TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395040 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 05:24:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 634235 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2811 poslato: Oktobar 05, 2016, 11:33:24 pre podne »

Na netu si dobio dobru informaciju...

Ako mene pitaš opredeli se za citrat, glicinat, aspartat, pa i glukonat...naravno, vezano za minerale i potrebe, tri bitna aspekta...količina elementarnog "minerala", npr. na 500 mg magnezujum citrata ima oko 80 mg elementarnog magnezijuma...kao i apsorpcija, bioraspoloživost...ali i sagledavanje unosa minerala ishranom našom nasušnom...kad pogledaš malo komplikovan posao sagledavanja ;)
« Poslednja izmena: Oktobar 05, 2016, 11:35:16 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
SF
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #2810 poslato: Oktobar 05, 2016, 11:27:56 pre podne »

Na netu nailazim na informacije da magnezijum oksid ima slabu absorpciju. Vredi li ga uzimati?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2809 poslato: Septembar 08, 2016, 11:34:24 posle podne »

Rotacije će sigurno odraditi posao...

Ali, nešto što je osnova cele priče - "prost" kalorijski deficit...

Većini ljudi neki restriktivniji pristupi i nisu potrebni, tako da dolazimo u domen "pomodnosti", jao sad je hit paleo dijeta, pa ajmo na LCHF, pa CKD...da, sve te dijete bez sumnje rade, imaju dokazane benefite na naše zdravlje( povećna osetljivost na insulin, bolji "lipidni profil", ma možda i "lean mass", ako se dovoljno ovlada npr.  "čika Poliquinovom školom"  ;) ), ali zahtevaju dosta posvećenosti( vreme, novac..."trpnja")

Ako se osvrnemo na poslednjih 30 godina u „svetu zdrave ishrane“ stalno je dolazilo da nekih revolucionarnih promena. Toliko kontradiktornosti, toliko naglih promena „mišljenja“, toliko haosa u koji su sledbenici „puta zdravlja“ nemilice upadali tražeći ono najbolje za sebe – ah, da, i zdravlje i bolest na usta ulaze?! Prisetimo se one pomame za žitaricama, pa je onda usledila gluten-fobija…Prisetimo se „zdravih“ bezmasnih dijeta, pa smo došli u eru demistifikovanja značaja masti i jasne podele na zdrave i „zle“ masti…tu je i dijeta „pećinskog čoveka“, pa širok spektar visokoproteinskih dijeta…i tako, naš um se stalno bombarduje raznim informacijama, da više nismo sigurni kako da se hranimo…

Ja kažem - što jednostavnije, to bolje...a i pratimo naše telo...uradimo sve što je do nas, i smatram da će zadovoljstvo ishodom biti evidentno...ipak, naše telo je ogledalo našeg treninga( prva karika), ishrane...zdravlja...
« Poslednja izmena: Septembar 08, 2016, 11:37:02 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #2808 poslato: Septembar 08, 2016, 02:48:06 posle podne »

a da li su rotacije uh ok, msm taj nacin ishrane da koristim da smrsam uz odgovarajuci trening pa posle da radim snagu i masu, da li bi neki klasicni bb splitovi bili ok uz izmene npr. 4 puta nedeljno
« Poslednja izmena: Septembar 08, 2016, 04:19:16 posle podne od strane leevu » Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #2807 poslato: Septembar 08, 2016, 02:01:35 posle podne »

Trening za def mora biti pazljivo osmisljen...po meni neki srednje veci volumen ponavljanja 4-8 kratke pauze...bez ikakvog mrcvarenja i silovanja tela dok si na deficitu ...pricamo o naturalu...Ako si resio da mrsas onda odradi to kako treba nemoj komplikovati...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #2806 poslato: Septembar 08, 2016, 01:53:16 posle podne »

Pa hteo sam da radim trenutno definiciju i da ocuvam snagu, znaci bez dobijanja nove snage, svestan sam da u deficitu je nemoguce dobiti na misicnoj masi i snazi e sad ispada da nemam dovoljno mase za definiciju, hteo sam da spustim taj bf pa da pocnem da radim snagu i uz to pakujem misice
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #2805 poslato: Septembar 08, 2016, 01:50:36 posle podne »

