TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 03:03:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening i ishrana.  (Pročitano 24839 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #52 poslato: Decembar 08, 2013, 12:28:47 posle podne »

Slicna je situacija i tu.jer sama rotacija i mali unos hidrata ima logiku samo poslednjih par nedelja pre takmicenja 2 do 3 nedelje ne vise!Tvoj bazalni metabolizam za rad svih organa trazi energiju i zasto ga uskracivati te vrste energije.
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #51 poslato: Decembar 08, 2013, 12:26:19 posle podne »

Insulin radi svoj posao i tu tesko da moze doci do laganog unosa hidrata.Evolutivno masne celije se stvaraju da bi se organizam branio od gladovanja,a dugo vreme bez uh on prepoznaje kao gladovanje i iz "straha'deponovanje u masne celije je neminovno!
A nakon neke druge dijete tipa rotacije ili low carb?
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #50 poslato: Decembar 08, 2013, 12:23:25 posle podne »

Insulin radi svoj posao i tu tesko da moze doci do laganog unosa hidrata.Evolutivno masne celije se stvaraju da bi se organizam branio od gladovanja,a dugo vreme bez uh on prepoznaje kao gladovanje i iz "straha'deponovanje u masne celije je neminovno!
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #49 poslato: Decembar 08, 2013, 12:15:41 posle podne »

Da li je istina da ella sir moze da izbaci telo iz ketoze,i jel probao neko?

@ Marko Sta mislis,da li bi telo deponovalo UH u masti ako bi se nakon ketoze krenulo u reverse dieting tj.lagano povecanje UH?Logicno ako krene neko sa bulkingom nakon keto dijete da ce sve da se "zalepi".
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #48 poslato: Decembar 08, 2013, 12:06:35 posle podne »

Cela poenta price je da keto ima efekta,ali sta ce se desiti kada pocnete da normalnojedete i uh sto se pre ili kasnije mora desiti?!organizam cim bude osetio unos uh odmah ce sve deponovati u masne celije koje su uvek tu(bile su samo ispraznjene) jer ce to prepoznati kao nuznost jer ste ga dugo vremena lisavali uh!
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #47 poslato: Decembar 08, 2013, 11:59:36 pre podne »

ja sam na keto gubio manje nego u standardnom kcal deficitu :) mozda daje bolje efekte na nekom super niskom procentu masti ili na nekoj solidnoj kolicini hemije xd
ali u normalnoj situaciji em potrosis vise para jel ti treba 1kg+ mesa, gubici na snazi prilicno veliki, em ako nedeljom radis punjenje svake srede nisi ni za sta jel ti se ceo da vrti u glavi dok ulazis u ketozu, jedini benefit je da ne osetis glad :)

sto se generala tice misljenje cu zadrzati za sebe :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #46 poslato: Decembar 08, 2013, 11:56:01 pre podne »

Evo da ti kazem moja iskustva sa dijeta a bilo ih je(smrsao sam 18kg).Dijeta ne treba da te cini izgladnelom,jedes na svaka 2h i neces biti gladna a skidaces salo.to sto kazes da bi trcala 24/7 i jela normalno(sta je za tebe znaci da normalno jedes?)-ne mozemo potrositi aktivnostima kalorija onoliko koliko mozemo uneti.Ta rotacija UH nije najbolji izbor jer je jako ''slaba'' dijeta,mnogo smara sa merenjem tih UH i uglavnom se preporucuje cistim pocetnicima koji zele da skinu kile.Kazu da je najjaca dijeta ketogena-ja je jos uvek nisam probao a volio bih ali kasnije.Mene moja dijeta mnogo kosta pa zbog toga cas krenem(kad imam kintu da isfinansiram to) pa prekinem(kad mi ponestane kinte),ali zaista ne gladujem! skupa igracka
A na kojoj dijeti si ti skinuo 18kg? 18 kg cega - cistog sala?

