TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:46:48 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 106 107 [108] 109 110 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 602543 puta)
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #1266 poslato: Decembar 04, 2014, 11:06:34 posle podne »

@Funta - U sustini tako i radim ako je trening iza dorucka, obavezno sa ovsenim, nego uvece u ovoj fazi izbegavam UH pre treninga. OK zadrzacu se na dve onim danima kada jako treniram i mislim da ce to biti ok :) Merica ima cini mi se 21g, nije preterano. Samo mi nije jasno sto onda plase i ogranicavaju unos na deklaraciji...

@Pecha - ZNAM da mi odgovara jer ko sto rekoh pijem ga iza dorucka i kada nakon pola sata odem na trening imam mnogo bolje performanse, plus mi drzi sitost bas dugo. Izvini ako je tebi glupost, ne moras da odgovoris. Nemam veliko iskustvo sa suplementima jer ih u sustini izbegavam i vrlo sam skepticna. Sa druge strane, ne mogu sad da krenem sve zivo od kreatina do BCAA da isprobavam na sebi da bih sutra umela nekoj zenskoj da odgovorim da li nesto mora da uzima i u kojoj min/max meri jer me cesto pitaju. A i iskreno drag mi je moj budzet, pa ako ga vec dajem hocu da znam da ga trosim na prave stvari.

A to da umem sebe da opteretim bespotrebno je tacno i veruj mi trudim se to da promenim koliko mogu..
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1265 poslato: Decembar 04, 2014, 10:51:32 posle podne »

Proteina nikad dosta, bez obzira da li si na masi ili defki. To sto pise na pakovanju okaci macki o rep, i na tarabi pise *****, pa nije. Razlika nema, whey je whey i zna se kada, zasto, kako se koristi. Kako ti znas da tebi ODGOVARA brz protein ? Evo jos jedno pitanje koje govori da ne znas sta pricas... Opet izvini na iskrenosti. I jos jedan drugarski savet, naravno ako zelis da poslusas. Mani se tih sitnih i nebitnih filozofiranja, 1 ili 2 merica i slicno. Svako pitanje koje ovde postavis je neka slicna glupost i totalno nebitna stvar, pritom i dalje neces da postavis slike. Samo gubis vreme i punis sebi glavu glupostima.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1264 poslato: Decembar 04, 2014, 10:44:53 posle podne »

Varijacija se radi sa ugljenim hidratima u zavisnosti da li si na masi ili definiciji, unos proteina uvek treba da bude isti 2-2.5... Mozes whey i pre treninga sa nekim uh, recimo mlevenim ovsenim... Mada bih ja preporucio cvrst obrok, ako ikako postoji neki nacin. Ako ne i ako ti budzet nije problem, mozes i pre treninga. Mozes i vise od dve merice, nece nista da ti se desi od wheya, ali nista ne moze da zameni hranu (naravno ne dve merice odjednom)...
« Poslednja izmena: Decembar 04, 2014, 10:46:34 posle podne od strane Funta92 » Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #1263 poslato: Decembar 04, 2014, 10:41:10 posle podne »

Moze li jedna merica whey-a pred trening uvece? Jednu vec pijem za dorucak, a treba mi tecan obrok pred trening koji ce da me zasiti, posto moram malo da smanjim nes kafu i vocne sejkove koje sam dosad pila. Pa ako nije previse dve dnevno (ispostovan dnevni unos proteina), i ako je tajming ok, molim za aminovanje :)
Mozes li da mi objasnis zasto mislis da je PREVISE ? Sta mislis da ce ti biti ako uzmes PREVISE praska ?
Niceg sto je previse ne valja - posebno ako masa nije cilj ;)
Mislim da ne znas sta pricas, izvini na iskrenosti...
OK pa ajde ti kao strucnjak pojasni. Koja je razlika u upotrebi ako ga koristis za masu i definiciju? Valjda je razlika samo u kolicini + naravno ostatka ishrane (kvalitet i kvantitet namirnica). Ne znam zenu koja koristi 2 pune merice dnevno, zato pitam da nije mozda puno jer na pakovanju pise "koristiti jedan dozer dnevno". Mislim da je sledeci tekst prilicno dobar i pominje se konzumiranje whey-a i pre treninga: http://proform.hr/suplementi/whey-proteini-snazan-saveznik-u-mrsavljenju-gradenju-misica/ - Meni licno odgovara brz, tecan, a zasitan obrok koji ima proteine jer izmedju poslednjeg obroka popodne i treninga uvece prodje jedno 4 sata i zato sam pitala da li je to ok.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1262 poslato: Decembar 04, 2014, 09:03:16 posle podne »

