TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:57:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 59 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji tip Proteina je najbolji za Tebe  (Pročitano 223621 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #833 poslato: Oktobar 12, 2015, 10:52:09 pre podne »

Ne nista nije cudno...pritisak ti je ok...koristis aparat sa zivinim stubom? Ili digatilani( sertfikovan)?

Razmaknuti pritisak, ili "divergentna tenzija", je u literaturi simbol za insuficijenciju aortnog usca. Ali, to se, naravno, ne moze tek tako uopstavati... Tesko je pricati o normalnim razlikama izmedju pritisaka...

To sto te zanima naziva se pulsni pritisak, a pulsni pritisak je u stvari hidrodinamička sila koja uslovaljava tok krvi kroz krvne sudove. Od tog protoka zavisi i koliki će biti pulsni pritisak...

Inace "opseg normalnosti" je malo siri...Normalan krvni pritisak u mirovanju je u opsegu od 100-140 mmHg sistolnog (prvog otkucaja) i 60-90 mmHg dijastolnog (poslednjeg) otkucaja.  (Krvni pritisak je visok, ukoliko se održava na ili iznad 140/90 mmHg nivoa)
Mada ima tu dodatnih testova i procedura kod nekih udruzenih simptoma...

O cirkulaciji ce vise govoriti neke druge dijagnosticke metode...tj. poremećena cirkulacije se potvrĂ°uje detaljnim lekarskim pregledom ili radiološkom dijagnostikom (ultrazvuk, kolor dopler, magnetska rezonanca, angiografija). Inače, prvi simtomi loše periferne cirkulacije, i pre pojave grčeva u listovima, su osećaj hladnoće kao i promena boje kože ruku i nogu. Osećaj hladnoće je posledica skupljenih ili blago zakrečenih krvnih sudova što smanjuje dotok krvi u ekstremitete, dok na hladnoći ruke i noge menjaju boju od ružičaste, preko purpurne, do plave, a mogu i da pobele. U slučaju da se zagreju boja se ponovo vraća, ali obrnutim redosledom uz osećaj peckanja.

Kako se hranis? Pazis li na ishranu? Triglicerdi? Holesterol? Porodicna predispozicija "za secer u krvi", kvs bolesti?

Pre merenja nisi prekrsio neko od pravila vezanih sa izbegavanje namirnica koje mogu uticati na "glikemiju"?





« Poslednja izmena: Oktobar 12, 2015, 10:56:01 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stefanpipin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #832 poslato: Oktobar 12, 2015, 10:36:27 pre podne »

Radio sam krvnu sliku koja je odlicna, ali secer mi je bio na granici *HIGH granici*.

 EKG sam takodje radio, doktori su mi rekli da donesem ram da ga urame u labaratoriju kao najbolji EKG,

iz krvne slike se vidi da je cirkulacija takodje dobra, naglo ustajanje takodje nije *eksperimentisao sam*, pritisak sam vise puta merio i dobar je (kaze doktorka).

Medjutim, tu postoji nesto sto sam procitao i sto me je malo zbunilo i zabrinulo. A to je razlika izmedju Sistolnog i dijastolnog krvnog pritiska. (gornjeg i donjeg) . Cuo sam da ta razlika treba biti 40 ( primer najboljeg pritiska 120/80, mada je to individualno.

E pa meni je ta razlika uvek oko 60. Moj srednji pritisak je  130/70. Doktorka kaze da je to normalan pritisak, da tu nista nije cudno, sta ti mislis?
« Poslednja izmena: Oktobar 13, 2015, 05:53:51 posle podne od strane Robert » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #831 poslato: Oktobar 12, 2015, 10:22:30 pre podne »

Postovani "formerasi", zovem se Stefan, nov sam na ovom forumu.

Interesuje me da li se proteini (pored ovih iz hrane) unose skavog dana (jedna doza)?

Posto ja koristim ovaj 100% Whey Protein Professional od Scitec Nutrition i posle pet,sest dana koriscenja, sedmog dana imam vrtoglavice prilikom ustajanja (ujutru). Smatram da nije ni od cega drugog, sve sam drugo proverio. Eksperimentisao sam i sam protein. Mesec dana posle prvih simptoma, sam zbog sumlje probao ponovo sest dan uzastopno da pijem po jednu dozu (3/4 dozera,30 g kako i pise) i desilo mi se sedmog dana ijutru i preko celog dana kad ustanem posle lezanja imam mantanje u glavi i neravnotezu nekih 30 sekundi, dok vezbam nema nikakvih problema itd.

