:12:06 posle podne »

U kom sportu u Srbiji imaš love? :D
Sačuvana
lifestyletm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #1559 poslato: Decembar 23, 2014, 03:45:23 posle podne »

Offtopic. Ima li kakve love u ovom sportu ili samo za svoju dusu? :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #1558 poslato: Decembar 23, 2014, 01:02:20 posle podne »

prepravi stalak  ;)
Ne radi se o brzini kako radiš čučanj, već o stavu/tehnici/položaju leĂ°a/nogu/stavu. Imao si i preko tih 165 na snimku, ali već na 160 dupe beži gore a kolena upadaju unutra. To nije samo tvoja originalna tehnika, već slabost tehnike i na tome bi trebalo da radiš da bi bio jači ubuduće.

Što se tiče benča samo ti kažem da ti ne uĂ°e u naviku podizanje dupeta kad je teško, jer to ni u jednoj federaciji neće dobiti 2 bele. 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
ddeejjaann
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 82


« Odgovor #1557 poslato: Decembar 23, 2014, 10:34:09 pre podne »

Hvala na savetima :)
Inace ovo je posle pauze od nedelju dana,i manjivnja kreatina...sto se oseti mali pad snage,inace cucanj radim polako,a sad sam zbrzao nisam znao dal cu moci
A stav i dubinu ne mogu da menjam,zato sto ovaj homemade stalak je kao prvo uzak,a ima i blokatore pa ne mogu dublje
Bench mi je uvek bio slaba tacka,a ovo je PRVI trening sa daskama ,i veca kilaza,pa zato dupe ide

Evo pogledaj dal me teg lomi kad radim sporije cucanj:
https://www.youtube.com/watch?v=FPjTGygD_OI
Sačuvana
Powerlifting competitor
Gold medal on Balcan championship in category -75kg junior
TOTAL 500kg
https://www.youtube.com/watch?v=svUSdk00q3Y
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #1556 poslato: Decembar 23, 2014, 09:51:00 pre podne »

Evo mene i na ovom forumu,posle pauze od nedelju dana, fino to islo
Čučanj 135 5sx5
Good morning 115 3sx5
Uski Bench 100kg 5sx5(daske 9cm) dupe ide gore,strah me da me teg ne poklopi posto vezbam sam xD
Propadanja +30kg 3sx5
Powerclean 90kg 5sx5
Čak iz dosade i snimak celog treninga :D
Mislim da će te čučanj dosta izlomiti na većim kilažama. Dubina je diskutabilna, možda ti ne bih dao ni paralelu na snimku. Samo probaj sa manjom kilažom (60-70kg) da staneš za nijansu šire i da guraš kolena više napolje - to bi trebalo da probije paralelu i skine malo tereta sa leĂ°a. Pazi da ti ovo odizanje dupeta kad je teško ne preĂ°e u naviku, jer ćeš na takmičenjima imati problema da dobiješ bele zastavice... Generalno, odličnu si imao osnovu za ovaj sport i retko jak momak koji je ušao u pl za svoje godine i tež. kat. ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
ddeejjaann
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 82


« Odgovor #1555 poslato: Decembar 23, 2014, 02:03:00 pre podne »

Evo mene i na ovom forumu,posle pauze od nedelju dana, fino to islo
Čučanj 135 5sx5
Good morning 115 3sx5
Uski Bench 100kg 5sx5(daske 9cm) dupe ide gore,strah me da me teg ne poklopi posto vezbam sam xD
Propadanja +30kg 3sx5
Powerclean 90kg 5sx5
Čak iz dosade i snimak celog treninga :D
http://youtu.be/lZio1fnxdxU
« Poslednja izmena: Decembar 23, 2014, 02:12:10 pre podne od strane Miroslav1 » Sačuvana
Powerlifting competitor
Gold medal on Balcan championship in category -75kg junior
TOTAL 500kg
https://www.youtube.com/watch?v=svUSdk00q3Y
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #1554 poslato: Decembar 22, 2014, 10:58:53 posle podne »

squat 5x5x160
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Stranice: 1 ... 316 317 [318] 319 320 ... 422 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.123 sekundi sa 18 upita.