TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:12:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sta jesti pre i posle treninga  (Pročitano 31932 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #46 poslato: Septembar 17, 2012, 11:41:34 posle podne »

u globalu je tako najbolje, nema guzve cekanje na spravu bucicu itd...mada ponekad mi prija kad je odredjeni krug ljudi u teretani...

U teretani gde sam ja vezbala postoji nepisano pravilo da prepodne dolaze devojke koje stvarno rade, a popodne one koje veci deo treninga provedu nekvalitetno pred ogledalom! :-)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #45 poslato: Septembar 17, 2012, 11:35:30 posle podne »

u globalu je tako najbolje, nema guzve cekanje na spravu bucicu itd...mada ponekad mi prija kad je odredjeni krug ljudi u teretani...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #44 poslato: Septembar 17, 2012, 11:22:26 posle podne »

TNX Miroo!!! :)
Jos uvek sam pod utiskom,odem na trening,i nema nikoga...milina... ;D
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #43 poslato: Septembar 17, 2012, 11:17:18 posle podne »

Ma jok i ja uglavnom pahulje jedem sa mlekom...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #42 poslato: Septembar 17, 2012, 11:14:02 posle podne »

Dovoljno mada bih ja ubacila i koje belance za dorucak...
Je l' pravi veliku razliku sto umesto vode koristim ono o,5% mleko,3 dcl??
Vidim svi koriste vodu,a meni bas prija ujutru mleko. Ne uzimam ga vise u toku dana.
(Pratim neke momke iz SAD-a koji se bave ovim,tamo se mleko naveliko nagrdjuje,oni sad koriste msm lesnikovo ili bademovo mleko)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #41 poslato: Septembar 17, 2012, 10:22:52 posle podne »

Dovoljno mada bih ja ubacila i koje belance za dorucak...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #40 poslato: Septembar 17, 2012, 10:16:31 posle podne »

Imam pitanje u vezi obroka pre treninga...otkrio sam skoro chari prepodnevnog treninga,pa bih sad da nastavim tako...pa me zanima je l' 15o grama ovsenih sa whey-om pre treninga,i 75 grama pirinca posle treninga sa piletinom dovoljno,malo,mnogo?? ???
Ne zelim da dobijam na masi.Posle rucka u toku dana ne unosim vise UH.Jedem jaja,meso sa salatom i na kraju Ellu sa kazeinom.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #39 poslato: Septembar 17, 2012, 10:12:10 posle podne »

Cene su porasle u p***u materinu! Ovsene poskupele, bile su kod mene u Nisu 110 din po kg, sad su 130-140, ne mogu da verujem, ako se ovako nastavi ima da jedem samo 'leba i salamu... I da ne zaboravim... AJVAR!  ;D

Uh ajvar i to domaci onako malo kad rezi mmm
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #38 poslato: Septembar 17, 2012, 10:11:02 posle podne »

ali mu je i cena "na nivou" ;D
ako se ne varam mlevena plazma je blizu 200 din

Koliko para toliko muzike...
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #37 poslato: Septembar 17, 2012, 08:57:26 posle podne »

sve cene su jeza. :S
Sačuvana
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #36 poslato: Septembar 17, 2012, 06:37:45 posle podne »

ali mu je i cena "na nivou" ;D
ako se ne varam mlevena plazma je blizu 200 din
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #35 poslato: Septembar 16, 2012, 04:53:32 posle podne »

Ako pogledate pakovanje plazme,u sadrzaju nutritivnih vrednosti stoji dosta vitamina,cak deluje kao da se radi o zdravoj i hranljivoj namirnici,sad koliko je to tacno,neka kaze neko strucniji

Sigurno bolja varijanta od ostalih keksova. Ako će dete da jede keks, bolje da to bude plazma. Neki od mojih profana su o plazmi pričali u jako visokom svetlu, a ako neko zna za major mane prehrambenih proizvoda to su oni.

Sigurno je da se plazma ne posmatra kao primarni izvor vitamina i minerala, ali gledajmo na to ovako - kapacitet za skladištenje vitamina je jako ograničen. Tako da je jako verovatno da posao mnogo bolje rade jako male doze vitamina rasporeĂ°ene u toku dana, nego jedna prevelika ili dovoljna. Ako plazmu stavimo u tu prizmu, dobijamo da ako dete (li bilo ko) već gricka plazmu u toku dana umesto nekakvog drugog keksa/čokoladice/grickalice dobijamo benefit koga nije bilo.

Fe koje se nalazi u plazmi bi trebalo da je jako bioiskorištljivo. Ne sećam se tačnih detalja, ali je znatan napor uložen u tehnologiju kompleksiranja gvožĂ°a koje se nalazi u plazmi. Kog ovakvih stvari Fe, Se, Cr, isl - mnogo je nekad bitnije da se u organizam unosi u pravoj formi nego da se samo količinski unese.

Još jedan pointer - kolike su vitaminsko-mineralne potrebe dece, a kolike odraslih? Mališanima sigurno mnogo više znači ta količina vitamina nego nama.

Oko količine UH/proteina/masti - nema kukanja. To je keks. It iz what it is. Proteinski još i nije loš. Jeste u pitanju soja, ali o5 keks. Ne možeš biti protivnik plazme, a ne biti protivnik keksa.

Bottom line - imamo keks koji sabija sa ukusom, a pri tome je nutritivno gledano mnogo bolji od alternativa.
Sačuvana
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #34 poslato: Septembar 16, 2012, 04:49:59 posle podne »

Ako pogledate pakovanje plazme,u sadrzaju nutritivnih vrednosti stoji dosta vitamina,cak deluje kao da se radi o zdravoj i hranljivoj namirnici,sad koliko je to tacno,neka kaze neko strucniji

Puno vitamina, bez trans masti i visestruko nagradjivani proizvod... Marketing je jedno, ali s obzirom na to da su im deca ciljna grupa trebalo bi da je tako kako pise.
tako i ja razmisljam...ali ko zna sta je istina
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #33 poslato: Septembar 16, 2012, 04:11:11 posle podne »

Ako pogledate pakovanje plazme,u sadrzaju nutritivnih vrednosti stoji dosta vitamina,cak deluje kao da se radi o zdravoj i hranljivoj namirnici,sad koliko je to tacno,neka kaze neko strucniji

Puno vitamina, bez trans masti i visestruko nagradjivani proizvod... Marketing je jedno, ali s obzirom na to da su im deca ciljna grupa trebalo bi da je tako kako pise.
Sačuvana
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #32 poslato: Septembar 16, 2012, 02:50:04 posle podne »

Ako pogledate pakovanje plazme,u sadrzaju nutritivnih vrednosti stoji dosta vitamina,cak deluje kao da se radi o zdravoj i hranljivoj namirnici,sad koliko je to tacno,neka kaze neko strucniji
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 19 upita.