TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:42:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Help? Pliz?  (Pročitano 17177 puta)
Marija Stanojević
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #66 poslato: April 07, 2015, 10:23:07 pre podne »

http://www.bodybuilding.com/fun/jamie-easons-livefit-phase-1.html

Sta mislite o ovome? Meni se cini da se premalo rade trbusnjaci i zadnjica...  :-\ A to mi je najbolnija tacka.
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #65 poslato: April 07, 2015, 07:43:10 pre podne »

Fora je sto nema razlike izmedju treninga muskarca i zene.
Google->Youtube->DanaLinnBailey->Videos-> pa onda sta te zanima legs, arms back i tako redom. To ti opet bude 90% isto kao i svaki drugi program. :)
Sačuvana
Marija Stanojević
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #64 poslato: April 07, 2015, 07:27:31 pre podne »

Može li neki plan vežbanja? Desi mi se da odem u teretanu i prosto ne znam kojim redom, koliko serija od po koliko ponavljanja... Sva se pogubim i na kraju se završi tako što radim šta mi padne pod ruku i ne brojim nego stanem kad se umorim itd.  Bilo bi divno kada bi neka devojka, recimo Yvonne, mogla da mi napiše kako ona vežba tokom nedelje. Hvala
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #63 poslato: Mart 23, 2015, 04:37:40 posle podne »

Hvala. I - izvinjavam se. Znam da sam smorila i Boga i narod, al bolje da pitam nego da upropastim zdravlje zbog nedostatka informacija.

Šta god te zanima pitaj, jer upravo zbog toga ovaj forum i postoji :)

samo polako...  ljudi odustaju zbog prevelikih ambicija, u startu kreću sa rigoroznom dijetom i posle mesec dana psihički puknu... i sve nuliraju. Zato samo polako, prava dijeta treba da traje par meseci...
Sačuvana
Maja Pavlovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 221


« Odgovor #62 poslato: Mart 21, 2015, 12:18:24 posle podne »

Citat: Marija Stanojević link=topic=208495.tmsg3200775#msg3200775 date=1426811905
Hvala. I - izvinjavam se. Znam da sam smorila i Boga i narod, al bolje da pitam nego da upropastim zdravlje zbog nedostatka informacija.
Hvala. I - izvinjavam se. Znam da sam smorila i Boga i narod, al bolje da pitam nego da upropastim zdravlje zbog nedostatka informacija.
Naravno da je bolje da pitas..i ovaj forum je namenjen za to. Jer ovde su pravi ljudi koji ce uvek da ti daju prave savete :)
Sačuvana
maja Pavlovic
Marija Stanojević
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #61 poslato: Mart 20, 2015, 01:38:25 pre podne »

Hvala. I - izvinjavam se. Znam da sam smorila i Boga i narod, al bolje da pitam nego da upropastim zdravlje zbog nedostatka informacija.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #60 poslato: Mart 20, 2015, 01:18:39 pre podne »

Na drugoj temi si postavilia pitanje o rotacijama koje su svakako najbolje rešenje...

Manje opsesije kalorijama...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #59 poslato: Mart 20, 2015, 12:25:12 pre podne »

Zašto da nam život bude jednostavan, kada je uvek zanimljivije da zakomplikujemo stvari?  ;)

Ako bi gledala čuvenu odrednicu TDEE...tj. da ti od tih pretpostavljam okvirno( na kalkulatoru) izračunatih potreba na dnevnom nivou otpadne 50% na hidrate, 35% na proteine i 15% na masti...

Dobijaš malo drugačiju sliku...

Tj. za proteine 35% od 2150 kCal = oko 752 kCal, kada to "prevedeš" u grame dobijaš 752/4= 188gr proteina...

Za hidrate 50% od 2150 kCal = 1075 kCal, tj. 1075/4= 268 gr hidrata

Za masti 15% od 2150 kCal = 322 kCal, tj. 322/9= 35 gr masti

Eto tako bi izgledao unos po gramima potrebnih makronutrijenata na dnevnom nivou( okvirno)...

