TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397193 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 29, 2024, 06:24:13 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Namirnice koje mogu povećati rizik od raka  (Pročitano 17456 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28870


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #279 poslato: Novembar 07, 2023, 09:21:47 pre podne »

Zavisi sa čim to rade a uglavnom je sve štetno po zdravlje.
Svi oni kazu da to nije stetno za coveka jer ubija samo insekte,ili samo ovo ili samo ono ali cim je to otrov za nesto ne verujem da je to dobro za nas organizam.Pitanje je samo kako nas organizam to absorbuje i dokle moze to da radi.....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28870


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #278 poslato: Novembar 07, 2023, 09:20:10 pre podne »

Nisam baš sigurno koliko je voće I povrće zdravo u današnje vreme kada se prska svim I svačim.
Drugo je ako znate provereno od koga uzimate.
Koliko znam svi prskaju,samo je pitanje u koje vreme,cvetanje ili razvijen plod i koliko puta se prska.
Bas tako.
Bilo je da sam morao jabuku da prskam odmah posle cvetanja jer su bili neki mali listojedi koji su pojeli samo lisce ali skoro sa celog drveta.Ja se trudim da sto manje prskam,ali da bih imao nesto da berem moram nazalost da prskam minimum 2 puta u sezoni.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28870


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #277 poslato: Novembar 07, 2023, 09:18:12 pre podne »

To jesi u pravu. ALi kolicina hrane mora biti veca.
Šta znam, kad uopšte nemaš tu naviku onda je porcija normalna. Verovatno ljudi koji nakon redovnog konzumiranja hleba hoće da ga izbace povećavaju porciju ostalih namirnica.
Ja mislim da je tu Dule mislio da ako ne jedes hleb teze ces se najesti,pre ces imati osecaj glada.
Verovatno samo u pocetku odvikavanja od hleba. Ali treba poceti postepeno. Izbacivanjem iz vecere,pa tako redom. Mada ja konzumiram hleb i meni to nije problem. Iz nekih obroka izbacim,kada ima krompira ili pirinca.
Postepenost je kljuc svega.Jer ako naglo prestanes sa bilo cim pre ces imati osecaj da se vratis tom poroku,a ako postepeno radis vece su ti sanse da uspes.I ja sam tako smanjio unos hleba.
Jeste. Mada evo primera mog ćaleta sa cigarama. Pokušavao je postepeno, ali tako nije uspeo da se odvikne. Već je rešio jedan dan da neće više uzimati i to je to.
Ja sam tako sa cigaretama.Mada nikad i nisam bio neki pusac,navikao sam posle 25 godine,pusio nekih 10-15 godina 7-8 cigareta dnevno a i to vise fuckao i onda jedan dan rekao sebi da mi to ne treba u zivotu i od onda vise nijednu nisam zapalio.
Moj cale je isao i na 3 pakle. U jednom trenutku je morao da spava sedeci,jer je imao gusenje u lezecem polozaju. I onda je resio da prekine.
Uh,svaka mu cast sto je posle 3 pakle na dan mogao da prestane da pusi.Veliki respekt za njega!!!!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28870


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #276 poslato: Novembar 07, 2023, 09:17:03 pre podne »

Konzumiranje vrelih napitaka
Na sreću, SZO je 2016. skinula kafu sa liste kancerogenih namirnica zbog nepostojanja dovoljno dokaza o potencijalnoj povezanosti između konzumiranja kafe i pojave raka, istovremeno, Međunarodna agencija za istraživanje raka (IARC) objavila je izveštaj u kome se navodi da konzumiranje bilo kakvih „vrelih napitaka“ povećava rizik od stvaranja raka. Tradicionalno ispijanje ekstremno vrelih biljnih čajeva u Kini, Iranu i državama Južne Afrike, gde se služe mnogo toplija pića nego u kafićima u Evropi i Severnoj Americi, može biti posebno riskantno, navodi se u izveštaju IARC.
Ja mislim da bi SZO trebala da skine puno hrane sa te liste jer nemaju dovoljno dokaza,samo plase ljude.
Sto bi trebali uzeti u obzir je da sa nijednom hranom/picem ne treba preterivati,izbegavati secere,masti,gmo i za ono za sta 100% znamo da je stetno i to je to.
Samo masti ne bi toliko trebalo izbegavati. Ranije su ih dosta ocrnili. Nema potrebe za time. Ranije su generacije odrastale na masti i hlebu, a onda se svinjska mast krivila za mnogo šta. Nije baš tako.
Ovde bih se složila sa Mikijem. Ne možemo izbegavati baš sve što se proglasi nezdravim. I belo brašno ima svoje prednosti, a o mastima ste već rekli .

