TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397015 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 16, 2024, 07:56:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 332 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?  (Pročitano 144726 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28796


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #4153 poslato: Jul 10, 2024, 08:13:59 posle podne »

Od danas uvece najavljuju blago zahladenje pa necemo imati 37-38 stepeni "samo" 30 ali to je leti i normalno.Posle ova 3 dana bice nam dobro dosla!!!!
Mislim da hoće i zahlađenje i kiša.
Kod nas se vec naoblacilo i duva vetar.Rekli su prvo kisu za popodne sad kazu da ce stici oko 1 sati nocu,ali u svakom slucaju sad zbog vetra je malo bolje,nije toliko sparno.
Sparina je mnogo veliki problem. Tu se isto ljudi prekomerno znoje.
Sedeo sam i samo je kapala znoj sa mene....isti osecaj kad sam prvi put bio u Majamiju....tamo sam doziveo slicno.
U teretani gde treniram je tqkva situacija. I pored dosta klima je dosta sprano.
Uh to je jako lose,onda su duplo umoris....imas osecaj kao da si odradio trening sa tegovima i jedan dobar kardio....
Iako odradim i jedno i drugo. Zbog dosta prozora je naročito sparno na spratu teretane, u odnosu na prizemlje.
Mi smo imali slicne uslove,ali zadnjih 10 godina treniram napolju u dvoristu i u  garazi zimi. ;)
Znam da si pričao da tako treniraš. To je fina modulacija.
U pocetku mi je bilo tesko navici se zimi ali uz slojevito oblacenje i dobrog zagrevanja sve je ok. ;)
Samo slojevito, sto kaze dr Nada Macura :) Salu na stranu. Topao vazduh izmedju slojeva odece je vazan u zimskim mesecima.
Jako puno znaci,stvarno.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3769


« Odgovor #4152 poslato: Jul 10, 2024, 08:04:16 posle podne »

To je problem danasnjice....i buduce generacije ce jos manje znati bas iz vec pomenutih razloga da ne smes da das jedinicu,ne sme da se ponavlja razred,ok je ako u petom razredu osnovne skole jos uvek ne znas tablicu mnozenja ili ne znas na klasicnom satu da kazes koliko je sati itd....
To da, danas tu ima dosta problema, roditelji ne uče decu da uče i rade, a nastavnici popuštaju. Ima i individualne želje za znanjem. Neko voli da uči i zna, neko da pametnije, a nekog ništa ne interesuje.
Uvek je bilo dece i koja vole da uče i da stiču znanje, i ona koja to ne žele. Samo je sada pitanje da li se danas znanje više ceni.
Danas nazalost znanje nije toliko moderno....
Učenje i znanje se danas ne ističu kao neke vrline.
Danas su vrline  samo pare,nebitno kako si ih stekao....
Lepo kazu novac je moc. U danasnje vreme je to najveca istina.
Mislim da to nije tako. Ne treba to čak ni izgovarati javno jer ljudi zaista teže da veruju u to.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #4151 poslato: Jul 10, 2024, 04:00:38 posle podne »

Nije tu Miki problem toplota već sparnoca kada ne možeš disati.
Verujem ti,srecom pa to meni nikad nije predstavljao problem,pa ni sad sa pola puca,pa cak ni u Majamiju,iako smo tamo proveli 10 dana.
To je prava sreća, organizam ti se dobro adaptira onda.
Jos odmalena je tako,a posle kad sam se poceo takmiciti cesto smo imali takmicenja po najvecoj vrucini u centrima grada gde nije bilo hladovine i sate smo proveli na vrucini i takmicili se,pa se verovatno organizam navikao.
Da, da. To je adaptacija na ekstremne uslove, ima i to svojih nedostataka tako da samo oprezno iako ti ne smeta.
Naravno,ne preterujem,samo sam izneo svoja iskustva. ;)
Važno je da balansiraš. Kao i u svemu u životu.
Morao sam da naucim da balansiram,jer ja nisam bio taj tip.Ja sve sto sam radio sam radio na visokom obrtaju....
Ja sam tako za neke stvari. Po principu sve ili nista. Ali se korigujem.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #4150 poslato: Jul 10, 2024, 03:59:15 posle podne »

