TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396170 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 15, 2024, 06:07:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 41 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Glutamin za početnike!  (Pročitano 159123 puta)
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #329 poslato: Septembar 01, 2009, 12:55:25 pre podne »

ja cak pocetnicima ne bih nista dala od suplementacije prvih par meseci... iz prostog razloga sto bi za mesec dana bilo - pa ovo nista ne radi a dao sam brdo para :P

A nazalost,to se cesto desava.
« Poslednja izmena: Septembar 01, 2009, 12:59:42 pre podne od strane PANSPORT BEOGRAD » Sačuvana
   
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #328 poslato: Avgust 27, 2009, 08:25:59 pre podne »

ja cak pocetnicima ne bih nista dala od suplementacije prvih par meseci... iz prostog razloga sto bi za mesec dana bilo - pa ovo nista ne radi a dao sam brdo para :P
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #327 poslato: Avgust 26, 2009, 12:45:52 posle podne »

yes  ;D upravo ;D
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12811


Never give up!

« Odgovor #326 poslato: Avgust 26, 2009, 11:39:19 pre podne »

Slazem se ,ali jel ti stvarno mislis da recimo glutamin moze da im pomogne ako su vec duboko u pretreniranosti  :D ;D

Nema sanse ni jedan suplement tu da pomogne.
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #325 poslato: Avgust 25, 2009, 09:33:48 posle podne »

Slazem se ,ali jel ti stvarno mislis da recimo glutamin moze da im pomogne ako su vec duboko u pretreniranosti  :D ;D
Sačuvana
GoranKS
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2040


Muški trener u teretani

« Odgovor #324 poslato: Avgust 25, 2009, 06:19:04 posle podne »

POCETNICIMA SU NAJBITNIJI PREPARATI ZA OPORAVAK MISICA JER ONI ZBOG NEZNANJA O TRENINGU I ISHRANI NAJCESCE ULAZE U KATABOLIZAM I PRETRENIRANOS.
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #323 poslato: Avgust 25, 2009, 04:29:29 posle podne »

Pogledaj post koji sam napisao skroz dole ,jer sam tu sve objasnio

a rekreativac si dokle god nisi PRO....odnosno ne postoji nesto iznad rekreativca,postoji gubljenje vremena u teretani i nesto tipa trening radi fore,ali to je bogohulno prema samom treningu i ne spada ni u rekreaciju cak ...
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #322 poslato: Avgust 25, 2009, 04:16:26 posle podne »

To su sve nebitne gluposti i nebitne nijanse... Mislis da ce osetiti neku razliku ako uzme glut pre ili posle treninga...ili cak u u toku...NECE! Niti ce on osetiti razliku niti ce videti da nesto extra napreduje ako bas pogodi tajming doziranja... totalno je nebitno ljudi... za rekreativce je nebitno. Ne govorim samo o glutaminu...nego o svim supsima... oni sacinjavaju samo jedan mali deo u celoj toj prici. Najbitnije je da se on dobro i redovno hrani a supsi su samo dodatak koji potpomazu u razvoju jedno 10% (daj boze da je i toliko).
Znaci sve stavis u PWM i to je to.... nemojte da razbijate glavu oko toga da li da uzmem 10 ili 15 min ranije i tako tim glupostima...
Slazem se da je nebitno za rekreativce.
Ali kad bi povukli neku liniju i upitali se gde se zavrsava grupa koja se naziva "rekreativci" i gde pocinje grupa onih koji vec ozbiljno vezbaju.
Dajem primer na sebi i slicnima, koji vec odvajamo ozbiljno vreme, novac i menjamo nacin zivota radi ovog sporta.
Pa bi tesko rekao da je neko rekreativac , kad unosi cca 4g proteina po kg kroz ishranu i suplemente, kad jedes na svakih 3 sata gde god da si, kad legnes na vreme i ne skitas previse da bi ti se telo odmaralo, a da ne pricam da ne jedes nista drugo sem ono sto ide uz ovaj sport, e tu se vec zavrsava rekreacija i pocinje nesto vise i ako taj neko ne izlazi na takmicenja!
Pa tu vec pocinje da bude taj tajming veoma bitan!
Ja od kad unosim glutamin, ne mogu da se secam kad sam poslednji put bio prehladjen i tu je odradio svoj posao!
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #321 poslato: Avgust 25, 2009, 10:43:21 pre podne »

Pa dobro,ali mislio sam ukoliko neko radi kardio ili pak trenira na taj dan,a moze i ko ne trenira zajedno glut sa carbs,pojacava kapacitet punjenja,opet kazem po nekim studijama

A o kojim dozama glutamina se radi?

Nebitno,neka klasicna doza od oko 30-40g dnevno..ali u ovom slucaju rasporedis u 2-3 servinga...mozes i ako ne treniras  evo sad bas gledam dosta pro to pominje kao njegovu dobru odliku,ja sam probao u mogu reci da jedino sto se oseti je da nekako hidrati,brze ''kick in'' e sad dal je placebo il ne necu da ulazim jer nisam imao tendenciju da to proveravam vec sam slucajno uporedio sa danima kada sam samo uzimao carbs bez njega...al ja radim kardio jutro pre punjenja lagano da se prokrvim i razbudim organizam pre prvog hidratnog obroka
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #320 poslato: Avgust 25, 2009, 10:01:05 pre podne »

.ako je na kraju nedelje tempirano vremenski onda se slazem..
Yes ;D
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #319 poslato: Avgust 25, 2009, 07:05:21 pre podne »

Pa dobro,ali mislio sam ukoliko neko radi kardio ili pak trenira na taj dan,a moze i ko ne trenira zajedno glut sa carbs,pojacava kapacitet punjenja,opet kazem po nekim studijama

A o kojim dozama glutamina se radi?
Sačuvana
   
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #318 poslato: Avgust 25, 2009, 07:02:37 pre podne »

Bolja je opcija glikogenskog punjenja i ne trenirati taj dan.

ne osporavam ja to,ali neko ko radi glikogensko punjenje taj dan samo je kontra produktivno raditi bilo koji trening

Mislim da je cak Pedja Petrovic negde pisao o tome,i od tada se
na punjenju ,bar u mom slucaju ne trenira :D :D

Sačuvana
   
Nitro
Gost
« Odgovor #317 poslato: Avgust 25, 2009, 12:10:04 pre podne »

.ako je na kraju nedelje tempirano vremenski onda se slazem..
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #316 poslato: Avgust 24, 2009, 10:42:39 posle podne »

ne osporavam ja to,ali neko ko radi glikogensko punjenje taj dan samo je kontra produktivno raditi bilo koji trening
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #315 poslato: Avgust 24, 2009, 09:32:39 posle podne »

Pa dobro,ali mislio sam ukoliko neko radi kardio ili pak trenira na taj dan,a moze i ko ne trenira zajedno glut sa carbs,pojacava kapacitet punjenja,opet kazem po nekim studijama
Sačuvana
Stranice: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 41 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.044 sekundi sa 14 upita.