TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:32:23 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dekstroza - optimalna kolicina po kilogramu telesne mase!  (Pročitano 83934 puta)
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #238 poslato: Septembar 25, 2010, 01:13:30 posle podne »

Slažem se, protein - pogotovo izolat - će izazvati podjednak skok u insulinu kao i dextroza.
Je l mozes ovo da pojasnis? Nije nikakva provokacija samo me interesuje...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #237 poslato: Septembar 25, 2010, 09:23:56 pre podne »

Slozio bih se sa Monikom skroz...

A ne znam zasto posle karida ne bi uzimao, pa vise glikogenskih se istrosi ako je kardio bio kako valja...
i ja sam za ne velike kolicine dekstroze, po meni ne vise od 20 g zajedno sa proteinom... moze neki slozeniji hidrat (hrana) do 45 min nakon treninga i rezerve su top posle toga
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #236 poslato: Septembar 24, 2010, 09:04:23 pre podne »

U ovom slučaju - naravno, i ja bih izbacila dekstrozu, ali ukoliko je neko drugi u pitanju, npr sportista, jutarnji kardio trening, a sledi još jedan ili dva u toku dana - nadoknada šećera tj. brza popuna glikogena je od neizmerne važnosti
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #235 poslato: Septembar 24, 2010, 07:58:55 pre podne »

Slažem se, protein - pogotovo izolat - će izazvati podjednak skok u insulinu kao i dextroza.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #234 poslato: Septembar 23, 2010, 09:52:54 posle podne »

Posle treninga sa tegovima od 20 do 30 g je sasvim dovoljno...cak po meni je bolja opcija pojacana doza whey proteina bez prostog secera.Posle kardio treninga samo whey ili isolat .
Sačuvana
markooo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #233 poslato: Septembar 01, 2010, 08:33:47 pre podne »

Hvala na savetima.

Izbacio sam malto. posle kardia sad ću samo da ga pijem posle jačeg treninga sa tegovima.
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #232 poslato: Septembar 01, 2010, 08:10:07 pre podne »

Čitajući na forumu naiĂ°oh na ovu temu i iz nje sam zaključio da je dekstroza ili maltodekstrin i drugi skuplji preparati dobri posle treninga da se uzmu uz protein kako bi se mišići nahranili. Pošto mi je dekstroza vrlo slatka + protein je od cokolade prebacio sam se na maltodekstrin i zadovoljan sam uzimam ga samo posle treninga, jedno 20-25g ne više. E sad imam par pitanja i nedoumicu. Pijem ga i posle kardia i posle treninga jel trebam posle kardia da ga pijem ili ne? Čitajući dalje forum naišao sam na neke rasprave gde se mailtodekstrin i dekstroza koriste kada se želi povećati masa, a ja sve radim kako bih je skinuo. Pa ako mi neko može razjasniti moje zablude bio bih zahvalan. Hvala.

Pozdrav

Posle kardio nema potrebe da uzimaš ,
a posle tegova ,30g je ok,cak i na dijeti.
Sačuvana
   
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #231 poslato: Septembar 01, 2010, 07:47:52 pre podne »

Posle kardio treninga je zaludno uzimati šećere i whey.


Za secere bih se slozio ali za whey ne bih.Moje dugogodisnje iskustvo pokazuje da je jako potreban uvek.Bilo posle treninga sa tegovima bilo kardio.Naravno mislim na kvalitetan whey (tipa dymatize elite) kao i izolate tipa iso 100,plus dodatci bcaa i ako su bas teske dijete u pitanju pa se radi kardio obavezan glutamin.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #230 poslato: Septembar 01, 2010, 07:00:37 pre podne »

To sve zavisi od količine UH kojih unosiš u toku dana, ako ti je unos UH u toku dana manji od 50 gr (ne računajući vlaknaste) - tj klasičan keto pristup, onda možeš bez problema da uneseš 30 gr dextroze/malto jer će ti se uklopiti u dnevni unos UH, a ako ideš sa više UH onda moraš biti svestan toga koliko UH uopšte unosiš da bi mogao da dodaš odreĂ°enu količinu šećera posle treninga.

