TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394941 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 12:37:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 59 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji tip Proteina je najbolji za Tebe  (Pročitano 236068 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #203 poslato: Oktobar 14, 2012, 11:07:00 posle podne »

Osnovno ti je odmah nakon treninga, svi drugi termini su manje bitni i mogu se u potpunosti rešiti izvorom proteina iz čvrste hrane.

Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #202 poslato: Oktobar 14, 2012, 11:02:56 posle podne »

Kako bi trebao da uzimam čist whey ?!

Čitao sam razne teorije (ujuru, uveče, pre treninga, posle treninga, za vreme treninga, svašta nešto ... ), ali sam najbliži varijanti da ga uzmem samo neposredno nakon treninga.

Imam dilemu da li (kako i zašto) ga uzeti i ujutru, odmah nakon ustajanja ?!

Hvala unapred.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Bifi_Gr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31


« Odgovor #201 poslato: Oktobar 14, 2012, 10:27:35 posle podne »

Naravno.. Vreme, vreme i samo vreme... :) Goco svaka cast :) to je pravi savet :) Ovo sto si mi rekla,uvek cu da pamtim :)
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #200 poslato: Oktobar 14, 2012, 05:42:44 posle podne »

Drustvo.. treba mi jedan savet sto se tice suplementa.. sta da uzmem ? .. Treniram vec 4 ipo meseca.. pre 10tak dana sam poceo da koristim creatin monohydrate i dektrozu.. visok sam 185cm, imam 103 kg.. gornji deo tela.. moze se reci da nije los.. prilicno sam sirok.. ali stomak je tu .. cilj mi je da nabacim jos malo misicne mase na gornji deo , a da skinem stomak.. pa sam mislio da sad krajem meseca uzmem neki 100% protein, neki creatin ili creakalin, i dektrozu ako je potrebno... sta vi mislite ovako strucno ?

Masne naslage na stomaku skidaju se pravilnom i odmerenom proteinskom dijetom i kvalitetnim kardio treningom, a mišićna masa dobija se treningom snage sa opterećenjem u kombinaciji sa unosom proteina u organizam.

To što ti hoćeš da nekoliko kg (masti) sta stomaka i "prebaciš gore" (u mišiće) - to hoće 99% rekreativnih vežbača, ali to nije nimalo jednostavno.
Znam da nije nimalo jednostavno, ali uz dobru suplementaciju i uz dobar trening,uz to i zdravu ishranu.. mislim da je izvodljivo... naravno... ne kazem ja da cu to da postignem za mesec dana.. ni za 2 ... ali za nekih 6 meseci, mislim da ce biiti dobrih rezultata... :) ako ne bude.. onda ce tu da pomogne neki sagorevac.. e pa onda ako ne bude rezultata.. sve ima da batalim :)

Ja dajem prednost prirodnom nad veštačkim.

Dakle, trening snage, kardio, dobra ishrana, prirodni vitamini, minerali. Što manje "incidenata" u ishrani i treningu, što redje.

Smanjiti kalorijski unos, ubaciti čisti whey protein i rezultati će doći. Vremenom. :)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #199 poslato: Oktobar 14, 2012, 01:30:10 posle podne »

Samo ti radi na sebi, sprovodi polako ovaj plan u delo i rezultati nece izostati. I nemoj biti ogranicen vremenom, svako je individua za sebe, vremenom ces videti da li treba nesto da menjas i kako je najbolje da to uradis.
« Poslednja izmena: Oktobar 14, 2012, 01:32:11 posle podne od strane Dr Gorana Grkovic » Sačuvana
Bifi_Gr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31


« Odgovor #198 poslato: Oktobar 14, 2012, 01:23:37 posle podne »

Drustvo.. treba mi jedan savet sto se tice suplementa.. sta da uzmem ? .. Treniram vec 4 ipo meseca.. pre 10tak dana sam poceo da koristim creatin monohydrate i dektrozu.. visok sam 185cm, imam 103 kg.. gornji deo tela.. moze se reci da nije los.. prilicno sam sirok.. ali stomak je tu .. cilj mi je da nabacim jos malo misicne mase na gornji deo , a da skinem stomak.. pa sam mislio da sad krajem meseca uzmem neki 100% protein, neki creatin ili creakalin, i dektrozu ako je potrebno... sta vi mislite ovako strucno ?

Masne naslage na stomaku skidaju se pravilnom i odmerenom proteinskom dijetom i kvalitetnim kardio treningom, a mišićna masa dobija se treningom snage sa opterećenjem u kombinaciji sa unosom proteina u organizam.

