TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396186 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 15, 2024, 08:56:08 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 41 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Glutamin za početnike!  (Pročitano 159147 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #314 poslato: Avgust 24, 2009, 08:28:59 posle podne »

Bolja je opcija glikogenskog punjenja i ne trenirati taj dan.
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #313 poslato: Avgust 24, 2009, 11:15:20 pre podne »

Cak sta vise kada je carb load dan i ako slucajno radite u teretani,moze  glutamin pre treninga a posle treninga sa maltom ili dexom,jer kada se radi glikogenska superkompenzacija glutamin moze povecati kapacitet skladistenja glikogena taj dan po nekim istrazivanjima...
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #312 poslato: Avgust 24, 2009, 11:12:15 pre podne »

To su sve nebitne gluposti i nebitne nijanse... Mislis da ce osetiti neku razliku ako uzme glut pre ili posle treninga...ili cak u u toku...NECE! Niti ce on osetiti razliku niti ce videti da nesto extra napreduje ako bas pogodi tajming doziranja... totalno je nebitno ljudi... za rekreativce je nebitno. Ne govorim samo o glutaminu...nego o svim supsima... oni sacinjavaju samo jedan mali deo u celoj toj prici. Najbitnije je da se on dobro i redovno hrani a supsi su samo dodatak koji potpomazu u razvoju jedno 10% (daj boze da je i toliko).
Znaci sve stavis u PWM i to je to.... nemojte da razbijate glavu oko toga da li da uzmem 10 ili 15 min ranije i tako tim glupostima...

Upravo sam i ja hteo reci da se ljudi ponekad previse opterecuju sitnicama i nekim sporednim
stvarima daju preveliki znacaj.
Sačuvana
   
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #311 poslato: Avgust 24, 2009, 11:09:18 pre podne »

Pozdrav svima!
Ova rasprava o Glutaminu je jedna od boljih tema.
Naime i ja licno koristim Glutamin i to u prilicno velikim kolicinama.
U pocetku sam ga koristio pre , u toku i posle treninga.
Dok sam kasnije konzumiranje tokom treninga izbacio zbog saveta da se isti oksidise u jetri.
Inace sam na LOW-CARB dijeti i trenuntno pijem oko 15g pre i isto tolko posle treninga sa proteinom, BCAA i maltodextrinom.
E sad, nemogu da kazem da ga nesto posebno osecam, jer ga ne osecam, a da li ima nekog efekta,
verovatno ima.
Da li je moje doziranje istim ispravno ili ne, to je tesko reci, jer su misljenja po tom pitanju podeljena.
Ali kao i ostali, zeleo bih znati da li je ekonomski opravdan s obzirom na njegovu visoku cenu!?
I naravno koje su to kol. koje daju neki efekat s obzirom da se oko 70% istog izgubi u crevu???

Meni licno se pokazao odlicno na low carb-u,ali ako ga vec uzimas posle treninga i ako si na low carb,onda
izbaci taj maltodekstrin.
Sačuvana
   
Nitro
Gost
« Odgovor #310 poslato: Avgust 24, 2009, 12:32:56 pre podne »

varenje je samo jedan deo,a apsorbcija i dalji protok su druge stvari...ako uzmemo u obzir da je neko jeo pre treninga to tek onda da ne pricam
a kao sto miki kaze te stvari su minorne jer nista vidno nece promeniti...
Sačuvana
The Mickey
Only rage gives me strenght!!!
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3817


Oculus ex Inferni

eXplode FORUM!!!
« Odgovor #309 poslato: Avgust 23, 2009, 09:29:48 posle podne »

To su sve nebitne gluposti i nebitne nijanse... Mislis da ce osetiti neku razliku ako uzme glut pre ili posle treninga...ili cak u u toku...NECE! Niti ce on osetiti razliku niti ce videti da nesto extra napreduje ako bas pogodi tajming doziranja... totalno je nebitno ljudi... za rekreativce je nebitno. Ne govorim samo o glutaminu...nego o svim supsima... oni sacinjavaju samo jedan mali deo u celoj toj prici. Najbitnije je da se on dobro i redovno hrani a supsi su samo dodatak koji potpomazu u razvoju jedno 10% (daj boze da je i toliko).
Znaci sve stavis u PWM i to je to.... nemojte da razbijate glavu oko toga da li da uzmem 10 ili 15 min ranije i tako tim glupostima...
Sačuvana
"In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti"
Dark Angel....Maybe dark but still Angel
       
     
Belance
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 163

« Odgovor #308 poslato: Avgust 23, 2009, 09:02:08 posle podne »