Večeras se očekuju velike promene u temperaturi.
Biće i preko 15 stepeni razlike.
Kod nas jos zasad ne pokazuje nista,a iskreno prijalo bi mi malo zahladenja.
Velika je razlika u temperaturi, a i veliko nevreme.
Recimo sad u Vojvodini barem do Novog Sada nije bilo veliko nevreme,bilo je puno kise i velike razlike u temperaturi.Mi smo sto se nevremena tice mnogo gore prosli pre 2 nedelje otprilike.
Super, bolje što vas je zaobišlo.
Da,sad smo imali srece.
Nadam se da ste svi dobro i da nikome nije naneta nikakva steta.
Dobro smo prošli. Ja sam se uplašio da mi ne stane auto ne putu do posla, jer je krenula bujica vode. Hvala Bogu, sve je bilo odlično.
Drago mi je da smo svi ok!Malo si nas zabrinuo,posto se jedno vreme se nisi javio...
Nesto nisam imao mnogo vremena. A ispalo je da je bas u tom periodu bilo i nevreme. Hvala na brizi. Nisam znao da je bilo zabrinutosti. Sve je dobro, hvala Bogu.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #4149 poslato: Jul 10, 2024, 03:56:25 posle podne »

Pored ovoga, istovremeno, znojenje vodi do gubitka tečnosti i soli, i, najvažnije, ravnoteža između njih u telu se menja.
Dok znoj isparava, on dramatično povećava toplotu koja se otpušta.
Znojenje u kombinaciji sa sniženim krvnim pritiskom, može dovesti do toplotne iscrpljenosti.

Simptomi su:

vrtoglavica
mučnina
nesvestica
konfuzija
grčevi u mišićima
glavobolje
jako znojenje
umor
Ako krvni pritisak previše padne, rizik od srčanog udara raste.
Juce sam jeo najslaniji cips,doslo mi je da jedem so,jer sam toliko izgubio znojeci se da je organizam trazio.
Dobro je što si prepoznao. Samo si mogao neku zdraviju varijantu izabrati. 😅
Sreca pa sam razvio taj osecaj da mogu uvek da slusam svoe telo.Imao sam 2 varijante,jedna je bila cips a druga da pijem slanu vodu....posto to nikako nisam hteo(naravno da bi mi zivot zavisio od toga onda bih uradio)onda je ostao cips.... :D :D :D

Cek, a sta ti se desilo?
Nista konkretno nego od prevelike vrucine sam osetio da sam izgubio puno elektrolita iz sebe,verovatno i soli i odjednom mi se jelo nesto slano....to je bilo onih dana kada je bilo +35 stepeni


A jel ti se cesto desava tako u letnjim mesecima?
Sad mi se desilo prvi put....za pad secera se desava 2-3 puta godisnje,ali ovo za so mi je prvi put.
Organizam je lepo signalizirao da si izgubio dosta vode i elektrolita.

DObro je kada organizam salje sam signale.
Organizam UVEK salje signale samo treba znati slusati. ;)

kao i kada trazi pljeskavicu :D
Na to ne slusam jer to stalno trazi.... ;D ;D ;D

Ali mozda ti je bas potrebna! :D
Uh nemoj to da mi radis posle cu pojesti cokoladu zato sto si ovo rekao... ;D ;D ;D
Znači počeli su da se mešaju signali za čokoladu i pljeskavicu ;D ;D ;D
Ne da se mesaju nego da se cesce javljaju nego sto bi trebalo.... ;D ;D ;D
Blokiraj te signale ;D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #4148 poslato: Jul 10, 2024, 03:55:38 posle podne »

Naočare za sunce treba da štite od UVA i UVB zraka. Nezaštićeno izlaganje očiju svetlosti može da uzrokuje glavobolju, naročito ako je vreme promenljivo, na primer sunčano i oblačno u razmaku od nekoliko sati.

Koliko ljudi uopste razmislja o tome?
To ćete vi bolje meni iz iskustva reći. Zdravstveni radnici znaju tu informaciju i savetuju okolinu.
Naocare za sunce veoma vazne u letnjim mesecima,pre svega.
Ali da ima pravu zastitu,ne one kineske....jer to jos vise stete napravi

a kreme za zastitu od sunca, misljenje?
Štite od UV zraka. Ali je bilo i slučajeva takvih krema sa potencijalno kancerogenim sastojcima.

