TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:12:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 13 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: grip  (Pročitano 14394 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #98 poslato: Septembar 17, 2019, 04:25:35 posle podne »

MS je bolest hroničnog tipa( progresivna) sa epizodama reemisija i egzacerbacija( periodi "poboljšavanja" i "pogoršanja" )...epizode reemisija mogu trajati i duže, tako da bi trebalo biti oprezan u etikeciji potpunog izlečenja...

Ali svakako da vitamin D3 ima i imuno-modulatorna svojstva...ne zaboravimo da je to liposolubilni vitamin koji ima depoe "u našem telu", tako da ima i raznih tehnika uzimanja, gde je mega-doziranje poželjno( vremenski ograničeno)...
« Poslednja izmena: Septembar 17, 2019, 04:27:38 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #97 poslato: Septembar 17, 2019, 04:25:14 posle podne »

Slazem se za magnezijum, takodje jedan od jako bitnih i neizostavnih djelova slagalice.l, mnogi su u deficitu sa istim a da nisu toga ni svjesni.

Posebno preporucujem (radi bolje apsorpcije) magnezijum taurat, glicinat i citrat.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #96 poslato: Septembar 17, 2019, 04:20:27 posle podne »

Napisacu ukratko o vitaminu D, izvuci neku sustinu, iako bih mogao da pisem do sjutra o njemu. :)))

Ljudsko tijelo kao heliotrop kome su potrebni fotoni sunca, moze u pola sata pri izlaganju sunceve svjetlosti (u zavisnosti od boje koze) apsorbovati 20000 iu jedinica vitamina D.  Pa je odmah jasno koliko znaci tih 400iu jedinica.

Isto tako vitamin D nije vitamin vec hormon koji ima mogucnost da da aktivira preko 1000 gena kod covjeka.

Nedostak ovog vitamina se najcesce odrazuje u vidu celulita, akni i ostalih koznih oboljenja.
Bol u zglobovima, posebno zimi kada smo uskraceni za suncevu svjetlost u vecoj mjeri takodje je jedan od znakova nedostatka ovog vitamina.

5000 iu jedinica kao podrska imunitetu, a 20 000iu jedinica za sve gore navedeno, kao lijek za razne bolesti i razna psihicka stanja.

Sa 20000iu jedinica poboljsacemo zdravlje, izgled i mentalno zdravlje. Ovdje najvise mislim na one koji imaju problem sa aneksioznoscu, kucni tipovi, ljudi koji puno vremena provode u zatvorenom prostoru, kancelarijama...

Dodao bih jos samo da se radi bolje absorpcije koristi sa vitaminom k2.

Covjek koji je inace proijeklom odakle sam i ja, bivsi proslavljeni bokser, koji je boksovao sa velikanima poput Vladimira Klicka i ostalih, sportista citav svoj zivot, zaustavio je najgori oblik MS - a (Multipla skleroza) sa dozom vise od 1 milion jedinica ovog vitamina. Dakle 2500 puta vecom dozom od one koji neourolozi preporučuju, sam i na svoju ruku. Takodje znam da je pomogao mnogima, posebno onima koji su bili u pocetnom stadijumu ove bolesti a pomaze i dan danas.

Eto jedan info, mozda nekom bude koristio.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Znam o kom bokseru pricas, drago mi je da je zaustavio napredovanje MS. Prevelike doze mogu izazvati mnogo ozbiljnih nuspojava. Ipak ne mozes racunati unos putem sunca od 20 000iu i istu kolicinu putem suplementacije. Sto znam ja se uvjek drzim preporucenih, umjerenih doza. Sto je sigurno sigurno je.
Jesi li mjerio nivo vit d u krvi od kad pijes toliku dozu? Pretpostavljam da jesi nego me zanimaju vrijednosti koje si imao
Doza od 20 000 iu jedinica vjeruj mi nije uopste velika doza. Dosta ljudi sa kojima radim, sa kojima sam radio i koji rade u fitness industriji koriste navedene doze godinama unazad bez ikakvih nus pojava.

Naravno da sam kontrolisao, na gornjoj granici je evo vec zadnje dvije godine od ukupno 6 kako ga koristim u "vecim" količinama.

Ako znas o kome je rijec onda mozda i znas da je covjek poceo i da se oporavlja od MS-a, sto se dovodi u stanju naucne fantastike ako se uzme u obzir do kog stadijuma je bolest bila dosla. Ali za tako nesto nije dovoljno piti vitamin D, moras biti psihicki stabilan iznad svega pa i fizicki, sto njemu nije bilo tesko jer je uvijek bio borac i vrhunski sportista.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #95 poslato: Septembar 17, 2019, 04:19:55 posle podne »

Moja preporuka ide za magnezijum citrat( 375 mg po dozi) i CITRMAG Forte koji ima i dodatak vitamina D3 i vitamina B6...

