TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 10:48:52 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 27 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Neke zanimljive činjenice o hrani- šta kažu stručnjaci  (Pročitano 12134 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #313 poslato: Januar 17, 2023, 07:13:43 posle podne »

Pre svega voda, čaj i limunada. To je svima dostupno i smatram da je najkorisnije.
Bademe ne volim da preporučujem jer su visokokalorični i ljudi obično ne umeju da se zaustave na 2-3 badema.
Nema sanse,barem saka badema. ;D

Ali kada se napomene, verujem da ce ljudi izbrojati i toliko uneti.
Koliko sam ih video koji su prekrsili to i pored
toga sto je bilo receno koliko se sme....Resenje bi bilo da mozes da kupis dnevno samo toliko onda ne bi mogli pojesti vise,ali i onda bi se snasli.

Ja i da hocu , ne bih mogao ne znam koliko da ih pojedem....
Najbolje ih kombinovati sa bananom, pa ce se ograniciti svakako.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #312 poslato: Januar 17, 2023, 07:12:14 posle podne »

Koje su to namirnice koje mogu da utiču na kiselost organizma?

"Poznato je da korišćenje čokolade, sladoleda, slatkiša, belog šećera, belog brašna, pekarskih proizvoda može dovesti do kiselosti organizma.
 Čokoladu možete jesti, ali samo ako je crna čokolada i samo jednu kockicu, tako što ćete je rastapati u ustima. Što se duže čokolada zadržava u ustima, osećaj slasti će biti veliki kao da ste jeli 2 ili 3 table čokolade. "
Sto se cokolade tice slazem se,obozavam crnu cokoladu,ali nikad u zivotu ni kao dete nisam mogao pojesti jednu kocku!Minimum pola table ili nista.Pokusao sam i ovu metodu rastapanja u ustima,ali ni to nije pomoglo.Mozda sam trebao vise verovati u to.

Zasto je skoro receno da brasno nije stetno?
Misliš na pšenino belo brašno? Ako pogledamo šta su naši jeli na selu i koliko su živeli, onda i ne deluje da je nešto štetno. Ali ako pogledamo studije sve je to i dalje misterija. Ne znamo da li su zaista rezultati studija tačni ili namešteni, jer se forsiraju određene namirnice. A toga je bilo tokom 20.veka. Masti optužene za srčane bolesti, a onda su fabrike čokolada procvetale. A broj osoba sa srčanim bolestima povećavao.

Ja se nekako vodim dr Nestorovicem, a to je njegov stav. Svakako pitam. 🙂
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #311 poslato: Januar 16, 2023, 10:22:19 posle podne »

Kakva su vaša mišljenja o ovim namirnicima i principima ishrane koji je ovaj doktor spomenuo?
Sto je meni licno pomoglo to je voda,limun,jogurt i kiselo mleko i to bih preporucio svakome.Naravno moze i kombinacija ovih stvari recimo vode i limuna i meda i napravimo limunadu,ili u jogurt stavimo voce pa od toga napravimo ukusan vocni jogurt.

A opet neki lekari kazu ne mlecnim proizvodima....
Obično za kravlje mleko se govori dosta često da nije dobar izbor. I ja ga ne unosim duže vremena, pa nekada sa rezancima pojedem. Što nije loše. Ali ako pogledamo ljude na Kavkazu, koji su jedni od najdugovečniji, oni jedu mlečne proizvode i mleko, pre svega kozje.
Kozje je nesto sasvim drugacije.Ima specifican ukus,ali ko ga voli neka koristi jer je vrlo zdravo!!!
Ja sam imao prilike više puta da pijem kozje mleko, ali ima jak ukus. Ne prija svakome, to definitivno.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #310 poslato: Januar 16, 2023, 10:21:07 posle podne »

Kakva su vaša mišljenja o ovim namirnicima i principima ishrane koji je ovaj doktor spomenuo?
Sto je meni licno pomoglo to je voda,limun,jogurt i kiselo mleko i to bih preporucio svakome.Naravno moze i kombinacija ovih stvari recimo vode i limuna i meda i napravimo limunadu,ili u jogurt stavimo voce pa od toga napravimo ukusan vocni jogurt.
Tako je. Najbolje je sami da napravimo voćni jogurt. Onaj u prodavnicama sadrži dodati šećer.
I ne samo to,ja kad sam pravim vocni jogurt ja ga stvarno natrpam voca a u kupovnom ko zna koliko ima pravog voca.
To je sve uvek diskutabilno šta i koliko stavljaju. Najbolje je kada se nešto napravi u domaćoj režiji.
Mi dosta stvari se trudimo da napravimo kuci:jogurt,humus,kikiriki puter,sokove od voca,vocni jogurt i jos puno puno stvari.
Treba koliko smo u mogućnosti svi da se potrudimo i tako da radimo.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #309 poslato: Januar 16, 2023, 10:19:18 posle podne »

Kakva su vaša mišljenja o ovim namirnicima i principima ishrane koji je ovaj doktor spomenuo?
Sto je meni licno pomoglo to je voda,limun,jogurt i kiselo mleko i to bih preporucio svakome.Naravno moze i kombinacija ovih stvari recimo vode i limuna i meda i napravimo limunadu,ili u jogurt stavimo voce pa od toga napravimo ukusan vocni jogurt.

