TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 08:31:05 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 202 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?  (Pročitano 46894 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #2538 poslato: Mart 26, 2024, 08:09:31 pre podne »

Sledeci vikend tojest sa subotu na nedelju pomeramo sat sa 02:00 na 03:00 i opet gubimo sat vremena.Kazu da je ovo zadnje pomeranje vremena,jer nisu mogli svi da se usaglase na kojem da ostanu,na zimskom ili letnjem racunanju vremena.Oko toga su se svi slozili da je bezpotrebno pomerati sat,ali sve mi govori da jos nije gotovo.No videcemo.Za sad sto je sigurno da za nedelju dana pomeramo kazaljke sat vremena unapred..... :( :( :(
Ja se nadam da nećemo više pomerati kazaljke. Neke države su i ukinule te promene, koliko sam čuo.
I kos nas je bilo reci o tome,ali se nisu slozili koji da prihvate letnji ili zimski
Neka se vratimo na staro racunanje,koje god da je bilo i gotova stvar.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #2537 poslato: Mart 26, 2024, 08:08:25 pre podne »

Kakve su ovo promene vremena za ne poverovati.Prvi dan proleća pa ujutru skoro u minusu.
Jos jedan od dokaza klimatskih promena. Bukvalno necemo vise ni imati prelazna godisnja doba.
Rekao sam ja iz zimskih jakni u papuce i kupaci. ;)
Definitivno je tako. Sta da se radi.
Nista ni ne mozemo osim kukati ali sa time opet ne postizemo nista.Zato najbolje prihvatiti i aklimazovati se. ;)
Naravno. Eto juče je bilo baš toplo, a danas vraćanje u zimu :)
A sledece nedelje u nedelju leto sa 26 stepeni....pa ko prezivi pricace....
Video sam prognozu. Haos.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #2536 poslato: Mart 25, 2024, 06:25:15 posle podne »

To tako rečeno zaista zvuči strašno. Ono što sam htela reći je da se treba postići kompromis između onog što želimo, onoga što je na raspolaganju i vremena čekanja. Nekada nije loše imati drugi izbor ili rezervni plan.
Interesantno je za rezervni plan sam poceo imati tek pre par godina.Dotle sam to smatrao samo izgovorom ili necim ako nisi postigao ono sto si hteo pa onda prihvatas ono sto moras,ali sada vec shvatam da ne mora bas da bude tako i u pravu si u nekim situacijama je dobro imati plan B. ;)
Hvala, nekada jednostavno treba da se snalazimo i improvizujemo.
Ja mislim da je ceo svet/zivot snalazenje i improvizacija.
Jeste. Citav zivot nam prodje u nekom snalazenju. Zanimljivo je igrati ovu igru zvanu zivot :)
Tako treba da se posmatra, više kao nešto zanimljivo, ne baš igru. 😁
Dobro nisam konkretno mislio na deciju igru,nego vise kao na pozorisnu igru/predstavu.
Ja sam htela ovim da se ogradi od "igara" koje ljudi igraju među sobom pokušavajući da manipulišu i slično.
Steta je sto ti ljudi trose energiju na takve stvari. Mogli bi da urade nesto dobro za nekog.
Ja mislim da to rade kada postignu svoj maximum popularnosti i u trenutku kada to pocinje da pada oni to ne mogu podneti pa im treba nesto sto ce ih oraspoloziti....opet kazem ne bih da reklamiram te stvari stavise protiv njih sam maximalno!!!
To je kod "popularnih". Ima i onih koji prosto manipulišu tako, kao vid svakodnevnog ponašanja.
Postoje takvi maliciozni ljudi koji šire negativnu energiju i loše utiču na celu okolinu.
Ja takve ljude jednostavno "izbacim" iz zivota.
Pa mora se tako. To je jedini način.
Mora jer ce i tvoj dan,mesec,godinu pokvariti ako ne postupis tako.
Zaista si u pravu, uz ovakav timski duh sve je lakše. Meni se zbog obaveza u poslednjih par dana nešto slabi trenira ali onda kada se setim vas i naše konverzacije pokrenem se lagano.

