TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:11:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 59 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji tip Proteina je najbolji za Tebe  (Pročitano 224418 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #293 poslato: Novembar 12, 2012, 02:47:11 posle podne »

Ok, razumem, ali moram ti reci da anemija nije nuzno vezana samo za gvozdje i da, cesto, zbog nacina na koji se gvozdje odredjuje dolaze netacni rezultati. Moze se desiti da ti je gvozdje u redu, ali da ti fali folna kiselina, vitamini... Zbog toga mislim da na to obratis paznju. I, ne moras na 6 meseci raditi kontrole, mozes na godinu dana, izuzev ako se ne osecas lose.

I jos jedna stvar, veoma je bitno da postujes rezim treninga i odmora, ishrana se podrazumeva, mada verujem da si to sredio.
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #292 poslato: Novembar 12, 2012, 02:20:24 posle podne »

Vise sam se da tako kazem opteretio razmisljajuci o proteinima pa sam manje-vise ostale sumplemente tako da deinitivno i ja mislim da mi treba kreatin...
Na svakih 6 meseci kontrolisem krvnu sliku....zeleo sam da 101% iskljucim bilo kakvu mogucnost da ponovo postanem anemican jer mi je taj period tesko pao zato pijem sumece tablete....
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #291 poslato: Novembar 12, 2012, 01:17:34 posle podne »

Sto se tice kreatina, tu mozes biti potpuno siguran, nauka se dosta njime bavila i mnogo puta potvrdila njegovu efikasnost i bezbednost.

Sto se tice gvozdja, njegov nedostatak je cest kod sportista upravo iz razloga koje si naveo. Da li ti redovno kontrolises krvnu sliku i laboratoriju? Nema potrebe da gvozdje uzimas preventivno. Ako si sada u redu, boje je da uzmes neki drugi vitamin ili kompleks.
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #290 poslato: Novembar 12, 2012, 12:24:38 posle podne »

Aha pa bilo je i logicno al eto rekoh bolje da pitam.....
Pre dve god sam imao anemiju zbog lose ishrane i preteranog treniranja pa sad cisto zbog predostroznosti poceo da pijem gvozdje plus...kad popijem jedno pakovanje onda napravim pauzu od 2-3 nedelje pa uzmem drugo i tako u krug....
Imam jos 2-3 nedelje fore da uzmem sta mi treba tako da hvala na savetu lakse cu se snaci
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #289 poslato: Novembar 12, 2012, 10:14:52 pre podne »

Kreatin ne bi smeo da bude u prodaji, kao niti bilo koji od suplemenata iz naše ponude, da ima u sebi bilo kakvih nedozvoljenh ili štetnih supstanci, mi jako puno ulažemo u analize proizvoda i možeš biti siguran šta kupuješ.
Pridržavaj se uvek preporučenih doza.

Što se tiče proteina mislim da za jednog rekreativca pored jake proteinske ishrane (riba, piletina, meso, jaja, sir) nema potrebe za više od dve merice proteina dnevno, jedna posle treninga i druga eventualno ujutru.

Pakovanje od 910 g proteina je otprilike oko 30 merica.

Što se tiče vitamina ok, gvožĂ°a - da li imaš suficit ili ga piješ na svoju ruku?

predlažem kompleks vitamina i minerala, poput Twinlab dual tabs ili daily one, sa dodatkom C vitamina - trenutno je na akciji Easy c vitamin 300 mg
i ubaci omega 3 riblje ulje, predlažem Natrol

pozdrav
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #288 poslato: Novembar 12, 2012, 02:01:09 pre podne »

@bbjelica
Pa sad za vreme pauze ici cu u teretanu 4 puta nedeljno, a inace za vreme sezone idem po 1-2 puta nedeljno.....fokusiracu se na manja ponavljanja i vece tezine...uz za mene odgovarajuce vezbe....

Citat
Ako kazes da ti je ishrana kvalitetna onda je vreme da uzmes neki od suplemenata. Neka osnova su whey i kreatin, a u tvom slucaju moze u obzir da dodje i gejner koji si pomenuo.
Kreatin...ima li u njemu zabranjenih supstanci ili sam nesto pobrkao?? I koliko dugo cu recimo moci da koristim neki whey protein od 950 grama?? Koliko traju te zalihe ?? ako recimo uzimam bar 3 puta na dan kad imam trening i 1-2 puta kad nemam....valjda je tako koliko sam shvatio trazeci netom te podatke....
Inace za sad od dodataka ishrani koristim gvozdje plus i magnezijum sa kompleksom B vitamina
« Poslednja izmena: Novembar 12, 2012, 02:08:49 pre podne od strane ronaldo9 » Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #287 poslato: Novembar 12, 2012, 12:22:30 pre podne »

Citat
Mrsav sam za neki ozbiljniji nivo fudbala (184cm-69 kila) i to mi je problem jer iako imam brzinu i hitrinu snaga u duelu mi je mizerna kao i celokupna snaga u tim bliskim situacijama....zelim da nabacim bar jos 1-2 kila misica za narednih 6-7 meseci ako je moguce i da pre svega poboljsam snagu misica.....o tim dodacima sam cuo da mi mogu ako nista drugo onda bar pomoci da izbegnem katabolizam posto iako kvalitetno jedem nesto ne stima u tom pravcu....