A opet neki lekari kazu ne mlecnim proizvodima....
To zavisi od pojedinca.Ja recimo kao klinac sam pio litru-dve mleka na dan.Komsije imaju krave pa prodavaju mleko,tako da sam se mleka napio i mlecnih proizvoda,a danas ne mogu da pijem mleko.Jogurt i kiselo mleko mogu,ali od mleka imam problema od pre nekih godinu i po.Tako da to zavisi od pojedinca do pojedinca.
Nivo enzima labfermenta koji utiče na varenje kazeina se smanjuje sa godinama, pa to utiče na varenje.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #308 poslato: Januar 16, 2023, 06:58:08 posle podne »

Pre svega voda, čaj i limunada. To je svima dostupno i smatram da je najkorisnije.
Bademe ne volim da preporučujem jer su visokokalorični i ljudi obično ne umeju da se zaustave na 2-3 badema.
Nema sanse,barem saka badema. ;D

Ali kada se napomene, verujem da ce ljudi izbrojati i toliko uneti.
Koliko sam ih video koji su prekrsili to i pored toga sto je bilo receno koliko se sme....Resenje bi bilo da mozes da kupis dnevno samo toliko onda ne bi mogli pojesti vise,ali i onda bi se snasli.
E ovo je odlično rešenje.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #307 poslato: Januar 16, 2023, 01:04:39 posle podne »

Alergeni su dosta opasna stvar.Ako na nešto niste alergični bili to ne znači da u budućnosti nećete biti.
Kao ja recimo sa mlekom.A i to je interesantno jer mlecni proizvode mogu da jedem,samo mleko ne.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #306 poslato: Januar 16, 2023, 01:03:53 posle podne »

Danas se baš mnogo priča o alergenima, gluten, laktoza, prosto za nepoverovati da su sada svi alergični, a do pre 10 godina nisu bili.
Do pre 10 godina nisu ni culi za takve stvari. ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #305 poslato: Januar 16, 2023, 01:03:09 posle podne »

Kakva su vaša mišljenja o ovim namirnicima i principima ishrane koji je ovaj doktor spomenuo?
Sto je meni licno pomoglo to je voda,limun,jogurt i kiselo mleko i to bih preporucio svakome.Naravno moze i kombinacija ovih stvari recimo vode i limuna i meda i napravimo limunadu,ili u jogurt stavimo voce pa od toga napravimo ukusan vocni jogurt.

A opet neki lekari kazu ne mlecnim proizvodima....
Obično za kravlje mleko se govori dosta često da nije dobar izbor. I ja ga ne unosim duže vremena, pa nekada sa rezancima pojedem. Što nije loše. Ali ako pogledamo ljude na Kavkazu, koji su jedni od najdugovečniji, oni jedu mlečne proizvode i mleko, pre svega kozje.
Kozje je nesto sasvim drugacije.Ima specifican ukus,ali ko ga voli neka koristi jer je vrlo zdravo!!!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #304 poslato: Januar 16, 2023, 01:01:51 posle podne »

Kakva su vaša mišljenja o ovim namirnicima i principima ishrane koji je ovaj doktor spomenuo?
Sto je meni licno pomoglo to je voda,limun,jogurt i kiselo mleko i to bih preporucio svakome.Naravno moze i kombinacija ovih stvari recimo vode i limuna i meda i napravimo limunadu,ili u jogurt stavimo voce pa od toga napravimo ukusan vocni jogurt.
Tako je. Najbolje je sami da napravimo voćni jogurt. Onaj u prodavnicama sadrži dodati šećer.
I ne samo to,ja kad sam pravim vocni jogurt ja ga stvarno natrpam voca a u kupovnom ko zna koliko ima pravog voca.
To je sve uvek diskutabilno šta i koliko stavljaju. Najbolje je kada se nešto napravi u domaćoj režiji.
Mi dosta stvari se trudimo da napravimo kuci:jogurt,humus,kikiriki puter,sokove od voca,vocni jogurt i jos puno puno stvari.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #303 poslato: Januar 16, 2023, 01:00:31 posle podne »