Sta vi mislite da li ima neke veze sa whey-om ???

Hm, mozda se radi o najbanalnijem problemu...orostatska hipotenzija...

Da li naglo ustajes iz kreveta? Pratis li vrednost krvnog pritiska? ( merenje aparatom sa zivinim stubom), pijes li neke lekove?

Da li si u skorije vreme( poslednja 3 meseca) odradio lab. pregled krvi i urina? Ekg? Da li si pre pocetka trenaznog procesa odradio funkcionalnu dijagnostiku?

Bolovi i ukocenost u predelu vrata? Trnjenje( mravinjanje) prstiju saka? Slaba cirkulacija( hladne ruke i noge)? Zujanje u usima?

Samo taj jedan dan imas vrtoglavicu ili se to ponavlja nekoliko dana za redom?

Unos proteinskih suplemenata bi trebalo da uklopis u dnevne potrebe za proteinima, tj. ciljani unos proteina...i da uzimas 4 merice dnevno ne bi trebalo da bude bilo kakvih nezeljenih efekata, osim mozda nadrazaja digestivnog trakta ili "viska energije iz proteina"...a sav visak je ipak visak i znamo gde zavrsi  ;D

A pretpostavljam da su jetra i bubrezi ok...ipak, lab. ce reci dovoljno  ;) Eventualno konsultacija neurologa...
« Poslednja izmena: Oktobar 12, 2015, 10:36:46 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #830 poslato: Oktobar 12, 2015, 09:55:08 pre podne »

Samo da skrenem pažnju pošto vidim da većina rekreativaca uzima dve merice wheya odjednom ne treba to da rade.
Imali vi para da to ispratite ili ne nema potrene toliko unositi jer neće se iskoristiti.
Jedna merica je sasvim dovoljna sa recimo bcaa,glutaminom,kreatinom...
Više od jedne merice bi bilo poželjno ukoliko ste na hemiji ali to je neka druga priča.
Sada neko može reći pa da ali ja treniram žestoko.Ok je to a onda pojačajte bcaa i glutamin.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #829 poslato: Oktobar 12, 2015, 09:49:42 pre podne »

Whey protein unosiš u skladu sa svojim dnevnim potrebama. Možeš ga unositi jednom ili više puta dnevno, samo u danima kad treniraš itd...
Gotovo sam siguran da mantanje nema nikakve veze sa whey-om, ali neka ti odgovori Dr. Slaviša.
Sačuvana
Stefanpipin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #828 poslato: Oktobar 12, 2015, 09:13:53 pre podne »

Postovani "Forumasi", zovem se Stefan, nov sam na ovom forumu.

Interesuje me da li se proteini (pored ovih iz hrane) unose skavog dana (jedna doza)?

Posto ja koristim ovaj 100% Whey Protein Professional od Scitec Nutrition i posle pet,sest dana koriscenja, sedmog dana imam vrtoglavice prilikom ustajanja (ujutru). Smatram da nije ni od cega drugog, sve sam drugo proverio. Eksperimentisao sam i sam protein. Mesec dana posle prvih simptoma, sam zbog sumlje probao ponovo sest dan uzastopno da pijem po jednu dozu (3/4 dozera,30 g kako i pise) i desilo mi se sedmog dana ijutru i preko celog dana kad ustanem posle lezanja imam mantanje u glavi i neravnotezu nekih 30 sekundi, dok vezbam nema nikakvih problema itd.

Sta vi mislite da li ima neke veze sa whey-om ???
« Poslednja izmena: Oktobar 12, 2015, 10:26:23 pre podne od strane Stefanpipin » Sačuvana
Ridik
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #827 poslato: Septembar 20, 2015, 07:43:20 posle podne »

Ridiče, si igrao Riddick igru ili gledao film? :D
Gledao filmove i igrao igricu, moj omiljeni negativac  :D .

Navukao sam se na bajs i mnogo sam se osušio, jesam izgubio stomak ali i mišiće, ruke se mu kao kod devojčice   :-\ ,
pa bi da krenem sa vežbanjem i proteinima čisto rekreativno, čim počne loše vreme.

Hvala na odgovorima, kupiću jedan od ova 3 koja trenutno budu bila u radnji kada odem.

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #826 poslato: Septembar 20, 2015, 05:52:03 posle podne »

Pozdrav.

Koji od ova 3 proteina da kupim, uzimao bi posle treninga?
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/TL633-100-Whey-protein-fuel.html
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN483-100-Whey-Protein-Professional.html
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/BI1227-Iso-whey-Zero.html

Hvala.