A mozda ti telu i treba odmor?
Treba s vremena na vreme i to svakako praktikujem. Ovde je više reč o bodrenju kada manjka motivacije.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2535 poslato: Mart 25, 2024, 04:37:45 posle podne »

Sledeci vikend tojest sa subotu na nedelju pomeramo sat sa 02:00 na 03:00 i opet gubimo sat vremena.Kazu da je ovo zadnje pomeranje vremena,jer nisu mogli svi da se usaglase na kojem da ostanu,na zimskom ili letnjem racunanju vremena.Oko toga su se svi slozili da je bezpotrebno pomerati sat,ali sve mi govori da jos nije gotovo.No videcemo.Za sad sto je sigurno da za nedelju dana pomeramo kazaljke sat vremena unapred..... :( :( :(

To govore mislim od 2019 :D Nista im ne verujem!
Nazalost puno ranije.....
Ni ja im ne verujem.Samo mi nije jasno da ako vide koliko je lose donelo ovo pomeranje sto ga ne ukinu?Ne treba platiti za to....Ne bi nikog bolelo....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2534 poslato: Mart 25, 2024, 04:36:33 posle podne »

Potiskivanje svakako ne smatram dobrim mehanizmom odbrane.
Svakako nije dobar ako se često koristi, a povremeno ga svi primenjuju.
Primenjujemo svakako. Samo neko tako funkcioniše celog života i onda se vremenom jave neki psihički problemi.
Bitno je da se problemi rešavaju, a ne guraju pod tepih, ako su mnogo bolni u trenutku svako gurne nešto privremeno pod tepih. Svakako ako osoba ne može sama da se iznese sa problemom nije loše konsultovali edukovanog, stručnog psihoterapeuta koji će joj detaljnije objasniti sve napomenuto.
I treba da se konsultuje psihijatar ili psiholog. Problem je što postoje i one osobe koje očekuju od njih da će im rešiti neke probleme. Važno je da ih neko usmeri, ukaže na razne mogućnosti, a dalje je na samoj osobi da rešava svoje probleme.
Ja sam na to i mislio,nisam mislio da neko umesto mene resi moj problem!To ne bih ni voleo!
Ali ima takvih.
Imaju nerealna ocekivanja. To je nemoguce.
Danasnji roditelji stvarno imaju nerealna ocekivanja.Da budu najbolji ucenici,da budu najbolji sportisti,da budu najbolji u svemu....a sta ako to dete nece da bude sportista?Sta ako to dete ne zeli da bude lekar,nego hoce da bude automehanicar na primer?To je u danasnje vreme sramota.....nazalost.I onda time unistavaju decu.
Dokle god je častan i pošten posao odličan je izbor ako nas zaista interesuje. To pre svega trebamo objasniti odraslima, a onda i deci.
Jer to dete nece biti manje vredno ako bude dobar automehanicar ili moler.A mnogi roditelji to tako smatraju i dozivljavaju ih kao neuspeh....a o tome ne razmisljaju da dete mozda o tome sanja a ne o tome da bude lekar,advokat itd...
U danasnje vreme se uglavnom tako razmislja.
Ali to je pogresno razmisljanje.Jer ce sa time postici da i ako dete zavrsi onu skolu koju je RODITELJ odabrao sigurno nece raditi u toj struci....
I ako radi neće biti zadovoljan.
Sigurno neće biti, kada mu je nametnuto. Ne znam kako ti roditelji to ne shvataju.
Uglavnom i treba raditi na stavovima roditelja, a ne dece.

Ko da radi?
Svi mi! ;)

Znas kako...nezahvalno je roditeljima govoriti kako ti mislis da treba...dosta njih bi se i uvredilo.
Znas ko bi se uvredio?Onaj koji je nesiguran,nedovoljno obrazovan....njih ne bih ni savetovao.Onaj kome je stalo taj ce te poslusati budi siguran.
A i sve zavisi i od pristupa.Kako ces prici,kako ces reci itd....
Zato bi najbolja bila neka predavanja. ;)
Pristup ljudima je veoma bitan. Ko ima blag i pravilan pristup posle nekoliko pokušaja će dopreti do čoveka.
I to treba znati,imati osecaja za to.Nije to za svakoga.
Najteze je u radu sa ljudima. Ne ume to svako.
Pricali smo o tome vec o mojoj profesorici hemije kako je odlicno znala svoju struku ali nije bila za profesora.
U lekarskoj profesiji neki odu da rade po laboratorijama- biohemija, mikrobiologija. Mada nije to uvek ni njihov izbor. Nekad samo dobiju tu specijalizaciju i ne mogu ni da biraju.
Od koga dobiju?Kako ne mogu da biraju?
Situacije su razlicite. Specijalizaciju dobiju od ustanove u kojoj rade i cesto to nije nesto sto im se svidja,ali su potrebe ustanove te koje jesu. Ali sam ja hteo da kazem da ako neko ne voli rad sa ljudima,onda moze u laboratoriji. I to je u medicini moguce.

