TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:25:02 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: pupčana kila  (Pročitano 6108 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #71 poslato: Maj 23, 2020, 11:06:25 pre podne »

Kod hirurga si zakazala?
Do pregleda ne trening, ni dizati teško, ako treba da kineš/nakašlješ, "pritisni" blago rukom to mesto čisto prevencije radi.
Mada, iz podataka ne verujem da je nešto alarmantno. Ali pregled mora
Sačuvana
heisenberg011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #70 poslato: Maj 23, 2020, 11:01:40 pre podne »

Naglo mrsavljenje? Trudnoca? A npr u lezecem polozaju kad se nakasljes? Ja se ne bih bavio "zastrasivanjem" i hipotetikom, vec bih sacekao pregled...u sustini manje pupcane kile se ne operisu, prati se stanje uz adekvatne mere opreza...svakako da je trajno resenje problema operativno
Nista od toga.. mislim da ne boli u lezecem polozaju kad se zakasljem, zasad me je bolelo u stajacem.. ali npr. kad legnem na stomak zaboli me pupak isto u tom trenutku.
Pozdrav
Da li je to prvi put da su se javili bolovi i peckanje ili je bilo i ranije smetnji?

Teorijski, mala pupčana kila koja ne izaziva smetnje se prati, svaka druga se rešava jednom rutinskom operacijom jer je tada veća opasnost od komplikacija ukoliko se ne operiše.
Najbiztnije je da se sačeka pregled i hirurg utvrdi trenutno stanje.
Ne bih znala za državne ustanove, ali ne verujem da se čeka nešto dugo na operaciju.
Zavisi i od trenutnog stanja tj stanja same kile.
Nema potrebe razmišljati o privatnim klinikama za ovo i "bacati" novac. Ali slažem se da se treba raspitati i izabrati hirurga, ako bude opcija.

Prvi put mi se javio bol pre jedno mesec dana, ali tad je bukvalno trajao desetak sekundi, dok sam radila ledjnu ekstenziju, i od tad se nije javljao.. Iskreno volela bih to da resim ako je u pitanju, a ne da vucem i pogorsavam kilu, ako krenem opet sa treningom.
Videcemo sta ce reci doktor, zakazala sam bar prvi pregled privatno da vidim na cemu sam  ;D
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #69 poslato: Maj 23, 2020, 10:36:44 pre podne »

Pozdrav
Da li je to prvi put da su se javili bolovi i peckanje ili je bilo i ranije smetnji?

Teorijski, mala pupčana kila koja ne izaziva smetnje se prati, svaka druga se rešava jednom rutinskom operacijom jer je tada veća opasnost od komplikacija ukoliko se ne operiše.
Najbiztnije je da se sačeka pregled i hirurg utvrdi trenutno stanje.
Ne bih znala za državne ustanove, ali ne verujem da se čeka nešto dugo na operaciju.
Zavisi i od trenutnog stanja tj stanja same kile.
Nema potrebe razmišljati o privatnim klinikama za ovo i "bacati" novac. Ali slažem se da se treba raspitati i izabrati hirurga, ako bude opcija.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #68 poslato: Maj 23, 2020, 10:36:30 pre podne »

Naglo mrsavljenje? Trudnoca? A npr u lezecem polozaju kad se nakasljes? Ja se ne bih bavio "zastrasivanjem" i hipotetikom, vec bih sacekao pregled...u sustini manje pupcane kile se ne operisu, prati se stanje uz adekvatne mere opreza...svakako da je trajno resenje problema operativno
Sačuvana
heisenberg011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #67 poslato: Maj 23, 2020, 10:21:17 pre podne »

Pozdrav! Izvinjavam se sto budim staru temu, ali da ne otvaram novu  :)
Pre 4 dana je poceo da me boli pupak, bukvalno me pecka, i mislila sam da je neka upala, ali kad bolje zagledam, izgleda malo ispupceno, nisam obracala paznju na to do sad. Posle jucerasnjeg treninga, pogotovo posle benca sam primetila da se bol pogorsava, i pupak mi jos deluje za nijansu ispupcenije. Takodje kada npr.kinem zaboli me pupak. Pretpostavljam da je u pitanju pupcana kila.
Za utorak imam zakazan pregled i ultrazvuk, ali bih takodje da prikupim i odavde korisne informacije, sta mi je ciniti. Naravno pauziram sa treningom do daljnjeg. Da li je istina da se ne moze povuci kila bez operacije? I koliko se ceka na operaciju u drzavnim ustanovama? Da li neko ima iskustva? Jer su cene operacija po privatnim bolnicama bas velike  :( Hvala unapred
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #66 poslato: Decembar 30, 2019, 07:30:17 posle podne »

Na partije sam i mislila. Samo radi lakseg izvođenja podeli dane na vežbe za gornji deo tela i one za donji.
Mada može i tako- 1 dan donji deo tela, 2. dan bic, ramena, grudi, 3.dan leđa i triceps npr..
Sačuvana
markst
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #65 poslato: Decembar 23, 2019, 05:35:14 posle podne »

Zasto da ne radim trening po misicnim partijama, uz plankove svaki trening?
Sačuvana
markst
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #64 poslato: Decembar 23, 2019, 05:33:07 posle podne »

Zasto forsiras kruzni trening?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #63 poslato: Decembar 23, 2019, 05:24:51 posle podne »

Vezbe koje si radio u kruznom i koje ti provereno odgovaraju podeli na gornji i donji deo tela, 2 do 3 vezbe za svaku misicnu grupu, u opadajucim serijama (  16-14-12, ili 14-12-10).
Treci trening u nedelji mozes ostaviti za plankove, ali ne one lakse varijante nego izaberi teze. Pre toga mozes kardio 20 do 30 minuta ( traka , nordijsko...). Prva 2 dana takodje imas zagrevanje ali krace 10ak minuta. Istezanje obavezno nakon svakog  treninga.

Naci cu neke zanimljive i kratke piramide i kruzne tr.koji ti mogu biti korisni ...
Sačuvana
markst
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #62 poslato: Decembar 23, 2019, 02:52:00 posle podne »

Trebalo bi 3 puta, potrudicu se.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #61 poslato: Decembar 23, 2019, 01:52:24 posle podne »

Koliko dana nedeljno bi namenio za odlazak u teretanu?
Sačuvana
markst
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #60 poslato: Decembar 23, 2019, 01:19:11 posle podne »

Pozdrav 😊
Ok je.
Nijedna vezba mi nije smetala.
Nisu bile neke tezine u pitanju.
Kako cemo za dalje?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #59 poslato: Decembar 23, 2019, 07:40:44 pre podne »

Ćao,
Kako ti se čine kružni treninzi? Jesi li mogao sve vežbe da izvedeš bez velikih smetnji?
Sačuvana
markst
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #58 poslato: Decembar 21, 2019, 04:38:53 posle podne »

Hocemo li od ponedeljka da krenemo sa novim programom?
Sačuvana
markst
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #57 poslato: Decembar 12, 2019, 03:37:09 posle podne »

Ok   :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 18 upita.