TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:31:48 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 160 161 [162] 163 164 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 600946 puta)
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #456 poslato: Januar 15, 2014, 03:42:22 pre podne »

Dan green radi back squat/military/front squat/rest/dl/bench/rest sa accessory workom u svakom danu ovo govorim iz prve ruke posto trenutno radim njegov BBSM... cucanj 2x potisci 2x horizontalna/vertikalna vucenja 3x nedeljno... tako da je to daleko od bro splita :)

sto se hemije tice i po meni je besmisleno uzimati da bi postigao neki izgled koji se moze postici i kao naturalac ali to sto neko trenutno izgleda tako ne znaci da ima daleko vece ciljeve i da nece istrajati u njima inace stvar licnog izbora... ali imas tamo dosta ljudi cije brojke i izgled su misaona imenica za puno ljudi...

ne znam mislim da bi trebali imati vise postovanja jedni prema drugima generalno... iskljucujem se iz diskusije na ovu temu :)
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #455 poslato: Januar 15, 2014, 01:54:45 pre podne »

And now we wait...
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #454 poslato: Januar 14, 2014, 08:46:08 posle podne »

Daj brate šta se raspravljaš,vidiš da neki ljudi jednostavno ne prihvataju i tuĂ°a mišljenja.Neka ne jede bananu  :D
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #453 poslato: Januar 14, 2014, 07:36:36 posle podne »

Hmm,napravio sam ovu temu da bi se postavljala brza pitanja,al kako vidim ovde iz dana u dan se samo rasprave vode.
Ne razumem ni takav odnos prema drugim forumima,iz razloga jer i ovde ima dosta pogresnih informacija ali dobro,nema veze.Full body trening sam ja poceo da radim da bih video kakve cu rezultate njime postici,i taj tip treninga je smislila osoba koja zna mnogo vise od vecine nas ovde,cast izuzecima.Split sistem treninga nije najbolji i univerzalni trening za sve.
Sta se desava sa hormonskim odgovorom tela na jedan split trening kada odradimo ramena ili na jedan full body tip?Nece ni split a ni fb doneti rezultate ako se dobro ne odradi.Ima dosta toga jos da se pise al nemam vremena sad za piskaranje,odoh spremam klopu i treniram,od rasprave nema vajde.
Pozdrav svima! ;)
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #452 poslato: Januar 14, 2014, 06:48:16 posle podne »

ti iz herba lajfa prave proteinske sejkove bez ijednog izvora proteina (znaci banane znaci narandze znaci plazma xDDD)

sto se full body treninga tice iskreno ja ga ne radim radim uvek ili upper/lower ili push/pull legs ili kombinaciju 2 navedena... uglavnom bilo sta gde cu raditti cucanj i benc 2x nedeljno dl 1x jer(ritam zivota ce biti ponosna na mene ako ovo procita napokon sam naucio kad jel kad jer xD) tako imam najbolji progres. Ali manje vise Velja sto napise ne moze biti lose... jedan od ljudi sa nasih prostora za koga imam najvise respekta :)
Sačuvana
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #451 poslato: Januar 14, 2014, 05:34:46 posle podne »

Evo jedna brza konstatacija :) Mi na ovom forumu smo izgleda teski hard core old school amateri, na x-sportu su profesionalci, a kod djenerala na extrem-u surovi profi-ji,samo je pitanje dana kada ce neko od njih na MR.Olimpiju, tako da Pedjoni sta te cude ovakve reakcije forumasa iz druge dimenzije na tvrdjenja nas amatera sa ovog foruma. Jos samo fali da nam se javi neki sledbenik onog  Hrvatskog gurua cudotvorca Sandija Imerovica,koji je jelte prvak HR iskljucivo natural na HERBALIFE-u i sa posebnim rezimom treninga pravi cuda i to izjavljuje javno na TV :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #450 poslato: Januar 14, 2014, 02:55:18 posle podne »

da stvarno, ovde niko nema pojma. ::)
samo napred sa svim svojim pretpostavkama, greska ti je 100 od 100 :D
aj zdravo i bolje preskoci danasnju dozu banana, vidis da ti ne prija ;D

Volim te <3
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #449 poslato: Januar 14, 2014, 02:54:13 posle podne »

