TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 09:36:03 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 258 259 [260] 261 262 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 710168 puta)
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #344 poslato: Avgust 13, 2014, 10:32:17 posle podne »

ajde mala pomoc, ovo me muci!
dorucak proteinski  sejk sa ugljenim hidratima ili bez sa mlekom recimo?
protein se uzima posle treninga, ako bi se uzeo pre treninga potrosio bi ga misic kao gorivo, posle i to sa deksrozom jeli! Pre treninga obavezno slozene ugljene hidrate?
pred spavanje proteinski sejk da bi nocu hanio misic jer on najvise raste dok spavamo?
ako ja ujutru pre dorucka preteram s treningom kao i obicno tezine, dali bi posle ispijanje sejka sa dekstrozom izgledalo kao bacanje para?
dali bi uzimanje amino kiselina pre ili posle, tog jutarnjeg treninga bilo pravilno, za jak trening i dug!
poenta je, kako je najbolje koristiti amino + protein ako bi hteo da radim jutarnji tezak trening bez dorucka, tada imam najvise snage i mislim da najvise topim masti! i nasta bi to licilo?
pred spavanje nekako nemam snage za vezbe, tada bi bilo najbolje vrv?

da vas negnjavim sta sam rucao danas, meso belanca sir, jutros sam prvo unistio elu hleb heldi i mleko, dok se nespremi dorucak, barena jaja belanca, lubenica, krompir bareni, belanca i meso, e sada za laku noc nema vise mesa, bice sir nema veze! kritike preko potrebne! Sutra cu da imam vremena za nesto bolje!
« Poslednja izmena: Avgust 13, 2014, 10:38:08 posle podne od strane vuk9 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #343 poslato: Avgust 13, 2014, 10:58:44 pre podne »

“Lifting weights in the gym is extremely healthy for you, but if you want to be a bodybuilder and compete at the highest level, it has nothing to do with health.” – Flex Wheeler, ex pro bodybuilder...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #342 poslato: Avgust 13, 2014, 10:23:41 pre podne »

Niko ne zna sve...svi znamo po nesto...dakle, svima nam je isti cilj, i oko pomoci i oko saveta...nismo ni profi, bar ne vecina...tako da...hladne glave udjimo u sve ovo...ipak je ovo samo forum, ne ispit, ne skupstina srbije, ne debatni klub...normalno je da postoje sukobi misljenja, neslaganja...ali nam je zdravlje na prvom mestu,i naravno druzenje...
Sačuvana
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #341 poslato: Avgust 13, 2014, 09:44:12 pre podne »

Jedini problem ovde na forumu je sto se neki svadjaju oko smesnih stvari..nek jede sta ko zeli..
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
CharonJr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


« Odgovor #340 poslato: Avgust 13, 2014, 07:38:32 pre podne »

Dajte ljudi, nije poenta da se svadjate, vec da pomognete onome ko je trazio ako mozete...
Sačuvana
Visina: 175 cm
Masa: 68 kg
Cilj: +2-3 kg ciste misicne mase
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #339 poslato: Avgust 13, 2014, 12:37:24 pre podne »

jer si samo jedan debeo decak
toliko o ''nevredjanu'' i ja idem off sa teme
Sačuvana
Panta rei, panta res.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #338 poslato: Avgust 13, 2014, 12:35:19 pre podne »

Decko, ja tebe nisam vredjao, a ti sada mene na vise nacina, ali dobro sutra ce urednik pogledati pa ces popiti ban, dosao si juce ovde na forum, i ovako se ponasas prema starijim i iskusnijim od sebe..Bravo za tebe, i sa tobom nemam vise o cemu da komentarisem. Nisam ovde da se raspravljam sa decom, samo sam trazio konkretne odgovore za to sto decka savetujes, i niti si ti kompetentan da savetujes jer si samo jedan debeo decak verovatno isfrustiran, jer ga udarila nazovi znanje od par klipova koje je pogledao..Alal vera ! Off sa ove teme od mene.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #337 poslato: Avgust 13, 2014, 12:20:52 pre podne »