Bilo koji od nabrojanih suplemenata da uzmeš nećeš pogrešiti..ali ne zaboravi da ta jedna ili dve merice proteinskog suplementa posle treninga neće imati presudnu ulogu u tvom napretku, ako nisu ispraćeni dovoljnim unosom proteina visoke biološke vrednosti, zdravih masti i složenih hidrata na dnevnom nivou( iz ishrane), naravno, uz osnovni preduslov napretka - trening( u ciljanoj zoni opterećenja)!

Bitno je i šta smo jeli pre treninga, i šta smo jeli posle treinga, i šta ćemo da jedemo narednih par dana.

Dakle,kratko i jasno: Dok god redovno treniramo, bitno je šta jedemo. Uvek. Mnogo bitnije od tog jednog šejka posle treninga.

Ako nema proteinskog šejka nakon treninga sigurno nećemo upasti u stanje fatalnog mišićnog katabolizma, ako nam je unos proteina iz hrane u „redovnim obrocima” bio na zavidnom nivou...

Da, whey protein u svim svojim oblicima( koncentrat, izolat, hidrolizat) je jako brz i efikasan pogotovu u periodu neposredno nakon treninga, ali ako nemamo dovoljan unos "sporovarećih proteina" iz konkretnih, čvrstih obroka, pre i posle treninga…uzalud je brzina našeg proteina u pwm…

Shvatimo whey kao prvu pomoć, ali ne i kao jedini izbor kada je u pitanju ciljani unos proteina!

P.S. mada moj glasi ide za 100% Whey Protein Professional od Scitec Nutrition  ;)
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2015, 06:44:29 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Ridik
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #825 poslato: Septembar 20, 2015, 05:11:37 posle podne »

Pozdrav.

Koji od ova 3 proteina da kupim, uzimao bi posle treninga?
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/TL633-100-Whey-protein-fuel.html
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN483-100-Whey-Protein-Professional.html
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/BI1227-Iso-whey-Zero.html

Hvala.
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #824 poslato: Avgust 24, 2015, 05:00:24 posle podne »

Pa mislio sam,ako PWM u danima kada treniram a kada ne treniram mozda sa mlekom jedna dnevno ali videcu jos. Mada mislim da je bolje sto sam uzeo malo,ipak mi je ostalo za hranu...
ako mi se bas svidi i bude dobar,uzimam veliko sigurno cim potrosim malo

protein uzimaj samo posle treninga, 1 mericu sa vodom.  A u meĂ°uvremenu, bilo da nemaš ili imaš trening, kvalitetna hrana!!!

u redu,hvala  :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #823 poslato: Avgust 24, 2015, 04:56:14 posle podne »

Pa mislio sam,ako PWM u danima kada treniram a kada ne treniram mozda sa mlekom jedna dnevno ali videcu jos. Mada mislim da je bolje sto sam uzeo malo,ipak mi je ostalo za hranu...
ako mi se bas svidi i bude dobar,uzimam veliko sigurno cim potrosim malo

protein uzimaj samo posle treninga, 1 mericu sa vodom.  A u meĂ°uvremenu, bilo da nemaš ili imaš trening, kvalitetna hrana!!!
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #822 poslato: Avgust 24, 2015, 04:30:44 posle podne »

Pa mislio sam,ako PWM u danima kada treniram a kada ne treniram mozda sa mlekom jedna dnevno ali videcu jos. Mada mislim da je bolje sto sam uzeo malo,ipak mi je ostalo za hranu...
ako mi se bas svidi i bude dobar,uzimam veliko sigurno cim potrosim malo
Sačuvana
pocetnik619
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186

« Odgovor #821 poslato: Avgust 24, 2015, 04:23:46 posle podne »

malo,da sam uzeo veliko ostala bi mi sica za hranu,ovako imam za hranu
jel i ti imas malo i koji ukus?
Nece ti potrajati ni dve nedelje ako ga budes bio i u PWM i ovako,zato sam pitao ipak je prakticnije veliko osim ako nije za neki put ili tako nesto
Sačuvana
pocetnik619
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186

« Odgovor #820 poslato: Avgust 24, 2015, 04:22:39 posle podne »

malo,da sam uzeo veliko ostala bi mi sica za hranu,ovako imam za hranu
jel i ti imas malo i koji ukus?
Veliko,isto kao i ti
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #819 poslato: Avgust 24, 2015, 04:17:28 posle podne »

malo,da sam uzeo veliko ostala bi mi sica za hranu,ovako imam za hranu
jel i ti imas malo i koji ukus?
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 59 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 18 upita.