Naravno, i u ponudi pansporta imamo solidan izbor suplemenata magnezijuma...mada, kombo sa cinkom i B6 je svakako dobar izbor i sa aspekta optimizacije testosterona, kao i kvalitetnijeg sna... https://www.pansport.rs/povecanje-testosterona-i-hormona-rasta/zmar?sku=373
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #94 poslato: Septembar 17, 2019, 04:09:17 posle podne »

Mnogo smo tekstova na temu vitamina D3 ipisali( članovi PS tima)...svakako da "nema greške" ni sa jednim pomenutim benefitom istog...

Sa moje strane... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/vitamin-d3-kao-legalni-doping

Svako da bi trebalo izbgevati moguće predoziranje, ali takvih slučajeva je jako malo...

Zanimljiva stvar su istraživanja na temu ribljeg ulja i bioraspoloživosti vitamina D3 iz istog, kao i mnogo manje mogućnosti za overdose...

UV zračenje( kontrolisano) je svakako najprirodniji način za podizanje nivoa vitamina D3, ne zaboravimo da je 90% populacije sasvim sigurno deficitarno u istom...

Btw...vitamin D3 je steroidne strukture, a postoje i receptori za isti, pa ga u novije vreme opisuju i kao hormon ;)

Merenje nivoa poželjno...

« Poslednja izmena: Septembar 17, 2019, 04:13:36 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #93 poslato: Septembar 17, 2019, 02:45:40 posle podne »

Napisacu ukratko o vitaminu D, izvuci neku sustinu, iako bih mogao da pisem do sjutra o njemu. :)))

Ljudsko tijelo kao heliotrop kome su potrebni fotoni sunca, moze u pola sata pri izlaganju sunceve svjetlosti (u zavisnosti od boje koze) apsorbovati 20000 iu jedinica vitamina D.  Pa je odmah jasno koliko znaci tih 400iu jedinica.

Isto tako vitamin D nije vitamin vec hormon koji ima mogucnost da da aktivira preko 1000 gena kod covjeka.

Nedostak ovog vitamina se najcesce odrazuje u vidu celulita, akni i ostalih koznih oboljenja.
Bol u zglobovima, posebno zimi kada smo uskraceni za suncevu svjetlost u vecoj mjeri takodje je jedan od znakova nedostatka ovog vitamina.

5000 iu jedinica kao podrska imunitetu, a 20 000iu jedinica za sve gore navedeno, kao lijek za razne bolesti i razna psihicka stanja.

Sa 20000iu jedinica poboljsacemo zdravlje, izgled i mentalno zdravlje. Ovdje najvise mislim na one koji imaju problem sa aneksioznoscu, kucni tipovi, ljudi koji puno vremena provode u zatvorenom prostoru, kancelarijama...

Dodao bih jos samo da se radi bolje absorpcije koristi sa vitaminom k2.

Covjek koji je inace proijeklom odakle sam i ja, bivsi proslavljeni bokser, koji je boksovao sa velikanima poput Vladimira Klicka i ostalih, sportista citav svoj zivot, zaustavio je najgori oblik MS - a (Multipla skleroza) sa dozom vise od 1 milion jedinica ovog vitamina. Dakle 2500 puta vecom dozom od one koji neourolozi preporučuju, sam i na svoju ruku. Takodje znam da je pomogao mnogima, posebno onima koji su bili u pocetnom stadijumu ove bolesti a pomaze i dan danas.

Eto jedan info, mozda nekom bude koristio.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Znam o kom bokseru pricas, drago mi je da je zaustavio napredovanje MS. Prevelike doze mogu izazvati mnogo ozbiljnih nuspojava. Ipak ne mozes racunati unos putem sunca od 20 000iu i istu kolicinu putem suplementacije. Sto znam ja se uvjek drzim preporucenih, umjerenih doza. Sto je sigurno sigurno je.
Jesi li mjerio nivo vit d u krvi od kad pijes toliku dozu? Pretpostavljam da jesi nego me zanimaju vrijednosti koje si imao
« Poslednja izmena: Septembar 17, 2019, 02:47:41 posle podne od strane SAJ » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #92 poslato: Septembar 17, 2019, 01:20:47 posle podne »

Napisacu ukratko o vitaminu D, izvuci neku sustinu, iako bih mogao da pisem do sjutra o njemu. :)))

Ljudsko tijelo kao heliotrop kome su potrebni fotoni sunca, moze u pola sata pri izlaganju sunceve svjetlosti (u zavisnosti od boje koze) apsorbovati 20000 iu jedinica vitamina D.  Pa je odmah jasno koliko znaci tih 400iu jedinica.

Isto tako vitamin D nije vitamin vec hormon koji ima mogucnost da da aktivira preko 1000 gena kod covjeka.