Ja ovo nisam znao...bas zvuci ogranicavajuce. Nekako, ljude koje poznajem su mi u startu govorili sta zele za specijalizaciju i tako je i bilo...
To nista nije zagarantovano sta ce se dobiti. Dobro je kada oni ispune svoje zelje,da budu zadovoljni.

Ili jedino da cekas.....
Jeste. Ali godine prolaze.
Opet ponavljam, nekad se strpljenje i čekanje ipak isplate. Zavisno od situacije.
Dobro je biti strpljiv. Ali kada vidim i da sa 50 godina idu na specijalizaciju,onda ne znam sta da kazem.

Sta ti tacno tu smeta?
Da covek od 50 godina polako bi se trebao baviti sa penzijom a ne sa specijalizacijom po mom misljenju,ali ce ti dr.Nikola  reci sta njemu smeta. ;)
Ima ljudi koji ne žele u penziju pa im je logično da se u toj dobi usavršavaju.
Naravno da ima i svaka im cast,ali opet sam misljenja da im je lakse to uraditi u tridesetima nego u pedesetima bez obzira da li zeli u penziju ili ne...ili kada zeli.ali ako recimo uradi specijalizaciju u pedesetima dok stekne iskustvo imace 70,pa iako ne zeli u penziju bice star.....
To se opet razlikuje od čoveka do čoveka. Kao što za tebe ne postoji nemoguće u sportu, tako u nečijem mindsetu ne postoji dovoljna starost za penziju i neučenje.
I sa tim se slazem,i ja volim da naucim nove stvari i ne stidim se toga!Ja samo sam mislio na to da covek sa 50 godina nije vitalan za neke poslove kao sto je bio u svojim tridesetim.Samo toliko.Bez da smo spominjali penziju ili neucenje.Nadam se da sam sad uspeo da ti objasnim na sta sam mislio.Ja i ti uglavnom na isto mislimo,siguran sam i sad samo mozda ne znam dovoljno da ti objasnim.
A tu mislim na jezicku razliku !!!
Da, da, razumem te. Samo eto, neko pokušava da održi mentalnu vitalnost. Možda je to više da ne žele da priznaju da stare... Šta znam, različiti su motivi. Elem, neko i sa 50 želi da se usavršava.

To mi bas ima smisla. I sve mi je to ok.
Sa ovim se i ja slazem,ja sam samo rekao da nece covek sa istim elanom raditi svoj posao ako ima 30 godina ili ako ima 50 godina. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2533 poslato: Mart 25, 2024, 04:35:09 posle podne »

Kakve su ovo promene vremena za ne poverovati.Prvi dan proleća pa ujutru skoro u minusu.
Kod nas je bilo -2 a iza NS su rekli da je bilo -1,ali od danas se ocekuje otopljenje a za petak i kisa.Sta ce od svega toga biti videcemo.Nadam se samo da ova drveca sto su procvetala nisu se smrzla....da rodi ove godine . ;)
Evo sada vec kisu najavljuju za sutra,subotu.....i zahladenje,ali bez minusa.
Ni danas nije bila kisa i najtoplije zasad,bio sam u majici kratkih rukava napolju i osecao sam se prijatno. ;)

Mene je boga mi peklo sunce! Ali je bilo prelepo!
I mene je peklo,ali nije bilo neizdrzivo a niti sam pocrveneo od ovog sunca. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2532 poslato: Mart 25, 2024, 04:34:14 posle podne »

Kakve su ovo promene vremena za ne poverovati.Prvi dan proleća pa ujutru skoro u minusu.
Kod nas je bilo -2 a iza NS su rekli da je bilo -1,ali od danas se ocekuje otopljenje a za petak i kisa.Sta ce od svega toga biti videcemo.Nadam se samo da ova drveca sto su procvetala nisu se smrzla....da rodi ove godine . ;)
Evo sada vec kisu najavljuju za sutra,subotu.....i zahladenje,ali bez minusa.

