TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 11:15:02 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 51 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nekoliko saveta za pametnu kupovinu suplemenata  (Pročitano 193236 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #724 poslato: Maj 28, 2020, 06:15:41 posle podne »

Svakako ako nam je ishrana izbalansirana tj ako unosimo npr govedinu u dovoljnoj količini a da smo pritom zdravi, ne be trebali da brinemo o deficitu gvožđa.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #723 poslato: Maj 28, 2020, 06:13:51 posle podne »

U gotovo svim vitaminsko-mineralnim kompleksima imas i gvožđe. Ne vidim zasto bi se izbjegavalo. Jedino ako se uzima posebno kao u slučaju deficita gvožđa  (sideropenijska anemija)... Onda moze doci do nekih komplikacija kao sto su mucnina, dijareja, glavobolja itd...

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
devord
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #722 poslato: Maj 28, 2020, 04:52:49 posle podne »

Pozdrav. Koliko znam ne. Da li te neko savetovao da izbegavas?
Treniras? Postoji li neki zdravstveni problem?
Samo sam citao na dosta mesta da muskarci uzimaju bez gvozdja jer moze doci do akumulacije, i da se teze izbacuje kod muskaraca. Inace treniram 4-5 puta nedeljno.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #721 poslato: Maj 28, 2020, 03:09:56 posle podne »

Pozdrav. Koliko znam ne. Da li te neko savetovao da izbegavas?
Treniras? Postoji li neki zdravstveni problem?
Sačuvana
devord
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #720 poslato: Maj 28, 2020, 02:26:08 posle podne »

Pozdrav, da li muskarci treba da izbegavaju gvozdje, imam u multivitaminu 4.2mg gvozdje glukonat. Da li da uzmem neki drugi, ili je ok uzimati?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #719 poslato: Mart 04, 2020, 08:51:55 pre podne »

I ja takođe nisam primetio razliku, mada u poslednje vreme kupujem samo veliko pakovanje.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #718 poslato: Mart 03, 2020, 11:49:04 posle podne »

O kom se ukusu radi ako nije tajna?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #717 poslato: Mart 03, 2020, 08:52:56 posle podne »

Koristim pomenuti suplement vec dugo, nije mi se desilo nista slicno ako se radilo o ukusu koji je isti u kesici i u kanti. Mozda neko od kolega ima drugacije iskustvo.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #716 poslato: Februar 01, 2020, 09:20:39 pre podne »

Navedena kombinacija je dobra, samo ako si poslozio sve ostalo vezano za ishranu. Prije svega cvrsti obroci pa sve ostalo.

Dodaci ishrani su to da popune neke šupljine vezane za brzi oporavak ili da budu zamjena za neki od obroka kada nismo u mogućnosti da .

Moja preporuka je 10g BCAA prije treninga, 10g u toku i 10g nakon treninga uz Whey protein i neki od secera. Tipa Vitrago ili dekstroza zbog bolje apsorpcije.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #715 poslato: Februar 01, 2020, 03:09:24 pre podne »

Pre nego i kreneš da se opterećuješ detaljima koji se tiču odabira proteinskog suplementa, dobro, ponavljam DOBRO razmisli da li su ti treninzi i ishrana na zavidnom nivou...

I bez proteinskog suplementa, kao i BCAA ćeš napredovati, ako su prethodne 2 stavke ispoštovane...( u prvom redu dovoljan unos proteina osnovnom ishranom, 1,5 - 2 gr po kg, u adekvatnoj proporciji sa mastima i hidratima)...

Malo na temu ishrane, jer mi se čini na osnovu formulacije pitanja da će ti značiti korisne info... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0

O whey proteinu( najbolji izbor), detaljnije... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/koji-je-whey-protein-najbolji-za-pocetnike

O amino kiselinama... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/suplementi-amino-kiselina-nuznost-ili-luksuz

Prelistaj... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija

Proteinski suplement možeš i samo neposredno posle treninga sa npr. 15 gr dekstroze...BCAA, neke preporuke kažu da je optimalno( "delotvorno") doziranje 0,3-0,5 gr po kg dnevno...uzimati u 2-4 doze, idealno, pre, u toku i posle treninga( BCAA + whey su dobar kombo posle treninga)...ekonomik preporuka, 5-15 gr pre i 5-15 gr posle treninga...

Uopšteno o prioritetima u odabiru suplemenata( vitaminsko mineralni kompleksi, omega-3, pa tek onda sve ostalo).... https://www.pansport.rs/tekstoteka/cesto-postavljana-pitanja/prioriteti-u-odabiru-suplemenata

« Poslednja izmena: Februar 01, 2020, 03:11:05 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Nemanja.KIM
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #714 poslato: Februar 01, 2020, 02:20:06 pre podne »

Pozdrav svima, interesuje me preporuka (savet) za suplemente. Visok sam 180cm ,tezna 80kg.Planiram kupovinu Proteina i aminokiselin. Treniram vec 2 meseca pa me interesuje sta bi mi preporucili od proteina? (Razmisljam o kupovini Biotech Iso Whey Zero proteina i uz to aminokiseline u prahu BCAA Zero (9g doza). Da li je dobar odabir i koliko puta bi trebao dnevno da konzumiram i kada.Pozdrav
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #713 poslato: Januar 16, 2020, 02:31:23 pre podne »