Ako kazes da ti je ishrana kvalitetna onda je vreme da uzmes neki od suplemenata. Neka osnova su whey i kreatin, a u tvom slucaju moze u obzir da dodje i gejner koji si pomenuo.

Mislim da moraš da ubaciš i trening snage. Mišići ti neće porasti od trčanja i fudbala u kombinaciji sa bilo kojim suplementom.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #286 poslato: Novembar 12, 2012, 12:18:30 pre podne »

Sta su to " Anabolicke amino matrice" ? koje sadrzi 100%whey profesional (scitec nutrition). I koliko dugo sme da se koristi ?

Svaki whey je anabolički, samo ti možda pogrešno tumačiš značenje te reči. :) Anabolizam = izgradnja mišića. Katabolizam = razgradnja mišića. Cilj nam je da smo uvek u anaboličkom stanju.

Možeš ga koristiti koliko god dugo hoćeš.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #285 poslato: Novembar 11, 2012, 11:17:44 posle podne »

U 100g belog mesa ima oko 20 grama proteina, ja jedem negde oko 200-250g belog mesa dnevno.. i 2 doze proteina.. i plus drugu hranu koju jedem.. to je negde preko 100 grama proteina dnevno.. jel to dovoljno ? ili je mnogo ? ili je malo ?

Pojacaj slobodno na 500 gr mesa dnevno nece ti biti uopste mnogo (naravno ako imas uslova i finansija ) a vidim da imas jer imas za 2 doze proteina :)
« Poslednja izmena: Novembar 11, 2012, 11:21:03 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Bifi_Gr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31


« Odgovor #284 poslato: Novembar 11, 2012, 11:06:29 posle podne »

U 100g belog mesa ima oko 20 grama proteina, ja jedem negde oko 200-250g belog mesa dnevno.. i 2 doze proteina.. i plus drugu hranu koju jedem.. to je negde preko 100 grama proteina dnevno.. jel to dovoljno ? ili je mnogo ? ili je malo ?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #283 poslato: Novembar 11, 2012, 09:57:24 posle podne »

Citat
Mrsav sam za neki ozbiljniji nivo fudbala (184cm-69 kila) i to mi je problem jer iako imam brzinu i hitrinu snaga u duelu mi je mizerna kao i celokupna snaga u tim bliskim situacijama....zelim da nabacim bar jos 1-2 kila misica za narednih 6-7 meseci ako je moguce i da pre svega poboljsam snagu misica.....o tim dodacima sam cuo da mi mogu ako nista drugo onda bar pomoci da izbegnem katabolizam posto iako kvalitetno jedem nesto ne stima u tom pravcu....

Ako kazes da ti je ishrana kvalitetna onda je vreme da uzmes neki od suplemenata. Neka osnova su whey i kreatin, a u tvom slucaju moze u obzir da dodje i gejner koji si pomenuo.
Sačuvana
Bifi_Gr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31


« Odgovor #282 poslato: Novembar 11, 2012, 09:54:18 posle podne »

Sta su to " Anabolicke amino matrice" ? koje sadrzi 100%whey profesional (scitec nutrition). I koliko dugo sme da se koristi ?
« Poslednja izmena: Novembar 11, 2012, 10:03:44 posle podne od strane Bifi_Gr » Sačuvana
Bifi_Gr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31


« Odgovor #281 poslato: Novembar 11, 2012, 09:44:45 posle podne »

O tom whey-u mislim da je neverovatno ukusan...
i ja to mislim :D po nekad mi dodje da popijem celo pakovanje odjednom.. :D
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #280 poslato: Novembar 11, 2012, 02:54:55 posle podne »

MyoMax je odličan gejner. Probao sam ga pre par godina. Često je u senci svog Scitec brata Volumass 35, ali je zaista kvalitetan.

Kada smo kod vlolumassa 35 trenutno uzimam i sa ukusom cimet vanila sto je nekako poseban.Iskreno ima i boljih al ovo ipak nekako ima specifican ukus i smek.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #279 poslato: Novembar 10, 2012, 05:55:50 posle podne »

MyoMax je odličan gejner. Probao sam ga pre par godina. Često je u senci svog Scitec brata Volumass 35, ali je zaista kvalitetan.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 59 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 18 upita.