A do kraja emse ca +26!
Da,to sam vec pisao. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2531 poslato: Mart 25, 2024, 04:33:21 posle podne »

Znam da ne funkcionise tako,ali kada bih stalno bio negativan jer bi bila bolja situacija?Ne bi,cak vise i ja bi se osecao lose,a ovako mozda sa svojom pozitivnoscu i "zarazim" nekog. ;)
Ma naravno. Bolje je biti dobro raspolozen,nego stalno nadrndan,da se zargonski izrazim ;D
Zato ja uvek u svemu i u svakoj situaciji probam da gledam pozitivno.Naravno ima trenutaka kada ni ja ne umem,ali se trudim da sto manje takvih trenutaka imam. ;)
Naravno. Mada dosta puta je teško biti i pozitivan. Ne može uvek. Nije sve tako lako.

Ma nije prirodno. Pricajmo o tome.
Otvori temu na to i pricacemo.
Nije prirodno slazem se,ali isto tako nije ni prirodno stalno biti nadrkan zbog necega i uvek traziti izgovore zasto nisam ovo uradio li ono....
Svima nama se desavaju losi trenuci ili trenuci kada nam nije ni do cega,ili se nademo na podu,ali ustanemo otresemo prasinu sa sebe i idemo dalje a ne ostanemo na podu i smizdrimo kako je zivot ne fer prema nama....jer sa time apsolutno necemo nista postici....
[/quote]
To je najgora moguca opcija. To plakanje nad svojom sudbinom. Postoje ljudi koji imaju bas tezak zivot,ali znam da se bore svakog dana,kao da im je sve idealno.
[/quote]

Bore da, ali ce i reci da im je tesko!
[/quote]
Ali to onda nije kukanje.Kukanje je kad ti prekrstenih ruku kukas kako ti je zivot tezak i ne cinis nista da to promenis ili cekas da se to samo promeni....to je kukanje.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2530 poslato: Mart 25, 2024, 04:32:05 posle podne »

Opet su oscilacije u vremena.
Ne znam za vas ali kod mene u teretani vezbaci se zale na vreme.
Dosta ljudi se žali. Evo da podelim i ja svoje iskustvo- meni se prvi put ove zime dešava da imam glavobolje i krvarenje iz nosa usled velikih promena vremena, što nema neki organski uzrok, tj. zdrava sam, a reagujem tako na klimatske promene.

meni oept ovo lici na trovanje... :/
I ti spadas medu ove sto veruju u teorije zavere?Da nas truju iz vazduha?

To nije teorija zavere.
Poenta mog pitanja je bila da li verujes u to da nas truju iz vazduha? ;)

Vazduha, hrane, vode....
A dobro to je drugo,ako si na to mislio,sa tim se slazem.Mislio sam da si hteo da kazes da nas truju iz vazduha sa avionima itd....
Obicno se o tome govori kao o teorijama zavere. Postoji klasicno zagadjenje vazduha,jer i avioni ispustaju stetne gasove. Kao i automobili.
Hvala,hvala,barem je nekome jasno na sta sam mislio. ;)
Da ilustrujemo avionom koji nam ispušta štetne gasove ;D

Samo se vi salite sa time....
Avioni inace ispustaju stetne gasove. Ja se ne salim. Nego kazem da volimo Miki i ja da predstavimo u vidu slike. Zato sam sliku i spomenuo.

To svakako, ali pricamo o chemitrails. :D
I tvoj motor ispusta stetne gasove.....
A chemitrails nije samo iznad Srbije,i u zadnje vreme....tako da ne verujem da je stetnije od tvog motora ili mog auta..... ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2529 poslato: Mart 25, 2024, 04:30:21 posle podne »

