TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394997 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 06:33:41 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 104 105 [106] 107 108 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 632124 puta)
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1296 poslato: Decembar 06, 2014, 09:57:54 pre podne »

@hejteru iz gyma procitaj jedno 2-3 puta kako si napisao onaj post skroz dole, gde si mi se obratio prvi put. Ja brate, ne znam koju si ti skolu zavrsio, ali poradi malo na pravopisu i izrazavanju jer ti jedno zelis da napises, a napises nesto drugo.
« Poslednja izmena: Decembar 06, 2014, 03:31:46 posle podne od strane Pecha » Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1295 poslato: Decembar 06, 2014, 01:11:50 pre podne »

Ovako, imam pitanje koje ne mogu da iguglam, izbacujem i sve nesto o proteinima u ishrani. Moja devojka "ima" previse proteina u organizmu, bolesna je i radila je neke analize i rekli joj da ima previse proteina u telu. Medjutim ona ne trenira, ne hrani se zdravo, ne unosi previse proteina(sto i da unosi, sumnjam da bi od toga bilo)... Ako bi neko mogao da mi objasni, hvala.

Hm, za svako stanje u medicini postoji neka dijagnoza? Čim je to stanje identifikovano, tj. ako su raĂ°ene odreĂ°ene lab. pretrage( ili neke druge dijagnostičke procedure) kojima je utvrĂ°eno to stanje verovatno je već postojao neki osnovni pregled( fizikalni pregled) i neki kriterijumi po kojima je vršeno upućivanje na dodatne preglede, ispitivanja? Kako to reče PeĂ°oni anamneza( "dobro uzeta anamneza je pola dijagnoze"), koja se uvek započinje pitanjima o "glavnim tegobama", tj. šta to muči "našeg pacijenta"? Malaksalost? Bolovi? Gubitak na težini? Mučnina? Povraćanje? Temperatura...

Ima povišene proteine u mokraći( proteinurija)? Urea? Kreatinin? Ako možeš skeniraj i "okači" neke nalaze i upute, tako da te što bolje možemo uputiti...

Cenim trud svih onih koji žele da pomognu, ali bih zamolio da se ne okreću leĂ°a zvaničnoj medicini i priznatim dijagnostičkim i terapijskim procedurama...NAJVEĆI GREH JE ŽIVETI U NEZNANJU I ZABLUDAMA...

Funta molim za još detaljnih informacija...postoje razne bolesti jetre i bubrega, kao i uroĂ°ene bolesti "metabolizma proteina" koje mogu dati "slično" uspoljavanje...

P.S. Menjanje iskaza se "krivično goni"  :D

« Poslednja izmena: Decembar 06, 2014, 01:15:33 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #1294 poslato: Decembar 05, 2014, 11:38:34 posle podne »

Evo ovako cu napisati, ko shvati shvatio je: ^Demagogija, infekcija reci ^
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #1293 poslato: Decembar 05, 2014, 11:37:06 posle podne »

Ali Pedjoni ti ne shvatas da meni NE TREBA nikakvo izvinjenje sa vase strane, niti imam potrebu da bilo kome dokazujem suprotno od onog sto misli, niti me je lako isprovocirati. Ceo zivot furam svoju pricu i znam da se svetu ne moze ugoditi po mnogo drugim vaznijim stvarima a ne samo po tome kako izgledas. Bez obzira na sve uslovno receno "hejtove" ja sam saznala ono sto me je zanimalo, mnoge stvari i primenila, nekome mozda ja pomogla - tako da meni ipak nije zao sto sam na ovom forumu, a uostalom ljudi se i menjaju i mozda kroz par godina budem zelela drugacije da izgledam - ko zna?