Nedostak ovog vitamina se najcesce odrazuje u vidu celulita, akni i ostalih koznih oboljenja.
Bol u zglobovima, posebno zimi kada smo uskraceni za suncevu svjetlost u vecoj mjeri takodje je jedan od znakova nedostatka ovog vitamina.

5000 iu jedinica kao podrska imunitetu, a 20 000iu jedinica za sve gore navedeno, kao lijek za razne bolesti i razna psihicka stanja.

Sa 20000iu jedinica poboljsacemo zdravlje, izgled i mentalno zdravlje. Ovdje najvise mislim na one koji imaju problem sa aneksioznoscu, kucni tipovi, ljudi koji puno vremena provode u zatvorenom prostoru, kancelarijama...

Dodao bih jos samo da se radi bolje absorpcije koristi sa vitaminom k2.

Covjek koji je inace proijeklom odakle sam i ja, bivsi proslavljeni bokser, koji je boksovao sa velikanima poput Vladimira Klicka i ostalih, sportista citav svoj zivot, zaustavio je najgori oblik MS - a (Multipla skleroza) sa dozom vise od 1 milion jedinica ovog vitamina. Dakle 2500 puta vecom dozom od one koji neourolozi preporučuju, sam i na svoju ruku. Takodje znam da je pomogao mnogima, posebno onima koji su bili u pocetnom stadijumu ove bolesti a pomaze i dan danas.

Eto jedan info, mozda nekom bude koristio.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #91 poslato: Septembar 17, 2019, 12:46:36 posle podne »

Sad sam baš htela da te pitam o zdravstvenom stanju, od kako ga uzimaš.
preduhitri me  :) svakako hvala.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #90 poslato: Septembar 17, 2019, 12:42:19 posle podne »

Zadnjih 6 godina ga nisam imao, niti bilo kakvu prehladu, a nadam se da ce me i ovog izbjeci. Ako me i dohvati pored ovoliko vitamina i minerala, ostavljam sve i tuzim farmaciju :))))

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #89 poslato: Septembar 17, 2019, 12:38:27 posle podne »

na tu temu  :)

https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/vitamin-d-u-prevenciji-gripa
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #88 poslato: Septembar 17, 2019, 12:27:36 posle podne »

Uzimam 400iu. Nisam vala mjerio nego ga zimi pijem pa mi ostalo i sad evo prodje ljeto, nema vise suncanja, pa poceh opet. Ovo je ja mislim i malo manje ili preporucena doza pa ne bi trebalo da steti i da je u granicama normale, valjda. San mi je mnogo bolji kad ga pijem, crvrsi.
400iu jedinica je bacanje novca za bilo koga a posebno za nekog ko ima odredjenu fizicku aktivnost.

5000 iu jedinica je nesto sto bi trebao biti neki minimum a tice se vitamina D.

Licno uzimam bez prekida godinama 20000 iu jedinica a poznajem ljude koji uzimaju mega doze ovog vitamina. Naucno je dokazano da doza od 1 milion IU jedinica nije toksicna po organizam.

Tako da sa tih 400iu jedinica neces napraviti nista sem potrositi novac.

Za tebe i za sve ostale a tice se naziva teme - GRIP, uzimajte  uopste a i za jacanje imuniteta, Liposomalni vitamin C - natrijum askorbat, osjetice se razliku veoma brzo.

Dolaze hladniji dani pa bi dobro bilo perventive radi, poceti sa primjenom navedenog vitamina. Uz naravno sve ostalo neophodno za pravilno funkcionisanje organizma.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
« Poslednja izmena: Septembar 17, 2019, 12:31:20 posle podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #87 poslato: Septembar 17, 2019, 11:54:38 pre podne »

To je dnevna, može. Zimi može i više, preventivno
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #86 poslato: Septembar 17, 2019, 11:32:49 pre podne »

Uzimam 400iu. Nisam vala mjerio nego ga zimi pijem pa mi ostalo i sad evo prodje ljeto, nema vise suncanja, pa poceh opet. Ovo je ja mislim i malo manje ili preporucena doza pa ne bi trebalo da steti i da je u granicama normale, valjda. San mi je mnogo bolji kad ga pijem, crvrsi.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #85 poslato: Septembar 17, 2019, 11:05:49 pre podne »

Ok i treba.
A koliko vit D uzimaš? Je l to utvrđen deficit?

Imaš Mg direkt sa njim i vitamine u sklopu
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #84 poslato: Septembar 17, 2019, 10:53:37 pre podne »

Uzimam mg povremeno. Nego mi je nesto previse te suplementacije, vej, glutamin, b vit, mg, cink, d vit, omega3, saw palmetto....pa pravim pauze
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 13 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 18 upita.