TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 09:26:47 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dorucak pre treninga  (Pročitano 13531 puta)
Tranda90
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 161

« Odgovor #38 poslato: Decembar 21, 2013, 12:50:24 pre podne »

Видећу да узмем да пробам те галете, надам се да су бар укусни... :)

Не знам тачно иначе колико унесем протеина дневно, нисам рачунао до сада, али ценим га негде око 150г у дане тренинга...

Значи једном дневно да пијем бленд, не би требало да буде мало... Иначе, повремено увече уместо да попијем са млеком или водом измешам са Ела сиром...

Размишљам баш сад, како би могао да искомбинујем доручак са сагоревачем и јутрањим тренингом?

Ако би могао само и на ово питање да добијем одговор
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #37 poslato: Decembar 21, 2013, 12:45:55 pre podne »

Imas ih u Maxi-ju, pakovanje od 100 grama je 70 dinara, mada verujem da se u nekoj prodavici zdrave hrane mogu naci i jeftinije. Ja ih obicno pojedem za dorucak uz jaja i jogurt...

U Univeru su oko 50 din, 100 g, ako ste u Novom Sadu.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #36 poslato: Decembar 21, 2013, 12:44:17 pre podne »

Verovatno si video da mi savetujemo ovde da prvo promenis ishranu, jer ako je ishrana dobra sigurno ces mrsaviti, a da se sagorevac ubaci kad dodje do zastoja u mrsavljenju. Nema potrebe da ide odmah sve, nema veze sada ali da znas za ubuduce.

Ove galete su od ekspandiranih zitarica ( zitarice od celog zrna ), neki ih jos zovu i stiropor. Ima raznih vrsta, a tebi mogu biti od koristi jer slabo unosis UH.

Blend posle treninga, koristi ga tako dok ne ispijes, a pogodan je i za zamenu obroka ako zatreba. Koliko proteina uneses u toku dana?

Sačuvana
Tranda90
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 161

« Odgovor #35 poslato: Decembar 21, 2013, 12:43:55 pre podne »

Размишљам баш сад, како би могао да искомбинујем доручак са сагоревачем и јутрањим тренингом?
Sačuvana
aca777
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


Pobeda voli pripremu!

« Odgovor #34 poslato: Decembar 21, 2013, 12:32:39 pre podne »

Imas ih u Maxi-ju, pakovanje od 100 grama je 70 dinara, mada verujem da se u nekoj prodavici zdrave hrane mogu naci i jeftinije. Ja ih obicno pojedem za dorucak uz jaja i jogurt...
Sačuvana
Tranda90
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 161

« Odgovor #33 poslato: Decembar 21, 2013, 12:20:53 pre podne »

Oд 25. новембра сам на овом режиму исхране који сам навео, од тада узимам и сагоревач. Скроз нормално сам се осећао, никаквих промена нисам приметио...

Да да, не пијем сагоревач ни протеин већ пар дана...

За те пиринчане галете сада чујем први пут у животу, шта је то тачно? Где има да се купи?

И како препоручујете да узмам овај Бленд? Само после тренинга?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #32 poslato: Decembar 20, 2013, 11:59:58 posle podne »

Hranis se ovako u zadnjih mesec dana? I, kako si se osecao na ovako malom unosu UH, nevezano sada za anginu? Uneses ti nesto uh kroz mahunarke, ali to se i ne racuna u ukupan unos uh.

Kada si ubacio sagorevac? ( pauziras dok si na terapiji, to znas )

Jesi li probao pirincane galete kad vec ne jedes pirinac? Integralni hleb je dobar ( ako je zaista integralni ), a mozes i crni, ili one sa semenkama ponekad, menjaj. Integralno pecivo nemoj ubacivati, mozes eventualno da napravis neki sendvic, za poneti, kad ne stignes da jedes.

