TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:19:40 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 687 688 [689] 690 691 ... 724 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vaš današnji doručak  (Pročitano 1082246 puta)
Kalonji
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1294


« Odgovor #539 poslato: Novembar 09, 2013, 11:52:30 pre podne »

4 jaja sa ovsenim, pileće belo,presna šargarepa,lapo lije jogurta.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #538 poslato: Novembar 09, 2013, 11:37:12 pre podne »

70tak gr ovsene, 1dcl  jogurt, 5 belanca, mleko 3 dcl, vit b 10 mg, c 1000 mg,  zeleni caj pola litre
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #537 poslato: Novembar 08, 2013, 08:47:56 posle podne »

Procitao sam 2 puta ovo sto ste napisali. Ja sam 2 godine unosio UH samo ujutru i nakon treninga,znaci oko 9h ovsene/whey oko 13h mi je bio pirinac sa mesom i ostatak dana su bili proteini,masti i vlakna. Nikad nikakve krize nisam imao. Pokusavao sam da prepolovim tu meru od 2oo grama ovsenih na 1oo pre treninga i 1oo u toku dana,ali meni je ta kolicina od 1oo grama jako mala,pogotovo pre treninga. To je i Pedjoni napisao da probam da podelim,ali mi to nije dosta. Videcu,vec sledeceg vikenda cu znati sigurno kako cu dalje. Napisacu i ovde kako je proslo. Jos jednom hvala svima! :)
Sačuvana
BeastMode
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 476


« Odgovor #536 poslato: Novembar 08, 2013, 06:50:38 posle podne »

Tako je po pravilu "najbolje" , skolski princip, ni sam ne radim tako ali tako se preporucuje posebno za one koji su skloni gojenju i kojima bi visak insulina u krvi mogao da dovede do stvaranja masnih naslaga ... Inace ovo sto sam malo pre pisao iz knjige Chrisa Aceta , Championship Bodybuilding  i to su neke njegove metode ...
Sačuvana
You are only strong as your weakest link!
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #535 poslato: Novembar 08, 2013, 06:45:17 posle podne »

Hehe, skontao sam to, ali mi nije jasno zbog cega mislis da treba da se radi tako?
Ne verujem da svi jedu 6 puta, ja prvi jedem 4 do 5 puta.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #534 poslato: Novembar 08, 2013, 06:38:11 posle podne »

Mnogo ste ga zakomplikovali, a mislim da Twin ima itekako znanja i kvalitetnu formu, manite se nauke, decko je pitao samo za jutro, haha.. Nek proba na sebi pa ce da vidi, tako je najbolje ;)
Sačuvana
BeastMode
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 476


« Odgovor #533 poslato: Novembar 08, 2013, 06:19:44 posle podne »

Kako mislis preporuceno je u prvom obroku 25% hidrata, u drugom isto 25%, pojasni mi



25% od ukupnog unosa Ugljenih hidrata ... npr ako ti je cilj 400g UH pojedes 100g za dorucak , 100g posle treninga , ostalo rasporedis u toku dana ... to su 2 obroka u kojim vec imas 50% od cilja ... na primer : 1. obrok 100g UH , 40g P , 2. obrok 50g UH 40g P , obrok 3 i 4 isti kao obrok 2 , pa onda trening , posle treninga obrok 5. 100g uh 40g p , 6 obrok 50g UH 40g P ... navodio sam samo UH i P , masti bi trebalo izbegavati u obrocima oko treninga sem u slucajima rigoroznih dijeta u kojima se uzima npr MCT pre treninga kao dodatna energija ...
Sačuvana
You are only strong as your weakest link!
Kalonji
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1294


« Odgovor #532 poslato: Novembar 08, 2013, 06:15:08 posle podne »

Probaj hidrate da ideš sa obrokom pre i obrokom posle treninga.
Variraj unos kao i tip hidrata.
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #531 poslato: Novembar 08, 2013, 05:59:11 posle podne »

Kako mislis preporuceno je u prvom obroku 25% hidrata, u drugom isto 25%, pojasni mi

Sačuvana
BeastMode
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 476


« Odgovor #530 poslato: Novembar 08, 2013, 05:48:06 posle podne »