Bitno pitanje je koliko si do sada unosila gr makronutrijenata( kalorija) na dnevnom nivou?

Preporuka je baš kao što si navela pola deficita na račun treninga, pola na račun ishrane( tj. dominantno na račun hidrata)...garantujem da do sada nisi unosila ni približno ovoliko makronutrjenata...već si bila u deficitu  ;)

Manje se opterećuj kalorijama, jer "nisu sve kalorije iste", dakle, "kalorije" su samo "uopštena" smernica( orijantacija)...AKCENAT STAVI NA MAKRONUTRIJENTI SASTAV NAMIRNICA...preporuka za sajt... http://nutritiondata.self.com/

Poenta "priče sa deficitom" je da ga postepno povećavaš. tj. krećeš sa "bazičnim deficitom" od 500 kCal i dižeš ga do najviše 1000 kCal...inače, minimalan dnevni unos kalorija ne bi trebalo da ide ispod 1200 kCal( za lepši pol)...


« Poslednja izmena: Mart 20, 2015, 12:33:19 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
anaerob2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #58 poslato: Mart 19, 2015, 11:43:02 posle podne »

Racunaj kalorijsku vrednost celih namirnica, ne gledaj samo gramazu makronutrijenata...
Sačuvana
Marija Stanojević
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #57 poslato: Mart 19, 2015, 11:05:55 posle podne »

Ja sam razumela da se od tih 500kcal pola oduzima treningom, a pola ishranom (ugljenim hidratima). Kalorije da računam tom"bazičnom smernicom" koja kaže da je 1g U.H. i 1g proteina = 4kcal, a 1g masti 9kcal ili da gledam svaku namirnicu pojedinačno iz kalorijskih tablica, u odnosu na gramažu iste?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #56 poslato: Mart 19, 2015, 09:03:51 posle podne »

Kolko se secam TDEE je ukupna potrosnja kalorija na dnevnom nivou. Znaci ako hoces deficit ne oduzimas 250kcal od njega kao sto ti radis, vec oduzimas 500kcal. 500kcal je po meni ok samo u prve 2 nedelje, posle msm da je beskoristan taj deficit. Ipak uzmi u obzir da je ovo iz muske perspektive, nzm za zene.

Znaci 2150-500=1650kcal. I nemoj tako da racunas kalorije, vec iz konkretne hrane. Sta dnevno pojedes baci na papir i podvuci. Jer tako uvek ima vise kcal (realnije) nego ovako kao sto ti racunas. Do zeljenih kalorija dopuni hidratima.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Marija Stanojević
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #55 poslato: Mart 19, 2015, 01:23:09 posle podne »

Pravim cesto i kao tortilje od integralnog brasna, pa to nosim. Al to kad stignem da napravim..

Juce sam se nesto igrala i imam jedno pitanje:

Kad racunam unos proteina, UH i masti ispadne mi manje kalorija nego sto dnevno treba da unesem  ??? To izgleda ovako:

protein: 2.5g po kg = 2.5 x 53.5 =134g
            1g proteina = 4kcal, 134g = 536 kcal
UH: 2g po kg = 2 x 53,5 = 107g
            1g UH = 4kcal, 107g = 428kcal
masti: 0,5g po kg = 0,5 x 53,5 = 27g
           1g masti = 9kcal, 27g = 241kcal

Ukupno: 1205kcal

A TDEE mi je 2150kcal ( odnosno 1900kcal ako oduzmem 250kcal kalorijskog deficita )

Gde gresim?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #54 poslato: Mart 18, 2015, 03:42:38 posle podne »