Ni so vise ne spada u belu smrt kao nekada.
Ne spada. Ona se uvek koristila. Samo sto sam ja navikao da jedem manje slano i tako mi odgovara.
Ja sam na vikao da jedem manje jos dok sam se takmicio u bodi bildingu i odgovara mi tako.A najveca ironija je da bodi bilderi sada koriste so i to u dosta velikim kolicinama.Onda nismo smeli jer so veze vodu zbog cega nam misici nece biti tako definisani/vidljivi....
To je važno za definiciju. A sada uzimaju diuretike pred takmičenje.
To su uvek uzimali,samo sada su vec preterali sa dozama....
Znaci vise nemaju meru. Preteruje se u svemu, zarad postizanja cilja.
Kao i u svemu i ne samo oni.Naravno opet kazem cast izuzecima.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28870


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #275 poslato: Novembar 07, 2023, 09:16:15 pre podne »

Ko nešto voli i ume da se kontroliše naravno da treba da jede. Kad neko gubi kontrolu to se vidi u svim poljima zdravlja i dr. Tako da su torte i kolači sasvim u redu.
Naravno. Slažem se. Treba konzumirati sa merom. Treba to svima skretati pažnju.
Kad je o ovome rec ja uvek spomenem kao primer sebe koji je u mogucnosti da sa jedne table cokolade svaki dan sam stigao dotle da msecno jednom dvaput pojedem max pola table.
Potrebna je celicna volja. Odlicno si uspeo da se kontrolises.
Bilo je jako tesko,pogotovo u pocetku.Teze mi je to palo nego teski treninzi,veruj mi.
Verujem ti. Uvek sam i smatrao da je teze izboriti se sa necim psihicki,a da je fizicki napor laksi.
Ne samo to da odlucis da neces vise,to je najlakse nego kad naide kriza treba izdrzati i ne pronalaziti izgovore zasto moram....
Kao kada krene apstinencijalni sindrom kod mnogih drugih zavisnosti.
Da,naravno,samo to zato nisam naveo jer sa time nemam licnog iskustva,a sa ovim imam. ;)
Svidja mi se sto cesto navodis sta se tebi sve desavalo i sto podelis sa svima nama svoja iskustva iz raznih sfera zivota. Ja volim isto da podelim iskustva sa drugima.
Hvala ti.
To radim iz vise razloga:da ljudi vide da i sampioni su ljudi od krvi i mesa i oni grese,jedina razlika izmedu sampiona i prosecnog vezbaca je ta sto je sampion nastavio dalje posle svojih gresaka sve dok nije uspeo.Druga stvar je da ne gube vreme trazeci odgovore kao ja,nego odmah dobijaju odgovore na svoja pitanja.Treca stvar je da pokazem da je moguce ici pravim putem,ne prihvatiti izgovore tipa ja ne mogu i slicno....
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #274 poslato: Novembar 06, 2023, 09:35:46 posle podne »

Zavisi sa čim to rade a uglavnom je sve štetno po zdravlje.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #273 poslato: Novembar 06, 2023, 07:15:28 posle podne »

Nisam baš sigurno koliko je voće I povrće zdravo u današnje vreme kada se prska svim I svačim.
Drugo je ako znate provereno od koga uzimate.
Koliko znam svi prskaju,samo je pitanje u koje vreme,cvetanje ili razvijen plod i koliko puta se prska.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #272 poslato: Novembar 06, 2023, 07:14:24 posle podne »

Ako se govori o raku I riziku bolje je pričati koje to namirnice ga ne izazivaju jer u današnje vreme sve je pod rizikom.
Pošto je mnogo toga prskano i ko zna kako još zagađeno zemljište, a kod nas i ozračeno, onda je teško reći šta je sve 100% bez rizika za nastanak raka.
Skoro da ga i nema,samo domace sto ti odgajas a recimo voce sam i ja morao da prskam.....tako da tesko....
Rizik postoji svuda. Tako da ne mozemo vise biti sigurni u to da je neka namirnica zdrava.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #271 poslato: Novembar 06, 2023, 07:11:47 posle podne »