Imam inace oko 50% misica i nije mi masa primarna sada, i bez obzira na sve mislim da je rezanje teze.
Aj okaci par slika?Ako si na avataru ti stvarno nemas potrebe za dijetom!
Ne trazim bukvalno dijetu, vec rezim ishrane na kom cu moci da izdrzim godinama, jer sam dosla do toga da ne jdem ni dz od junk hrane - nista preradjeno, voce minimalno, znaci nemasni proteini, puno povrca , slozeni UH, malo dobrih masti. Ne znam sta moze biti zdravije od ovog? E sad kontam da u necemu gresim jer znam kako mi je telo pre godinu, dve izgledalo sa gotovo istom kilazom- nekako zategnutije, iako je bilo manje misica... znaci ili gresim sto ne jedem sa proteinima UH uvece nakon treninga pa se ne sintetisu dobro aminokiseline u misicima, ili imam visak masti u ishrani, mozda i manje jedem pa je metabolizam usporen... ne znam vise...
Insulin je hormon koji pankreas izlucuje kada organizam primi neku vrstu UH,a on otvara receptore na misicnoj celiji da zajedno sa 2 molekula vode 1 molekul glikogena udje u celiju a sa njim i amino kiseline....poenta price je da su ti potrebni UH.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #45 poslato: Decembar 08, 2013, 09:24:18 pre podne »

Ja nisam napisao nista za exe-a, decko je korektan nego onaj drugi tip je spomenuo nesto generala, glavnog BB strucnjaka u ovom delu Evrope, pa ono pitah samo zasto je sa konja dosao na magarca ( sa njegovog foruma na ovaj) malo mi nejasno :D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #44 poslato: Decembar 08, 2013, 01:29:45 pre podne »

Jos jedan ljubitelj generala haha, ne znam sto sa njegovog foruma dodje na ovaj ^amaterski^ kod njega su sve buduci Mr O na ketozi :D
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #43 poslato: Decembar 08, 2013, 12:43:52 pre podne »

ja sma skinuo 35kga :) natural i jos sam ubacivao junk svaki drugi dan :)

napisao sam ti u drugoj temi vise misica=vise hrane koju organizam moze da absorbuje
samim tim kad sa 200gr kostunjicavog voca spustis na 50gr napravices ogromnu razliku skoro 1000 kcal... to bi trebalo da bude dovojno da ti da rezultate...
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #42 poslato: Decembar 07, 2013, 11:28:57 posle podne »

Evo da ti kazem moja iskustva sa dijeta a bilo ih je(smrsao sam 18kg).Dijeta ne treba da te cini izgladnelom,jedes na svaka 2h i neces biti gladna a skidaces salo.to sto kazes da bi trcala 24/7 i jela normalno(sta je za tebe znaci da normalno jedes?)-ne mozemo potrositi aktivnostima kalorija onoliko koliko mozemo uneti.Ta rotacija UH nije najbolji izbor jer je jako ''slaba'' dijeta,mnogo smara sa merenjem tih UH i uglavnom se preporucuje cistim pocetnicima koji zele da skinu kile.Kazu da je najjaca dijeta ketogena-ja je jos uvek nisam probao a volio bih ali kasnije.Mene moja dijeta mnogo kosta pa zbog toga cas krenem(kad imam kintu da isfinansiram to) pa prekinem(kad mi ponestane kinte),ali zaista ne gladujem! skupa igracka
A na kojoj dijeti si ti skinuo 18kg? 18 kg cega - cistog sala?

Imam inace oko 50% misica i nije mi masa primarna sada, i bez obzira na sve mislim da je rezanje teze.
Aj okaci par slika?Ako si na avataru ti stvarno nemas potrebe za dijetom!
Ne trazim bukvalno dijetu, vec rezim ishrane na kom cu moci da izdrzim godinama, jer sam dosla do toga da ne jdem ni dz od junk hrane - nista preradjeno, voce minimalno, znaci nemasni proteini, puno povrca , slozeni UH, malo dobrih masti. Ne znam sta moze biti zdravije od ovog? E sad kontam da u necemu gresim jer znam kako mi je telo pre godinu, dve izgledalo sa gotovo istom kilazom- nekako zategnutije, iako je bilo manje misica... znaci ili gresim sto ne jedem sa proteinima UH uvece nakon treninga pa se ne sintetisu dobro aminokiseline u misicima, ili imam visak masti u ishrani, mozda i manje jedem pa je metabolizam usporen... ne znam vise...
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #41 poslato: Decembar 07, 2013, 10:17:56 posle podne »