E upravo to. O tome sam dosta citao....i ajde sad budi pametan
Evo da kažem kako ja praktikujem. Pa ti kaži svoja iskustva. Ne sunčam se u najvrelijim satima i ne koristim kreme.

ja znam da budem npr. u 12h na suncu, ali ne dugo....
I ja isto pogotovo ovog leti jer onda vezbam i to napolju. ;)

U koje doba vezbas napolju?
Godinama sam od 18 casova vezbao napolju i leti a sada od 12-14 casova leti a zimi i dalje od 18-20h.
Znam da si spominjao da ti sada vrućine ne smetaju.
Ne smeta ja mislim da mi nikada nije ni smetalo.
Znas sta mi smeta?Kad zimi ili na prolece sa jednog dana na drugi otopli preko 10 stepeni e onda me par sati boli glava a i to tek zadnjih par godina.Inace vrucina kao vrucina ne smeta.
Definitivno ti uticu velike promene temperature.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #4147 poslato: Jul 10, 2024, 03:54:52 posle podne »

To je problem danasnjice....i buduce generacije ce jos manje znati bas iz vec pomenutih razloga da ne smes da das jedinicu,ne sme da se ponavlja razred,ok je ako u petom razredu osnovne skole jos uvek ne znas tablicu mnozenja ili ne znas na klasicnom satu da kazes koliko je sati itd....
To da, danas tu ima dosta problema, roditelji ne uče decu da uče i rade, a nastavnici popuštaju. Ima i individualne želje za znanjem. Neko voli da uči i zna, neko da pametnije, a nekog ništa ne interesuje.
Ima i toga tu si u pravu ali sve manje na zalost jer ta deca koja nece da znaju ismevaju ove sto hoce pa onda nni oni nece....

To je do stanja uma.....u moje doba, niko nije ismevanjem mogao da odgovori nekoga od strebanja.
A u moje itekako.....stavise jos su ih i tukli.... ;)

pa i moje i opet mislim da smo bolji od novih generacija
To ti i kazem i vremenom ce biti sve gore i gore generacije.....
I ja tako smatram. Vreme pokazuje da i objektivno jeste tako. Ne radi se o pesimizmu.
Ni o pesimizmu,ni o negativnosti ni o tome da kazemo da je u nase vreme bilo bolje,ne radi se o tome nego jednostavno se vidi sta oni znaju danas a sta smo mi znali ili sta jos znamo.E sad koje je bolje....jer mi smo morali znati i mnoge beskorisne stvari,koje nikada u zivotu nismo koristili....videcemo.
Da. I to smatram da je bilo lose sto su morali da se znaju neki podaci koji nam nece nesto znaciti u zivotu.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #4146 poslato: Jul 10, 2024, 03:53:26 posle podne »

Od danas uvece najavljuju blago zahladenje pa necemo imati 37-38 stepeni "samo" 30 ali to je leti i normalno.Posle ova 3 dana bice nam dobro dosla!!!!
Mislim da hoće i zahlađenje i kiša.
Kod nas se vec naoblacilo i duva vetar.Rekli su prvo kisu za popodne sad kazu da ce stici oko 1 sati nocu,ali u svakom slucaju sad zbog vetra je malo bolje,nije toliko sparno.
Sparina je mnogo veliki problem. Tu se isto ljudi prekomerno znoje.
Sedeo sam i samo je kapala znoj sa mene....isti osecaj kad sam prvi put bio u Majamiju....tamo sam doziveo slicno.
U teretani gde treniram je tqkva situacija. I pored dosta klima je dosta sprano.
Uh to je jako lose,onda su duplo umoris....imas osecaj kao da si odradio trening sa tegovima i jedan dobar kardio....
Iako odradim i jedno i drugo. Zbog dosta prozora je naročito sparno na spratu teretane, u odnosu na prizemlje.

Da si trenirao u staklenoj teretani, pored bazena, bez klima..... :D
Jesi imao prilike i u takvim da treniraš? Kako je izgledalo?