To što ti hoćeš da nekoliko kg (masti) sta stomaka i "prebaciš gore" (u mišiće) - to hoće 99% rekreativnih vežbača, ali to nije nimalo jednostavno.
Znam da nije nimalo jednostavno, ali uz dobru suplementaciju i uz dobar trening,uz to i zdravu ishranu.. mislim da je izvodljivo... naravno... ne kazem ja da cu to da postignem za mesec dana.. ni za 2 ... ali za nekih 6 meseci, mislim da ce biiti dobrih rezultata... :) ako ne bude.. onda ce tu da pomogne neki sagorevac.. e pa onda ako ne bude rezultata.. sve ima da batalim :)
« Poslednja izmena: Oktobar 14, 2012, 01:26:29 posle podne od strane Bifi_Gr » Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #197 poslato: Oktobar 13, 2012, 05:17:19 posle podne »

Uvek je poželjno unositi što više tečnosti, ali se, nažalost, ljudi toga obično sete samo kada se pominje kreatin. Premalo vode se pije.... Barem u mom krugu ljudi.

Nazalost, i u mom okruzenju je tako, a ja to stalno potenciram. Najgore je to sto ljudi misle da piju dosta vode, pa kad ih nateras da se zapitaju dodju do zakljucka da je to 3 - 4 casa dnevno, a nekad ni toliko. Kazu pili su dovoljno tecnosti..sokove! :-)

Jel one sa farbom i šećerom ?! :)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #196 poslato: Oktobar 13, 2012, 05:15:27 posle podne »

Drustvo.. treba mi jedan savet sto se tice suplementa.. sta da uzmem ? .. Treniram vec 4 ipo meseca.. pre 10tak dana sam poceo da koristim creatin monohydrate i dektrozu.. visok sam 185cm, imam 103 kg.. gornji deo tela.. moze se reci da nije los.. prilicno sam sirok.. ali stomak je tu .. cilj mi je da nabacim jos malo misicne mase na gornji deo , a da skinem stomak.. pa sam mislio da sad krajem meseca uzmem neki 100% protein, neki creatin ili creakalin, i dektrozu ako je potrebno... sta vi mislite ovako strucno ?

Masne naslage na stomaku skidaju se pravilnom i odmerenom proteinskom dijetom i kvalitetnim kardio treningom, a mišićna masa dobija se treningom snage sa opterećenjem u kombinaciji sa unosom proteina u organizam.

To što ti hoćeš da nekoliko kg (masti) sta stomaka i "prebaciš gore" (u mišiće) - to hoće 99% rekreativnih vežbača, ali to nije nimalo jednostavno.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #195 poslato: Oktobar 13, 2012, 03:44:32 posle podne »

Da, bukvalno tako. Nekoliko puta sam se šokirao kada su mi pričali da piju po 2-3 čaše vode dnevno.

Ja se osećam dehidrirano na 2 litara dnevno, jer sam navikao telo na oko 3.5-4l. Zato i ne razmišljam da li sam na kreatinu ili ne. :D
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #194 poslato: Oktobar 13, 2012, 03:14:54 posle podne »

Uvek je poželjno unositi što više tečnosti, ali se, nažalost, ljudi toga obično sete samo kada se pominje kreatin. Premalo vode se pije.... Barem u mom krugu ljudi.

Nazalost, i u mom okruzenju je tako, a ja to stalno potenciram. Najgore je to sto ljudi misle da piju dosta vode, pa kad ih nateras da se zapitaju dodju do zakljucka da je to 3 - 4 casa dnevno, a nekad ni toliko. Kazu pili su dovoljno tecnosti..sokove! :-)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #193 poslato: Oktobar 13, 2012, 03:11:31 posle podne »

Jeste jaci, zato se uzima manja doza. Kod njega je manje izrazena kreatinska nadutost  i druga prednost je sto se bolj vari u odnosu na druge vrste. Ti si vec koristio monohidrat, pa ces sada videti kakva je razlika.
Sačuvana
Bifi_Gr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31


« Odgovor #192 poslato: Oktobar 13, 2012, 03:03:35 posle podne »

Kreakalin cu da uzmem... jer ne navlaci puno vode... a i prakticniji je za upotrebu... i kazu da je 10x jaci od monohidrata.. 
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #191 poslato: Oktobar 13, 2012, 02:50:54 posle podne »

Uvek je poželjno unositi što više tečnosti, ali se, nažalost, ljudi toga obično sete samo kada se pominje kreatin. Premalo vode se pije.... Barem u mom krugu ljudi.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #190 poslato: Oktobar 13, 2012, 02:47:20 posle podne »

Ne mora ali je pozeljno. U svakom slucaju ces uzimati tecnosti zbog creatina.
Sačuvana
Bifi_Gr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31


« Odgovor #189 poslato: Oktobar 13, 2012, 02:41:28 posle podne »

E.. jos samo ovo.. :D   jel mora i sa ovim suplementima da se uzima dosta tecnosti (3-4l dnevno) kao sa kreatin monohidratom ?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 59 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 18 upita.