« Poslednja izmena: Decembar 21, 2013, 12:22:05 pre podne od strane Dr Gorana Grkovic » Sačuvana
Tranda90
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 161

« Odgovor #31 poslato: Decembar 20, 2013, 11:35:45 posle podne »

Па предпостављам да грешим, с' обзиром на то како се осећам последња пар дана... :)

Кромпир једем једном у дан два, кад кажем поврће, једем грашак, пасуљ, кукуруз шећерас, ово троје најчешће...

Што се воћа тиче, то је тачно, за ових скоро месец дана нисам појео ниједну воћку, никако немам навику... Од витамина те врсте једино лимунаду пијем...

Да, што се тиче вечере, повремено једем и туњевину, њу сам заборавио да наведем.

А што се тиче протеина, не пијем веј протеин већ Бленд, у данима тренинга два пута дневно, тј. после тренинга и пре спавања... Мислите да треба другачије да га узимам?

Нодол пијем један дневно, последња скоро 3 месеца, тачније до 8. јануара ће бити 3 месеца и тада престајем.

Овсене не подносим, имам нагон на повраћање од њих, пиринач слабо у задње време уносим, од свега наведеног најчешће једем кромпир. Хлеб увек једем интегрални. Можда да убацим и неко интегрално пециво?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #30 poslato: Decembar 20, 2013, 11:32:15 posle podne »

Имам још једно парче хлеба уз овај оброк од 16:30, то сам изоставио ;D

Што се тиче првог оброка у подне, па тако су ми рекли овде на форуму, с' обзиром да тренирам ујутуро, непосредно по устајању... :D

A gde su pirinac, krompir, ovsene, integralna testenina...? Ni to parce hleba ne menja bitno stanje.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #29 poslato: Decembar 20, 2013, 11:28:51 posle podne »

Ne znam zasto mislis da gresis negde, sezona je prehlada i virusa pa nije cudo sto si se razboleo. Ne znam kako si se prethodno hranio, sada ishrana nije losa ali ima par stvari koje mislim da mozes ubaciti.

Slab ti je unos ugljenih hidrata. Kad kazes povrce neko sa mesom i salata da li mislis na krompir?

Ne vidim da jedes voce, to bi mogao da ubacis, povrce imas vise puta u toku dana i to je odlicno.

Dva jaja su slaba vecera za nekoga ko vezba, i mozda je bolje da jaja jedes u toku prepodneva jer su teska ali ako ti je ovako ok onda nastavi tako.

Protein ti ne treba pre spavanja, a ako ces ga uzimati onda ga uspori sa necim.

Koliko cesto pijes nodol?

Sačuvana
Tranda90
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 161

« Odgovor #28 poslato: Decembar 20, 2013, 11:28:32 posle podne »

Имам још једно парче хлеба уз овај оброк од 16:30, то сам изоставио ;D

Што се тиче првог оброка у подне, па тако су ми рекли овде на форуму, с' обзиром да тренирам ујутуро, непосредно по устајању... :D
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #27 poslato: Decembar 20, 2013, 11:25:56 posle podne »

Jeдно питање за докторку...

Пре скоро месец дана сам строго средио исхрану, почео да пијем сагоревач, резултати одлични, све на нивоу, али од пре неки дан имам гнојаву ангину, изгледа да ми је пао имунитет, тренутно примам ињекције и обуставио сам процес мршављења док се скроз не излечим. Немам уопште идеју где грешим, пијем још и витаминско минерални комплекс "Мултипл енергајзер" и протеин...

Један просечан дан ми изгледа отприлике овако

09:30 буђење
10:00 узимам сагоревач
10:30 тренинг
12:00 протеин попијем и одмах једем, углавном поврће неко са месом + салата + једно парче хлеба непосредно после тога попијем овај витаминско минерални комплекс који сам напоменуо и Нодол (за зглобове, вероватно знате на шта мислим)
16:00 сагоревач парт2
16:30 оброк сачињен од поврћа и меса као и увек, или пилеће бело или риба
20:30 понекад ела сир, понекад два јаја, понекад месо када ми остане од предходног оброка
23:30 протеин са водом или млеко, како када
после тога спавање

Шта ви мислите где грешим? Никад до сада нисам имао проблема са имунитетом, тако да уопште немам представу шта да радим за убудуће када се вратим овом "начину" живота.

