TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:23:52 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 153 154 [155] 156 157 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 601438 puta)
Tranda90
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 161

« Odgovor #561 poslato: Januar 29, 2014, 11:09:38 posle podne »

Не знам ко ми је препоручио да изпржим овсене и јаја, да не листам сада, али хвaла му, уопште није лоше како сам очекивао, чак напротив... :D
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #560 poslato: Januar 29, 2014, 07:05:55 posle podne »

ljudi koji se bave profi sportom a koji je aerobnog tipa unose ogromne kolocine uh i to budu i slozeni kao i prosti uh jer je njihova potrosnja energije ogromna a ne treba im velika misicna masa (plivaci,trkaci,teniseri) pa zato i ne koriste velik unos proteina ali daleko od toga da je taj unos mali...a kao sto exe rece izgledati lepo(misicavo) bez proteina u velikim kolicinama je nemoguce...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #559 poslato: Januar 29, 2014, 03:59:15 posle podne »

mislim da svako kome je cilj neki dobar fizicki izgled bi trebao da svaki obrok sadrzi proteine... uh moze i ne mora u zavisnosti od dnevnog unosa... ali proteine obavezno... jesti uh bez proteina je unosenje praznih kalorija po meni...
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #558 poslato: Januar 29, 2014, 03:22:17 posle podne »

pa ne bih se slozila da je novak kao i svi mi ovde, ne znam da li ima potrebe obiasnjavati zasto lol :D
ne zazirem od ugljenih hidrata, ne znam otkud ti to
sve je energija, nisu samo hidrati energija, kakvi proteini iz orasastih, slanje krvi u misic zbog proteina i slicno, der dosta toga tebi jos nije jasno

sa kojim ciljem jedes uh pre kardio treninga? mislim sta ti je cilj generalno?
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #557 poslato: Januar 29, 2014, 03:13:05 posle podne »

a kakve veze ima novak djokovic sa tobom, ne razumem?
marko dimitrijevic preporucuje obrok samo sa ugljenim hidratima? gde je tacno on to napisao?
gde si procitala da je obrok sastavljen samo od uh dobar za pred trening?
izvini sto je moj post za tebe glupost ali argumentuj to malo
Novaka sam pomenula jer je sportista bas kao i vecina nas ovde, i ocigledno da sa ishranom gde mu ne sadrze bas svi obroci proteine postize rezultate. Marka sam pomenula jer stalno naglasava vaznost UH u ishrani, a stekla sam utisak da ti malo zazires od njih. Sto se tice obroka pred trening, valjda je logicno da ti tada pre svega treba izvor energije, a ne da popravljas misice koje jos nisi ni uposlila. Meni su treninzi pretezno kardio i previse proteina pred trening bi mi dodatno opteretilo stomak, plus kad ih jos kombinujes sa UH mnogo vise energije treba za varenje, a zbunjujes organizam jer salje krv u misice umesto u unutrasnje organe da se to svari kako treba.

Ne mislim nikako da ti je post glupost, daleko od toga, ti radi kako ti odgovara, poenta je samo da je opisan obrok potpuno OK sa nutricionistickog stanovista jer ima cak i proteine iz kostunjavog. Nista vise :)
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #556 poslato: Januar 29, 2014, 02:54:40 posle podne »

a kakve veze ima novak djokovic sa tobom, ne razumem?
marko dimitrijevic preporucuje obrok samo sa ugljenim hidratima? gde je tacno on to napisao?
gde si procitala da je obrok sastavljen samo od uh dobar za pred trening?
izvini sto je moj post za tebe glupost ali argumentuj to malo
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #555 poslato: Januar 29, 2014, 02:41:16 posle podne »

ja to tako nikada ne jedem, da mi se obrok sastoji samo od ugljenih hidrata
probaj da pomesas sa jajima i kupinama ili nekim drugim bobicastim vocem, to je pravi obrok ili sa pecurkama ili spanacem i jajima
Da li imala prilike da vidis na pr. jelovnik Novaka Djokovica? U 80% slucajeva u toku dana obroke mu cine slozeni UH sa vrlo malo masti ili proteina (i to tipa iz pirincanog mleka). Obrok za koji je MightyMO dala recept za sjajan obrok pred svaki trening, mozda malo zaliti jogurtom ili whey-om i fantazija :)

Sportska ishrana zakon, 60-30-10. Ja sam se preporodila otkad sam pre dva meseca konacno sredila ishranu na ovaj nacin po savetu Marka Dimitrijevica, a inace kako su nas ucili na faxu... bez ikakve bojazni od UH i gluposti...
Sačuvana
BioTech
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


NO PAIN NO GAIN!!!