Potiskivanje svakako ne smatram dobrim mehanizmom odbrane.
Svakako nije dobar ako se često koristi, a povremeno ga svi primenjuju.
Primenjujemo svakako. Samo neko tako funkcioniše celog života i onda se vremenom jave neki psihički problemi.
Bitno je da se problemi rešavaju, a ne guraju pod tepih, ako su mnogo bolni u trenutku svako gurne nešto privremeno pod tepih. Svakako ako osoba ne može sama da se iznese sa problemom nije loše konsultovali edukovanog, stručnog psihoterapeuta koji će joj detaljnije objasniti sve napomenuto.
I treba da se konsultuje psihijatar ili psiholog. Problem je što postoje i one osobe koje očekuju od njih da će im rešiti neke probleme. Važno je da ih neko usmeri, ukaže na razne mogućnosti, a dalje je na samoj osobi da rešava svoje probleme.
Ja sam na to i mislio,nisam mislio da neko umesto mene resi moj problem!To ne bih ni voleo!
Ali ima takvih.
Imaju nerealna ocekivanja. To je nemoguce.
Danasnji roditelji stvarno imaju nerealna ocekivanja.Da budu najbolji ucenici,da budu najbolji sportisti,da budu najbolji u svemu....a sta ako to dete nece da bude sportista?Sta ako to dete ne zeli da bude lekar,nego hoce da bude automehanicar na primer?To je u danasnje vreme sramota.....nazalost.I onda time unistavaju decu.
Dokle god je častan i pošten posao odličan je izbor ako nas zaista interesuje. To pre svega trebamo objasniti odraslima, a onda i deci.
Jer to dete nece biti manje vredno ako bude dobar automehanicar ili moler.A mnogi roditelji to tako smatraju i dozivljavaju ih kao neuspeh....a o tome ne razmisljaju da dete mozda o tome sanja a ne o tome da bude lekar,advokat itd...
U danasnje vreme se uglavnom tako razmislja.
Ali to je pogresno razmisljanje.Jer ce sa time postici da i ako dete zavrsi onu skolu koju je RODITELJ odabrao sigurno nece raditi u toj struci....
I ako radi neće biti zadovoljan.
Sigurno neće biti, kada mu je nametnuto. Ne znam kako ti roditelji to ne shvataju.

Pa vecina ne shvata, jer ne zna bolje. Verovatno su i oni isto doziveli...
Bas bih zato i menjao jer znam da je meni bilo lose onda necu to isto lose raditi mom detetu ili mojoj deci....
To je najteže- prekinuti taj prenos sa generacije na generaciju.
Sve zavisi kako si ga doziveo.Jer ako smatras normalnim i ti ces preneti a ako si saznao ili uvideo da je to lose onda naravno neces preneti. ;)
Mi cemo preneti mozda nesto drugo.
I to stoji. Ne mozemo biti savrseni. Niko od nas nije. Svi mi pogresimo u necemu.
U jednom americkom filmu sam cuo kao klinac jednu odlicnu recenicu na engleskom,mada od onda nisam uspeo da saznam koji je to film u pitanju.Uglavnom recenica zvuci ovako:nobody is perfect.But who wants to be nobody?
I to mi je od onda ostalo u pamcenju.
Lepa rečenica, lepota jeste u nesavršenosti, ali i u radu da budemo što bolji.
Lepo si rekla. A jesmo svi nesavrseni. Samo je dobro teziti da budemo sto bolji,iako idealno ne postoji. Ali ako ne napredujemo,onda sustinski idemo unazad. Zato svaki dan treba da uradimo nesto za sebe.
Da,ali da li raditi svaki dan na sebi dovodi do savrsenstva?Ja mislim da ne i nije to ni cilj,nego da se svaki dan radi nesto na sebi.
Apsolutno, cilj je raditi na sebi i zadovoljstvu u procesu samo izgradnje, a ne savršenstvo.
To je najvaznije. Sam proces napredovanja. A obicno su ljudi fokusirani na cilj. To je greska. Treba uzivati u svakom trenutku svog napretka.
I cim ljudi to shvate brze i bolje ce napredovati jer nece celo vreme da se nerviraju oko toga.

Pa naravno , ali nije lako...
Niko nije ni rekao da je lako. ;)
U zivotu najcesce nista i nije lako. Ali nema potrebe da gledamo tako na stvar. Sami sebi olaksamo.
Sve samo pozitivno.Ako ti zivot baci limun ti napravi limunadu. ;)
Tako je. Inace taj izraz je jednom upotrebljen i u seriji Dva ipo muskarca. Prakticno si citirao Carlija ;D

Mnogi su to rekli....
E sad nemoj tako.Ja sam rekao i dr.Nikola je rekao da je Carli rekao u seriji Dva i po muskarca. ;D ;D ;D
Dule nije naveo tacno ko je rekao ;D ;D ;D Trazi se autor. Kako bismo sada naveli literaturu? ;D
Tacno tako.Od nas trazi da sve objasnimo a posle ni on ne radi to. ;D

Smanjite sa prozivkama, vecito ja crna ovca. :D
Nisi crni ovca. Samo se malo salimo ;D

Ali se tako i osecam. :D
Ali onda to nema veze sa nama. ;D ;D ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2528 poslato: Mart 25, 2024, 04:29:34 posle podne »


Problem je sto se najcesce sve to stavlja pod tepih. I na kraju se nista ne resava.

