TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 09:46:16 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 51 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nekoliko saveta za pametnu kupovinu suplemenata  (Pročitano 207212 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #64 poslato: April 21, 2013, 08:35:40 posle podne »

Potpuno bih se slozio sa Monikom ,ukoliko ishrana i trening nisu kvalitetni i u pravoj zoni i intezitetu nijedan sagorevac nece pomoci.Oni su tu da do 10% ubrzaju neke procese ai ne mogu uticati na kalorijski suficit koji je zapravo glavni uzrok visku kilograma.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #63 poslato: April 12, 2013, 10:00:04 pre podne »

Pozdrav,

Mislim da moraš malo da raščistiš u glavi šta želiš - voliš krupniji izgled a želiš da mršaviš, tj da skineš masti, i nema pomaka. Ako je sada cilj skidanje sala onda moraš da ideš ka tome 100%, sreća pa nećeš morati previše jer ne želiš suvi, izdefinisani izgled.

Najpre ishrana. Kakva ti je ishrana, jer ako nema pomaka 90% sam sigurna da tu leži problem. Ishrana mora biti kvalitetna, sa akcentom na nemasne proteine, povrće, složene ugljene hidrate i zdrave masti i unos kalorija mora biti smanjen na dnevnom nivou. Obroka treba da bude više u toku dana, bar 4 glavna obroka.

Što se tiče treninga, može se skinuti salo i bez kardia, ali u tvom slučaju ja bih pojačala kardio na 4 puta nedeljno po 45 min - sat vremena, ali da intenzitet bude niži, tj. da imaš osećaj da radiš ali da možeš u isto vreme da pričaš - aerobni trening, vožnja bajsa, eliptika, brzo hodanje, eventualno džoging ako si u dobroj kondiciji.

Sklekovi, trbušnjaci - po meni nisu potrebni pre spavanja, ako ideš u teretanu možeš ih uraditi tamo... pre spavanja ipak je cilj da umiriš organizam i da se dobro naspavaš.

Što se suplementacije tiče L karnitin ima efekta uz proteinsku ishranu i dosta kardia - što ti nemaš.  Moja preporuka je probaš neki od sagorevača poput Dyma Burn -a, ako nemaš problema sa srcem, krvnim pritiskom i ako ti ne smeta kofein. prvih par dana krećeš sa slabijom dozom, 1-2 kapsule i povećavaš do 4 dnevno.
TakoĂ°e,protein možeš ubaciti posle treninga i kao zamenu za obrok ako ne stigneš da jedeš.

Dakle, najpre ishrana i trening, jer sagorevač sam od sebe neće dati rezultate koje priželjkuješ.
Sačuvana
EnergyVa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #62 poslato: April 11, 2013, 09:28:34 posle podne »

Imam par pitanja, imam mali problem sa trenutnom tezinom, visok sam 170, a trenutno imam 82 kg. Malo me zeznuo auto, motor, nikakve fizicke aktivnosti, ali sam poceo da vezbam posle nove godine, i od prethodne kilaze sam skinuo oko 8-9 kg na suvo, bez ikakve suplementacije i uz neku samo meni poznatu dijetu. Inace pre nove godine sam imao 90kg. Ali sam resio da malo ubrzam taj proces do leta, posto nikako da se resim "spojlera", pa mi treba savet koje bi sagorevace trebalo da koristim, i sta da kombinujem uz njih, jer ne bih bas voleo da splasnem, ne volim fit izgled, vise volim malo krupniji izgled. Ovde mislim da li bih mogao da kombinujem sagorevace i glutamin, ili eventualno neki kreatin ili nesto za cistu misicnu masu. Od skoro sam poceo da pijem sumeci L karnitin, i kombinujem ga sa onim tecnim napitkom Lkarnitina u flasicama, ali nesto i ne primecujem neki pomak. Pa me zanima koja je vasa preporuka, i sta bi mi dalo najbolje rezultate?
A inace treninge radim cisto u teretani, i jednom, eventualno dva puta nedeljno neko trcanje 4-5 km po treningu, i uz sve to dodajem uvece pred spavanje neke prirodnjake - sklekove, trbusnjake....
Hvala unapred na odgovoru.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #61 poslato: Mart 31, 2013, 12:48:05 posle podne »

Moje je mišljenje, da ako se ne baviš profesionalno sportom, da nema potrebe pre 18-e krenuti sa suplementima. Na prvom mestu treba da ti bude ishrana i trening - što više naučiš i primeniš u tom polju tim bolje.
Sačuvana
Armin Dacic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #60 poslato: Mart 29, 2013, 09:25:00 posle podne »

Robert,sta kazes ti na kreatin monohydrate,imam 16 god..Da li smijem koristit :) ?
Sačuvana
djakoneti
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #59 poslato: Mart 08, 2013, 08:59:31 pre podne »

hvala najlepse na pomoci
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #58 poslato: Mart 06, 2013, 03:25:28 posle podne »

U redu hvala na pomoci,mozda i ne uzmem sagorevace samo jedan od proteina,dosta vežbanm na traci i biciklu pa se nadam da ce dati rezultate sa promenom ishrane.

pored ishrane važan je i intenzitet kardia koji radiš, moraš biti u zoni srednjeg intenziteta (aerobni trening) gde se kao energija primarno troše masnoće. ovaj trening treba da traje malo duže (bar 40ak minuta pa naviše) i da imaš osećaj kao da možeš da držiš tempo bar 2-3 sata, bez da se zadišeš... kao da možeš da pričaš u isto vreme dok radiš kardio.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #57 poslato: Mart 06, 2013, 10:25:44 pre podne »

U redu hvala na pomoci,mozda i ne uzmem sagorevace samo jedan od proteina,dosta vežbanm na traci i biciklu pa se nadam da ce dati rezultate sa promenom ishrane.