Ne znam sto si zapeo za sliku, kad nikad neces znati da li sam ja ili je nesto fotosopirano, ko sto neko moze da okaci sta god hoce i da bude fake :D Nego lepo kad bude neko okupljanje forumasa, ili neka tekma/BB takmicenje (obozavam sport, sta god da je) pozovite me i doci cu, nemam sta da se krijem, ionako mrzim virtuelnu komunikaciju a posebno pogresno interpretirane poruke. Toliko od mene za danas i naredni period. Pozdrav svima
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1292 poslato: Decembar 05, 2014, 11:22:57 posle podne »

Bice scena k'o iz Haga, sa Seseljevog sudjenja. Pojescemo sve sto smo izas****, naravno ako okacis slicicu. Mada ono sto sam ja primetio je da svi oni koji zalaze u sitnice, ne znaju da primene ni 1% od toga u praksi sto dovodi to retard- sistema. Posledica je toga u glavnom smesan trening i izgleda. Za ishranu se takvi jos i potrude. Btw moje vidjenje i iskustvo, naravno pojescu sve pod onim gore uslovom. Mada i dalje mislim da sam u pravu za tebe. Eto zasto ja uvek insistiram da se stvari drza sto prostije. Train, eat, sleep, (sex 3:D ), repeat.

@Hejteru iz gyma tek sam vidim sta si napisao. Ako neko pita za trening, a dobije odgovor ''napisi ishranu'' mnogo je ocigledno da to nije nikakav kompleks. Vec je poenta pokazati pojedincu koji pita za trening da mu dzabe i najbolji i naj HARDCORE trening na svetu ako jede wellness i plazmu, a pred trening roka guaranu i snikers. Malo razmisli pre nego sto napises neku takvu glupost... Evo brate, bes ti mene ja 20 min vec pokusavam da povezem moj ''kompleks'' sa tim sto pitam nekoga ''kako se hranis''.

Objasni mi recenicu ''Nije to proteina u krvi nego u bubrezima koji nisu imali gde da udju jer se jedu previse...'' ?
Kako je taj protein dosao do bubrega, jel mozda preko mokrace ?
I objasni mi zasto se ja osecam ugrozenim ? Jos jednom, bes ti mene kad ti bolje znas nego ja kako se osecam i sta mislim....
I brate, posle obrade proteina se mokracom (preko bubrega) ne izbacuje nikakav proteina, vec nesto drugo. Guglaj brate...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #1291 poslato: Decembar 05, 2014, 11:06:49 posle podne »

Sada trebas biti faca trkacice i lepo nas obasjaj svojom slikom, ne moras naravno svoju facu prikazati niko te na to ne tera, a mi cemo onda pojesti ono sve sto smo hejtovali i dugovacemo ti ogromno izvinjenje jer smo magarci.
Svako sad objasnjenje tipa ne saljem slike to je privatna stvar itd moze se okaciti macku o rep, jer na fejsu ih mogu videti milioni, tako da sta je jedan forum. A i covek koji se stidi svoje slike i sebe ma ko god da je, ima veliki problem.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1290 poslato: Decembar 05, 2014, 10:48:30 posle podne »

Ona iznosi neke teorije o proteinima, neke naucne studije, a osecam da zivi na jabukama, i trci 30 km dnevno. Ne treba se ici u bilo koju krajnost u ovom zivotu, dzabe sve kad se zdravlje i zdrav razum izgubi.
Agree.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #1289 poslato: Decembar 05, 2014, 10:46:02 posle podne »

Au brate, pa da li je moguce da se i dalje prica o meni? Jel to zato sto sam jedino zensko ovde?  :D

I opet kazem slika koju Pedjoni u glavi ima o meni je PRE 4 GODINE i da sada tako izgledam ne bih ni gubila vreme ovde pitajuci za savete! Haha kamo srece da mogu ko moja keva da zivim na jabukama, verovatno bih ustedela silne pare za neke druge lepe i vaznije stvari u zivotu... vec sam pisala da ispod 2500 kal dnevno nikad ne unosim, meni je dijeta od 1500 kal zivo gladovanje, a tek bez dovoljno proteina na dnevnom nivou nemam snage ni da ustanem iz kreveta... ne secam se da sam ikad unela ispod 2g/kg cak i kad sam bila bolesna i "trebalo je"... toliko. Krvna slika mi je inace odlicna, BMI u granicama normale, ni na jednom pregledu mi lekar nije rekao da sam "anoreksicna". Ispada onda da je pola maratonaca i triatlonaca anoreksicno, i ja se slazem da jeste - ali samo za BB standarde.

