TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395901 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 30, 2024, 02:53:53 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 | 

Skorašnje poruke

Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Kako se pravilno hraniti / Odg: Neke preporuke o konzumiranju recnih i morskih riba
« Poslednja poruka od strane Miletić Dušan poslato Maj 29, 2024, 11:56:47 pre podne »
Neke ukiseljene namirnice poput haringi također stimuliraju proizvodnju neurotransmitera serotonina, prirodnog "podizača" raspoloženja.

Stručnjaci takođe veruju kako je žudnja za nekom namirnicom verovatno način na koji telo poručuje da je određena hrana zapravo dobra za tu osobu.
Da,na to sam i ja pomislio i to ne samo kod trudnica nego recimo ima perioda kada se meni jede slano.Garant onda organizam meni javlja da mu je potrebna so.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

ja u ovo zaista verujem. I desilo mi se milion put i nemoguce da nije istinska potreba organizma.
A koliko sam slusao strucnjake, nasa geopozicija je u deficitu sa jodom, tako da bismo trebali i vise soli da unosimo.
12
Zdrava ishrana / Odg: Osecamo glad a moramo na spavanje
« Poslednja poruka od strane Miletić Dušan poslato Maj 29, 2024, 11:49:12 pre podne »
Nekada mora da se legne i malo gladan. Meni whey ne pomogne uvek.
Ja sam ga pio gutljaj po gutljaj da duye traje ali dyaba.... ;D ;D ;D
Ne vredi nista. Znam kako je ;D
Ali ako imas jasno zacrtan cilj sto zelis postici onda ti nije tesko. ;)
Slažem se. Ključno je tako razmišljati. Imamo jasan cilj pred sobom i idemo ka njemu.
"Problem" je sto ja samo tako razmisljam.
Obicno postoje brojne dileme u zivotu,pa cesto nemamo jasan cilj. A dobro je da postoji.

Uglavnom se svodi na "zivotarenje", a ne zivljenje.
13
Zdrava ishrana / Odg: Osecamo glad a moramo na spavanje
« Poslednja poruka od strane Miletić Dušan poslato Maj 29, 2024, 11:48:37 pre podne »
Nekada mora da se legne i malo gladan. Meni whey ne pomogne uvek.

Malo je ok. ALi neki ljudi imaju toliko jak osecaj da pocne i glava d aih boli plus ne mogu da zaspu.
14
Zdrava ishrana / Odg: Osecamo glad a moramo na spavanje
« Poslednja poruka od strane Miletić Dušan poslato Maj 29, 2024, 11:47:43 pre podne »
Nekada mora da se legne i malo gladan. Meni whey ne pomogne uvek.
Ja sam ga pio gutljaj po gutljaj da duye traje ali dyaba.... ;D ;D ;D
Ne vredi nista. Znam kako je ;D
Ali ako imas jasno zacrtan cilj sto zelis postici onda ti nije tesko. ;)
Slažem se. Ključno je tako razmišljati. Imamo jasan cilj pred sobom i idemo ka njemu.
"Problem" je sto ja samo tako razmisljam.
Obicno postoje brojne dileme u zivotu,pa cesto nemamo jasan cilj. A dobro je da postoji.
Sva sreca pa sa tim nisam imao problema!Ponekad je duze trajalo postici cilj koji sam postavio,ponekad manje ali sam uvek imao jasan cilj i nisam odustajao dok nisam postigao. ;)
To govorim iz razloga da se ne predajete,da istrajete u ostvarivanju vasih ciljeva!
Ko ima veliki motiv i jasan cilj nekada može i istrpeti glad. Mada ima dosta ljudi koji su netolerantni na osećaj gladi pa im treba pomoći da budu fit, a pri tome ne trpe glad.

Jasno, i sta je tu resenje?
15
Za početnike / Odg: Povecanje "kilaze"
« Poslednja poruka od strane Miletić Dušan poslato Maj 29, 2024, 10:46:11 pre podne »
E da i jako je vazno da ako vezba radi kompleksne vezbe ne milion vezbi sa max 4 serije  po vezbi i max 10 ponavljanja po seriji.i da ne vezba svaki dan nego recimo svaki drugi dan tj 3-4 puta nedeljno max,nikako preko toga.Ja bi cak i preporucio 3 puta nedeljno.