@ronaldo9

U pitanju je reklama ili...?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #712 poslato: Mart 22, 2019, 03:18:54 pre podne »

Baš zbog toga što ti zgibovi idu teško tegovi su bolje rešenje jer možeš potepeno da doziraš opterećenje dok ne napreduješ. Druga stvar je takav trening 4 vežbe po 3 serije i 10ak ponavljanja se završava za 30 min. Sat i po vremena sa takvim planom rada znači da praviš prevelike pauze između treninga.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #711 poslato: Mart 20, 2019, 11:54:11 posle podne »

Moraćeš da se upoznaš sa nutritivnim sastavom namirnica, principima za sastavljanje obroka...

Pekara ne može biti dobar obrok...ipak belo brašno nazivaju jednom od belih smrti( uz šećer i so)...dakle uz jaja dodaj npr. ovsene pahuljice...

Bilo bi poželjno da možeš da se dobro organizuješ i oko pripreme obroka...koliko je to moguće s obzirom na obaveze na faxu...

U prilogu ti dostavljam malo opširnije smernice oko načina ishrane, formulisanja obroka i sl. ... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.new#new

Nadam se da će biti volje i vremena za čitanje...

Ne zaboravi da je za svaki uspeh potrebno posvetiti se cilju, tj. realizaciji istog( vreme, novac, posvećenost)...uzalud i najkvalitetnija suplementacija, ako ishrana i trening nisu na zavidnom nivou!

« Poslednja izmena: Mart 21, 2019, 01:12:31 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #710 poslato: Mart 20, 2019, 10:14:59 posle podne »




Imaš li mogućnosti za odlaganje namirnica, pripremu obroka? Ne moraš imati neke zavidne kulinarske veštine niti rekvizite da bi spremio meso, salatu...skuvao pirinač?
Imaš li neku orijentaciju oko toga koliko unosiš proteina, hidrata, masti na dnevnom novou?

Imam.. obicno posle treninga pripremam pirinac kombinovan sa belim mesom.. Orjentaciju oko unosa proteina, hidrata stvarno nemam.. dorucak mi je obicno 3,4 przena jaja( ili pekara kada zurim)... rucak nesto iz menze, posle treninga protein i jos jedan rucak kao sto gore rekoh pirinac i belo meso... i uvece barena jaja... P
Planiram da uzmem blender i da uz protein ubacujem suvo voce, bademe ali ga jos uvek ne koristim kao zamenu za obrok...



Kako ti najčešće izgleda izbor vežbi na treningu, koliko serija i ponavljanja radiš ?


A moj izbor treninga je pa po nekih 4 vrste razlicitih vezbi za jednu vrstu misica, 3 serije po 10 ponavljanja..... nekih sat i po mi ispadne to dnevno provedenih u teretani...
Izbor vezbi sa obzirom da teretana nije mnogo opremljena svodi se sa osvnovne benc, kriva sipka, lat masina, bucice....



Iimam i jos jedno pitanje, tj nesto sto me buni... sipkice mi idu jako tesko, zgibovi mnogo teze i jedva da jedan mogu da uradim sam, sve ostale radim uz pomoc druga... i sad ne znam da li da smanjim teretanu dok ne uspem na sipkicama da stignem do nekog nivao ili to nije povezano? imam osecaj da radim misice a snaga stagnira pa sam u dilemi...
Hvala unapred svima na odgovoru!

Moras da imas neku orjentaciju oko unosa proteina, masti, uh... To je osnova. Ne trebat brojat u kaloriju, ali bar da znas da si tipa izmedju 100-120g po kg tjelesne tezine sto se tice proteina. Isto tako i za masti, uh... I sve ostalo..

Treba da imas bar 4 cvrsta obroka i po mogucnosti jedan proteinski blend kao medju obrok. Ti obroci treba da obiluju proteinima, uh, zdravim mastima i nekom vrstom salate. Znam da sve to nije lako uklopit kad si student, ali bar da tezis ka tome.

Sto se treninga tice, ne moras da smanjis teretanu. Smanji opterecenja sa kojima radis. Gledaj da je forma pokreta pravilna, da mozees da uradis sa odredjenom kilazom minimum 6 ponavljanja i nece biti problema. Snaga ce doci vremenom. Sat i 30 min je previse za pocetnika i to za jednu misicnu particiju. Negdje grijesis. Gledaj da se trening zavrsi u okviru 1h.

Osnovne vjezbe su najbolje vjezbe, posebno za pocetnike. Uz osnovne po jednu izolacionu dodati i sasvim dovoljno. Mnogo je varijanti sto se tice treninga, bilo da je teretana opremljena bolje ili losije, kad imas znanje, malo volje, sa jednom sipkom i 20kg tegova mozemo da odradimo jedan jako produktivan trening.


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 51 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 19 upita.