Koliko traje varenje aminokiselina koje su u slobodnoj formi? Zar glutamin nije free form?
Ako roka i tokom treninga, a kazes da treba vremena da se svari, to znaci da ce uci u krv negde na kraju treninga, kad i treba. Po toj logici je potrebnije da ga pije tokom treninga, pa da mu je na raspolaganju na kraju, nego da pije posle treninga.
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #307 poslato: Avgust 23, 2009, 06:34:54 posle podne »

Glutamin pre ,tokom,i posle treninga  u sto vecim kolicinama  :D

anyway salu na stranu...ako radis low carb i ako si BAS u zadnji fazama dijete i kalorije su BAS nisko..glutamin mozes piti onda bilo kad u toku dana i stvarno moze da pomogne jer bi ti drzao imunitet...ono za sta nevidim poentu je uzimanje za vreme treninga ako se isti uzima pre i posle jer dok se to svari a ja racunam da niko ne radi 2h u teretani ,treba vremena....
Ako pak nisi i imas dosta kalorija i dijeta je jos uvek u pocetnim fazama glutamin ti je dosta kao celijski anti katabolik posle treninga umesto secera,jer ima osobinu da potisne kortizol...dakle prosti secer izbacujes i ubacujes 20-25 g glutamina posle treninga I NI u jednom trenutku u toku dana vise...

e sad po nekim mojim licnim teorijama ako uzmemo u obzir da se posle mesec ipo -2 meseca dijete ukupne kolicine glutamina u skeletnom misicu potrose ,suplementacija istog bilo kada u toku dana ,posebno u katabolickim periodima bi mogla dosta da znaci...mada ni sam ne znam koliko u pocetku kolicina slobodnog glutamina u krvi moze da utice na skeletni ali Ovo gore sto sam naveo je kao neki rule of the tumb... nadam se da sam ti pomogao  ;)
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #306 poslato: Avgust 23, 2009, 04:44:13 posle podne »

Eto dobio si pravi i potpuni odgovor na svoje pitanje...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
The Mickey
Only rage gives me strenght!!!
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3817


Oculus ex Inferni

eXplode FORUM!!!
« Odgovor #305 poslato: Avgust 23, 2009, 04:24:20 posle podne »

Pametnije bi bilo da si uzeo vise BCAA za te pare i da samim tim pojacas njihovu dozu... to je moje misljenje

Mada posto si ga vec uzeo probaj ovako da radis: posto si na low carb dijeti uzimaj ga samo posle treninga 30g i izbaci malto.
Sačuvana
"In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti"
Dark Angel....Maybe dark but still Angel
       
     
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #304 poslato: Avgust 23, 2009, 04:14:22 posle podne »

Pozdrav svima!
Ova rasprava o Glutaminu je jedna od boljih tema.
Naime i ja licno koristim Glutamin i to u prilicno velikim kolicinama.
U pocetku sam ga koristio pre , u toku i posle treninga.
Dok sam kasnije konzumiranje tokom treninga izbacio zbog saveta da se isti oksidise u jetri.
Inace sam na LOW-CARB dijeti i trenuntno pijem oko 15g pre i isto tolko posle treninga sa proteinom, BCAA i maltodextrinom.
E sad, nemogu da kazem da ga nesto posebno osecam, jer ga ne osecam, a da li ima nekog efekta,
verovatno ima.
Da li je moje doziranje istim ispravno ili ne, to je tesko reci, jer su misljenja po tom pitanju podeljena.
Ali kao i ostali, zeleo bih znati da li je ekonomski opravdan s obzirom na njegovu visoku cenu!?
I naravno koje su to kol. koje daju neki efekat s obzirom da se oko 70% istog izgubi u crevu???
Sačuvana
GoranKS
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2040


Muški trener u teretani

« Odgovor #303 poslato: Avgust 22, 2009, 12:31:28 posle podne »

Ja sam ga probao i odusevio me!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #302 poslato: Avgust 22, 2009, 11:32:04 pre podne »

Imamo i novo pakovanje G bomb-a u pakovanju od 500g.

Dobro poznati glutamin...

[prilog je izbrisao admin]
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #301 poslato: Jul 26, 2009, 04:21:43 posle podne »

ja sam razumeo da hoces da kazes da on radi cak i pod velikim kcal i da su oni zadovoljni i tad....u tom slucaju kao sto sam ti rekao oporavak i napredak je od kcal i uh a ne glutamina

Da to sam hteo reci.
Moze biti i to a i placebo.
Sve u svemu,od sada cu i ja da svima preporucujem glutamin
samo uz low carb ishranu.
Sačuvana
   
Nitro
Gost
« Odgovor #300 poslato: Jul 26, 2009, 10:11:56 pre podne »

ja sam razumeo da hoces da kazes da on radi cak i pod velikim kcal i da su oni zadovoljni i tad....u tom slucaju kao sto sam ti rekao oporavak i napredak je od kcal i uh a ne glutamina
Sačuvana
Stranice: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 41 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 18 upita.