Tako da je trener u teretani me pitao da li sam normalan i da li hocu srce da mi stane..... porred toga, svaki put posle treninga bih osecao hlor u nosu kao da sam plivao....
Jedna teretana u kojoj sam ja trenirao jedno vreme tokom studija ovako izgleda. U podrumu je nove zgrade,a ima bazen. I isparenja se uvek osećaju. Jeste da ima dobre klime, ali je bio problem više zimi. Jer se odvojena prostorija za istezanje i grupne treninge nije zagrevala.

Eto, svasta smo prosli radi treninga. :D
Nekada se i previše žrtvujemo, dok neko u isto vreme smišlja izgovore da ne trenira ;D
Meni ni onda ne bude zao,opet bih sve isto tako uradio!
To je lepo kada neko to kaze. Znaci da je ispunjen.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #4145 poslato: Jul 10, 2024, 03:51:51 posle podne »

Pored ovoga, istovremeno, znojenje vodi do gubitka tečnosti i soli, i, najvažnije, ravnoteža između njih u telu se menja.
Dok znoj isparava, on dramatično povećava toplotu koja se otpušta.
Znojenje u kombinaciji sa sniženim krvnim pritiskom, može dovesti do toplotne iscrpljenosti.

Simptomi su:

vrtoglavica
mučnina
nesvestica
konfuzija
grčevi u mišićima
glavobolje
jako znojenje
umor
Ako krvni pritisak previše padne, rizik od srčanog udara raste.
Juce sam jeo najslaniji cips,doslo mi je da jedem so,jer sam toliko izgubio znojeci se da je organizam trazio.
Dobro je što si prepoznao. Samo si mogao neku zdraviju varijantu izabrati. 😅
Sreca pa sam razvio taj osecaj da mogu uvek da slusam svoe telo.Imao sam 2 varijante,jedna je bila cips a druga da pijem slanu vodu....posto to nikako nisam hteo(naravno da bi mi zivot zavisio od toga onda bih uradio)onda je ostao cips.... :D :D :D
Važno da si našao način koji ti odgovara ;)
I ja sam tako razmisljao.Znam da cips nije najbolji izvor ali posluzilo je cilju.
Nekada može i nezdravo. Šta sada. Ne možemo da budemo opsesivni u pogledu hrane.
Ja inace jako malo jedem cips mozda 2 puta godisnje i to malo ali onda sam jednostavno morao.
Ja ga vise ne jedem. Kao mali jesam voleo.
I ja ga jedem jako retko,ali onda mi je to bilo najlaksi nacin,ali drugi put cu nesto zdravije....recimo neku fetu...
Odlična ideja. Feta je dosta slan sir. Dobar je u tim situacijama. Ja inače volim neslane sireve.

Mislim da je visoko kalorican....
Što je dobro kada si na masi :)
A ja nisam pa moram da pazim.....
Važno je da znaš da balansiraš. Nekada to nedostaje kod ljudi.
Morao sam da naucim inace bih se kotrljao.... ;D ;D ;D
I to si spominjao :) Bitno da znas sta i kako.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #4144 poslato: Jul 10, 2024, 03:50:53 posle podne »

To je problem danasnjice....i buduce generacije ce jos manje znati bas iz vec pomenutih razloga da ne smes da das jedinicu,ne sme da se ponavlja razred,ok je ako u petom razredu osnovne skole jos uvek ne znas tablicu mnozenja ili ne znas na klasicnom satu da kazes koliko je sati itd....
To da, danas tu ima dosta problema, roditelji ne uče decu da uče i rade, a nastavnici popuštaju. Ima i individualne želje za znanjem. Neko voli da uči i zna, neko da pametnije, a nekog ništa ne interesuje.
Uvek je bilo dece i koja vole da uče i da stiču znanje, i ona koja to ne žele. Samo je sada pitanje da li se danas znanje više ceni.
Danas nazalost znanje nije toliko moderno....
Učenje i znanje se danas ne ističu kao neke vrline.
Danas su vrline  samo pare,nebitno kako si ih stekao....
Lepo kazu novac je moc. U danasnje vreme je to najveca istina.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #4143 poslato: Jul 10, 2024, 03:49:47 posle podne »