Vecina stvari...nemaju ljudi vremena da se bave sobom.
To je najobicniji izgovor da nemaju vremena da se bave sa sobom!!!!

ALi ima i realnosti u tome!
Nema i to sam ti milion puta dokazao!!!!Da pored posla,bavljenja sporta profesionalno,porodice itd imam vremena za stvari do kojih mi je stalo!!!!
Miki,ti si dokaz da je i nemoguce moguce. Ne mislim samo na ovo sto si sada rekao. Ima tu mnogo stvari koje si i ranije pricao.
Sve se svodi na to sta hoces!Ali istinski iz dubine duse! ;)
Jeste. Kako je rekao jedan monah- Kakve su ti misli,takav ti je zivot. Ove reci su velika istina.

Kako zracis-tako privlacis? :D
[/quote]
To nije uvek tako..... ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2527 poslato: Mart 25, 2024, 04:28:47 posle podne »

Opet su oscilacije u vremena.
Ne znam za vas ali kod mene u teretani vezbaci se zale na vreme.
Dosta ljudi se žali. Evo da podelim i ja svoje iskustvo- meni se prvi put ove zime dešava da imam glavobolje i krvarenje iz nosa usled velikih promena vremena, što nema neki organski uzrok, tj. zdrava sam, a reagujem tako na klimatske promene.

meni oept ovo lici na trovanje... :/
I ti spadas medu ove sto veruju u teorije zavere?Da nas truju iz vazduha?

To nije teorija zavere.
Poenta mog pitanja je bila da li verujes u to da nas truju iz vazduha? ;)

Vazduha, hrane, vode....
A dobro to je drugo,ako si na to mislio,sa tim se slazem.Mislio sam da si hteo da kazes da nas truju iz vazduha sa avionima itd....
Obicno se o tome govori kao o teorijama zavere. Postoji klasicno zagadjenje vazduha,jer i avioni ispustaju stetne gasove. Kao i automobili.
Hvala,hvala,barem je nekome jasno na sta sam mislio. ;)
Da ilustrujemo avionom koji nam ispušta štetne gasove ;D

Samo se vi salite sa time....
Ne salim se,ja ne verujem u to!!!
Puno im je jednostavnije da nas truju hranom i jeftinije nego ovo iz aviona....
To je isto kao neko veruje u vanzemaljce....ja ni u to ne verujem dok mi se ne dokaze suprotno!

A verujes da je Zemlja okrugla? :D
Vidis,provociras,a posle kukas....
Verujem. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2526 poslato: Mart 25, 2024, 04:26:56 posle podne »

To tako rečeno zaista zvuči strašno. Ono što sam htela reći je da se treba postići kompromis između onog što želimo, onoga što je na raspolaganju i vremena čekanja. Nekada nije loše imati drugi izbor ili rezervni plan.
Interesantno je za rezervni plan sam poceo imati tek pre par godina.Dotle sam to smatrao samo izgovorom ili necim ako nisi postigao ono sto si hteo pa onda prihvatas ono sto moras,ali sada vec shvatam da ne mora bas da bude tako i u pravu si u nekim situacijama je dobro imati plan B. ;)
Hvala, nekada jednostavno treba da se snalazimo i improvizujemo.
Ja mislim da je ceo svet/zivot snalazenje i improvizacija.
Jeste. Citav zivot nam prodje u nekom snalazenju. Zanimljivo je igrati ovu igru zvanu zivot :)
Moramo,jer recimo one vrednosti sto su mene ucili toga sad nema vise,to samo iskoriscavaju....zato sam i rekao da je zivot snalazenje.
U nekom trenutku se svet drasticno promenio,pa tako i mi moramo da se menjamo.
I one vrednosti koje su nama utuvili u glavu da tako kazem vise ne vaze.Sad vaze neka sasvim druga pravila.Ne kazem da je sve lose,jer onda bih lagao,ali da bih bili u korak sa vremenom moramo neke stvari/navike i mi da menjamo i sto pre to uradimo bezboljnije cemo proci.
Hteli, nehteli , tokove i promene treba da pratimo, a nikada nije idealno.
Moramo da budemo u toku. Prihvatimo šta je dobro i stalno kritički procenjujemo.
Moramo ako hocemo da uhvatimo korak sa danasnjicom.