Baš zbog tog teškog kontrolisanja i zaustavljanja na 2 badema ili na 1 kockicu čokolade  ja uopšte u ne preporučujem. Treba proceniti ko kakvu motivaciju i volju ima pa davati preporuke, ne može baš univerzalno, posebno kad je hrana u pitanju. Recimo i ja imam problem sa slatkišima, tako da se prva ne zaustavlja dok ne pojedem celu. E sad kod mene je to baš retko da jedem čokoladu ali ima ljudi kojima svaki vid slatkiša treba ukinuti i učiti ih iznova kako se u kontrolisanim merama jede. 😅
I kod mene je retko,ali onda stvarno ne stajem dok ne pojedem tablu cokolade ili saku badem,lesnika,oraha itd...
Sto se univerzalnosti tice,sa time se slazem i to ne samo u ishrani nego u treningu,zivotu.Zato treba biti dobar psiholog i u svakome pronaci ono za sta je sposoban/na da uradi.

Opet, tvoja misicna masa moze da podnese tablu cokolade. 😁
Do pre nekih 4-5 godina je mogla ali sada vec u 48.-oj ne moze nazalost.Poceo sam se gojiti....sada kada se ne takmicim.Ne treba mi to.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #302 poslato: Januar 16, 2023, 12:59:28 posle podne »

Kakva su vaša mišljenja o ovim namirnicima i principima ishrane koji je ovaj doktor spomenuo?
Sto je meni licno pomoglo to je voda,limun,jogurt i kiselo mleko i to bih preporucio svakome.Naravno moze i kombinacija ovih stvari recimo vode i limuna i meda i napravimo limunadu,ili u jogurt stavimo voce pa od toga napravimo ukusan vocni jogurt.
Tako je. Najbolje je sami da napravimo voćni jogurt. Onaj u prodavnicama sadrži dodati šećer.

Ja sam pre za pravljenje kefira.
Moze i to,i to obozavam!!!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #301 poslato: Januar 16, 2023, 12:58:42 posle podne »

Koje su to namirnice koje mogu da utiču na kiselost organizma?

"Poznato je da korišćenje čokolade, sladoleda, slatkiša, belog šećera, belog brašna, pekarskih proizvoda može dovesti do kiselosti organizma.
 Čokoladu možete jesti, ali samo ako je crna čokolada i samo jednu kockicu, tako što ćete je rastapati u ustima. Što se duže čokolada zadržava u ustima, osećaj slasti će biti veliki kao da ste jeli 2 ili 3 table čokolade. "
Sto se cokolade tice slazem se,obozavam crnu cokoladu,ali nikad u zivotu ni kao dete nisam mogao pojesti jednu kocku!Minimum pola table ili nista.Pokusao sam i ovu metodu rastapanja u ustima,ali ni to nije pomoglo.Mozda sam trebao vise verovati u to.
Ovako čokolade više i ne jedem, ali ranije nikad ni ja nisam mogao da se zadržim na jednoj kocki :)

Zasto i kako si prestao?
Prestao sam iz razloga sto sam video da ne mogu da se zadrzim na jednoj kocki,a jesti jednu milku svaki dan je MNOGO kalorija pa sam sa jednog dana na drugi prestao da jedem,isto kao i sa pusenjem ili takmicenjem.Ja postepeno ne umem,ili odmha ili nikad!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #300 poslato: Januar 16, 2023, 12:56:40 posle podne »

Pre svega voda, čaj i limunada. To je svima dostupno i smatram da je najkorisnije.
Bademe ne volim da preporučujem jer su visokokalorični i ljudi obično ne umeju da se zaustave na 2-3 badema.
Nema sanse,barem saka badema. ;D

Ali kada se napomene, verujem da ce ljudi izbrojati i toliko uneti.
Koliko sam ih video koji su prekrsili to i pored toga sto je bilo receno koliko se sme....Resenje bi bilo da mozes da kupis dnevno samo toliko onda ne bi mogli pojesti vise,ali i onda bi se snasli.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #299 poslato: Januar 16, 2023, 12:55:07 posle podne »

Kakva su vaša mišljenja o ovim namirnicima i principima ishrane koji je ovaj doktor spomenuo?
Sto je meni licno pomoglo to je voda,limun,jogurt i kiselo mleko i to bih preporucio svakome.Naravno moze i kombinacija ovih stvari recimo vode i limuna i meda i napravimo limunadu,ili u jogurt stavimo voce pa od toga napravimo ukusan vocni jogurt.

A voda i limun su mi odlicna kombinacija.
Pogotovo leti,jako je osvezavajuca.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 27 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 18 upita.