TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396191 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 16, 2024, 12:45:23 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 41 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Glutamin za početnike!  (Pročitano 159219 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #479 poslato: Februar 16, 2011, 08:30:33 posle podne »

Preko 20 g. Ne bude bas ujutru, primer sam dao koji moze dobar biti.

Uglavnom je to kada pokisnem i smrznem se npr na 3h bikea, ili se bas razvalim na nekom dugom treningu i svakako da je imuni sistem tada pod crvenim svetlom.

I onda samo zagrabim i stavim puna usta.

Ne merim nikada nista, ni glutamin, ni protein, sve po osecaju nekom, otrpilike. Izotonik isto, oko sokolovo :)
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #478 poslato: Februar 14, 2011, 12:32:16 pre podne »

Ognjene, kada se osecas malaksalo, kolika je to veca doza glutamina koju uzmes ujutru?
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #477 poslato: Februar 13, 2011, 10:14:45 posle podne »

Zavisi u kakvu svrhu :)

Markova sugestija je sasvim na mestu sto se tice misica t.j. oporavka misica i njegovim opskbljivanjem glutaminom, ali npr za imunitet je najbolje cim se probudis.

Tipa kada se osecas malaksala, kada te napradne neki virus i slicno, samo ujutru vecu dozu glutamina i pomoces telu da se izbori samo tako. Ja kada god osetim "da me napada" nesto nakrkam se (osim C-a naravno) glutaminom i za par sati vec osecam promenu dok sam sutra kao nov.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #476 poslato: Februar 13, 2011, 08:27:38 posle podne »

..pre spavanja.
Sačuvana
milos888
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #475 poslato: Februar 13, 2011, 07:39:05 posle podne »

Кад је најбоље време за узимање глутамина ? Знам да је пожељно узимати преи после тренинга, али и пре спавања. Ја би то мало да смањим, да не бих много трошио, па не знам да ли да га узимам пре или после тренинга или само пред спавање ? Ја бих да уносим дневно 10 гр.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12811


Never give up!

« Odgovor #474 poslato: Februar 12, 2011, 04:18:46 posle podne »

Posle treninga je preporucljivo sa vodom jer je tada cilj da sve hranljive materije u sto kracem roku dodju do gladnih misica.Mleko taj proces usporava pa se zato ne preporucuje,sem ako uzimas kao medju obrok tada je dobrodoslo.Sto se glutamina tice on da bi se stvarno iskoristio kako treba doze moraju biti podosta jake.


Da li mislis da je na 75 kg dovoljno 15-20 grama dnevno, uz ostale suplemente...?posto su misljenja prilicno oprecna.

Uz whey posle treninga bice dovoljno.
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #473 poslato: Februar 12, 2011, 01:20:45 posle podne »

nakon toga popijem casu ili dve mleka bez laktoze, posto mi je lakse za varanje, sada dole citam da se pije iskljucivo sa vodom, moze neko podrobnije objasnjenje?

Mlečna mast pravi problem u apsorpciji, a ne mlečni šećer.

Ok, to sam skapirao, pitanje je da li je problem da nakon 15-ak minuta nakon sto uzmem shakle sa vodom, popijem solju dve mleka, bas mi prija i osvezi me?

PS, i ako znas ovo oko rastvaranja u vodi i njegovoj "nestabilnosti"? hvala.
« Poslednja izmena: Februar 12, 2011, 01:22:31 posle podne od strane Arlovski » Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #472 poslato: Februar 12, 2011, 01:15:46 posle podne »

nakon toga popijem casu ili dve mleka bez laktoze, posto mi je lakse za varanje, sada dole citam da se pije iskljucivo sa vodom, moze neko podrobnije objasnjenje?

Mlečna mast pravi problem u apsorpciji, a ne mlečni šećer.
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #471 poslato: Februar 12, 2011, 01:09:25 posle podne »

Posle treninga je preporucljivo sa vodom jer je tada cilj da sve hranljive materije u sto kracem roku dodju do gladnih misica.Mleko taj proces usporava pa se zato ne preporucuje,sem ako uzimas kao medju obrok tada je dobrodoslo.Sto se glutamina tice on da bi se stvarno iskoristio kako treba doze moraju biti podosta jake.

Da li mislis da je na 75 kg dovoljno 15-20 grama dnevno, uz ostale suplemente...?posto su misljenja prilicno oprecna.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12811


Never give up!

« Odgovor #470 poslato: Februar 12, 2011, 12:43:02 posle podne »

Posle treninga je preporucljivo sa vodom jer je tada cilj da sve hranljive materije u sto kracem roku dodju do gladnih misica.Mleko taj proces usporava pa se zato ne preporucuje,sem ako uzimas kao medju obrok tada je dobrodoslo.Sto se glutamina tice on da bi se stvarno iskoristio kako treba doze moraju biti podosta jake.
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #469 poslato: Februar 12, 2011, 10:49:11 pre podne »

Sta znaci ovo da je L-g nestabilan u rastvoru, to prvi put cujem da mora da se "vodi racuna"...? Znam ljude koji ga piju uz ceo trening, ne znam koje bi bile reperkusije ako odstoji pola sata-sat?!?!

I jos jedno pitanje, ja pijem miks ganer/protein + kreatin + glutamin pomesano sa vodom, i nakon toga popijem casu ili dve mleka bez laktoze, posto mi je lakse za varanje, sada dole citam da se pije iskljucivo sa vodom, moze neko podrobnije objasnjenje?
« Poslednja izmena: Februar 12, 2011, 11:00:26 pre podne od strane Arlovski » Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12811


Never give up!

« Odgovor #468 poslato: Februar 03, 2011, 08:44:04 posle podne »

Upravo tako.
Sačuvana
Dr.Alex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #467 poslato: Februar 03, 2011, 08:37:41 posle podne »

shvaio sam ja sta ste htjeli rec :) potrbni mi je BCAA od Glutamina i ako je ijedno i drugo ok...
Sačuvana
Granice ne postoje za one koji ih ne vide
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12811


Never give up!

« Odgovor #466 poslato: Februar 03, 2011, 08:26:27 posle podne »

Nije glutamin los,da nas ne shvatis pogresno ali za tebe ima precih stvari.Inace sto se glutamina tice toplo preporucujem firmu SNI dobar odnos cene i kvaliteta.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #465 poslato: Februar 03, 2011, 07:27:51 posle podne »

Dymatize Elite, Scitec 100% whey i whey professional npr...

ali hajde da ne kvarimo ovu temu vec da nastavimo o glutaminu :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 41 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.117 sekundi sa 18 upita.