TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 05:10:00 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mleko posle treninga  (Pročitano 15909 puta)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #25 poslato: April 03, 2013, 08:21:52 posle podne »

ovde pricamo o pocetnicima. Ako keva kupuje mleko, ima ga u kuci, ne treba da izbegava to mleko jer "mu nista ne pomaze". Postoji 99 stvari koje su bitnije od toga da li ce popiti posle treninga mleko, whey ili whey sa mlekom ili whey sa vodom, ili nece jesti nista dok ne stigne kuci.

pocetnicima je najbitnije da se koncentrisu na zdrav zivot generalno, da imaju redovne obroke, slusaju mamu i tatu, pa ako spoje godinu dana konstantnog treninga u teretani, onda cemo pricati jel bolje kravlje, kozje ili bademovo. Nemojte komplikovati ljudima vec dovoljno komplikovan pocetak, 6-7k na whey za nekog ko ide u srednju (a ne valja dop) je JAKO puno para.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #24 poslato: April 03, 2013, 08:14:18 posle podne »

Kolko je malo normalnih ljudi na forumu skenjao sam se, ne mogu da verujem da neko prica o wheyu i mleku kao bacanju para,kao nema koristi od toga.. Dajte ljudi znaci treba samo da se ukljuci mozak, nista vise, izjeo vam ga je marketing skroz.. Ironman,Vandal volim vas :D :D
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #23 poslato: April 03, 2013, 07:43:56 posle podne »

Ja bas i ne tvrdim da da ce im mleko pokvariti formu,ali nece ni popraviti. U tome je poenta mog posta. E onda ide 1oo i plus dinara po litru za o,5% mm ili bez laktoze,tj.nepotreban trosak. Ok,da je u pitanju da ne pojede nista ,ili da popije cokoladno mleko,uvek sam za to da ga popije,ali ako ima whey,onda mu mleko ne treba. Ili ako ces jesti kako treba nakon treninga. Nije stetno,uopste,ali nema koristi iz njega. Nego ga mi jako volimo,i od malena smo uceni da ''to tako treba'',pa sad odbijamo da cujemo i drugo misljenje o njemu. Ti si Iron bio preko,znas i sam da je almond milk(i slicno) odavno izbacio dairy kod sportista.

U tome je poenta, nema koristi od njega. Ako si vec dao 6-7 hiljada na whey, pij ga sa vodom u pwm. Problem je sto je sve vise biohemicara na forumu sto kaze Pedjoni, a kako je krenulo vraticemo se na onu staru dobru 'cepam plazmu i med za masu i mnogo sam jak' ... Najlakse je reci ja tako radim i tako je dobro.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #22 poslato: April 03, 2013, 07:33:42 posle podne »

Ja bas i ne tvrdim da da ce im mleko pokvariti formu,ali nece ni popraviti. U tome je poenta mog posta. E onda ide 1oo i plus dinara po litru za o,5% mm ili bez laktoze,tj.nepotreban trosak. Ok,da je u pitanju da ne pojede nista ,ili da popije cokoladno mleko,uvek sam za to da ga popije,ali ako ima whey,onda mu mleko ne treba. Ili ako ces jesti kako treba nakon treninga. Nije stetno,uopste,ali nema koristi iz njega. Nego ga mi jako volimo,i od malena smo uceni da ''to tako treba'',pa sad odbijamo da cujemo i drugo misljenje o njemu. Ti si Iron bio preko,znas i sam da je almond milk(i slicno) odavno izbacio dairy kod sportista.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #21 poslato: April 03, 2013, 07:08:45 posle podne »

ne razumem ovu opsednutost wheyom i tim famoznim pwm-om u kome se racuna"od cega se ima i od cega se nema koristi". Najbitnija je jaka hrana, bilans uh,p i m na kraju dana, kontinuitet u treningu. Ovo je toliko marginalno pitanje, pocetnicko, i to je jasno svakome ko je iole duze u sportu...

domace mleko, mlecni proizvodi, meso i jaja ce uvek imati prednost u odnosu na whey i ostale suplemente. A bas da vidim i tog rekreativca kome ce pola litre coko mleka posle treninga pokvariti formu ili stvoriti nezapamcene kolicine sala, ili narusiti zdravlje...

nemojte siriti "ortacku nauku", pocetnici su vec dovoljno zbunjeni slikama sa kutija suplemenata, samo im jos treba da misle da zapadaju u katabolizam ako ne zvacu bcaa pre trcanja, ili ne daj boze da preskoce whey posle treninga, ili popiju casu mleka. Budalastine.

