TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:05:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 179 180 [181] 182 183 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 601533 puta)
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #171 poslato: Decembar 08, 2013, 05:55:11 posle podne »

Hvala na pomoci. :)! Inace jos jedno pitanje da li je ovaj hleb u redu (ponekad kao zamena za pirinac,ovsene,krompir int. testeninu) http://www.maxi.rs/code/navigate.php?Id=50&newsId=295 ima speltino heljdino jecmeno brasno i semenke neke plus koprivu?
Ne pise od kakvog je brasna napravljen,ako je brasno tip 1100 i gore onda je ok!
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
TheRestricted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 83

« Odgovor #170 poslato: Decembar 08, 2013, 05:45:43 posle podne »

Hvala na pomoci. :)! Inace jos jedno pitanje da li je ovaj hleb u redu (ponekad kao zamena za pirinac,ovsene,krompir int. testeninu) http://www.maxi.rs/code/navigate.php?Id=50&newsId=295 ima speltino heljdino jecmeno brasno i semenke neke plus koprivu?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #169 poslato: Decembar 08, 2013, 03:58:10 posle podne »

3 puta dnevno jednu mericu.
Sačuvana
vip
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


« Odgovor #168 poslato: Decembar 08, 2013, 03:41:54 posle podne »

aha oke... po koliko grama da uzimam u jednom sejku da stavim 25 ili 50g? ili da uzimam po dva ili tri puta 25 g?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #167 poslato: Decembar 08, 2013, 01:53:49 posle podne »

koliko preporucijete dnevo da se uzima whey?

Nakon treninga,i ako ti finansije dozvoljavaju,pij ga i uz doručak bogat ugljenim hidratima.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #166 poslato: Decembar 08, 2013, 12:51:11 posle podne »

Citao sam da suplementacija kreatinom moze da utice na to da se prirodna proizvodnja kreatina smanji i da se zato preporucuju pauze. Pa ja pitam ako je to tacno da li to takodje vazi i za vitaminske/multivitaminske preparate? Da li i sa njima iz tog razloga treba praviti pauzu?
Kreatin postoji u mesu ,belo meso,riba,junetina tako da to zavisi od toga sta jedes.Sto se tice vitamina nema pauze osim ako ne preteras sa dozom koju koristis!
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #165 poslato: Decembar 08, 2013, 12:50:07 posle podne »

Citao sam da suplementacija kreatinom moze da utice na to da se prirodna proizvodnja kreatina smanji i da se zato preporucuju pauze. Pa ja pitam ako je to tacno da li to takodje vazi i za vitaminske/multivitaminske preparate? Da li i sa njima iz tog razloga treba praviti pauzu?
Marko ti je vec gore odgovorio,ne trba ti pauza sa vitaminskim formulama!

@ vip najbitniji je posle treninga,mozes ujutru ubacis sa ovsenim itd.
Cvsta hrana je najbolja solucija,ja licno whey pijem posle treninga retko kad u drugom terminu.
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #164 poslato: Decembar 08, 2013, 12:48:40 posle podne »

koliko preporucijete dnevo da se uzima whey?
Obavezno nakon treninga ,a ukoliko ste u mogucnosti ujutru i uvece ...bas tim i redosledom je znacaj unosa!
Sačuvana
SF
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #163 poslato: Decembar 08, 2013, 12:47:25 posle podne »

Citao sam da suplementacija kreatinom moze da utice na to da se prirodna proizvodnja kreatina smanji i da se zato preporucuju pauze. Pa ja pitam ako je to tacno da li to takodje vazi i za vitaminske/multivitaminske preparate? Da li i sa njima iz tog razloga treba praviti pauzu?
Sačuvana
vip
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


« Odgovor #162 poslato: Decembar 08, 2013, 12:45:39 posle podne »

koliko preporucijete dnevo da se uzima whey?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #161 poslato: Decembar 08, 2013, 12:02:54 posle podne »

Ne znam sta znaci izraz ulenjiti u ovom slucaju?ono sto znam da creatin izaziva retenciju vode u samoj celiji i jedini razlog je zasto treba napraviti kratku pauzu je da se izvrsi detoksikacije te nakupljene tecnosti koja je puna nus produkata metabolizma unutar same celije.Organizmu uvek treaju vitamini i minerali bilo kroz ishranu tako i uz suplementaciju.
Sačuvana
SF
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #160 poslato: Decembar 08, 2013, 11:42:16 pre podne »

Organizam proizvodi kreatin i citao sam da treba praviti pauze u koriscenju kreatina, da se organizam ne bi "ulenjio". Pauze i pravim. Ono sto me interesuje jeste da li se to odnosi i na vitaminske/multivitaminske preparate? Da li i sa njima treba praviti pauzu da se organizam ne "ulenji"?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #159 poslato: Decembar 08, 2013, 11:25:58 pre podne »

E hvala, ma to cisto da se ne opusti :P I jos jedno pitanje, nekad nakon dobrog odradjenog treninga, osecam zamor u misicma i mali bol tek nakon treninga, tipa prvi drugi sat, al sledeci dan nista?To me malo brine, da li to znaci da ipak nije bilo dovoljno jako ili sta?
Koncentracija mlecne kiseline koja se skupi u misicima nakon anaerobnog treninga je najveca u prva 2 sata ,kasnije se smanjuje .Sutra dan bol koji osecas su mikrotraume u misicnom vlaknu (aktin i miozin).
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #158 poslato: Decembar 08, 2013, 10:57:04 pre podne »

Pa ako ima vec ima  kesa neka uzme i BCAA i glutamin,uzme pakovanje od 1 kg to dvoje ce ga izaci oko 10000 din.
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #157 poslato: Decembar 08, 2013, 10:44:30 pre podne »

Pa pazi mi svi manje vise kazemo istu stvar da je to dosta skupo, nije vredno tih para i sl., ali to sve potice od toga sto nama tih 100eur nije lako izdvojiti iz budzeta. Tacnije to nam dodju goleme pare. Jbga krpis se za klopu koja nije jeftina, pogotovu ako oces malo iz okvira suvi pirinac i belo pilece.

S druge strane te BCAA nisu uopste losa stvar ako se koriste fine doze. Iskreno da su finansije bolje, Whey i BCAA bih uvek imao, i tukao bih 30g BCAA min dnevno.
Glutamin vec djene, djene. Njegove potrebne doze su vece, ali ono sto dobijas od njega manje je interesantno. Al opet da kinta nije problem i to bih makar probao, kao i megadoziranje sa Omega3.

Tako da ako kinta nije problem (ima i takvih u SRB), sa ishranom si skroz pokriven (!!!) sto onda "izbegavati" ove stvari.

P.S. Secam se davno kad sam krenuo da citam o svemu ovome naravno krenem od BB.com-a, posto sta god ukucam u google taj sajt i forum mi izbaci. I listam tako teme i naletim na plan klinca od 15god. Napisao on svoju suplementaciju koja izgleda kao da ga je neko pustio u sups shop da se izdrkava. Uzmem preracunam koliko to kosta i dodjem do cifre od oko 600USD. E tu sam prestao da citam BB.com! Ali ako to njemu (mami i tati) nije problem da izfinansira neka ga, sta mu ima neko pricati kako da trosi svoje pare.

P.P.S. I EAK kompleksi nikad isplatljiviji od BCAA nisu bili!
« Poslednja izmena: Decembar 08, 2013, 10:46:09 pre podne od strane BBBbbb » Sačuvana
Stranice: 1 ... 179 180 [181] 182 183 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 18 upita.