TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 365527 Teme od strane 24691 Članovi Poslednji član: marko_m3

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 25, 2020, 06:11:52 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 59 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji tip Proteina je najbolji za Tebe  (Pročitano 161880 puta)
TwinSix
Entuzijasta
Van mreže Van mreže

« Odgovor #829 poslato: Oktobar 12, 2015, 09:49:42 pre podne »

Whey protein unosiš u skladu sa svojim dnevnim potrebama. Možeš ga unositi jednom ili više puta dnevno, samo u danima kad treniraš itd...
Gotovo sam siguran da mantanje nema nikakve veze sa whey-om, ali neka ti odgovori Dr. Slaviša.
Sačuvana
Stefanpipin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #828 poslato: Oktobar 12, 2015, 09:13:53 pre podne »

Postovani "Forumasi", zovem se Stefan, nov sam na ovom forumu.

Interesuje me da li se proteini (pored ovih iz hrane) unose skavog dana (jedna doza)?

Posto ja koristim ovaj 100% Whey Protein Professional od Scitec Nutrition i posle pet,sest dana koriscenja, sedmog dana imam vrtoglavice prilikom ustajanja (ujutru). Smatram da nije ni od cega drugog, sve sam drugo proverio. Eksperimentisao sam i sam protein. Mesec dana posle prvih simptoma, sam zbog sumlje probao ponovo sest dan uzastopno da pijem po jednu dozu (3/4 dozera,30 g kako i pise) i desilo mi se sedmog dana ijutru i preko celog dana kad ustanem posle lezanja imam mantanje u glavi i neravnotezu nekih 30 sekundi, dok vezbam nema nikakvih problema itd.

Sta vi mislite da li ima neke veze sa whey-om ???
« Poslednja izmena: Oktobar 12, 2015, 10:26:23 pre podne od strane Stefanpipin » Sačuvana
Ridik
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #827 poslato: Septembar 20, 2015, 07:43:20 posle podne »

Ridiče, si igrao Riddick igru ili gledao film? :D
Gledao filmove i igrao igricu, moj omiljeni negativac  :D .

Navukao sam se na bajs i mnogo sam se osušio, jesam izgubio stomak ali i mišiće, ruke se mu kao kod devojčice   :-\ ,
pa bi da krenem sa vežbanjem i proteinima čisto rekreativno, čim počne loše vreme.

Hvala na odgovorima, kupiću jedan od ova 3 koja trenutno budu bila u radnji kada odem.

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
Van mreže Van mreže

Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #826 poslato: Septembar 20, 2015, 05:52:03 posle podne »

Pozdrav.

Koji od ova 3 proteina da kupim, uzimao bi posle treninga?
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/TL633-100-Whey-protein-fuel.html
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN483-100-Whey-Protein-Professional.html
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/BI1227-Iso-whey-Zero.html

Hvala.

Bilo koji od nabrojanih suplemenata da uzmeš nećeš pogrešiti..ali ne zaboravi da ta jedna ili dve merice proteinskog suplementa posle treninga neće imati presudnu ulogu u tvom napretku, ako nisu ispraćeni dovoljnim unosom proteina visoke biološke vrednosti, zdravih masti i složenih hidrata na dnevnom nivou( iz ishrane), naravno, uz osnovni preduslov napretka - trening( u ciljanoj zoni opterećenja)!

Bitno je i šta smo jeli pre treninga, i šta smo jeli posle treinga, i šta ćemo da jedemo narednih par dana.

Dakle,kratko i jasno: Dok god redovno treniramo, bitno je šta jedemo. Uvek. Mnogo bitnije od tog jednog šejka posle treninga.

Ako nema proteinskog šejka nakon treninga sigurno nećemo upasti u stanje fatalnog mišićnog katabolizma, ako nam je unos proteina iz hrane u „redovnim obrocima” bio na zavidnom nivou...

Da, whey protein u svim svojim oblicima( koncentrat, izolat, hidrolizat) je jako brz i efikasan pogotovu u periodu neposredno nakon treninga, ali ako nemamo dovoljan unos "sporovarećih proteina" iz konkretnih, čvrstih obroka, pre i posle treninga…uzalud je brzina našeg proteina u pwm…

Shvatimo whey kao prvu pomoć, ali ne i kao jedini izbor kada je u pitanju ciljani unos proteina!

P.S. mada moj glasi ide za 100% Whey Protein Professional od Scitec Nutrition  ;)
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2015, 06:44:29 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Ridik
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #825 poslato: Septembar 20, 2015, 05:11:37 posle podne »

Pozdrav.