Veoma je jednostavno...vidis kako neko izgleda pa ga pitas ako te interesuje izgled ili vidis ko kakve cifre dize pa oet pitas...Ali opet moras i svoj mozak da koristis jer nismo svi isti rodjeni niti svi treniramo na isto gorivo...ako me kapiras...jednom sam pitao jednog naseg poznatog i nekada vrlo uspesnog bildera za neki savet ...covek mi je rekao : ne znam nikada se nisam spremao bez juca ...tako isto vazi i za skoro sve programe pisane na netu...uglavnom su to programni pisani od strane ljudi koji su non stop ON...Tako da ako  Phil jede 8 puta to ne znaci da treba i ja i ti tako da radimo...on covek ima 3 zeludca   ;)  .No prvo moras da resis neke stvari a to je sta ti u stvari zelis ...defka i snaga ne idu zajedno bar u nasem slucaju...cak i ako si ON veoma je zajebano spustati kilazu i dizati sangu....Koliko god neko hvalio masti ipak bez UH nista od snage...Pogledaj samo sta ti jedu nasi lifteri ovde i bice ti jasno...to su ogromne kolicine secara...

Kao sto rekoh moras se prvo odluciti koji ti je cilj da bi uopste dobio neli savet... ;)

Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2804 poslato: Septembar 08, 2016, 01:36:38 posle podne »

Moram se složiti...lean mass...uh...

Kranje haotično...uvek se drži osnova i nećeš pogrešiti...da, svakako da je nekada potrebno i eksperimetisati, ali neka bar bude u "zakonima logike"...
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #2803 poslato: Septembar 08, 2016, 01:33:35 posle podne »

i meni je cudno, msm gledao sam ovo vikingovo, trening sam uprostio, znaci sad ishranu, kako se vise raspitujem sve manje znam i koliko proteina i koliko masti i koliko hidrata a i kako uklopiti tih 7-9 g uh na manje obroka i ono vidim kao jesti na 3 sata i sve to :D, koliko bi trebalo imati onda obroka
« Poslednja izmena: Septembar 08, 2016, 01:50:57 posle podne od strane leevu » Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #2802 poslato: Septembar 08, 2016, 01:31:30 posle podne »

Id` u qrac  :D :D :D 8 puta jedes ...svaka cast  ;) . Objasni mi samo zasta ce tebi u tvojim godinama 2 gr masti....Mozes da se drkas ali nisi skapirao poentu ...mnogo komplikujes uprosti to maskimalno , i sto se tice klope i treninga.
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #2801 poslato: Septembar 08, 2016, 01:22:20 posle podne »

Ovo mi otvara oci, ja sam do sad radio kao lean mass neki 2 g p, 2g uh i 2 g masti i bilo je skupo a vrv i malo hidrata, znaci tu je greska, citao sam ovo i ovu su neki jelovnici ako sam dobro razumeo sve ovo, posto moguce je da sam promasio neke stvari, npr kad sam druga smena treniram oko 8 navece, to izgleda da ne radi sa ovim sistemom jer ovako bi izgledao jelovnik ako sam dobro provalio
9:20 h 75g uh
12:20 h 75g uh
15:20 h 75g uh
17:30 h 40g uh
18:30 h 40g uh bez proteina
20:00 trening
21:00 35g prostih 40 slozenih
22:00 75g uh
23:00 75g uh

posto imam fazon 8 obroka kako je moguce uklopiti  npr 85 g proteina u toliko, to bi znacilo oko 50/60 g mesa po obroku ili 2 jaja.  Masti u koje obroke da ukljucim i pred pocinak da li treba biti obrok sa mastima i proteinima i koliko moraju biti odvojeni od poslednjeg obroka npr. u ovom slucaju znam da je 3 h ali ne znam da l je pametno spavati u 2 ili unositi hidrate tako kasno. proteinski sejk sa dekstrozom posle treninga, kako njega iskoristiti ovde
« Poslednja izmena: Septembar 08, 2016, 01:31:39 posle podne od strane leevu » Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #2800 poslato: Septembar 08, 2016, 12:15:08 posle podne »