Ajde Pejco stari znalcu bodibildinga i novi nas guru, prosvetli nas, kolika je to ustvari razlika izmedju brzih i sporih proteina ?
U satima minutima sekundama ?
Znam da vezbas tri meseca vec  i popalio si se verovatno 24/7 gledas klipove profica, ali nije to bas tako u PRAKSI. Kada prodju godine pitacu te dal ces samo cuvena belanca da unosis za dorucak, kad ti se smuce svakog dana.
Ajde prestani da se ponasas ko klinac od 2 god. Ne znam da li si ako vaspitan ili te je samo trenutno udario tren i ne zanima me. To ako sam se ja ''popalio'' i gledam 24/7 klipove profica, i ma sta god ja radio, sta je to tvoja stvar ? Gledaj sebe i promeni hemiju ako te puno udara u glavu i izaziva rejdzove, ili promeni ponasanje uopste. Evo vec skoro 2 godine mi je dorucak isti, ovsene i whey, ponekad belanca, i extra mi je ukusan i dalje. Stvarno ne razumem sta je tu tvoja stvar. Ja sam rekao sta mislim i to je to. Inace, prvi si koji cujem da jede sir kao izvor proteina za dorucak. U stvari nisi jedini, znam i jednog totalnog pocetnika iz moje teretane.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #336 poslato: Avgust 12, 2014, 10:18:21 posle podne »

Ajde Pejco stari znalcu bodibildinga i novi nas guru, prosvetli nas, kolika je to ustvari razlika izmedju brzih i sporih proteina ?
U satima minutima sekundama ?
Znam da vezbas tri meseca vec  i popalio si se verovatno 24/7 gledas klipove profica, ali nije to bas tako u PRAKSI. Kada prodju godine pitacu te dal ces samo cuvena belanca da unosis za dorucak, kad ti se smuce svakog dana.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #335 poslato: Avgust 12, 2014, 10:17:56 posle podne »

Ja bih vas zamolio da se manemo profi bildera, jer niko od nas ovde prisutnih "u raspravi" to nije, i opet ponavljam...HRANU NISTA NE MOZE ZAMENITI...NEMA TOG SUPLEMENTA KOJI MOZE ZAMENITI KVALITETNU, RAZNOVRSNU I IZBALANSIRANU ISHRANU...
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #334 poslato: Avgust 12, 2014, 10:14:09 posle podne »

Posle pretpostavimo 8 sata sna, telo je bilo dobar deo toga bez amino kiselina. I ono vapi za istim. Najbolje je telu dati cim ustanes sto brze proteine. Gledam i ucim od profi bildera i do sada nisam primetio da je iko za dorucak imao kao primarni izvor proteina kazein, a ni kao sekundarni. Svako moze jesti sta god zeli, ja ipak ostajem veran brzovarecim proteinima za prvi obrok u danu i naravno sporovarecim UH. Mlade sireve nikad ne iskljucujem, samo ih ne jedem za dorucak vec kao zadnji obrok. A izvor Ca su mi i suplementi. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #333 poslato: Avgust 12, 2014, 10:11:42 posle podne »

Kazein iz mlecnih proizvoda, sira, se sporo vari, iz njega se postepeno oslobadjaju amino kiseline...tako da je najbolji za vece, ali da se manemo nepotrebne sitnicavosti...moze i ujutru...KALCIJUM, VITAMINI A i D, PROTEINI VISOKE BIOLOSKE VREDNOSTI...su uvek pozeljni...samo nemojte one price mleko je puno natrijuma, hormona i sl.

Nego, kad smo kod toga...koji vam izvori kalcijuma preostaju, ako mleko i mlecne proizvode iskljucite?!
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #332 poslato: Avgust 12, 2014, 10:01:35 posle podne »

Pa sta ako je sporovareci protein, i dalje ne vidim problem ? Izvori proteina se rotiraju non stop, ne moze biti isti dorucak uvek, dojadi.. Samo ne razumem koji problem ce napraviti sporovareci protein ? Sta je onda sa mlekom ? Zasto ga pijemo ujutru ako je ultra spor, sta ce nam lose uraditi ? Ja godinama pijem mleko ujutru, imam doruckove i sa palentom i sirom , i to sa pijace, neretko ubacim sirovu papriku i sir kao dorucak itd itd..

Protok aminokiselina u telu treba biti celog dana, i sporpvarecih i brzovarecih !
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #331 poslato: Avgust 12, 2014, 09:58:00 posle podne »

Sto da za dorucak ne pojede ellu ? Koji je tacan razlog ?
Sporovareci protein. Ja se drzim uglavnom whey-a i belanaca za dorucak, retko piletina. Ellu bolje za zadnji obrok.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #330 poslato: Avgust 12, 2014, 09:56:02 posle podne »

Sto da za dorucak ne pojede ellu ? Koji je tacan razlog ?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 258 259 [260] 261 262 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 18 upita.