Sačuvana
Arbeit macht frei.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #20 poslato: April 03, 2013, 06:11:37 posle podne »

Mnogo ozbiljniji sportisti ga uopste vise ne koriste,ali Srbima je nepohodan...  ;)

Pa jbg, bakina kuhinja style, jedi gibanicu, pet litra mleka dnevno i naravno djuvec i bices veliki, oni tamo na zapadu lazu dushmani, mi smo nebeski narod ;)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #19 poslato: April 03, 2013, 05:41:37 posle podne »

Mnogo ozbiljniji sportisti ga uopste vise ne koriste,ali Srbima je nepohodan...  ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #18 poslato: April 03, 2013, 03:32:40 posle podne »

kad je u pitanju mleko uvek su bila i biće različita i oprečna mišljenja...

nutricionisti ga sve više i više smanjuju, ako ne i izbacuju iz ishrane.

Ono što znam po sebi, i to 100%, je da mi mleko ne prija u većim količinama, znam da imam kožnih problema ako su veće količine, i naravno za stomak ne prija zbog laktoze....

inače, na jednoj nedavnoj lekarskoj kontroli sam od eminentnog stručnjaka dobila savet da svedem mleko i mlečne proizvode na minimum - pošto imam disbalans hormona. 
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #17 poslato: April 03, 2013, 03:21:36 posle podne »

Hahahahah,neka se svako drzi svog proverenog recepta. Neko bese spominjao i kajmak...  ;)
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #16 poslato: April 03, 2013, 01:35:46 posle podne »

Sačuvana
"scientia est potentia"
pedjoni986
Gost
« Odgovor #15 poslato: April 03, 2013, 01:27:51 posle podne »

Rekoh ja, mladi biohemicari otkrivaju toplu vodu again :D Bice masovno uzimanje mleka u PWM osecam ;)
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #14 poslato: April 03, 2013, 01:18:45 posle podne »

Nije to broscience. Mleko usporava whey,znam da je ''vec mnogo puta receno'' ali je tako. Ne kazem da ce nekome mleko narusiti formu,rekreativcu nece sigurno,ali mu nece doneti ni korist. A sto bi neko kupovao mleko ako nicemu ne sluzi.
Broscience

Originally Posted by Alan Aragon
With the current dogma that low fat is necessary post-workout what did you find in your AARR Research?

The idea that fat needs to be kept low to zip in the postexercise meal stems from a fear of slowing down the process of glycogen resynthesis, which is only a potential concern for a narrow population of endurance athletes with multiple glycogen-depleting events in a single day. This is pretty much a non-issue with people who train a given muscle group and allow at least a day to recover before training it again. People will sometimes worry that fat in the postexercise meal will slow down the anabolic effect of a fast-absorbed protein for recovery. This is yet another unfounded concern that only serves to micormanage people out of their fricking minds. Lore like this is so abundant, yet so lacking in scientific support.

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=3693471&page=2#34
« Poslednja izmena: April 03, 2013, 01:23:01 posle podne od strane Vandal » Sačuvana
"scientia est potentia"
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #13 poslato: April 03, 2013, 01:13:34 posle podne »

Nije to broscience. Mleko usporava whey,znam da je ''vec mnogo puta receno'' ali je tako. Ne kazem da ce nekome mleko narusiti formu,rekreativcu nece sigurno,ali mu nece doneti ni korist. A sto bi neko kupovao mleko ako nicemu ne sluzi.
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #12 poslato: April 03, 2013, 01:02:56 posle podne »

Ja poslije treninga obavezno popijem 1-2 litre domaćeg mlijeka (subotom i ponedeljkom-jer vikendom mi stari donese sa sela 5-7 litara), a cetvrtkom poslije treninga pojedem 5-6 jaja ili nesto drugo... i tako vec 10tak mjeseci, i nista mi ne fali :D necu da pijem ovaj whey da se ne nabildam previse :)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #11 poslato: April 03, 2013, 12:46:36 posle podne »

Mleko ima casein, whey (bcaa), uh, mast, vodu (oko 85%), kalcijum, natrijum, kalijum, magnezijum i jos 5-6 vitamina.. ma pola litra ode na eks kad sam zedan! A to sto suplement industrija siri mantru o neophodnom brzom oporavku misica...
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.164 sekundi sa 18 upita.