A sada pozabavite se vise Funtom i njegovim problemom ako mozete, jer ko sto neko ovde rece vazno je otkriti UZROK sto nasi lekari u 70% slucaja ne mogu da iznesu i konkretno znam ljude kojima vec 7 godina lekari isto nisu mogli da odgovore zasto se nesto desava, vec samo prepisu pilule/lekove i lece posledice i misle da je ok tako ceo zivot.. tako da drzim palceve za devojku da to bude OK  ;)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #1288 poslato: Decembar 05, 2014, 09:44:08 posle podne »

Naravno, ali ova devojka je na rubu anoreksije i izgubice zdravlje ako tako nastavi. Mi joj ne pricamo jer je mrzimo, vec da joj skrenemo paznju da nesto uradi po tom pitanju dok ne bude kasno. Kako mzoemo nekom reci na rubu anoreksije svaka cast samo tako nastavi ?

Mislim ono, kome se mogu svideti anoreksicne osobe ? Ja nikog ne poznajem da to voli ! Ona iznosi neke teorije o proteinima, neke naucne studije, a osecam da zivi na jabukama, i trci 30 km dnevno. Ne treba se ici u bilo koju krajnost u ovom zivotu, dzabe sve kad se zdravlje i zdrav razum izgubi.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #1287 poslato: Decembar 05, 2014, 09:33:18 posle podne »

A kako mozes ti hejteru iz gyma pomoci nekom ako ne uzmes osnovnu anamnezu i info o toj osobi ? Ti direktno iz rukava imas odgovore na pitanja ?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1286 poslato: Decembar 05, 2014, 09:14:18 posle podne »

Ja sam opet za vise proteina u krvi, nego holesterola i triglicerida. :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #1285 poslato: Decembar 05, 2014, 09:04:38 posle podne »

Pa dobro ljudi, nekome je cilj izgledati  kao Etiopljanin, ili Etiopljanka, nemamo mi tu prava da sudimo ;) Znaci poenta je da njoj(nasoj trkacici) je nebitno sto je zdravstveno na rubu anoreksije i sto vizuelno joj se vide rebra i kosti, vec da ima bolje performanse dok trci maraton, i stavimo tacku na to. Svako bira svoj put !
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1284 poslato: Decembar 05, 2014, 04:48:39 posle podne »

 Iskreno nisam ni znao da si atleticarka, a realno ti znas najbolje sta zelis... Hvala na odgvoru. Dala je i krv i urin. Tesko mi da je ubedim da se malo pokrene i da se zdravo hrani, posto je ona od onih prirodno zgodnih, koje nikad nisu potrcale i nece nista da menja. Nadam se da ce sad kad je pocelo da se ocrtava na zdravlje da razmisli...
« Poslednja izmena: Decembar 05, 2014, 04:51:38 posle podne od strane Funta92 » Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #1283 poslato: Decembar 05, 2014, 04:40:29 posle podne »

