TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 09:25:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti  (Pročitano 68906 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #208 poslato: Novembar 23, 2010, 09:20:12 pre podne »

Krastavac, karfiol, brokoli, zelena salata, spanać... svo ovo povrće ima jako jako malo kalorija na 100g...
ne znam u čemu bi bila suština brojanja potrošenih kalorija tokom varenja, ali recimo da su ovo namirnice sa najmanje kalorija...
možda se malibilder seti još koje...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #207 poslato: Novembar 23, 2010, 07:58:15 pre podne »

Pasulj teško, ali imaš nekoliko vrsta zelenog povrća koje samo po sebi ima dosta celuloze koja se ne vari i to se zovu negativne kalorije.

Ovde imaš celer kao vodeći, jer ako se ne varam ima 15 kalorija na 100gr, a za varenje treba 20 ili 25 i tako nešto. U suštini se svodi na to da što neka namirnica ima više nesvarljivih materija u sebi (tipa nesvarljivi UH) organizam potroši više energije pokušavajući da svari ovu hranu, ali kao što rekoh samo u zelenom povrću, a fakat je teško živeti na ovoj hrani, asim ako nisi na DIS (dop i salata) dijeti, koja je veoma popularna kod manekenki ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Jello
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #206 poslato: Novembar 23, 2010, 02:36:15 pre podne »

Citao sam istrazivanje da odredjene namirnice tipa pasulj potrose vise energije na sopstveno varenje nego sto uopste daju energije. Da li je to po vama istina? Ako jeste, koje su to sve namirnice?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #205 poslato: Novembar 20, 2010, 06:16:36 posle podne »

sam unos proteina zavisi od uslova ,da li je natural ili ne,zatim od jacine treninga,od kolicine uh.Ono sto je sigurno,da sto vise i cesce manjih obroka ,bolja ce iskoristljivost biti u svakom slucaju,ali nema tacne cifre ,vec je induvidualna stvar.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #204 poslato: Novembar 20, 2010, 02:17:01 posle podne »

Možda bi se i mogao izračunati potreban unos proteina za odreĂ°enu osobu pri odreĂ°enom načinu treniranja, ali obzirom da "potrošnja" proteina zavisi od velikog broja faktora nema ni smisla komplikovati račun. Najbolje je da svako prati svoj napredak i videće koliko mu proteina treba. Tako su radili svi sportisti - trail and error
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2010, 02:18:35 posle podne od strane daniela svarc » Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #203 poslato: Novembar 18, 2010, 10:00:01 posle podne »

Generalno govoreći nema granice, nego poštuj totalni unos proteina u toku dana. Verovatno postoji tačna cifra, ali tu cifru ja i ti nećemo saznati za naših života, tako da se opusti i uživaj.

Moraš da shvatiš nekoliko stvari. Prvo da ako želiš da budeš dobar u teretani i da napreduješ stalno u svaki obrok ubaci neki životinjski protein. Meso, riba, jaja i sirevi su u ovoj kategoriji. Mleko i jogurt OK, ako ih variš i ako se ne gojiš previše.

Jedi više puta dnevno i ako si ispunio prvi uslov sve će biti OK.

I poslednje što treba da upamtiš je da na ovom svetu niko ne zna koliko je stvarno proteina potrebno da bi mišić rastao, a kamoli da zna koliko ti proteina svariš i iskoristiš za ovu svrhu. Imaš tu malu začkoljicu kod svake hrane, a to je svarljivost, tako da recimo piletina se vari (saću da lupim) oko 85% tako da od 100gr proteina koje bi uneo u piletini ti nećeš iskoristiti više od 85gr kako god bilo...tako da se ne brini mnogo oko ovih cifara sve dok poštuješ prva dva uslova ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #202 poslato: Novembar 18, 2010, 07:42:23 posle podne »

Nema na čemu. ;)
Sačuvana
Tokan
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 203


« Odgovor #201 poslato: Novembar 18, 2010, 07:26:35 posle podne »

Da u pravu si, mere su na 100 grama :), moja greska, dobro je da si me na vreme ispravio. I meni je bilo cudno da ima toliko, jer procitah ovde na vise mesta da ima dosta manje. Ziv bio i fala :)
Sačuvana
Zivot je teskas,
 brze pesnice od celika,
 ti ne bi da mu predas,
 pa mora da se TRENIRA!
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #200 poslato: Novembar 18, 2010, 06:19:27 posle podne »

Bilo bi lepo kada bi 3 belanca mogla imati 33g proteina. :D :D Računaj 3-4 grama po belancetu. Znači, pogrešna ti računica što se tiče čvrstog obroka nakon treninga.
Sačuvana
Tokan
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 203


« Odgovor #199 poslato: Novembar 18, 2010, 06:05:35 posle podne »

Procitao sam to vec, ali eto vidis , brzo i zaboravio :) Znam racunicu koliko mi dnevno treba a to je 160 gr proteina ( ako idem po racunici 2gr po kilogramu) pa je bezveze da u jednom obroku unesem skoro pola od toga, kad se sigurno nece sve iskoristiti. Cisto bih da budem sto efikaniji u vezi toga.

Hvala na odgovorima.
Sačuvana
Zivot je teskas,
 brze pesnice od celika,
 ti ne bi da mu predas,
 pa mora da se TRENIRA!
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #198 poslato: Novembar 18, 2010, 05:53:32 posle podne »

Po meni je to sve individualno i sam moras pronaci rutinu uzimanja kolicine proteina i videti rezultate...
procitaj Robertov post, Alen ce ti sigurno dati dobar odgovor, ali jos jednom, nemoj previse da se vezujes za brojke!
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #197 poslato: Novembar 18, 2010, 05:50:30 posle podne »

Evo, o tome je pisano samo par stranica ranije, tj. ovde http://forum.pansport.rs/index.php?topic=116281.150
Sačuvana
Tokan
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 203


« Odgovor #196 poslato: Novembar 18, 2010, 05:34:55 posle podne »

@malibilder a mogu i ostali da daju odg.

Koliko organizam moze u jednom obroku da svari proteina. Racunao sam danas recimo posle teretane ( dozer ipo veja + dex ) u narednih 45 min sam pojeo 200 gr piletine ( 40 gr proteina ) 3 belanca ( 33 gr) i 2 dl jogurta (5-6 gr ) to je zajedno skoro 80grama u jednom obroku, ako su podaci tacni, a uzeo sam ih sa http://www.fitness-fit.hr/mlijeko.html . Nesto mi se cini da je to previse za jedan obrok, i da je verovatno dosta toga nije iskorisceno, pa me zanima vase misljenje.
Sačuvana
Zivot je teskas,
 brze pesnice od celika,
 ti ne bi da mu predas,
 pa mora da se TRENIRA!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #195 poslato: Novembar 17, 2010, 08:47:27 posle podne »

Zaista ne znam zašto bi onda postojali rokovi ako prodavačica može da proceni dokle neko može bezmebedno da uzima neki suplement?
Ne preporučujem da tvoj brat pije taj sagorevač... istekao je rok i to je to...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #194 poslato: Novembar 17, 2010, 02:59:38 posle podne »

Ne bih znao, sorry...mogu ti smao reći da ja ne bih koristio ništa čemu je rok trajanja istekao...;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 18 upita.