Koji od ova 3 proteina da kupim, uzimao bi posle treninga?
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/TL633-100-Whey-protein-fuel.html
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN483-100-Whey-Protein-Professional.html
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/BI1227-Iso-whey-Zero.html

Hvala.
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #824 poslato: Avgust 24, 2015, 05:00:24 posle podne »

Pa mislio sam,ako PWM u danima kada treniram a kada ne treniram mozda sa mlekom jedna dnevno ali videcu jos. Mada mislim da je bolje sto sam uzeo malo,ipak mi je ostalo za hranu...
ako mi se bas svidi i bude dobar,uzimam veliko sigurno cim potrosim malo

protein uzimaj samo posle treninga, 1 mericu sa vodom.  A u meĂ°uvremenu, bilo da nemaš ili imaš trening, kvalitetna hrana!!!

u redu,hvala  :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
Van mreže Van mreže

Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #823 poslato: Avgust 24, 2015, 04:56:14 posle podne »

Pa mislio sam,ako PWM u danima kada treniram a kada ne treniram mozda sa mlekom jedna dnevno ali videcu jos. Mada mislim da je bolje sto sam uzeo malo,ipak mi je ostalo za hranu...

protein uzimaj samo posle treninga, 1 mericu sa vodom.  A u meĂ°uvremenu, bilo da nemaš ili imaš trening, kvalitetna hrana!!!
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #822 poslato: Avgust 24, 2015, 04:30:44 posle podne »

Sačuvana
pocetnik619
Član
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #821 poslato: Avgust 24, 2015, 04:23:46 posle podne »

malo,da sam uzeo veliko ostala bi mi sica za hranu,ovako imam za hranu
jel i ti imas malo i koji ukus?
Nece ti potrajati ni dve nedelje ako ga budes bio i u PWM i ovako,zato sam pitao ipak je prakticnije veliko osim ako nije za neki put ili tako nesto
Sačuvana
pocetnik619
Član
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #820 poslato: Avgust 24, 2015, 04:22:39 posle podne »

Veliko,isto kao i ti
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #819 poslato: Avgust 24, 2015, 04:17:28 posle podne »

Sačuvana
pocetnik619
Član
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #818 poslato: Avgust 24, 2015, 04:16:20 posle podne »

Hvala na preporukama..finansijska situacija je mnogo bolja nego sto sam ocekivao ( dobitak na kladionici )
tako da sam raspolagao sa mnogo vecim novcem nego sto sam ocekivao...
mogao sam i onaj 100 % whey i jos mnogo njih ali sam se odlucio za power protein  :D ostalo mi je mnogo kusura tako da cu imati i za hranu i za sve i cini mi se da nisam pogresio
uzeo sam belu cokoladu jagodu... nema merica ali moze 2 pune supene kasike da sipam pre treninga a posle treninga da u teretani samo natocim 200-300 ml vode..jel to ok?
eventualno bi ubacivao jos jednom dnevno,mozda uvece ili u dorucku...
Znaci u PWM sa vodom a tokom dana moze i sa nemasnim mlekom?  :)
nadam se da je sve ovo ok
Jel si uzeo veliko ili malo pakovanje ?
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #817 poslato: Avgust 24, 2015, 04:02:11 posle podne »

Hvala na preporukama..finansijska situacija je mnogo bolja nego sto sam ocekivao ( dobitak na kladionici )
tako da sam raspolagao sa mnogo vecim novcem nego sto sam ocekivao...
mogao sam i onaj 100 % whey i jos mnogo njih ali sam se odlucio za power protein  :D ostalo mi je mnogo kusura tako da cu imati i za hranu i za sve i cini mi se da nisam pogresio
uzeo sam belu cokoladu jagodu... nema merica ali moze 2 pune supene kasike da sipam pre treninga a posle treninga da u teretani samo natocim 200-300 ml vode..jel to ok?
eventualno bi ubacivao jos jednom dnevno,mozda uvece ili u dorucku...
Znaci u PWM sa vodom a tokom dana moze i sa nemasnim mlekom?  :)
nadam se da je sve ovo ok
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
Van mreže Van mreže

Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #816 poslato: Avgust 19, 2015, 11:36:48 posle podne »

Zanima me da li mi treba dex u PWM-u sa Power proteinom ,posto je blend ,tezi je a i ima malo vise uh nego koncentrati i ostali :P

Eh, ma kakva crna dekstroza, NIKAKO...hoćete da nam "trenažni" skok HGH propadne zbog skoka insulina uzrokovanog prostim hidratima...

Šala, naravno  ;D ...15-30 gr dex i sve će biti ok...  ;)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
Na mreži Na mreži

« Odgovor #815 poslato: Avgust 19, 2015, 08:40:53 posle podne »

Možeš, slobodno ubaci dekstrozu :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 59 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »

SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 19 upita.