Ovako, imam pitanje koje ne mogu da iguglam, izbacujem i sve nesto o proteinima u ishrani. Moja devojka "ima" previse proteina u organizmu, bolesna je i radila je neke analize i rekli joj da ima previse proteina u telu. Medjutim ona ne trenira, ne hrani se zdravo, ne unosi previse proteina(sto i da unosi, sumnjam da bi od toga bilo)... Ako bi neko mogao da mi objasni, hvala.
Kako su joj to odredili? Preko urina? Krvi?
Prilicno sam sigurna da je u pitanju neki poremecaj bubrega ili nadbubreznih zlezda zbog kojih bubrezi ne rade pravilno, tj. te proteine sto unosi ne razlazu kako treba, i samim tim se produkti u vidu aminokiselina taloze i trunu u organizmu.
Imaj u vidu dve stvari: prvo, ako kazes da se nezdravo hrani i ne trenira - tj. unosi previse rafinisane hrane (secer pre svega, so) i zasicenih i drugih stetnih masti (pica, giros, slatkisi, grickalice i slicno) onda joj je organizam do te mere zakiseljen da predstavlja ogromno opterecenje za bubrege i samim tim oni slabije rade. Drugo, verovatno je to udruzeno sa stresom koji po pravilu remeti hipotalamusno-hipofizno-nadbubrežnu osovinu i pravi dar-mar u organizmu. Stres se opet leci losom ishranom i tako dolazimo do zacaranog kruga.
Neka poveca unos povrca i ostalih alkalnih namirnica i privremeno smanji unos zivotinjskih proteina. I pokusaj da utices na nju da malo sredi tu ishranu... bar da izbaci ono sto je stvarno krajnje zlo (rafinisani secer i trans masti) jer ako tako nastavi to joj je precica do hronicnih bolesti (nadam se da nije vec u tom stadijumu).

I da stavim tacku na poslednju diskusiju - moj sport je ATLETIKA poslednjih 10 godina, trening snage je samo pomocno sredstvo i zao mi je ali neko istovremeno NE MOZE biti i JEDNAKO SNAZAN i JEDNAKO IZDRZLJIV i ljudi koji se njima bave jednostavno NE MOGU vizuelno izgledati isto! Nema sta ja nekoga ovde da ubedjujem da meni NE treba jos 5kg mase i da to moze samo negativno da se odrazi na trcanje, kad taj jednom godisnje istrci mozda 10km! Rispekt za apsolutno SVE ljude ovde, ali ako ikada odlucim OZBILJNO da se bavim BB i da se takmicim, posveticu se samo tome i batalicu atletiku jer jedno i drugo zajedno tesko ide. Izvinjavam se, ali uvreda je da neko naziva bilo koji aeroban sport "kardio opsednutoscu". Iz ugla na pr. trkaca/tenisera mnogi BB su onda opsednuti tegovima, a prava sustina je da neko ZIVI za to sto radi, da zaista to VOLI i da je primaran unutrasnji motiv, kao i da taj uspeh ume da prenese posle i na druga polja ili jos bolje, da pomogne drugima da budu jaci, bolji, zdraviji...

Ne mislim bez obzira na sve da sam na pogresnom forumu jer 99% mojih pitanja bilo je vezano za ISHRANU i za razliku od treninga tu je vec stvar ujednacenija i saveti mogu da se primene generalno na vecinu sportova, i da, ja savete PRIHVATAM, cak i ono sto mi se mozda ne svidi kad cujem mogu vremenom da prihvatim ako shvatim da je to tako i da je osoba zaista u pravu :)

I da rezimiram - TRENUTNO SAM NA PRAVOM PUTU, pitanje za whey nema veze sa tim cemu tezim, a najpribliznija tome je Kayla Itsines koja je vama verovatno premrsava, a meni taman - manja misicna masa ali lep tonus, za zenu sasvim dovoljno.
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1282 poslato: Decembar 05, 2014, 04:10:02 posle podne »

Ako već ne želiš da postaviš svoje slike mogla bi da okačiš sliku izgleda ka kome težiš da bi te bolje razumeli šta želiš da postigneš :)
I ja mislim da ne treba da postavi slike, ako ne zeli, to je njena stvar... Ovo je dobar predlog, postavi neku sliku i reci lepo sve o sebi, kako jedes, treniras, visina, tezina, godine. I dobices najbolje mmoguce odgovore, ovako ce svi samo da te osudjuju, posto imas komplexe (bez ljutnje) verovatno...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Stranice: 1 ... 104 105 [106] 107 108 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 17 upita.