Tekstovi možda jesu dugački, ali samo zato što sadrže mnogo korisnih informacija koje su usput i detaljno objašnjene. To je idealno za nas "nove"  :)
Trudim se da prilagodim obroke svom načinu života. Dosta obaveza, samim tim sam i retko kod kuće. Iz tog razloga i kad stignem da jedem to je često u prevozu, pa je lakše jesti orašaste plodove iz kesice nego izvaditi viljušku i kutiju punu mesa i povrća... :/ Plus, jako mi je teško da pojedem toliku količinu hrane od jednom. Ali, valjda ću se naviću vremenom. Suvo grožĂ°e ubacim samo ponekad, najviše 10-20g, ako baš imam potrebu za slatkim (trudim se da to bude ujutru, da bih stigla to da nadoknadim u toku dana) i to samo kad je trening popodne. A, što se proteina tiče - planirala sam da ga koristim samo posle treninga.

ja često napravim zdraviji sendvič, koji nije tipičan sendvič -  od pravog integralnog hleba, pa dodaš neki izvor proteina (mladi sir, pileće belo meso)  i povrće da "kipi" :)    to možeš poneti sa sobom bilo gde i čak izgleda OK :)  i npr jogurt uz to... i eto zdravog obroka.
Sad još nisu visoke temperature pa će hrana "podneti" put :)

Menjanje navika je uvek teško.. šta god da radiš.  Ali brzo ćeš se navići i bitno je da imaš cilj :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #53 poslato: Mart 18, 2015, 01:09:42 pre podne »

Tekstovi možda jesu dugački, ali samo zato što sadrže mnogo korisnih informacija koje su usput i detaljno objašnjene. To je idealno za nas "nove"  :)
Trudim se da prilagodim obroke svom načinu života. Dosta obaveza, samim tim sam i retko kod kuće. Iz tog razloga i kad stignem da jedem to je često u prevozu, pa je lakše jesti orašaste plodove iz kesice nego izvaditi viljušku i kutiju punu mesa i povrća... :/ Plus, jako mi je teško da pojedem toliku količinu hrane od jednom. Ali, valjda ću se naviću vremenom. Suvo grožĂ°e ubacim samo ponekad, najviše 10-20g, ako baš imam potrebu za slatkim (trudim se da to bude ujutru, da bih stigla to da nadoknadim u toku dana) i to samo kad je trening popodne. A, što se proteina tiče - planirala sam da ga koristim samo posle treninga.

Suvo grožĂ°e je bolje ubaciti kao izvor dekstroze posle treninga...bar 30 gr suvog grožĂ°a sa whey..."pametno" sa prostim hidratima...  ;)

Sve razumem i obaveze i sl., ali...kutija sa mesom, viljuška i klopaj  ;) nemaš čega da stidiš, ako te plaš neprihvatanje okoline i podrugljivi pogledi...sramota je biti lopov, korumpirani političar, demagog, a ne čovek koji se zdravo hrani..."cilj opravdava sredstvo"...  ;)
Sačuvana
Marija Stanojević
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #52 poslato: Mart 17, 2015, 02:43:39 posle podne »

Tekstovi možda jesu dugački, ali samo zato što sadrže mnogo korisnih informacija koje su usput i detaljno objašnjene. To je idealno za nas "nove"  :)
Trudim se da prilagodim obroke svom načinu života. Dosta obaveza, samim tim sam i retko kod kuće. Iz tog razloga i kad stignem da jedem to je često u prevozu, pa je lakše jesti orašaste plodove iz kesice nego izvaditi viljušku i kutiju punu mesa i povrća... :/ Plus, jako mi je teško da pojedem toliku količinu hrane od jednom. Ali, valjda ću se naviću vremenom. Suvo grožĂ°e ubacim samo ponekad, najviše 10-20g, ako baš imam potrebu za slatkim (trudim se da to bude ujutru, da bih stigla to da nadoknadim u toku dana) i to samo kad je trening popodne. A, što se proteina tiče - planirala sam da ga koristim samo posle treninga.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 18 upita.