Kako je ovaj pad temperature uticao na vas i ljude u vašoj okolini?
Za mene nije hvala Bogu,mogao sam i da spavam,niti me je ista bolelo vise nego do sad,osim sto sam vise puta pokisao,ali recimo u okolini je bilo onih koje je bolela glava....a tek ce jer za 2-3 dana najavljuju temperature preko 30 stepeni.
Ima dosta ljudi koji se žale na glavobolju.
Glavobolja je verovatno jedan od najčešćih simptoma koji se javljaju kod meteoropata.
Da,i imas takvih koji od toga pate celog zivota,sreca mene je to nedavno "uhvatilo" . ;D
To je taj tvoj pozitivan stav. Sreća u muci. Bravo.
Hvala ti!
Odmalena sam takav,uvek pozitivan i kad je najteze..Nepopravni optimista. ;D
Ti bi mogao o tome da napišeš knjigu i da držiš motivacione govore. Mnogima bi pomogao da usvoje tvoj pogled na život.
Da znas da sam razmisljao o tome,samo bi mi trebao neko sa kim bi to mogao da pricam.
Možeš da to pretočiš u knjigu, ako već to nisi napisao za ovu što planiraš da izdaš. A mogao bi da držiš motivacione govore direktno svojoj publici. A ti si možda zamislio da razgovaraš sa nekim voditeljem, a da publika sluša. I to je dobra ideja.
Da,to mi je nekako najposrednije.Naravno moze i neke slike da se pokazu ali ja sam vise mislio na razgovor.Na vise lokacija sa istim sagovornikom.Pocnem recimo sa onim najosnovnijem,ispricam neke dogodovstine iz zivota i onda sagovornik me pita par pitanja gde ja odgovaram i posle ubacimo i publiku da i oni pitaju slobodno sta ih interesuje.....
To je zanimljivo. Ja sam imao prilike da uzivo gostujem na jutarnjem programu jedne televizije. Bas lepo iskustvo za mene. Pricao sam kratko o strucnoj temi.
Ja sam vise puta bio na tv,ali 99% slucajeva u vezi sporta ili uspeha u sportu i samo jednom ili dva puta u vezi privatnog zivota....

Sto je sasvim logicno :D
Do tog trenutka dok sam se takmicio jeste,ali posle toga sta sam sve preziveo i kako sam preziveo nije logicno....

Sta ti tacno nije logicno?
Da ne citas samo zadnje postove video bi da sam napisao da mi nije logicno da se posle takmicenja novinari bave se samo o mom takmicarskom delu zivota iako je ostati ziv i postati svetski prvak nakon toga sto su me bukvalno proglasili mrtvim je puno veci podvig. ;)
Nekada se vesti ne plasiraju na odgovarajući način. Nekada i novinari ne odrade dobro svoj posao.
Meni je sestra novinar ali nemam lepo misljenje o novinarima.Naravno ima izuzetaka ali vrlo malo....
Kao i u drugim profesijama.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #4142 poslato: Jul 10, 2024, 03:48:47 posle podne »

Od danas uvece najavljuju blago zahladenje pa necemo imati 37-38 stepeni "samo" 30 ali to je leti i normalno.Posle ova 3 dana bice nam dobro dosla!!!!
Mislim da hoće i zahlađenje i kiša.
Kod nas se vec naoblacilo i duva vetar.Rekli su prvo kisu za popodne sad kazu da ce stici oko 1 sati nocu,ali u svakom slucaju sad zbog vetra je malo bolje,nije toliko sparno.
Sparina je mnogo veliki problem. Tu se isto ljudi prekomerno znoje.
Sedeo sam i samo je kapala znoj sa mene....isti osecaj kad sam prvi put bio u Majamiju....tamo sam doziveo slicno.
U teretani gde treniram je tqkva situacija. I pored dosta klima je dosta sprano.
Uh to je jako lose,onda su duplo umoris....imas osecaj kao da si odradio trening sa tegovima i jedan dobar kardio....
Iako odradim i jedno i drugo. Zbog dosta prozora je naročito sparno na spratu teretane, u odnosu na prizemlje.
Mi smo imali slicne uslove,ali zadnjih 10 godina treniram napolju u dvoristu i u  garazi zimi. ;)
Znam da si pričao da tako treniraš. To je fina modulacija.
U pocetku mi je bilo tesko navici se zimi ali uz slojevito oblacenje i dobrog zagrevanja sve je ok. ;)
Samo slojevito, sto kaze dr Nada Macura :) Salu na stranu. Topao vazduh izmedju slojeva odece je vazan u zimskim mesecima.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #4141 poslato: Jul 10, 2024, 03:47:02 posle podne »

