TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396647 Teme od strane 25024 Članovi Poslednji član: olynjali_necural

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 01, 2024, 02:57:58 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 127 128 [129] 130 131 ... 189 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 686216 puta)
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #901 poslato: Oktobar 06, 2014, 05:34:26 posle podne »

Sve je to individualno, zavisi kojim sportom se prvenstveno bavis i koliko nesto volis. Pitaj nekog triatlonca koliko puta mesecno uzme dan odmora, i recice ti da ga cesto preskace. Pa i Djokovic kada ne igra tenis bavi se drugim sportovima, nikad nisam cula da miruje. Ja se recimo unervozim ako jedan dan ne setam bar pola sata (u vidu aktivnog odmora), nikako ne mogu da mirujem. Trening je za mene nesto planski osmisljeno i sa odredjenim culjem. Sve ostalo je uzivancija...  ;D
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 656


« Odgovor #900 poslato: Oktobar 06, 2014, 03:53:22 posle podne »

Ja odradim deset jakih serija mrtvog dizanja, kao da sam uradio 10 kardija :D Sto puta rekoh moze se i bez kardija odrzavati dobrani BF, naravno da se hrana ispostuje bar 80%. Kardio se vec treba ukljuciti na jednocifreni BF, ni u ludilu svakog dana, to je maltretiranje bespotrebno, i nista se time ne postize.
+1
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
pedjoni986
Gost
« Odgovor #899 poslato: Oktobar 06, 2014, 03:52:32 posle podne »

Ja odradim deset jakih serija mrtvog dizanja, kao da sam uradio 10 kardija :D Sto puta rekoh moze se i bez kardija odrzavati dobrani BF, naravno da se hrana ispostuje bar 80%. Kardio se vec treba ukljuciti na jednocifreni BF, ni u ludilu svakog dana, to je maltretiranje bespotrebno, i nista se time ne postize.
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 656


« Odgovor #898 poslato: Oktobar 06, 2014, 03:41:58 posle podne »

Nije pametno raditi kardio svaki dan. Misici moraju da se odmaraju.
Pa mišići se odmaraju i dok radiš kardio. To se zove tzv. AKTIVAN ODMOR. Dakle, kardio, ukoliko se ne preteruje može doneti samo dobro. Svaki dan je previše, ali 3-4x nedeljno uz treninge sa tegovima DA. Kardio kao što je vožnja bajsa može i skoro svakog dana, što da ne. Sve zavisi od ciljeva
Pa ja sam reko da je svaki dan previse :D
3,4 puta je ok
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 656


« Odgovor #897 poslato: Oktobar 06, 2014, 03:39:02 posle podne »

Nije pametno raditi kardio svaki dan. Misici moraju da se odmaraju.
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #896 poslato: Oktobar 06, 2014, 03:17:34 posle podne »

Ajde opisi jedan ceo dan kada treniras i svaki obrok ? Koliko kcal uneses i koliko % odlazi na koji makronutrijent ?
Kako radis kardio i trening sa tegovima ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #895 poslato: Oktobar 06, 2014, 03:12:39 posle podne »

Gubljenje masti se odigrava dosta sporo...
Mislim da je ovo kljuc :)
Odlucila sam se za strategiju "jedi manje, treniraj manje" da bih sacuvala misice.. tek sam krenula sa "dijetom", javicu da li sam nesto uradila. Inace 80% svih kardia mi je dugog obima, oko 70% pulsa, bez brige ;) A ne prodje nijedan dan da ga ne radim, ne dozivljavam to kao trening, vec je telo naviklo... ukratko, bez njega se lose osecam.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #894 poslato: Oktobar 06, 2014, 02:51:43 posle podne »

Gubljenje masti se odigrava dosta sporo... Samo pazi da ne preteras sa rigoroznoscu ishrane i tako dovedes telo u ''survival mod''. Kako radis kardio ? Koliko si dugo na dijeti ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #893 poslato: Oktobar 06, 2014, 02:47:20 posle podne »

Pa fora i jeste da taj deo tela "kipi", ne znam šta je problem ako imaš zadnjicu? To je čak i suprotno od problema...
Fora je sto su mi tesne omiljene farmerke i donji ves, i da me to nervira :D Ne bih sad da ulazim u raspravu o ukusima, uglavnom meni se ne svidja. Sigurno ima sala jer je mesto hladno na dodir i posle trcanja, znaci slaba cirkulacija u tom podrucju, dakle vece deponovanje sala.

Moje pitanje je bilo ZASTO POSLEDNJE DOBIJENO SALO NE ODLAZI PRVO. Ajd' pusti gluteus, ali sa delom iznad bedrene kosti oko kukova nikad ranije nisam imala problem. Sada napipavam jastucice. Zato mislim da je do hormona, mozda sam u tom vremenskom razdoblju preko nesto jace poremetila insulin ishranom sa visokim GI pa treba vreme da se vrati sve na svoje mesto... bar neka moja teorija.
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #892 poslato: Oktobar 06, 2014, 02:03:32 posle podne »

I meni je ovo upalo u oči - Čučnjevi pogoršavaju stvar?