A da vas dvoje odete na pice negde?? Mozda to vasi odbrambeni mehanizmi tako reaguju na skrivene simpatije.  ;D  ;D  ;D
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #448 poslato: Januar 14, 2014, 02:52:33 posle podne »

da stvarno, ovde niko nema pojma. ::)
samo napred sa svim svojim pretpostavkama, greska ti je 100 od 100 :D
aj zdravo i bolje preskoci danasnju dozu banana, vidis da ti ne prija ;D
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
pedjoni986
Gost
« Odgovor #447 poslato: Januar 14, 2014, 02:44:04 posle podne »

Koji god da je, neka nastavi da ti uzima pare, postujem takve ljude, koji prodaju maglu i postaji gurui u toku noci :) I cekaju da devojcicama otkriju tajne kako da chuchnu pravilno ;) I ne znam sta trazis na ovom forumu kada ovde niko pojma nema, i za xsport smo nebitni :D
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #446 poslato: Januar 14, 2014, 02:42:33 posle podne »

vidis koliko je glupo praviti pretpostavke na osnovu svojih fikcija
markoni niti pise na xsportu niti treniram sa njim, no dobro, kapiram da se sad fino osecas kad si sve to ispisao :D
evo i tebi jedna :*
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
pedjoni986
Gost
« Odgovor #445 poslato: Januar 14, 2014, 02:39:36 posle podne »

Ja nigde nisam nikog uvredio, ako sam rekao za nekog da je guru, koja je to uvreda, no dobro, percepcija ti nakriva. Izgleda vas hipnotise taj Markoni, jer ko god je kod njega velicha ga u nebesa.. I mrzi me vise da se objasnjavam sa tobom, krkaj grozdcice i radi full body,ja cu bananu i radicu split, i to bi bilo to, svakako ce ljudi odluciti sta ce i kako ce da rade u teretani.
Mada, podrzavam Markonija, kvalitetno je razradio uzimanje para takvim personama kao sto si ti. :*
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #444 poslato: Januar 14, 2014, 02:35:15 posle podne »

nista manje vredne nego tvoje?
napisala sam svoje skromno iskustvo i citirala reci coveka sa kojim JA radim, sto je to problematicno?
tebe sa xsporta niko nije vredjao koliko ja vidim, ali opusteno sprdaj se sa njima, ionako niko ne cita
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #443 poslato: Januar 14, 2014, 02:29:49 posle podne »

izgleda da je ipak utopija
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #442 poslato: Januar 14, 2014, 02:18:01 posle podne »

ja sam napravila sasvim dobru formu sa fb treningom :)
ja nemam toliko mase da mogu da kazem da je forma sama po sebi savrsena ili ovakva onakva, ali mogu da napravim poredjenje sa tim kada sam radila split, a da su pri tom ostale promenljive bile nepromenjene

evo recimo ceo xsport forum na kojem takodje ima i profi ljudi i rekreativaca, gotovo svi rade fb trening i kunu se u njega, nemoguce da bas niko nema pojma
a citiracu reci coveka sa kojim vezbam i zbog kojeg trenutno radim fb

Citat
Jesmo li spremni da malo rusimo mitove?
Generalno vazi pravilo da je split trening najefikasniji nacin treniranja za jednog bildera.
Mozda jeste, a mozda nije.
Vjerovatno nije, ako ste naturalac.
Da se vratimo malo unazad.
Split trening datira od kraja 50-ih i pocetka 60-ih godina proslog vijeka. Ne slucajno, to je i period kad AAS masovno ulaze u svijet bodybuildinga.
Do tada, bilderi su uglavnom trenirali po full body sistemu, koji je naravno vremenom evoluirao. U pocetku jedan trening se sastojao od 15-ak vjezbi, kako bi s vremenom taj broj se smanjio na neki 4-7 vjezbi po treningu, prostom selekcijom Ostale su samo najefikasnije vjezbe.
Kako bismo razjasnili zasto je full body trening mozda najefikasniji nacin vjezbanja za jednog naturalca krenimo redom.

1. Hormonski odgovor

Sta ovo znaci, Po modernoj sportskoj nauci, sto vise misica aktivirate na treningu veci hormonski odgovor ce te da izazovete. Tesko da mozete da aktivirate vise misica radeci neki drugi program od full body programa. Radeci cijelo tijelo na jednom treningu sa velikim tezina, stimulisacete pojacano lucenje GH i testosterona, a to je kljuc za rast. Ako je to tako, a vjerovatno da jeste. Razmislite o ovome, koliki ce hormonski odgovor imati jedan full body trening u odnosu na recimo dan kad radite samo ramena po split treningu?
Ili recimo dan kad radite ruke? Da li zaista mislite da jedan klasican trening za ramena, u kojem radite recimo
Potisak bucicama
srednje i zadnje letenje i eventualno trapez, moze da ima isti stimulans za endokrini sistem, kao i jedan full body trening?
Po meni, tesko. A sto je jos bitnije, ne samo po meni.