To je problem danasnjice....i buduce generacije ce jos manje znati bas iz vec pomenutih razloga da ne smes da das jedinicu,ne sme da se ponavlja razred,ok je ako u petom razredu osnovne skole jos uvek ne znas tablicu mnozenja ili ne znas na klasicnom satu da kazes koliko je sati itd....
To da, danas tu ima dosta problema, roditelji ne uče decu da uče i rade, a nastavnici popuštaju. Ima i individualne želje za znanjem. Neko voli da uči i zna, neko da pametnije, a nekog ništa ne interesuje.


Ja imam drugaciji utisak. Deca se daju na privatne casove iz mnogih predmeta.
A mi smo sami sedeli i ucili, ako eventualno imas nesto nejasno, pitas roditelje i to je to.
I to je veliki problem,ali to je drugi problem.To rade roditelji zato jer grade svoje karijere ili hoce da njihovo dete bude doktor ili advokat a niko nece da mu bude dete automehanicar,keramicar,frizer itd....to davanje na privatne casove je vise moda.....
I ja tako smatram. Često su preveliki zahtevi koji se traže od dece. Idu na razne privatne časove, sportove. Znači dajte da dete samo kaže šta voli, pa negde da ide. A na časove, samo ako je to zaista potrebno.
Slažem se sa vama. Ok je usmeravati ali ne o nametati.
Potpuno pogresno rade neki roditelji.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28796


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #4140 poslato: Jul 08, 2024, 06:11:16 posle podne »

To je problem danasnjice....i buduce generacije ce jos manje znati bas iz vec pomenutih razloga da ne smes da das jedinicu,ne sme da se ponavlja razred,ok je ako u petom razredu osnovne skole jos uvek ne znas tablicu mnozenja ili ne znas na klasicnom satu da kazes koliko je sati itd....
To da, danas tu ima dosta problema, roditelji ne uče decu da uče i rade, a nastavnici popuštaju. Ima i individualne želje za znanjem. Neko voli da uči i zna, neko da pametnije, a nekog ništa ne interesuje.
Uvek je bilo dece i koja vole da uče i da stiču znanje, i ona koja to ne žele. Samo je sada pitanje da li se danas znanje više ceni.
Danas nazalost znanje nije toliko moderno....
Učenje i znanje se danas ne ističu kao neke vrline.
Danas su vrline  samo pare,nebitno kako si ih stekao....
Ja se ovde ne slažem sa vama. Svako bira kakvim će ljudima biti okružen i šta će se vrednovati u njegovom okruženju. A na globalno čovečanstvo se ne može uticati, niti se globalni trendovi trebaju shvatati preozbiljno.
Na globalno sam mislio ne na ljude u mom okruzenju i slazemo se. ;)
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3769


« Odgovor #4139 poslato: Jul 08, 2024, 03:54:05 posle podne »

To je problem danasnjice....i buduce generacije ce jos manje znati bas iz vec pomenutih razloga da ne smes da das jedinicu,ne sme da se ponavlja razred,ok je ako u petom razredu osnovne skole jos uvek ne znas tablicu mnozenja ili ne znas na klasicnom satu da kazes koliko je sati itd....
To da, danas tu ima dosta problema, roditelji ne uče decu da uče i rade, a nastavnici popuštaju. Ima i individualne želje za znanjem. Neko voli da uči i zna, neko da pametnije, a nekog ništa ne interesuje.
Uvek je bilo dece i koja vole da uče i da stiču znanje, i ona koja to ne žele. Samo je sada pitanje da li se danas znanje više ceni.
Danas nazalost znanje nije toliko moderno....
Učenje i znanje se danas ne ističu kao neke vrline.
Danas su vrline  samo pare,nebitno kako si ih stekao....
Ja se ovde ne slažem sa vama. Svako bira kakvim će ljudima biti okružen i šta će se vrednovati u njegovom okruženju. A na globalno čovečanstvo se ne može uticati, niti se globalni trendovi trebaju shvatati preozbiljno.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 332 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.132 sekundi sa 19 upita.