TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:36:31 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 262 263 [264] 265 266 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 708324 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #284 poslato: Avgust 11, 2014, 06:58:10 posle podne »

Moj izbor...moj slatki greh...http://www.pansport.rs/Proteinske-%C4%8Dokoladice/SP784-Protein-bar-Supreme.html

Mada sve sam ih probao...sta cu...nuzno zlo... ;D
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #283 poslato: Avgust 11, 2014, 11:23:07 pre podne »

:D
Hvala!
:D
Tvoj neki savet, tj. koja je po tebi najkvalitetnija?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #282 poslato: Avgust 11, 2014, 11:09:18 pre podne »

Imas ih sve u ponudi Pansporta,i ukusne i kvalitetne...


http://www.pansport.rs/Proteinske-%C4%8Dokoladice/IS440-Oh-Yeah.html

http://www.pansport.rs/Proteinske-%C4%8Dokoladice/SP784-Protein-bar-Supreme.html

http://www.pansport.rs/Proteinske-%C4%8Dokoladice/SP1224-Supreme-protein-bar.html

http://www.pansport.rs/Proteinske-%C4%8Dokoladice/IK825-X-treme-XXL-Protein-Bar.html

http://www.pansport.rs/Proteinske-%C4%8Dokoladice/SN017-Chocopro.html

http://www.pansport.rs/Proteinske-%C4%8Dokoladice/BI1161-Go-Protein.html
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #281 poslato: Avgust 11, 2014, 11:01:15 pre podne »

OK, hvala.
:)
Pitao sam, jer sam u Beču naleteo na to i pazario par komada.
Kod nas znam jedino za IsoStarove čokolade; za ove druge što si nabrojao nisam ikada čuo za njih...
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #280 poslato: Avgust 11, 2014, 10:55:33 pre podne »

FAQs for PowerBar ProteinPlus® Bar 20g

Serving Size 1 bar
Calories 210
Calories from fat 45
* Percent Daily Values (DV) are based on a 2,000 calorie diet
Amount/Serving % DV*
Total Fat 5g 8%
Saturated Fat 3g 15%
Trans Fat 0g
Cholesterol less than 5mg 2%
Sodium 120mg 5%
Potassium 80mg 2%
Total Carb 27g 9%
Dietary Fiber 4g 16%
Sugars 13g
Protein 20g 40%
• Vitamin A 0% • Vitamin C 0% • Calcium 8% • Iron 6%
Ingredients
TriSource protein blend (soy protein isolate, calcium caseinate, whey protein isolate), maltitol syrup, chocolate flavored coating (sugar, fractionated palm kernel oil, cocoa, whey, nonfat milk, soy lecithin, natural flavor), oligofructose (from chicory root), fructose, cane invert syrup, cookie bits (rice flour, sugar, canola oil, cocoa, rice starch, baking soda, salt), water, high oleic canola oil, and less than 2% of: soy lecithin, ground almonds, partially defatted peanut flour, natural cream flavor with other natural flavor.



Sto se tice isostar varijnate u ponudi "pansporta",tj. High protein bar 25%...


Po pakovanju (35g)
Na 100 g proizvoda
Energija
134 kcal

Proteini
8.8 g

Ugljeni hidrati
16.8 g

Šećeri
13.3 g

Masti
-zasićene masti
3.5 g
1.5 g

Vlakna
1.8 g

Natrijum
0.08 g

Vitamin C
18 mg
30% PDU

Niacin
4.9 mg
27,22% PDU

Vitamin B6
0.56 mg
28% PDU

Vitamin B2
0.46 mg
28,75% PDU

Vitamin B1
0.42 mg
30% PDU
 
Da, PowerBar ProteinPlus® Bar 20g ima bolji sastav...ali ako ga uporedimo sa npr.  Oh  Yeah! Protein bar od ISS, ili  Protein bar Supreme od Supreme Protein...koji imaju manje proteina soje, vise whey...hm...
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #279 poslato: Avgust 11, 2014, 10:31:52 pre podne »

Znam da ne moram, kažem samo da je to puno za mene...
:/
:)
Kada smo kod ishrane, da te pitam za mišljenje o Nestle Power Bar proteinskim čokoladama; na papiru mi se čine bolje nego IsoStar čokolade...
?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #278 poslato: Avgust 11, 2014, 10:06:27 pre podne »

