TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:35:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 13 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin-pitanja  (Pročitano 42611 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #174 poslato: April 22, 2019, 10:00:23 posle podne »

https://www.pansport.rs/kreatin/kreatin-fosfat-monohidrat/100-creatine-monohydrate-0?sku=79
https://www.pansport.rs/kreatin/creatine-monohydrate-1?sku=1074
https://www.pansport.rs/kreatin/creatine-monohydrate-creapure?sku=764

Koji od ova 3 preporucujete?
Prva opcija odlicna. Koristim trenutno. 5g ujutru i 5g nakon treninga. Danima kada ne treniras samo 5g ujutru na prazan stomak. Sve preporuke.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #173 poslato: April 22, 2019, 12:43:54 pre podne »

Iskreno nisam primetio da me Dymatize bolje "radi" od Scitec "kreatina", naravno, to je subjektivna interpretacija...

Prvi kreatin koji sam kao početnik koristio je baš Scitec-ov, i bio sam prezadovoljan efektom...ali opet, kažem, subjektivna interpretacija...

Ako mene pitaš o razlikama između CEE( kreatin etil estar), "alkalin"  i sl. "varijacije", od svih me je uvek i najbolje "radio" baš najobičniji mohohidrat...

Sve su to "farmaceutske varijacije" na istu temu...doduše, tu su i tvrdnje o manjem "vezivanju vode", postepenom oslobađanju, maksimalnoj apsorpciji i sl., ali kreatin je kreatin, neće biti nekog revolucionarnog skoka na masi i snazi više od starog, dobrog monohidrata :)
« Poslednja izmena: April 22, 2019, 12:54:24 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #172 poslato: April 21, 2019, 10:14:47 posle podne »

Sva tri kreatina koja si postavio su odlicna, svaki od njih sam koristio i bio sam prezadovoljan. Univerzalov se nesto losije rastvarao ali imam utisak da sam tada imao najbolje rezultate mada opet ne znaci da je to bilo bas zbog kreatina vec napredak zavisi od mnogo faktora. Trenuto koristim Biotech-ov i zadovoljan sam, koji god da odaberes neces pogresiti.
Sačuvana
yuga
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43

« Odgovor #171 poslato: April 21, 2019, 09:45:08 posle podne »

Za bilo koji od pomenuta "tri" da se odlučiš odradiće posao...ako su treninzi i ishrana "korektni"...

Mada, pravo pitanje je i šta realno očekuješ od kreatina? Nadam se ne bajkovite efekte?

Ishrana je dosta poboljsana od kada treniram. Pisao sam u drugoj temi o tome.

Naravno da ne ocekujem bajkovite efekte :) Ne srecem se prvi put sa kreatinom. Uzimao sam ga 2x do sada. Prvi put Dymatize, i nisam imao efekta kao kod sciteca. Posto ste mi pomenuli da se on slabije rastvara, voljan sam da uzmem neki od ova tri.

Dodatno pitanje jeste...Kakav je etil ester, kreatin alkalin ili neki komplex kreatina? U cemu je razlika kod svih ovih vrsta kreatina? Kakve efekte imaju svi oni, u cemu se razlikuju? Kako da odlucim koji uzeti?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #170 poslato: April 20, 2019, 11:51:22 posle podne »

Za bilo koji od pomenuta "tri" da se odlučiš odradiće posao...ako su treninzi i ishrana "korektni"...

Mada, pravo pitanje je i šta realno očekuješ od kreatina? Nadam se ne bajkovite efekte?
Sačuvana
yuga
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43

« Odgovor #169 poslato: April 20, 2019, 12:02:39 posle podne »

https://www.pansport.rs/kreatin/kreatin-fosfat-monohidrat/100-creatine-monohydrate-0?sku=79
https://www.pansport.rs/kreatin/creatine-monohydrate-1?sku=1074
https://www.pansport.rs/kreatin/creatine-monohydrate-creapure?sku=764

Koji od ova 3 preporucujete?
« Poslednja izmena: April 20, 2019, 12:09:13 posle podne od strane yuga » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #168 poslato: April 19, 2019, 11:00:40 posle podne »

Ja bi preskočio Scitec  kada je u pitanju kreatin, meni se lično ne dopada jer se teško rastvara u odnosu na Biotech i ostale.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #167 poslato: April 19, 2019, 03:55:28 posle podne »

Što se tiče suplementacije kreatinom, neke statistike kažu da su 20% korisnika "non responderi", tako da je moguće i da je izostanak željenog efekta rezultat toga...

Ne zaboravimo da se i bez kreatina može napredovati...ako su treninzi i ishrana sređeni...

Dakle, drugar neka prispita sebe da li je  savladao osnove, što je bitnije od toga da li je kreatin mikronizovan, maksimalnog stepena čistoće( CreaPure), tj da li je proizvođač BioTech, Scitec, Dymatize. Universal i sl.
Sačuvana
yuga
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43

« Odgovor #166 poslato: April 19, 2019, 03:23:06 posle podne »

Veliki pozdrav. Imam pitanje u vezi kreatina. Hteo bih da porucim sebi i drugaru kreatin. Sebi bih uzeo monohidrat. Scitec najverovatnije, u prahu, osim ako ima razloga za neki drugi?. Sto se drugara tice, kaze da je vec probao monohidrat i da ga nije radio. Da li je to uopste moguce ili je gresio u necemu drugom? Ili ako je moguce da ga ne radi monohidrat, sta predlazete da uzme?
« Poslednja izmena: April 19, 2019, 03:31:10 posle podne od strane yuga » Sačuvana
heisenberg011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #165 poslato: April 02, 2019, 11:16:56 pre podne »

mislila sam na ovo vece pakovanje  ;D ;D ;D hvala puno na odgovoru
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #164 poslato: April 01, 2019, 10:17:56 posle podne »

Neki "školski odgovor" bi se ticao stepena mikronizacije čestica, kao i stepena "prečišćenosti", CreaPure i sl.

Btw...koliko vidim i razlika u ceni je 90 din, tako da... ;) Ni sa jednim nema greške...
Sačuvana
heisenberg011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #163 poslato: April 01, 2019, 06:46:26 posle podne »

Jel ima neke razlike izmedju tog i onog prethodnog? :D sutra treba da uzmem, a ovaj koji mi je dusan preporucio mi se vise isplati :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #162 poslato: Mart 30, 2019, 09:24:11 posle podne »

Moja preporuka :)
https://www.pansport.rs/kreatin/kreatin-fosfat-monohidrat/100-creatine-monohydrate-0?sku=547
Sačuvana
heisenberg011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #161 poslato: Mart 30, 2019, 08:47:04 posle podne »

jesu, nisam imala nikada problema sa tim  :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #160 poslato: Mart 29, 2019, 11:50:48 posle podne »

Može i tako... ;) Opet kažem, više nije bolje kada je kreatin u pitanju ;)

Nadam se da je zdravstveno sve kako treba...jetra i bubrezi su "ok"? ;)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 13 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.