Evo da ti kazem moja iskustva sa dijeta a bilo ih je(smrsao sam 18kg).Dijeta ne treba da te cini izgladnelom,jedes na svaka 2h i neces biti gladna a skidaces salo.to sto kazes da bi trcala 24/7 i jela normalno(sta je za tebe znaci da normalno jedes?)-ne mozemo potrositi aktivnostima kalorija onoliko koliko mozemo uneti.Ta rotacija UH nije najbolji izbor jer je jako ''slaba'' dijeta,mnogo smara sa merenjem tih UH i uglavnom se preporucuje cistim pocetnicima koji zele da skinu kile.Kazu da je najjaca dijeta ketogena-ja je jos uvek nisam probao a volio bih ali kasnije.Mene moja dijeta mnogo kosta pa zbog toga cas krenem(kad imam kintu da isfinansiram to) pa prekinem(kad mi ponestane kinte),ali zaista ne gladujem! skupa igracka
A na kojoj dijeti si ti skinuo 18kg? 18 kg cega - cistog sala?

Imam inace oko 50% misica i nije mi masa primarna sada, i bez obzira na sve mislim da je rezanje teze.
Aj okaci par slika?Ako si na avataru ti stvarno nemas potrebe za dijetom!
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #40 poslato: Decembar 07, 2013, 09:55:10 posle podne »

Ma mi rekreativci nemamo potrebe za keto dijetom,kada radi pripreme za takmicenje npr 14 nedelja i onda zadnjih 6 nedelja opicis keto da ofucas sto vise.Ja licno ne volem nikakvu odredjenu dijetu,sto vise proteina(minimum 2g/kg) sto manje uh sto manje masti + trening sa tegovima+kardio+sagorevac-po meni sasvim dosta ! Fitnes trkacice na ovakvoj dijeti sam ja skinuo 18kg i tada sam najduze izdrzao bez i jednog junk-a 2 cela meseca ! :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #39 poslato: Decembar 07, 2013, 09:53:20 posle podne »

Evo da ti kazem moja iskustva sa dijeta a bilo ih je(smrsao sam 18kg).Dijeta ne treba da te cini izgladnelom,jedes na svaka 2h i neces biti gladna a skidaces salo.to sto kazes da bi trcala 24/7 i jela normalno(sta je za tebe znaci da normalno jedes?)-ne mozemo potrositi aktivnostima kalorija onoliko koliko mozemo uneti.Ta rotacija UH nije najbolji izbor jer je jako ''slaba'' dijeta,mnogo smara sa merenjem tih UH i uglavnom se preporucuje cistim pocetnicima koji zele da skinu kile.Kazu da je najjaca dijeta ketogena-ja je jos uvek nisam probao a volio bih ali kasnije.Mene moja dijeta mnogo kosta pa zbog toga cas krenem(kad imam kintu da isfinansiram to) pa prekinem(kad mi ponestane kinte),ali zaista ne gladujem! skupa igracka
A na kojoj dijeti si ti skinuo 18kg? 18 kg cega - cistog sala?

Imam inace oko 50% misica i nije mi masa primarna sada, i bez obzira na sve mislim da je rezanje teze.
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #38 poslato: Decembar 07, 2013, 09:49:01 posle podne »

Gle napisao sam da neki kazu(a prvenstveno mislim na naseg bildera koga najvise postujem i cenim-pedju petrovica) da je to najbolja dijeta ali sam i napisao da je nisam jos radio ali bih voleo kasnije jer sada jos nemam kvaliteta a ni para za to.ides svaki dan 0 uh osim jednom nedeljno kada ides punjenje slozenim uh.radi se 6-8 nedelja jer se zadrzavaju toxini u organizmu pa posle tih 8 nedelja postaje opasna po telo.da je nisi probao mozda ? a ovo za raspolozenje necu ni da komentarisem-zna se
Da,ali cini mi se da je on u toj temi gde je rekao da je keto najbolja dijeta napomenuo da pre nje treba odraditi rotacije ili cak onaj njegov 123 sistem pa tek onda na kraju keto ako ima potrebe.
CInjenica je da se rezultati vide odmah,ali je bas tesko izdrzati pogotovu ako treniras dobro a nemas hidrata nimalo.:)
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 18 upita.