To jesi u pravu. ALi kolicina hrane mora biti veca.
Šta znam, kad uopšte nemaš tu naviku onda je porcija normalna. Verovatno ljudi koji nakon redovnog konzumiranja hleba hoće da ga izbace povećavaju porciju ostalih namirnica.
Ja mislim da je tu Dule mislio da ako ne jedes hleb teze ces se najesti,pre ces imati osecaj glada.
Verovatno samo u pocetku odvikavanja od hleba. Ali treba poceti postepeno. Izbacivanjem iz vecere,pa tako redom. Mada ja konzumiram hleb i meni to nije problem. Iz nekih obroka izbacim,kada ima krompira ili pirinca.
Postepenost je kljuc svega.Jer ako naglo prestanes sa bilo cim pre ces imati osecaj da se vratis tom poroku,a ako postepeno radis vece su ti sanse da uspes.I ja sam tako smanjio unos hleba.
Jeste. Mada evo primera mog ćaleta sa cigarama. Pokušavao je postepeno, ali tako nije uspeo da se odvikne. Već je rešio jedan dan da neće više uzimati i to je to.
Ja sam tako sa cigaretama.Mada nikad i nisam bio neki pusac,navikao sam posle 25 godine,pusio nekih 10-15 godina 7-8 cigareta dnevno a i to vise fuckao i onda jedan dan rekao sebi da mi to ne treba u zivotu i od onda vise nijednu nisam zapalio.
Moj cale je isao i na 3 pakle. U jednom trenutku je morao da spava sedeci,jer je imao gusenje u lezecem polozaju. I onda je resio da prekine.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #270 poslato: Novembar 06, 2023, 06:42:15 posle podne »

Konzumiranje vrelih napitaka
Na sreću, SZO je 2016. skinula kafu sa liste kancerogenih namirnica zbog nepostojanja dovoljno dokaza o potencijalnoj povezanosti između konzumiranja kafe i pojave raka, istovremeno, Međunarodna agencija za istraživanje raka (IARC) objavila je izveštaj u kome se navodi da konzumiranje bilo kakvih „vrelih napitaka“ povećava rizik od stvaranja raka. Tradicionalno ispijanje ekstremno vrelih biljnih čajeva u Kini, Iranu i državama Južne Afrike, gde se služe mnogo toplija pića nego u kafićima u Evropi i Severnoj Americi, može biti posebno riskantno, navodi se u izveštaju IARC.
Ja mislim da bi SZO trebala da skine puno hrane sa te liste jer nemaju dovoljno dokaza,samo plase ljude.
Sto bi trebali uzeti u obzir je da sa nijednom hranom/picem ne treba preterivati,izbegavati secere,masti,gmo i za ono za sta 100% znamo da je stetno i to je to.
Samo masti ne bi toliko trebalo izbegavati. Ranije su ih dosta ocrnili. Nema potrebe za time. Ranije su generacije odrastale na masti i hlebu, a onda se svinjska mast krivila za mnogo šta. Nije baš tako.
Ovde bih se složila sa Mikijem. Ne možemo izbegavati baš sve što se proglasi nezdravim. I belo brašno ima svoje prednosti, a o mastima ste već rekli .
Beli hleb konzumiram,ali ja nemam problem. Neko bi odmah dobio na tezini.
Ja crni jer beli me naduje,ali PRAVI crni a ne obojeni. ;)
Mislim da se nekad previše pažnje obraća i na nadimanje. Pa većina hrane to izaziva. Treba praviti razliku kad je zdravstvena, kad estetska tegoba.
Dr Anita, koji hleb ti preferiras?
Meni je apsolutno svejedno. Retko jedem testo ali kad jedem volim obično testo, domaće kiflice, hlebove, burek itd. Ne opterećujem se sa mira testo biti od zdravijeg brašna kad je samo po sebi nezdravo. Ali napominjen da ja zaista nemam potrebu za njim i ne jedem ga često.
Ja uglavnom kod dorucka jedem hleb,posle se trudim da ga izbegnem.Ja kao zamenu koristim uglavnom krompir i pirinac.Kod krompira ne mislim na pomfrit nego uglavnom kuvani.
Pomfrit uopste i ne razmatramo :) Jedna od dosta nezdravih varijanti pripreme krompira.
Ti i ja i dr.Anita sigurno ne,ali bi onda dosao Dule sa pitanjem,pa sam zato unapred napisao. ;)