« Odgovor #554 poslato: Januar 29, 2014, 01:50:57 posle podne »

sad ću ti reći kako da to sam napraviš :)

ovsenu kašu tu u kesicama sam probala, i ekstra je, samo je slatka jer su joj dodali šećer...

lepo uzmeš ovsene i samelješ ih blago (ja obično u mlinu za kafu), zatim izrendaš jednu jabuku, dodaš cimet, malo mlevenh badema ili lešnika (šta već želiš) i dodaš med ili malo zaslaĂ°ivača (zavisi koliko kalorično želiš da bude) ali obično mora nešto slaĂ°e jer je dosta gorko (integralno :) )   i dodaš vrelu vodu, ne previše.... ostaviš par minuta da nabubri, dobro promešaš kašikom.

Meni je ovo jedan od omiljenih obroka :)   i jako jako zdrav i pun vitamina....  drugo, cena je neuporedivo bolja nego da kupuješ te kesice ;)
Hvala MightyMo na receptu probacu ga danas :)
Sačuvana
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #553 poslato: Januar 29, 2014, 12:43:16 posle podne »

Meni se takodje ne isplati uglavljivati obrok bez proteina, jer ukoliko neko treba pojesti 200g proteina hranivsi se 6x dnevno na svakih 2,5 sati, nema tehnickih mogucnosti za obrok bez proteina :) .

Pored proteina, u zavisnosti od cilja i doba dana, idu UH, zdrave masti, vitamini i minerali.
« Poslednja izmena: Januar 29, 2014, 12:45:29 posle podne od strane murbi » Sačuvana
g3n1u5
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #552 poslato: Januar 29, 2014, 12:42:38 posle podne »

Ja рецимо овсене не могу да смислим... Како их припремате? Можда ту нешто грешим па ми се зато не свиђају... :D

Jako dobra kombinacija za dorucak su jaja i ovsene, isprzeni kao kajgana.

To su mi na ovom forumu preporucili i meni je ovo najbolja kombinacija, isti problem sam imao..

Само измешаш и исприжиш?
[/quote]

Tako je, nista lakse i lepse za nas koji nismo ljubitelji "zobanja". :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #551 poslato: Januar 29, 2014, 12:23:14 posle podne »

i jedno i drugo su "pravi" obroci, ali i jedno i drugo su različiti obroci.  Ako nema proteina ne znači da je loš obrok već da je ugljenohidratni obrok i to u ovom slučaju izuzetno zdrav i prepun vitamina i minerala i vlakana.
« Poslednja izmena: Januar 29, 2014, 12:25:30 posle podne od strane MightyMO » Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #550 poslato: Januar 29, 2014, 12:20:07 posle podne »

ja to tako nikada ne jedem, da mi se obrok sastoji samo od ugljenih hidrata
probaj da pomesas sa jajima i kupinama ili nekim drugim bobicastim vocem, to je pravi obrok ili sa pecurkama ili spanacem i jajima
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #549 poslato: Januar 29, 2014, 10:40:49 pre podne »

sad ću ti reći kako da to sam napraviš :)

ovsenu kašu tu u kesicama sam probala, i ekstra je, samo je slatka jer su joj dodali šećer...

lepo uzmeš ovsene i samelješ ih blago (ja obično u mlinu za kafu), zatim izrendaš jednu jabuku, dodaš cimet, malo mlevenh badema ili lešnika (šta već želiš) i dodaš med ili malo zaslaĂ°ivača (zavisi koliko kalorično želiš da bude) ali obično mora nešto slaĂ°e jer je dosta gorko (integralno :) )   i dodaš vrelu vodu, ne previše.... ostaviš par minuta da nabubri, dobro promešaš kašikom.

Meni je ovo jedan od omiljenih obroka :)   i jako jako zdrav i pun vitamina....  drugo, cena je neuporedivo bolja nego da kupuješ te kesice ;)
Sačuvana
BioTech
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


NO PAIN NO GAIN!!!

« Odgovor #548 poslato: Januar 29, 2014, 09:40:44 pre podne »

Kontam da ima puno secera al dva tri puta nedeljno nece smetati  ;D
Kao sto rekoh mesam ovsene i razene sa jogurtom al dobro dodje nekad i slatko ;)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #547 poslato: Januar 29, 2014, 09:25:28 pre podne »

Ova druga ''home made'' opcija je najbolja.  :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 153 154 [155] 156 157 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 18 upita.