Ma ok je sve to...niko nije rekao da moras to da pojedes od hidrata...sve dole navedeno je bilo primer za izracunavanje,a ne pravilo koje moras slediti...dakle, cista hipotetika..."sta bi bilo, kad bi bilo"...unos hidrata prilagodi cilju...rotacije hidrata su ok...nisam za keto-varijante...topla preporuka, ne manje od 150 gr hidrata dnevno...ipak ne zaboravite da vas mozak najbolje i najsvrsishodnije koristi glukozu kao izvor energije...da bi mogao da se igras hidratima treba malo vise iskustva...
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #277 poslato: Avgust 11, 2014, 02:16:22 pre podne »

Pa da.
:)
Ali svakako ne mogu toliko UH pojesti (koliko Slaviša preporučuje od pre par postova gore).
Mislim to mi je i bio cilj (da skinem masne naslage); hleb ("crni" sam skroz izbacio), tako da su mi UH=za doručak 30-40g ovsenih+nešto, i za ručak 50-60g pirinča (ili 2-3 manja krompira)+nešto; i od pasulja, graška... (ali ih ne kuvam svaki dan za ručak).
Kada bi' za ručak pojeo 100g pirinča, mislim da ni 100g belog mesa ne bi' mogao pojesti...
:)
U suštini, kontam da je ishrana vezana za cilj, a meni nije masa primarna, tako da kada pogledam rezultate za 3 meseca, i više sam nego zadovoljan...
:D
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #276 poslato: Avgust 11, 2014, 02:02:29 pre podne »

Jedem ja ispravno (što se tiče kvaliteta), samo mi je problem toliko UH da unesem...
Jedino silom da jedem (što mislim da ne valja).
:)
Pa zar nisi do skoro bio na dijeti i skinuo 5-6-7 kg ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #275 poslato: Avgust 11, 2014, 01:54:18 pre podne »

Jedem ja ispravno (što se tiče kvaliteta), samo mi je problem toliko UH da unesem...
Jedino silom da jedem (što mislim da ne valja).
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #274 poslato: Avgust 11, 2014, 01:44:13 pre podne »

"Za velike stvari su potrebne velike žrtve"...ne kažem da bilo čega navedenog moraš striktno da se pridržavaš..ipak, ako želiš uspeh...neke "preporuke" se moraju ispoštovati...

Dakle, na sopstvenom telu nema štednje...majstor je dobar koliko i njegov alat...ne zaboravi to...alat na putu do savrsene linije i željenog izgleda je hrana...tu ne pomazu suplementi, sagorevači i sl., PRVO korekcija ishrane, pa sve ostalo..."ono si što jedeš"...
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #273 poslato: Avgust 11, 2014, 12:51:32 pre podne »

Hvala na detaljnom objašnjenju.
:)
U svakom slučaju, ne mogu ispratiti takav način ishrane. Trudim se da donekle ispoštujem proteine koliko mogu (i masti), ali toliko (zdravih) UH unesem za 2-3 dana...
:/
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #272 poslato: Avgust 10, 2014, 11:51:10 posle podne »

ljudi pomoc oko ishrane, ajde malo da mi pomognete gde gresim, masan sam (debeo) a hocu da uradim definiciju, resio sam, ja cu da pisam danas sta je bilo za klopu a vi mi kazite gde gresim!
cim sam ustao solja mleka 0.5 masnoce, 20 mi kasnije kafa sa mlekom bez secera nosmalno, dorucak 5 belanaca i dva zumanca, jedan grejfrut crveni, pola sata posle oko 15 grama soda bikarbone poala sata pre treninga sa pola litra vode, uz trening dosta vode oko 3 l (oznoio sam se i ovako!  Grin) i pola kasicice meda pred kraj (negde sam procitao da je dobro prosti ugljeni pred na kraj treninga Roll Eyes ) posle treninga ide solja mleka odmah, pileci batak x 3 bez kozurice pecen, neprzen, posle sat kruska,  grasak (manji tanjir), solja mleka, grasak, 2 belanca.....
nije mi bilo jasno, zumance ima dosta prostih ugljenih hidrata tj masti?
pre treninga treba da uzimam slozene ugljene hidrate i nikada proste?
jel sme da se uzima na kraj treninga malo prostih ugljenih tipa med pola kasicice ili je lose?
sta je sa sirom jel je pozeljan ili ne!
sta je sa mlekom 0.5 masti, citam i neverujem da ono spada u proste ugljene hidrate :-\


Greška do greške...ti si na keto-dijeti? Ono, ugljeni hidrati skoro 0, povecavas masti proteine?

Obrok 1 ,"cim sam ustao solja mleka 0.5 masnoce"...moze mleko ali uz njega dodaj ovsene i jednu mericu whez proteina

Obrok 2, "dorucak 5 belanaca i dva zumanca, jedan grejfrut crveni"...pa i moze da prodje...