Ako si dobro procitao program siguran sam da je Venler objasnio i kako jede i odmara kao i sta misli o kardiu...Niko tebi ne brani da radis sta ti zelis ali rezultati ce sigurno biti losiji po snagu ako budej jeo u deficitu.Ako bi taj vid treninga koristio za cut morao bi da ga malo prilagodis jer prevelike su pauze.S druge strane ako ti je prioritet snaga a zelis da radis rotacije moze ali da one budu u suficitu...Sve u svemu mislim da previse komplikujes ...prvo cu malo cut pa malo masu pa 3 nedelje mini cut pa opet masa...mislim da je to gubljenje vremena...daj sebi jedan ozbiljan vremenski period 6-12 meseci i radi na masi i snazi...pa kad bude ozbiljnog mesa na tebi odradis neki cut ako ima potrebe...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #2799 poslato: Septembar 08, 2016, 11:38:04 pre podne »

Mislio sam neki mini cut posto ono bio sam pre dosta debeo pa sam skinuo pa sam bio bukvalno ono kostur koji je skinny fat pa sam onda radio masu pa neku mini def i sad je bila snaga, evo slike, ne znam tacnu kilazu posto nemam vagu
a slike su posle treninga
bp 3x5
mp 5x10
veslanje 5x10
face pulls 3x10
biceps 3x10
triceps 3x10
http://imgur.com/mGJoPO3
http://imgur.com/qQYHiJT
http://imgur.com/S7zlNN8
http://imgur.com/tJogWDe
http://imgur.com/vcdX4Af
http://imgur.com/gLFxg3F
http://imgur.com/X12lj4H
unistavali su me 18 i svasta pa je bilo 10 dana ne treninga i sl. sad sam ono potpuna clean ishrana pa da se sredim malo koju nedelju na rotacijama, da spustim bf pa da pakujem ponovo i da radim snagu a i opao mi je apetit i vrv ins osetljivost i sve pa mali restart i psihicki i fizcki bi mi prijao
« Poslednja izmena: Septembar 08, 2016, 11:47:50 pre podne od strane leevu » Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #2798 poslato: Septembar 08, 2016, 11:29:59 pre podne »

Momci da li je pametno raditi rotacije UH sa pl sistemom treninga, specificno 531 bbb od wendlera i da li su ok ove rotacije za 75 kg i 180 cm
100-50-200-100-50-100-200
to su 2 high dana, 3 umerna i 2 low, videcu kako ide pa cu postepeno da ubacujem nule i kardio, tim redosledom :D, i moze li neka dobra tema oko rotacija jer sad nisam siguran kad ubacim nulu umesto 50 da li je ok smanjiti npr i posle ove umerene ili je to samo kad se ulazi vec u low carb
I koliko puta nedeljno bi bilo dobro ubaciti kardio i kakav i da li je pametno odmah na pocetku raditi kardio, nije mi problem ako zahteva

Kakve crne rotacije i kardio sa 75kg na 180cm, jedi bre :)
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2797 poslato: Septembar 08, 2016, 11:07:29 pre podne »

Radimo rotacije, a na programu smo koji za cilj ima "povećanje snage"( The Simplest and Most Effective Training Method for Raw Strength )...?!

https://www.t-nation.com/workouts/531-how-to-build-pure-strength

Svi proračuni oko rotacija tiču se planiranog "kal. deficita" ( "rastući") na račun hidrata, pa je i dnevni "intake" hidrata tome prilagoĂ°en...u suštini sve se svodi na klasično rotiranje dana sa visokim( 2-3 gr hidrata po kg), niskim unosom hidrata( 1-1,5 gr) i nule( ili "skoro nule" oko 50 gr)...

Mada bitno je i dobro se orijentisati i kada su dani treninga u pitanju( broj treninga u toku nedelje, "težina" treninga i sl.)...proceniti potrebe i unos "energije", uračunati "deficit"( na nedeljnom, dnevnom nivou)...

Mada ima i obrnutog pricipa "carb-cyclinga"...koji će više odgovarati pomenutom "sistemu rada"...

http://www.bodybuilding.com/fun/wescott4.htm

http://www.bodybuilding.com/content/top-5-facts-you-should-know-about-carb-cycling-and-fat-loss.html

http://www.bodybuilding.com/fun/carb-cycling-for-six-pack-abs.htm

A za kardio, HIIT kao i uvek? Koliko će rotacije u svrhu "fat-loss", kardio i sl. biti kompatibilni sa sistemom za povećanjem snage nisam siguran...siguran sam da bi bilo dobro da čuješ još mišljenja...
« Poslednja izmena: Septembar 08, 2016, 11:10:10 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.049 sekundi sa 17 upita.