TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:33:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 167 168 [169] 170 171 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 602395 puta)
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #351 poslato: Januar 05, 2014, 09:48:02 pre podne »

najbolje da pitas  popa   ::)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #350 poslato: Januar 05, 2014, 09:08:58 pre podne »

Mozda je glupo pitanje ali moram da pitam, posto se sutra posti... da li je dozvoljeno piti whey uz obrok? Mislila sam posto je "cist" protein bez laktoze i ziv. masti, da je dozvoljeno... nesto mi se ne kupuju pirincana mleka a posto planiram trening ne znam sta bi mi bila alternativa za whey makar u PWM-u...
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #349 poslato: Januar 04, 2014, 09:58:13 posle podne »

koliko ja znam najpouzdaniji nacin da se izmeri bf je dexa scan, a i kaliperom se mogu meriti potkozne masti
sama brojka kao brojka ne treba da je od prevelike vaznosti, meni licno vise znaci da pratim napredak, tacnije uporedjujem rezultate
Jel to znaci da kaliperom ne mogu da se obuhvate "nevidljive" masti, tj. one visceralne i dublje pod kozom u okviru misica? Po tome bi trebalo da kaliper svima pokazuje da imaju manje masti...

Mene je zbunilo sto mi je bio impedance vaga pokazala da najveci procenat masti imam oko stomaka - a tu sam iscedjena ko grana, imam six pack, nemam ni pojas za spasavanje ni sl. :D Ne jedem masno (sem zdravih masti, tu mozda nekad malo i vise) pa ne znam ni zasto bi se to talozilo oko organa... ako se tu talozi... ima neko objasnjenje ili da batalim vagu?
To su visceralne masti ,uglavnom njihovo nakupljanje je predodredjeno genetski ali i njih mozes izgubiti kroz izbalansiranu ishranu i dobro programiran trening.
Hvala! A imas li saznanje koja hrana pretezno ide u visceralno, a koja u potkozno masno tkivo? Meni je nesto logicno da se veoma masna hrana talozi oko organa a ovaj visak UH ide u potkozno kao otpad, jer to visceralno sto sam iznenada dobila jedino moze da se objasni naprasnim prelaskom na LCHF ishranu u tom periodu... i zivo me zanima kako treningom to visceralno smanjiti? :) Inace otkad pratim tvoje savete potkozno se polako smanjuje ;)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #348 poslato: Januar 04, 2014, 09:08:36 posle podne »

koliko ja znam najpouzdaniji nacin da se izmeri bf je dexa scan, a i kaliperom se mogu meriti potkozne masti
sama brojka kao brojka ne treba da je od prevelike vaznosti, meni licno vise znaci da pratim napredak, tacnije uporedjujem rezultate
Jel to znaci da kaliperom ne mogu da se obuhvate "nevidljive" masti, tj. one visceralne i dublje pod kozom u okviru misica? Po tome bi trebalo da kaliper svima pokazuje da imaju manje masti...

Mene je zbunilo sto mi je bio impedance vaga pokazala da najveci procenat masti imam oko stomaka - a tu sam iscedjena ko grana, imam six pack, nemam ni pojas za spasavanje ni sl. :D Ne jedem masno (sem zdravih masti, tu mozda nekad malo i vise) pa ne znam ni zasto bi se to talozilo oko organa... ako se tu talozi... ima neko objasnjenje ili da batalim vagu?
To su visceralne masti ,uglavnom njihovo nakupljanje je predodredjeno genetski ali i njih mozes izgubiti kroz izbalansiranu ishranu i dobro programiran trening.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #347 poslato: Januar 04, 2014, 04:59:11 posle podne »

Čist integralni hleb jedi za doručak,bez tih primesa. A za užinu jedi voće,koštunjave plodove....i na tja fazon,jogurt možda.
Sačuvana
TheRestricted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 83

« Odgovor #346 poslato: Januar 04, 2014, 04:10:57 posle podne »

Hvala na odgovoru :) A da li integralni hleb (pravi) sa devicanskim maslinovim uljem i zacinima (beli luk, bosiljak) moze da bude da bude uzina (dobra)?
Sačuvana
Srdjan1995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126


« Odgovor #345 poslato: Januar 04, 2014, 03:57:00 posle podne »

Srecna NG svima ljudi..Sve najlepse vam zelim!!! :)

