TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 03:48:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u stopalima  (Pročitano 3533 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #66 poslato: April 17, 2023, 04:11:47 posle podne »

Naravno da je cilj većine koja idu u teretanu da izgrade mišićnu masu ili da se nabilduju ali to neće imati dobrog efekta ukoliko mišiće i ne istežu. Zategnut mišić je u riziku od pucanja, a na taj način se uložen trud u trening poništava.
Ne samo da je veci rizik od pucanja nego sa istezanjem mozes povecati i obim misica jer kod zategnutog misica ti ako vezbas ne moze jos puno da se zateze dok istegnut misic moze.Ja sam to kod sebe primetio kod bicepsa.
Ovo je odlična informacija na koju posebno treba obratiti pažnju!
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #65 poslato: April 17, 2023, 03:36:19 posle podne »

Isto je i sa zagrevanjem. Ni jednu aktivnost ne valja početi naglo. Nagli pokreti i u svakodnevnom radu i aktivnostima poput čišćenja i majstorisanja mogu biti opasno, najčešće se tako ljudi ukoče. Naravno nelogično je pred svakodnevne aktivnosti zagrevati se ali postepena uvertira u rad je moguća.
Ja pred svaki trening radim zagrevanje a isto tako i kod svake vezbe.Recimo trening grudi pocnem sa bencom krecem sa sipkom od 20kg a zavrsavam sa 150-170kg,sledece vezba je potisak na kosoj klupi,i iako su mi grudni misici vec zagrejani ja i kod ove vezbee pocinjem sa manjom tezinom i tako do 130-140kg na kosoj,pa sledece je razvlacenje sa bucicom gde opet pocnem sa bucicom od 20kg i zavrsim kod bucica od 50kg itd....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #64 poslato: April 17, 2023, 03:33:45 posle podne »

Naravno. Ovde sam htela da istakne i da sedenje i zauzimanje uvek istog položaja dovodi do zatezanja mišića pa je istezanje svakako veoma bitno.
Uh,mene sedenje ubije najvise.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #63 poslato: April 17, 2023, 03:32:58 posle podne »

Naravno da je cilj većine koja idu u teretanu da izgrade mišićnu masu ili da se nabilduju ali to neće imati dobrog efekta ukoliko mišiće i ne istežu. Zategnut mišić je u riziku od pucanja, a na taj način se uložen trud u trening poništava.
Ne samo da je veci rizik od pucanja nego sa istezanjem mozes povecati i obim misica jer kod zategnutog misica ti ako vezbas ne moze jos puno da se zateze dok istegnut misic moze.Ja sam to kod sebe primetio kod bicepsa.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #62 poslato: April 17, 2023, 03:31:24 posle podne »

Trening kao i konstantno sedenje dovodi do zategnutosti mišića.
Na primer, sedenje na stolici ceo dan dovodi do zategnutih tetiva u zadnjem delu butine. To može otežati ispružanje nogu ili ispravljanje kolena do kraja, što sprečava hodanje. Isto tako, kada se tako zategnuti mišići iznenada pokrenu na aktivnost koja ih rasteže, kao što je igranje tenisa, mogu se oštetiti od iznenadnog istezanja. Povređeni mišići možda nisu dovoljno jaki da podrže zglobove, što može dovesti do povrede zgloba.
Meni onda peta jako boli,Ahilova tetiva i donji deo leda,lumbalni i to tako da jedva mogu hodati.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #61 poslato: April 17, 2023, 03:30:02 posle podne »

Meni prija tokom dana da se istežem nevezano za trening, nekad telo i samo traži.
Da,i to se desava,mada onda ne odradim celo telo nego te misice koje kako ti kazes "traze" da ih istezes.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #60 poslato: April 17, 2023, 03:29:04 posle podne »

Istezanje i zagrevanje su mnogo bitno delovi svakog treninga, koliko god da nam teško pada zaista bismo trebali to shvatiti kao obavezu.
Slažem se. To uvek ispoštujem. Zagrevanje i na kraju uvek istezanje. Moramo se truditi da što bolje odradimo ceo trening.
Ja cesto i u toku treninga radim istezanje a na kraju obavezno kao i slobodnim danima kada ne vezbam.
Jel u nekim posebnim situacijama primenjuješ istezanje u toku treninga?
Da,kod treninga grudi,pogotovo posle benca,i to kada radim ili deload ili pumpanje sa manjom kilazom i kod potisaka za ramena.Ovo drugo radim od saobracajke i otkako radim ne boli me to rame koje je bilo dislocirano.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #59 poslato: April 15, 2023, 09:32:53 posle podne »

Isto je i sa zagrevanjem. Ni jednu aktivnost ne valja početi naglo. Nagli pokreti i u svakodnevnom radu i aktivnostima poput čišćenja i majstorisanja mogu biti opasno, najčešće se tako ljudi ukoče. Naravno nelogično je pred svakodnevne aktivnosti zagrevati se ali postepena uvertira u rad je moguća.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #58 poslato: April 15, 2023, 09:23:16 posle podne »

Naravno. Ovde sam htela da istakne i da sedenje i zauzimanje uvek istog položaja dovodi do zatezanja mišića pa je istezanje svakako veoma bitno.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #57 poslato: April 15, 2023, 07:40:06 posle podne »

Samo da se svi dobro zagreju pre treninga, a nakon istog adekvatno istegnu i biće sve u redu. Kada se zna koje su prednosti, kao i koji su rizici ako se ne premenjuju, onda će svako uvideti značaj.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #56 poslato: April 14, 2023, 05:42:50 posle podne »

Naravno da je cilj većine koja idu u teretanu da izgrade mišićnu masu ili da se nabilduju ali to neće imati dobrog efekta ukoliko mišiće i ne istežu. Zategnut mišić je u riziku od pucanja, a na taj način se uložen trud u trening poništava.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #55 poslato: April 14, 2023, 05:40:23 posle podne »

Trening kao i konstantno sedenje dovodi do zategnutosti mišića.
Na primer, sedenje na stolici ceo dan dovodi do zategnutih tetiva u zadnjem delu butine. To može otežati ispružanje nogu ili ispravljanje kolena do kraja, što sprečava hodanje. Isto tako, kada se tako zategnuti mišići iznenada pokrenu na aktivnost koja ih rasteže, kao što je igranje tenisa, mogu se oštetiti od iznenadnog istezanja. Povređeni mišići možda nisu dovoljno jaki da podrže zglobove, što može dovesti do povrede zgloba.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #54 poslato: April 13, 2023, 08:19:13 posle podne »

Meni prija tokom dana da se istežem nevezano za trening, nekad telo i samo traži.
Slažem se. Bitno je da i ostali shvate značaj istezanja.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #53 poslato: April 12, 2023, 06:41:36 posle podne »

Meni prija tokom dana da se istežem nevezano za trening, nekad telo i samo traži.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #52 poslato: April 11, 2023, 09:02:15 posle podne »

Istezanje i zagrevanje su mnogo bitno delovi svakog treninga, koliko god da nam teško pada zaista bismo trebali to shvatiti kao obavezu.
Slažem se. To uvek ispoštujem. Zagrevanje i na kraju uvek istezanje. Moramo se truditi da što bolje odradimo ceo trening.
Ja cesto i u toku treninga radim istezanje a na kraju obavezno kao i slobodnim danima kada ne vezbam.
Jel u nekim posebnim situacijama primenjuješ istezanje u toku treninga?
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.111 sekundi sa 18 upita.