Nisam ja valjda ovde najgori? :D
Nisi,daleko od toga,samo volis malo da kontriras. ;D
Ali to je normalno,ne moze a i ne treba da svako ima jednako misljenje kao i drugi.
Dule mi te volimo. ;)

Nije da volim da kontriram, ali prosto imam drugacije stavove. :)
Znam,zato sam i napisao da te volimo da ne mislis da je ovo protiv tebe.Recimo ako se nas troje slazemo ti se garant neces sloziti.S tim da je dr.Anita najumerenija od svih nas,sto je za veliku pohvalu,dr.Nikola sve pedantno izmeri i obrazlozi ja sa svojim iskustvom sve to podrzim i onda dodes ti i sve okrenes naopacke... ;D
Miki, dobro si nas sve opisao. Svaka cast. Genijalno :)
Hvala,trudio sam se.Nisam dzabe imao 10-ku na faksu iz psihologije. ;D
Jos cekam misljenje dr.Anite,da li se i ona slaze sa mojom konstatacijom.
Svaka čast. Psihologija je zanimljiva.
Ja je obozavam,ceo zivot je bio prisutan.I roditelji i svi rodaci su mi prosvetni radnici pa nisam mogao zaobici i da sam hteo.
Psihologija je deo svakodnevice. Ne moze se zaobici.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #269 poslato: Novembar 06, 2023, 06:41:19 posle podne »

Mogu li neke namirnice smanjiti rizik od raka?
Prema naučnim istraživanjima, neke namirnice sadrže korisna jedinjenja koja mogu pomoći u smanjenju rizika od raka. Ovo uključuje hranu kao što je:
Voće i povrće. Prema pregledu iz 2017. godine, voće i povrće su bogati antioksidansima. Ova jedinjenja mogu pomoći u zaštiti ćelija od oksidativnog stresa i oštećenja DNK.
Ovo opet zavisi sa cime je to voce prskano,jer ako je prskano sa nekim jakim herbicidom onda opet nije zdravo....ako nije prskano onda si naravno u pravu.
Slažem se. Ako je prskano voće i povrćče, onda nema ništa od zdravog obroka.
Samo da ti kazem da imam jabuke,kruske,sljive,orah.E sad osim oraha sve sam morao da prskam jer bi mi inace pojeli vaske celo drvo....a hteo sam da nista ne prskam kao moj tata pre visse od 20 godina,ali sam skontao u yadnjih 10 godina ako hoces da imas voce moras da prskas nayalost....Tako da toliko o tome....

Zato sto su i insekti toliko mutirali. Ali i ti sigurno jesi prskao po pravilu i u tacnim dozama za razliku od proizvodjaca npr. malina...
Mozda sam cak i manje prskao nego sto su rekli....stavio vise vode manje tog sredstva.

I sve je bilo ok sa plodovima?
Jeste hvala bogu,bili su jako ukusni i bez dodatnog proteina. ;D
Nije lose ni kad ima zivotinjskih proteina u vocu ;D
Samo da ga ne vidim,onda moze.
Ko zna koliko smo pojeli, a da ne znamo. Najviše u trešnjama. Tako mi se čini. Nekad otvorim svaku trešnju, da se uverim da nema crvića ;D
Tresnje,visnje.Ja ni dan danas ne otvorim bas zato da ne nadem,jer ako nadem necu jesti a ovako mi bas fino. ;D
Bolje da se ne zna ;D Ber Grils bi rekao- pune su proteina ;D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #268 poslato: Novembar 06, 2023, 06:40:04 posle podne »