Razmak izmedju pocetka treninga i obroka treba da bude bar 2h...a jos kad pola sata posle obroka ubacis i sodu bikarbonu...vauuuuu...nema nista od kvalitetnog varenja...

Pola kasicice meda posle treninga, ok, nece da skodi...

Obrok 3, posle treninga ide solja mleka odmah, pileci batak x 3 bez kozurice pecen, neprzen, - ok, dobro zvuci moze tu i neka salatica...

Ovo kruska se odnosi na uzinu?

Obrok 4, grasak (manji tanjir), solja mleka, grasak, 2 belanca...grasak, kao izvor biljnih proetina, kazu da moze "zameniti" meso, mada...ima dijetnih vlakana...ali je nelogicno da ti samo to bude zadnji obrok...prednost UVEK proteinima zivotinjskog porekla...

Druze, treba ti vise proteina, bar 2 gr/kg ...treba ti zdravih masti ( orasi, badem, lesnik), treba ti riba u jelovniku ( omega-3)...ne bih ti savetovao keto varijate, vec neke rotacije ugljenih hidrata, ili ako vec smanjujes hidrate da to ne bude ispod 150 gr na dan...

Zumance ne sadrzi proste ugljene hidrate, mnogi ga optuzuju zbog sadrzaja holesterola u njemu...ako nemas problema sa holesterolom, mozes ga "umereno" uvrstiti u jelovnik...

Mleko ne spada u proste ug. hidrate, tj. misli se na laktozu, ali ne opeterecuj se time...

Sir sa manjim procentom mlecne masti je pozeljan..tipa ella sir...

Obrok pre treninga treba da sadrzi slozene hidrate, pirinac( integralni), krompir( slatki)...posle treninga mozes do 30 gr dekstroze...

Nego sta ti je cilj? Ko ti je preporucio ovaj nacin ishrane?

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #271 poslato: Avgust 10, 2014, 11:28:21 posle podne »

SrĂ°ane za unos od 2 gr/kg ipak postoji konsenzus...samo još da pomenemo i jednu bitnu stavku u pogledu orijentacionih odredjivanja potrebne količine proteina...

Dnevne potrebe za proteinima u gramima po kilogramu telesne težine:

Neaktivne odrasle osobe           0.79
Odrasli rekreativni sportisti           2.09
Odrasli sportisti takmičari           3.08
Odrasli, izgradnja mišićne mase   4.40
Sportisti na dijeti                           2.20
Sportisti tinejdžeri                   2.20

Inače količina proteina nam može biti i polazna tačka u OKVIRNOM odreĂ°ivanju kalorijskog unosa, čak iako nam nisu poznate vrednosti BM -  bazalnog metabolizma...cilj je pojednostaviti sve...evo jednog lepog primera...

Pretpostavimo da ste odrastao aktivan sportista, da se takmičite, imate 90 kilograma.
Podsetimo da 1 gram proteina ima 4 Kcal(kalorije), ako uzmemo u obzir 3.08 iz prethodne tabele, dobijamo:

3.08 x 90 = 277 grama proteina dnevno
277 grama x 4 kalorije po gramu = 1108 kalorija iz proteina

E sad tu je i čuveno pravilo 1 2 3, tj. da bi zadovoljili potrebe organizma za makronutrijensima, treba nam 1 deo masti, 2 dela proteinA i 3 dela ugljenih hidrata...dakle, dobismo proteine, sad idemo dalje...

Masti nam treba dvostruko manje( 1 deo), a 1 gr masti ima oko 9 Kcal, dakle,
1108/2 = 554 kalorije iz masnoća
554 kalorija / 9 kalorija po gramu = 61 gram masnoća dnevno

I ostadoše nam ugljenih hidrati, njih nam treba 3 dela, tj.

1108 kalorija iz proteina + 554 kalorije iz masnoća, tj. 554 x 3 = 1662 kalorije iz ugljenih hidrata
1662 kalorije / 4 kalorije po gramu = 415 grama ugljenih hidrata dnevno

I tako procenom potreba za proteinima po kg telesne težine u odnosu na stepen napora( težine fizičke aktivnosti) dobijamo OKVIRNO...sve što nam treba...

PRIJATNO!


 
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #270 poslato: Avgust 10, 2014, 10:29:48 posle podne »

Koliko se dugo htaniš tako?

Jedna stvar oko onih unosa proteina: ako se vodi raspravica oko tih 30g po obroku, znači li to da i onih 2g po kilogramu isto nije sigurno?
:)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 262 263 [264] 265 266 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 18 upita.