Pa nema ni insulinskih skokova ako se unose kvaitetni hidrati.. Nema razloga za strahom od hidrata, ako se zna zacrtani iznos u toku dana koji se treba uneti, i to je najbolje ujutru i do pre treninga, ali ako coveku odgovara bez UH ujutru, pa drzace ga dobrano 8 belanca 2 zumanca i kasnije 200 gr mesa :) Kamo da imamo 2 kg mesa danas, ne trebaju nam uopste hidrati ;)

Naravno , sve je stvar navike ... Na kraju je bitno samo koliko je uneo i iz kojih izvora makronutrijente i to je to , nema velike filozofije ... Tajming unosa ne znaci puno , ali preporuceno je da prvi obrok (ujutru) treba da sadrzi 25% od ukupnog unosa UH i obrok posle treninga 25% , znaci da ta 2 obroka budu najbogatija sto se tice UH-a , takodje posle treninga se vise preporucuje UH sa visim glikemijskim indeksom (beli pirinac , beli krompir = idealno) + protein + mikronutrijenti (bolje iz suplemenata nego iz povrca - jer povrce sadrzi vlakna koja dosta usporavaju apsorpciju ) ...
Sačuvana
You are only strong as your weakest link!
pedjoni986
Gost
« Odgovor #529 poslato: Novembar 08, 2013, 05:34:08 posle podne »

Pa nema ni insulinskih skokova ako se unose kvaitetni hidrati.. Nema razloga za strahom od hidrata, ako se zna zacrtani iznos u toku dana koji se treba uneti, i to je najbolje ujutru i do pre treninga, ali ako coveku odgovara bez UH ujutru, pa drzace ga dobrano 8 belanca 2 zumanca i kasnije 200 gr mesa :) Kamo da imamo 2 kg mesa danas, ne trebaju nam uopste hidrati ;)
Sačuvana
BeastMode
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 476


« Odgovor #528 poslato: Novembar 08, 2013, 05:07:46 posle podne »

Prednost toga je to sto ce ti telo biti bez hidrata 15 sati , samim tim i insulin nece skakati puno , izgladnjivanjem se povecava lucenje hormona rasta , ali opet kao sto sam rekao , to je neki mali procenat koji ne moze puno da ti znaci :))
Sačuvana
You are only strong as your weakest link!
pedjoni986
Gost
« Odgovor #527 poslato: Novembar 08, 2013, 05:00:04 posle podne »

Kad se ustane, prvo je bitan dotok aminokiselina u telu, pa onda posle nekog vremena trebaju i hidrati. ali ti to bas pola dan planiras ici bez hidrata.. jebem li ga probaj, obicno je ok komb prva dva obroka sa hidratima ostalih pola dana bez, a ovakvo iskustvo prvih pola dana bez hidrata pa posle sa nisam to imao ni praktivao, a mislim da ne bih ni mogao podneti.. Imam mali unos hidrata vec par meseci ali i to ^malo^ mi znaci itekako za jutro.
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #526 poslato: Novembar 08, 2013, 04:37:14 posle podne »

Po meni nema logike da u prva dva obroka nemas hidrate ,a da u trecem ides 72 grama(ili koliko vec imaju ovsene) hidrata.

Jel volis galete od pirinca?Rice Cakes 100 grama je oko 50din, ok je cena, ukus jos bolji, eto ti predlog za hidrate ujutro.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #525 poslato: Novembar 08, 2013, 04:24:48 posle podne »

Mislio sam da ujutru pojedem to sto sam napisao(jaja,bademi i povrce),na poslu 2oo gr. crvenog mesa i cinija salate,posle posla 2oo grama ovsenih sa wheyom i suvim vocem,**trening**,pwm,obrok posle treninga je 1oo grama rize,2oo grama belog i salata. Pred spavanje famozna Ella i neki blend.
Ovako sam trenutno na 2850 ccal,samo sam izmenjao mesta obrocima. Btw,pre neki dan sam ujutru morao na put,i isto sam jeo ovaj dorucak bez UH i nisam imao nikakve krize. Mislim sam cu skontati da li cu moci tako ili ne,probao bih nedelju dana pa cu videti,nego je l' ovde vazi da ''bilo sta sto pojedem prekida katabolizam nakon sna?''.
Malo sam u frci jer sam nabacio 2 kg,i ne bih opet nazad,i izvinjavam se sto smaram. :P HVALA SVIMA!  :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 687 688 [689] 690 691 ... 724 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 18 upita.