Хвала унапред на одговору! Поздрав!
Nisam najveci strucnjak ovde, ali na prvi pogled mi je skroz nenormalno da ti je prvi obrok u podne, da od UH imas samo JEDNO parce hleba dnevno, a brdo proteina za koje bih rekla da su svi ukupno ispod kalorijskog unosa za tvoj metabolizam, jer po ovome sto si napisao, ja unosim bar za 50% vise kalorija od tebe :) Onda kad sam probala dijetu sa drasticno smanjenim UH (samo dorucak), imala sam problem sa aftama na usnama i takodje mi je bio opao imunitet.

Kako god, ono sto su me specijalci sa ovog foruma ubedili jeste da slozeni UH nikako nisu nasi neprijatelji, vec da su u umerenim kolicinama dobri i za definiciju :D
Sačuvana
Tranda90
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 161

« Odgovor #26 poslato: Decembar 20, 2013, 11:11:37 posle podne »

Jeдно питање за докторку...

Пре скоро месец дана сам строго средио исхрану, почео да пијем сагоревач, резултати одлични, све на нивоу, али од пре неки дан имам гнојаву ангину, изгледа да ми је пао имунитет, тренутно примам ињекције и обуставио сам процес мршављења док се скроз не излечим. Немам уопште идеју где грешим, пијем још и витаминско минерални комплекс "Мултипл енергајзер" и протеин...

Један просечан дан ми изгледа отприлике овако

09:30 буђење
10:00 узимам сагоревач
10:30 тренинг
12:00 протеин попијем и одмах једем, углавном поврће неко са месом + салата + једно парче хлеба непосредно после тога попијем овај витаминско минерални комплекс који сам напоменуо и Нодол (за зглобове, вероватно знате на шта мислим)
16:00 сагоревач парт2
16:30 оброк сачињен од поврћа и меса као и увек, или пилеће бело или риба
20:30 понекад ела сир, понекад два јаја, понекад месо када ми остане од предходног оброка
23:30 протеин са водом или млеко, како када
после тога спавање

Шта ви мислите где грешим? Никад до сада нисам имао проблема са имунитетом, тако да уопште немам представу шта да радим за убудуће када се вратим овом "начину" живота.

Хвала унапред на одговору! Поздрав!
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #25 poslato: Decembar 20, 2013, 02:10:56 posle podne »

U pravu si, treba znati kada da ostavis viljusku!:-) Ali nije to uvek tako lako. Naime, neki ljudi jako brzo jedu i za kratko vreme mogu pojesti dosta hrane a da ih to ne zasiti jer prosto nije stigao impuls do mozga. Zbog toga treba sebi servirati pravu meru, unapred odrediti koliko ce cega obrok sadrzati i sesti da jedes.

Ako ti se to desava u popodnevnim casovima ( da ti treba slatko posle spavanja ), ima to svoje zasto - u tom periodu postoji fiziloski porast insulina, pa se tada i savetuje uzina.
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #24 poslato: Decembar 20, 2013, 08:39:59 pre podne »

Zasto da se pretrpas? Obrok pre treninga i treba da bude laganiji, da bi mogla kvalitetno da odradis trening. U stvari, svi obroci treba da budu balansirani, nikakva korist od prejedanja koji god obrok da je u pitanju.

U svakom slucaju, ti sigurno mozes proceniti sta tvom organizmu najvise odgovara.
Ne mislim bukvalno na pretrpavanje, vec da covek jede dok se ne zasiti :)
Svako od nas zna otprilike kad bi mogao jos da pojede, ali svesno odlaze viljusku.
Desavalo mi se da odspavam i probudim se polugladna, tj. bez dovoljno energije za trening, e tada posezem za necim sto se lako vari i momentalno 'dize'... ali i to opet zavisi, evo juce sam jela samo voce.

U svakom slucaju hvala :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.116 sekundi sa 18 upita.