Konzumiranje vrelih napitaka
Na sreću, SZO je 2016. skinula kafu sa liste kancerogenih namirnica zbog nepostojanja dovoljno dokaza o potencijalnoj povezanosti između konzumiranja kafe i pojave raka, istovremeno, Međunarodna agencija za istraživanje raka (IARC) objavila je izveštaj u kome se navodi da konzumiranje bilo kakvih „vrelih napitaka“ povećava rizik od stvaranja raka. Tradicionalno ispijanje ekstremno vrelih biljnih čajeva u Kini, Iranu i državama Južne Afrike, gde se služe mnogo toplija pića nego u kafićima u Evropi i Severnoj Americi, može biti posebno riskantno, navodi se u izveštaju IARC.
Ja mislim da bi SZO trebala da skine puno hrane sa te liste jer nemaju dovoljno dokaza,samo plase ljude.
Sto bi trebali uzeti u obzir je da sa nijednom hranom/picem ne treba preterivati,izbegavati secere,masti,gmo i za ono za sta 100% znamo da je stetno i to je to.
Samo masti ne bi toliko trebalo izbegavati. Ranije su ih dosta ocrnili. Nema potrebe za time. Ranije su generacije odrastale na masti i hlebu, a onda se svinjska mast krivila za mnogo šta. Nije baš tako.
Ovde bih se složila sa Mikijem. Ne možemo izbegavati baš sve što se proglasi nezdravim. I belo brašno ima svoje prednosti, a o mastima ste već rekli .

Ni so vise ne spada u belu smrt kao nekada.
Ne spada. Ona se uvek koristila. Samo sto sam ja navikao da jedem manje slano i tako mi odgovara.
Ja sam na vikao da jedem manje jos dok sam se takmicio u bodi bildingu i odgovara mi tako.A najveca ironija je da bodi bilderi sada koriste so i to u dosta velikim kolicinama.Onda nismo smeli jer so veze vodu zbog cega nam misici nece biti tako definisani/vidljivi....
To je važno za definiciju. A sada uzimaju diuretike pred takmičenje.
To su uvek uzimali,samo sada su vec preterali sa dozama....
Znaci vise nemaju meru. Preteruje se u svemu, zarad postizanja cilja.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #267 poslato: Novembar 06, 2023, 06:39:08 posle podne »

Ko nešto voli i ume da se kontroliše naravno da treba da jede. Kad neko gubi kontrolu to se vidi u svim poljima zdravlja i dr. Tako da su torte i kolači sasvim u redu.
Naravno. Slažem se. Treba konzumirati sa merom. Treba to svima skretati pažnju.
Kad je o ovome rec ja uvek spomenem kao primer sebe koji je u mogucnosti da sa jedne table cokolade svaki dan sam stigao dotle da msecno jednom dvaput pojedem max pola table.
Potrebna je celicna volja. Odlicno si uspeo da se kontrolises.
Bilo je jako tesko,pogotovo u pocetku.Teze mi je to palo nego teski treninzi,veruj mi.
Verujem ti. Uvek sam i smatrao da je teze izboriti se sa necim psihicki,a da je fizicki napor laksi.
Ne samo to da odlucis da neces vise,to je najlakse nego kad naide kriza treba izdrzati i ne pronalaziti izgovore zasto moram....
Kao kada krene apstinencijalni sindrom kod mnogih drugih zavisnosti.
Da,naravno,samo to zato nisam naveo jer sa time nemam licnog iskustva,a sa ovim imam. ;)
Svidja mi se sto cesto navodis sta se tebi sve desavalo i sto podelis sa svima nama svoja iskustva iz raznih sfera zivota. Ja volim isto da podelim iskustva sa drugima.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28870


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #266 poslato: Novembar 06, 2023, 06:14:05 posle podne »

Nisam baš sigurno koliko je voće I povrće zdravo u današnje vreme kada se prska svim I svačim.
Drugo je ako znate provereno od koga uzimate.
Svakako ga moras prskati.Ja se vec godinama mucim,ne prskam ih i onda kada treba da se bere onda bude pun proteina ako i dode do sazrevanja.A imam sljive,jabuke,kruske,breskve i ako hocu nesto da berem onda moram prskati.Za povrce ne znam,ali komsije koji drze povrce i oni prskaju.Tako da tesko da je u sadasnje vreme zdravo bilo koja namirnica....

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #265 poslato: Novembar 06, 2023, 05:42:26 posle podne »

Nisam baš sigurno koliko je voće I povrće zdravo u današnje vreme kada se prska svim I svačim.
Drugo je ako znate provereno od koga uzimate.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 18 upita.