Da li si sigurna da je salo?  Možda si samo malo vode povukla ako si povećala hidrate...   radiš li sada trening sa opterećenjem?

za 5 dana nećeš ništa uraditi... 
Ne mogu biti 100% sigurna, mozda ima pola-pola, ali cilj mi je da udjem u stari donji ves (kako god to zvucalo :) ) i cucnjevi samo jos vise podizu taj deo tela da "kipi". Kod mene strategija sa kalorijskom defkom slabo pali, organizam se lako privikava i metabolizam usporava. Posto sam non stop aktivna napolju (nazalost trening snage u kucnoj varijanti samo sa bucicama, trenutno nemam mogucnosti za teretanu) palo mi je na pamet da probam da znatno srezem hidrate, prilagodim dnevni unos kal i malo se primirim. I dalje verujem da mrsavljenje diktiraju pretezno hormoni, na koje naravno utice ishrana, trening, a ne puko brojanje kalorija.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #891 poslato: Oktobar 06, 2014, 01:52:24 posle podne »

I meni je ovo upalo u oči - Čučnjevi pogoršavaju stvar?

Da li si sigurna da je salo?  Možda si samo malo vode povukla ako si povećala hidrate...   radiš li sada trening sa opterećenjem?

za 5 dana nećeš ništa uraditi... 
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #890 poslato: Oktobar 05, 2014, 03:25:52 posle podne »

Potreban mi je savet. Naime, tokom boravka u inostranstvu dobila sam nesto sala na gluteusu i ispod kukova (nesto vise hrane sa visokim GI i eto problema  :-X), i evo vec 3 meseca ne mogu toga da se resim. Nikad mi se ranije nije tu stvaralo neko salo, dakle poslednje je doslo, a nece da ode. Ranije mi je bilo dovoljno da malo duze i intenzivnije trcim/plivam i da se taj deo tela bukvalno prepolovi. Cucnjevi samo pogorsavaju stvar. Ishrana sredjena, UH striktno pod kontrolom. Ni rotacija nije dala rezultate.

Da li bi pomoglo da izbacim potpuno zitarice i mlecne na jedno 5 dana, tj. da unosim samo meso/ribu, povrce i zdrave masti, i da mirujem umesto sto sam stalno aktivna? 2-3 kg bih da skinem, ne vise. Ili je to stvar do hormona, te ima neko sredstvo koje pomaze da se neravnoteza sredi?

Danke  :)



Za redukciju svakog gr "sala", kao što i sama znaš potreban je "kalorijski deficit" na račun tvog TDEE( ukupna dnevna potrošnja energije = dnevne potrebe za energijom), oko 500 kCal( pola kroz korekciju ishrane, dominantno na račun hidrata, poa kroz trening)...ali umereno sa tim, tako da ne odeš ispod 1200-1500 kCal dnevno...

Imaš li podatke za svoj BMR, TDEE? Antrpomentrija? Koliki ti je BF( % telesnih masti)? Neki problem sa hormonima? Policitični jajnici? Neki drugi zdravstveni problem? Koliko imaš godina? Koliko si visoka, teška?

Samo mirovanje uz drastične kalorijske redukcije neće dati željene rezultate...

Čučnjevi pogoršavaju stvar?

Da napomenem, razuman "kalorijski deficit", trening sa opterećenjem, i kardio u željenoj zoni( 65% od maksimalnog pulsa) daće najbolje rezultate...

Kako se sada hraniš? Kako ti izgledaju treninzi?


« Poslednja izmena: Oktobar 05, 2014, 03:42:48 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #889 poslato: Oktobar 05, 2014, 02:49:53 posle podne »

Potreban mi je savet. Naime, tokom boravka u inostranstvu dobila sam nesto sala na gluteusu i ispod kukova (nesto vise hrane sa visokim GI i eto problema  :-X), i evo vec 3 meseca ne mogu toga da se resim. Nikad mi se ranije nije tu stvaralo neko salo, dakle poslednje je doslo, a nece da ode. Ranije mi je bilo dovoljno da malo duze i intenzivnije trcim/plivam i da se taj deo tela bukvalno prepolovi. Cucnjevi samo pogorsavaju stvar. Ishrana sredjena, UH striktno pod kontrolom. Ni rotacija nije dala rezultate.

Da li bi pomoglo da izbacim potpuno zitarice i mlecne na jedno 5 dana, tj. da unosim samo meso/ribu, povrce i zdrave masti, i da mirujem umesto sto sam stalno aktivna? 2-3 kg bih da skinem, ne vise. Ili je to stvar do hormona, te ima neko sredstvo koje pomaze da se neravnoteza sredi?

Danke  :)

Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #888 poslato: Septembar 20, 2014, 07:15:29 posle podne »

Mislis bolje 3 treninga tipa pon sreda petak nego 3 trninga dan za danom?
Bolja je opcija ponedeljak,sreda,petak ali je bitno da intezitet treninga bude dovoljno jak da izazove stres a u fazi odmora da oporavak bude potkrepljen kvalitetnom ishranom.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #887 poslato: Septembar 16, 2014, 08:49:01 pre podne »

Da ali takoĂ°e sam mislio na to da ako na primer danas radiš leĂ°a verovatno ćeš malo zamoriti i biceps, bilo bi dobro kada biceps ne bi radio odmah dan sutra već kada bi mu dao malo vremena da se i on odmori.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 127 128 [129] 130 131 ... 189 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 14 upita.