Posle kardio treninga je zaludno uzimati šećere i whey, pogotovo posle kardio treninga umerenog intenziteta, tako da i ako uzimaš šećer posle treninga neka to bude samo posle tegova.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
markooo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #229 poslato: Avgust 31, 2010, 11:29:01 posle podne »

Hvala na odgovoru.

Ništa onda ću za sada da izbacim maltodekstrin posle kardia a ostaviću kad radim trening pa ću da vidim kako i šta. Proteine sam povećao pogotovo whey mada i kroz hranu unosim dosta.

Pozdrav
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #228 poslato: Avgust 31, 2010, 09:26:59 posle podne »

Zdravo Marko,

Ima i tu mnogo teorija koliko,kada i zasto se uzima dextroza itd...ja licno uzimam samo kada radim masu i to kroz suvo gozdje jer mi ukus dex i nije neki.Kada sam na dijetama ne uzimam nista tog tipa vec malo povecam unos whey proteina.Savetujem ti da malo probas vise varijanti pa vidis kako ti odgovara.Na primer: ako zelis definiciju malo smanji doze pa vidi posle nekog vremena jel ti prija ili ne, u fazi rada na masi nece ti predstavljati problem malo i vece doze.Moras experimentisati dok ne vidis kako ti odgovara.
Sačuvana
markooo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #227 poslato: Avgust 31, 2010, 09:04:56 posle podne »

Čitajući na forumu naiĂ°oh na ovu temu i iz nje sam zaključio da je dekstroza ili maltodekstrin i drugi skuplji preparati dobri posle treninga da se uzmu uz protein kako bi se mišići nahranili. Pošto mi je dekstroza vrlo slatka + protein je od cokolade prebacio sam se na maltodekstrin i zadovoljan sam uzimam ga samo posle treninga, jedno 20-25g ne više. E sad imam par pitanja i nedoumicu. Pijem ga i posle kardia i posle treninga jel trebam posle kardia da ga pijem ili ne? Čitajući dalje forum naišao sam na neke rasprave gde se mailtodekstrin i dekstroza koriste kada se želi povećati masa, a ja sve radim kako bih je skinuo. Pa ako mi neko može razjasniti moje zablude bio bih zahvalan. Hvala.
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #226 poslato: Avgust 23, 2010, 10:21:57 pre podne »

Postoji dovoljnio veliki broj tema o kreatinu da nema potreba da se
u ovoj temi koja nosi naziv DEKSTROZA ,prica o njemu.
svi dosadašnji i svaki naredni post o kreatinu ce biti obrisan.
Hvala
« Poslednja izmena: Avgust 23, 2010, 10:26:45 pre podne od strane PANSPORT BEOGRAD » Sačuvana
   
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #225 poslato: Avgust 23, 2010, 07:19:15 pre podne »

Upravo zato i predlazu tolike kolicine kreatina da se uzimaju i na punjenju i na odrzavanju, jer se vecina i ne apsorbuje ili ode u kreatinin. Vecina radi punjenje oko 15-20 grama, a odrzavanje 5 - 10 grama, sto je izmedju 5 do 20 puta vise kreatina nego sto je to kod normalne sinteze u organizmu.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #224 poslato: Avgust 22, 2010, 07:03:45 posle podne »

Preporucuje se od proizvodjaca da se kreatin uzima 4 puta dnevno po 5 grama i sa svakih 5 grama jedno 20 gr dexa. To iznosi oko 4 x 20 = 80 gr,pa da ne bude mnogo? na to sam mislio.

Zasvisi opet kako ko reaguje...meni jeste mnogo ja uzimam 10-15gr nema potrebe vise.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 18 upita.