Moze li jedna merica whey-a pred trening uvece? Jednu vec pijem za dorucak, a treba mi tecan obrok pred trening koji ce da me zasiti, posto moram malo da smanjim nes kafu i vocne sejkove koje sam dosad pila. Pa ako nije previse dve dnevno (ispostovan dnevni unos proteina), i ako je tajming ok, molim za aminovanje :)
Mozes li da mi objasnis zasto mislis da je PREVISE ? Sta mislis da ce ti biti ako uzmes PREVISE praska ?
Niceg sto je previse ne valja - posebno ako masa nije cilj ;)
Mislim da ne znas sta pricas, izvini na iskrenosti...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #1261 poslato: Decembar 04, 2014, 07:39:09 posle podne »

Ne verujem da će ti napraviti problem dodatnih 100-ak kalorija, koliko ima jedna merica wheya. :)
Nisam tipovala na to, nego da ne digne naglo insulin pred trening - ali posto je Izo Whey Zero ne bi trebalo
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1260 poslato: Decembar 04, 2014, 06:52:22 posle podne »

Ne verujem da će ti napraviti problem dodatnih 100-ak kalorija, koliko ima jedna merica wheya. :)
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #1259 poslato: Decembar 04, 2014, 05:51:58 posle podne »

Moze li jedna merica whey-a pred trening uvece? Jednu vec pijem za dorucak, a treba mi tecan obrok pred trening koji ce da me zasiti, posto moram malo da smanjim nes kafu i vocne sejkove koje sam dosad pila. Pa ako nije previse dve dnevno (ispostovan dnevni unos proteina), i ako je tajming ok, molim za aminovanje :)
Mozes li da mi objasnis zasto mislis da je PREVISE ? Sta mislis da ce ti biti ako uzmes PREVISE praska ?
Niceg sto je previse ne valja - posebno ako masa nije cilj ;)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #1258 poslato: Decembar 04, 2014, 05:41:36 posle podne »

Ako jednu piješ ujutru drugu ubaci posle treninga a ne pre :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1257 poslato: Decembar 04, 2014, 05:35:40 posle podne »

Moze li jedna merica whey-a pred trening uvece? Jednu vec pijem za dorucak, a treba mi tecan obrok pred trening koji ce da me zasiti, posto moram malo da smanjim nes kafu i vocne sejkove koje sam dosad pila. Pa ako nije previse dve dnevno (ispostovan dnevni unos proteina), i ako je tajming ok, molim za aminovanje :)
Mozes li da mi objasnis zasto mislis da je PREVISE ? Sta mislis da ce ti biti ako uzmes PREVISE praska ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #1256 poslato: Decembar 04, 2014, 05:20:43 posle podne »

Moze li jedna merica whey-a pred trening uvece? Jednu vec pijem za dorucak, a treba mi tecan obrok pred trening koji ce da me zasiti, posto moram malo da smanjim nes kafu i vocne sejkove koje sam dosad pila. Pa ako nije previse dve dnevno (ispostovan dnevni unos proteina), i ako je tajming ok, molim za aminovanje :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1255 poslato: Decembar 04, 2014, 08:13:33 pre podne »

To ti je pametno, posebno ukoliko imaš osetljiv stomak. Nerastvoreni kreatin kod nekih izaziva stomačne probleme.
Sačuvana
Milos97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45

« Odgovor #1254 poslato: Decembar 03, 2014, 08:09:50 posle podne »

Rastvaram u mlakoj vodi, treba da se promesa dobro  :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1253 poslato: Decembar 03, 2014, 08:06:18 posle podne »

Totalno je nebitno. Mozes i direkt iz kasikice u usta i zalijes vodom. Dosta prakticnije.
« Poslednja izmena: Decembar 03, 2014, 08:15:02 posle podne od strane Pecha » Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #1252 poslato: Decembar 03, 2014, 08:05:14 posle podne »

Da bi bilo sto manje taloga rastvori ga u vrucoj vodi.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 106 107 [108] 109 110 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 18 upita.