Ako ishranu ne dovedeš u red možeš ceo dan trčati na traci neće biti efekta.Ishrana prvo pa sve ostalo,teško je ali posle kada doĂ°u rezultati biće samo osmeh na licu.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #56 poslato: Mart 05, 2013, 10:17:18 posle podne »

Za pocetak ti je protein bolja varijanta, ustvari, on je uvek pozeljan, pa sagorevac ukljuci kasnije, kad vidis kako ce ici sa ishranom uz aerobni trening.
Sačuvana
djakoneti
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #55 poslato: Mart 05, 2013, 10:01:17 posle podne »

U redu hvala na pomoci,mozda i ne uzmem sagorevace samo jedan od proteina,dosta vežbanm na traci i biciklu pa se nadam da ce dati rezultate sa promenom ishrane.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #54 poslato: Mart 05, 2013, 06:17:19 posle podne »

ishranu sam rešio da promenim maksimalno slatkiše ne jedem ali meso i masno jedem..da ne skrećem sa teme..a da li za sada postoji neki napisan režim  ishrane da mi pomogne za početak da znam šta da jedem i kako da jedem ili da nadjem samo neku dijetu pa onda da uzmem suplemente

Dr. Gorana te je vec usmerila na podforum o ishrani, pa bih ti i ja isto savetovala da ne kvarimo ovde temu.

Ishrana nije sablon, i ne postoji instant dijeta kao supa iz kesice, nazalost...
Sačuvana
djakoneti
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #53 poslato: Mart 05, 2013, 04:45:08 posle podne »

ishranu sam rešio da promenim maksimalno slatkiše ne jedem ali meso i masno jedem..da ne skrećem sa teme..a da li za sada postoji neki napisan režim  ishrane da mi pomogne za početak da znam šta da jedem i kako da jedem ili da nadjem samo neku dijetu pa onda da uzmem suplemente
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #52 poslato: Mart 05, 2013, 03:30:44 posle podne »

ja bih se samo nadovezala vezano za suplementaciju - naravno kada središ ishranu, od suplemenata ono što ti je svakako dobrodošlo je na prvom mestu protein (bilo koji čist whey protein, poput Dymatize Elite, Scitec 100% whey...)  od sagorevača  Biotechov l karntiin hrom koji si naveo nije loš (to je 30 doza, 30 dana) i možeš uzeti vitaminsko mineralni kompleks i omega 3 riblje ulje. Mislim da ti od suplementacije ništa više ne treba za početak. Protein sam stavila na prvo mesto zbog oporavka posle treninga i ujedno može da ti posluži i kao zamena za obrok kad ne stigneš da jedeš (iako ne bi trebalo) i jako su ukusni.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #51 poslato: Mart 05, 2013, 12:16:13 posle podne »

Pozdrav,evo jos jednog pocetnika bar sa suplementima..naime isao sam vec u teretanu i radio sa solidnim kilazama i napravio sam duzu pauzu,krupan sam ima trenutno 104kg i oko 192cm.E sad nadam se da vas necu zbuniti,konkretno hteo bih da uzmem neki sagorevac (gledao sam Termo Drine,Syneburn i L Carin.+chrom liquid)znaci nesto ne preteramo skupo ALI hteo sam da vidim da li mogu da pijem nesto za povecanje misicne mase UZ to ili ako postoji preparat koji "radi" oba posla..Jos sam hteo da pitam posto sam gurman i volim da jedem vise nego da disem :) ,bar sam iskren, da li neko moze da mi pomogne otprilike sta da jedem koje vrste namirnica ili da mi preporuci/posalje neki rezim ishrane da skinem salo koje je 95% na stomaku a u isto vreme da povecam misicnu masu (grudi i bicepsa)Krenuo sam pre 5 dana ponovo u teretanu i nameravam da idem duzi period.Disciplinovan sam kad hocu tako da mogu da odredim sebi neke stvari,vec menjam rezim ishrane i hocu da iskoristim svoj apetit za dobijanje miscine mase.hvala vam unapred..

Pozdrav i dobrodosao,

kao sto ti je Zoltan rekao sagorevac treba uzeti kad regulises ishranu, a kad smo kod ishrane naravno da ti mozemo pomoci, samo cu te zamoliti da u delu foruma o ishrani ( da ne skrecemo ovde sa teme ) napises par stvari o tome kako se sada hranis pa da na primeru ispravimo sta treba.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #50 poslato: Mart 05, 2013, 10:14:37 pre podne »

Pozdrav, kao prvo na gurmanluk zaboravi jer ti ako zaista želiš napredak onda se strogog režima moraš pridržavati kada je ishrana u pitanju.Ali za početak kreni lagano i izbacuj ili smanjuj sve one loše namirnice bazirajući se samo na dobre.Tu prevashodno mislim na varijaciju hidrata gde je pirinač odličan izvor.Sagorevač će pomoći ali tek onda kada ishranu središ,ako to nije dovedeno u red samo je bacanje novca koji god da uzmeš.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 51 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 18 upita.