I to samo snagu sa npr 8 broja ponavljanja po grupama misica? Po dve grupe?
16
Za početnike / Odg: Povecanje "kilaze"
« Poslednja poruka od strane Miletić Dušan poslato Maj 29, 2024, 10:45:22 pre podne »
Kolege,

Sigurno vam se u karijei desilo da postoji osoba koja naprosto ima takav metabolizam da bez obizra na obilne obroke i dalje ne mogu da se "uvecaju".
Sta je do sto bi moglo biti ucinjeno da neko ko zeli da trenira i "nabaci masu" moze da uradi?
Da je proverena metoda?
Slazem se sa dr.Nikolom da je to prvi korak,i ako se uspostavi da je sve ok onda treba da se promeni totalno ishrana,da kod svakog obroka ubaci nesto jako kaloricno.Kod mene je to bio kikiriki puter,banana,protein za masu itd i trebalo bi da se sto manje krece u smislu da uspori metabolizam.Pozeljno je i da ubaci vitamin B kako bi imao bolji apetit.Jer ako neko nedeljnom 3 ode na fudbal i 4 puta u teretanu i jedva jede ili se nezdravo hrani onda ni ne moze da ocekuje da ce povecati telesnu tezinu.
Ja sam u tom periodu recimo pio po 3-4 proteina pored 5-6 obroka i to sam pio sa mlekom i ubacio u protein med,bananu,jaje sirovo,ako nisam imao nista od ovog onda ubacim jos sladoled,nebitno samo da bude sto kaloricnije.
Meni je to pomoglo.

Jasno.
Konkretan primer, decko jede redovno i obilne obroke, ali i sad pre pocetka treniranja pesaci po 20km dnevno, brzo....
Ali mi se svidja primer medjuobroka.
17
Za početnike / Odg: Povecanje "kilaze"
« Poslednja poruka od strane Miletić Dušan poslato Maj 29, 2024, 10:43:30 pre podne »
Kolege,

Sigurno vam se u karijei desilo da postoji osoba koja naprosto ima takav metabolizam da bez obizra na obilne obroke i dalje ne mogu da se "uvecaju".
Sta je do sto bi moglo biti ucinjeno da neko ko zeli da trenira i "nabaci masu" moze da uradi?
Da je proverena metoda?
Smatram da bi trebalo da te osobe urade i dodatne analize, počev od laboratorijskih analiza krvi  i hormonskog statusa. Pa tek onda videti šta dalje.

Sta mislis da tu moze biti kljucno? Ne razumem se.
18
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Koliko sna nam je potrebno
« Poslednja poruka od strane Miletić Dušan poslato Maj 29, 2024, 10:41:28 pre podne »
Ja cim spavam manje od 8h, bukvalno nisam na radnim obrtajima. Najcesce mi prija 9h, ali i nakon posla osecam ogromnu potrebu da dremnem jos 1-2h!
Bitno je da znaš kako ti najviše prija.

Upravo to, samo sto do sad aprosto zbog obaveza sam zanemarivao tu popodnevnu potrebu i nisam se osecao dobro. Sada polako to menjam.
19
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Koliko sna nam je potrebno
« Poslednja poruka od strane Miletić Dušan poslato Maj 29, 2024, 10:40:32 pre podne »
Nedostatak sna i "dug za spavanje"
Količina sna koja je potrebna osobi raste ako je propustila spavanje prethodnih dana. Ako nemate dovoljno redovnog sna, imaćete „dug za spavanje“, što je kao da ste dužni u banci. Na kraju, vaše telo će zahtevati da počnete da vraćate dug.

Ne prilagođavamo se da spavamo manje nego što nam je potrebno. Možda se naviknemo na raspored koji nas sprečava da spavamo dovoljno, ali naše rasuđivanje, vreme reakcije i druge funkcije će i dalje biti isključene.
Meni to vracanje nikad nije urodilo plodom....recimo ako sam bio nocna dzaba sam spavao preko dana to nije to.
Ne mislim da treba da se zameni ritam, već više da se sledeće noći duže spava.
To je jedino rešenje.
I tebi je to donelo najvise rezultata?
Spavao sam i u toku dana, A onda legnem ranije i tokom noći da lepo odspavam.

I kako se probudis?
Odmoran?
Lako ustanes ili odlazes alarm, itd?
20
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Koliko sna nam je potrebno
« Poslednja poruka od strane Miletić Dušan poslato Maj 29, 2024, 10:39:51 pre podne »
Ja cim spavam manje od 8h, bukvalno nisam na radnim obrtajima. Najcesce mi prija 9h, ali i nakon posla osecam ogromnu potrebu da dremnem jos 1-2h!
Recimo za vreme bombardovanja smo davali strazu i to je izgledalo tako da si bio na strazi 2 sata,pa spavao 2 sata,pa 2 sata bio u pripravnosti da bi opet sve pocinjao izpocetka i to tako 78 dana non stop bez prestanka koliko je trajalo bombardovanje....

Kojom logikom je to neko smislio da ce biti efektivno da se radi na 2h?!
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10
SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.065 sekundi sa 12 upita.