2. Jacanje kostiju i zglobova

Opet ta moderna sportska nauka, kaze da je za jacanje skeleta i kostiju i razvoj jakog “frejma" potrebno tjelo izloziti velikom opterecenju i multizglobnim ( compaund ) vejzbama, kao sto su cucanj, DL, nabacj-izbacaj, stojeci potisak itd…
Uporedite recimo letenje na kablu za rame sa stojecim potiskom. I ako samo letenje na kablu daje osjecaj otpora i tezine da se savlada pokret, niti u jednoj tacki pokreta vi zapravo ne vrsite aktiviranje kostiju i zglobova, znaci nema pravog stimulansa, a time i odgovora u vidu jacanja kostiju i zglobova.
Dalje vjezbajuci na ovaj nacin, vi zapravo jacate misice. Ako vamo nije jasno kako, pa razmislite, sta ce vas uciniti jakim letenje na kablu sa 20kg preko 2 kotura ili stojeci potisak za ramena sa recimo 60-70kg za 5-8 ponavljanja?
Letenje ipak  grin
Dalje postavlja se pitanje same funkcionalnosti vjezbaca. Tesko da cete radeci izolacione vjezbe postati jaki i tako da kazem spremni. Uvijek sam vjezbao sa osnovne vjezbe, nekad sam od toga imao koristi ( oporavak od povrede ) , a nekad i ne ( bio sam redovno pozivan od drugara, kad se neko seli ).
Razmislite i o tome, da li zelite da imate funkcionalno tjelo ciju snagu mozete realno da iskoristite ili samo da ste malo napumpani?

Da se malo osvrnem i na split trening.
Sjajna stavr za nekoga ko je na sterodima. Zasto?
Pa zato sto nemora da se brine o hormonskom odgovoru. Hormoni su vec tu, samo treba da ih dovede na zeljeno mjesto i da obezbjedi tjelu dovoljno gradivnih i gorivnih elemenata i nema problema. Zato split trening i jeste najefikasniji vid treninga za “usere”, moze svaki dan da radi jednu misicnu partiju i da se taj dan maksimalno posveti vjezbanom misicu i rezultat sigurno nece izostati.

Dalje, da se vratmo na temu.
I ako se full body trening u moderno doba prepisuje pocetnicima ili kao uvod u trening nakon pauze, on to svakako nije, ali moze i da bude. Opet full body trening treba da se razlikuje od kruznog treninga, gdje idete od sprave do sprave sa ciljem da samo aktivirate misice i radite sa submaksimalnim kilzama i bez otkaza.

Kako koncipirati full bodu trening?

Nacelno, full body trening se radi 2-4x nedeljno, s tim sto varijantu od 4x nedeljno, ne bih bas nikome preporucio, jel se bojim da bi onda opet mogli lako zaci u aas vode, a to za sad nije cilj.
Znaci optimalno bi bilo 2-3x nedeljno, s time da varijanta od 2x nedeljno bi mozda bila vise za vejzbace koji se bave nekim drugim sportovima, a teretanu samo koriste kako bi poboljasli performanse u datom sportu.
Full body trening se moze koncipirati na vise nacina.
Da se akcenat stavi na gornji dio tijela i na donji dio tijela, sa akcentom na grudni i rameni pojas, na noge i na straznji dio tijela.
U principu mozete ga prilagoditi sebi i svojim potrebama.

I jos ovo da kazem, ako ste malo posmatrali treninge, i ako niste, pogledajte malo kako izgledaju 5x5 treninzi, 5/3/1, Sheiko sistem….


U dodatku cu staviti neke primjere full body treninga, a vi dalje mozete sebi da smisljate treninge u skladu sa svojim potrebama i ciljevima.

Vodite racuna da se pravilno hranite i da koristite suplementaciju, posebno obratite paznju na whey protein, kreatin i napredne verzije kreatina kao i na NO reaktore.
Ako se usudite da probate da ovako trenirate, vidjecete i zasto.

taj covek ima jako dug staz i zna znanje, a i svojom formom i formom ljudi koje je trenirao stoji iza toga
takodje, moje iskustvo je pozitivno i mislim da daleko od toga da je FB najgori trening na svetu
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
Stranice: 1 ... 160 161 [162] 163 164 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 18 upita.