Moram da istrcim Kupera, 3.200+ metara za 12 minuta..Pa je l' ima neko neki dobar i proveren program za to?? :)
Koliko imas vremena da to spremis? Najbolje da vezbas na nekom stadionu sa atletskom stazom i da meris prolazno vreme po km. To je oko 3 kruga, kreni sa 4 min/km i gledaj da ti svaki naredni krug bude brzi... radi i intervale - kratke sprinteve sa duplo duzom pauzom... nadam se da ce pomoci :)
Imam tamo negde do oko 15-og aprila da spremim kuperov test, znaci jos nekih 90-ak dana imam- 3 meseca! :)
Sačuvana
I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #344 poslato: Januar 03, 2014, 11:01:55 posle podne »

Na Kosutnjaku, u zavodu za sport, su me merili na inbody 720 i rekli su mi da je to naj vaga u Srbiji, istina ili ne??
Mene su merili takodje na toj vagi, a nakon dva meseca na DIF-u - isti tip vage za koju profesor tvrdi da je najbolja u Srbiji. Ta u Zavodu mi je pokazala 4% nizi BF :) Resila sam da uradim uskoro i kaliper, cisto me zanima koliko ce on odstupanje pokazati... opet mislim da nije ni bitno, odluci se za jednu i na njoj meri napredak, vazno je da imas referentnu tacku.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #343 poslato: Januar 03, 2014, 09:06:33 posle podne »

Na Kosutnjaku, u zavodu za sport, su me merili na inbody 720 i rekli su mi da je to naj vaga u Srbiji, istina ili ne??
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #342 poslato: Januar 03, 2014, 08:45:16 posle podne »

Ako te ne mrzi,ti je skidaj,ali kontam da ništa ne šteti.Ili jednostavno jedi filete :D
Sačuvana
TheRestricted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 83

« Odgovor #341 poslato: Januar 03, 2014, 08:28:54 posle podne »

Da li je u redu jesti ribu sa kozicom ili da se skida? Da li ima neke nutritijente u sebi?
« Poslednja izmena: Januar 04, 2014, 12:03:18 pre podne od strane TheRestricted » Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #340 poslato: Januar 03, 2014, 05:51:28 posle podne »

Sta ste zapeli sa tim merenjima, ogledalo i odokativno ces proceniti na kojoj si cifri Bf-a..kao da to nesto znaci u zivotu, bitno je da si zadovoljan formom, koga boli uho koja je to brojka.. Kad je dobra forma, svako merenje je suvisno , vidi se iz avijona ;)
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #339 poslato: Januar 03, 2014, 05:50:22 posle podne »

ja sam ti rekao da vaga ima +-2.5% tacnost :) sto je ogromno odstupanje... i meni su viseceralne masti visoke 8-9 kao na toj vagi a od svega imam najmanje masti na stomaku :) noge su mi masnije bar za 3-4% :)
U pravu si, bilo koja vaga moze da posluzi ali samo kao referentna tacka za pracenje napretka :) Neko mi jos rece da ako nisi dobro hidriran, pokazuje vise sala nego vode... e sad ako je vise vode, telesna tezina ce biti veca... ma vrzino kolo!
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #338 poslato: Januar 03, 2014, 04:22:17 posle podne »

ja sam ti rekao da vaga ima +-2.5% tacnost :) sto je ogromno odstupanje... i meni su viseceralne masti visoke 8-9 kao na toj vagi a od svega imam najmanje masti na stomaku :) noge su mi masnije bar za 3-4% :)
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #337 poslato: Januar 03, 2014, 03:01:58 posle podne »

koliko ja znam najpouzdaniji nacin da se izmeri bf je dexa scan, a i kaliperom se mogu meriti potkozne masti
sama brojka kao brojka ne treba da je od prevelike vaznosti, meni licno vise znaci da pratim napredak, tacnije uporedjujem rezultate
Jel to znaci da kaliperom ne mogu da se obuhvate "nevidljive" masti, tj. one visceralne i dublje pod kozom u okviru misica? Po tome bi trebalo da kaliper svima pokazuje da imaju manje masti...

Mene je zbunilo sto mi je bio impedance vaga pokazala da najveci procenat masti imam oko stomaka - a tu sam iscedjena ko grana, imam six pack, nemam ni pojas za spasavanje ni sl. :D Ne jedem masno (sem zdravih masti, tu mozda nekad malo i vise) pa ne znam ni zasto bi se to talozilo oko organa... ako se tu talozi... ima neko objasnjenje ili da batalim vagu?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 167 168 [169] 170 171 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 18 upita.