Da li je to i nuzno?
Nije nuzno,moze covek zaostati,ali zasto?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2525 poslato: Mart 25, 2024, 04:25:53 posle podne »

To tako rečeno zaista zvuči strašno. Ono što sam htela reći je da se treba postići kompromis između onog što želimo, onoga što je na raspolaganju i vremena čekanja. Nekada nije loše imati drugi izbor ili rezervni plan.
Interesantno je za rezervni plan sam poceo imati tek pre par godina.Dotle sam to smatrao samo izgovorom ili necim ako nisi postigao ono sto si hteo pa onda prihvatas ono sto moras,ali sada vec shvatam da ne mora bas da bude tako i u pravu si u nekim situacijama je dobro imati plan B. ;)
Hvala, nekada jednostavno treba da se snalazimo i improvizujemo.
Ja mislim da je ceo svet/zivot snalazenje i improvizacija.
Jeste. Citav zivot nam prodje u nekom snalazenju. Zanimljivo je igrati ovu igru zvanu zivot :)
Tako treba da se posmatra, više kao nešto zanimljivo, ne baš igru. 😁
Dobro nisam konkretno mislio na deciju igru,nego vise kao na pozorisnu igru/predstavu.
Ja sam htela ovim da se ogradi od "igara" koje ljudi igraju među sobom pokušavajući da manipulišu i slično.
Steta je sto ti ljudi trose energiju na takve stvari. Mogli bi da urade nesto dobro za nekog.
Ja mislim da to rade kada postignu svoj maximum popularnosti i u trenutku kada to pocinje da pada oni to ne mogu podneti pa im treba nesto sto ce ih oraspoloziti....opet kazem ne bih da reklamiram te stvari stavise protiv njih sam maximalno!!!
To je kod "popularnih". Ima i onih koji prosto manipulišu tako, kao vid svakodnevnog ponašanja.
Postoje takvi maliciozni ljudi koji šire negativnu energiju i loše utiču na celu okolinu.
Ja takve ljude jednostavno "izbacim" iz zivota.

Odlicno ako ih na keca prepoznas i to uradis.
Godine cine svoje,takve prepoznas na kilometar.... ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2524 poslato: Mart 25, 2024, 04:24:43 posle podne »

To tako rečeno zaista zvuči strašno. Ono što sam htela reći je da se treba postići kompromis između onog što želimo, onoga što je na raspolaganju i vremena čekanja. Nekada nije loše imati drugi izbor ili rezervni plan.
Interesantno je za rezervni plan sam poceo imati tek pre par godina.Dotle sam to smatrao samo izgovorom ili necim ako nisi postigao ono sto si hteo pa onda prihvatas ono sto moras,ali sada vec shvatam da ne mora bas da bude tako i u pravu si u nekim situacijama je dobro imati plan B. ;)
Hvala, nekada jednostavno treba da se snalazimo i improvizujemo.
Ja mislim da je ceo svet/zivot snalazenje i improvizacija.
Jeste. Citav zivot nam prodje u nekom snalazenju. Zanimljivo je igrati ovu igru zvanu zivot :)
Tako treba da se posmatra, više kao nešto zanimljivo, ne baš igru. 😁
Dobro nisam konkretno mislio na deciju igru,nego vise kao na pozorisnu igru/predstavu.
Ja sam htela ovim da se ogradi od "igara" koje ljudi igraju među sobom pokušavajući da manipulišu i slično.
Steta je sto ti ljudi trose energiju na takve stvari. Mogli bi da urade nesto dobro za nekog.
Ja mislim da to rade kada postignu svoj maximum popularnosti i u trenutku kada to pocinje da pada oni to ne mogu podneti pa im treba nesto sto ce ih oraspoloziti....opet kazem ne bih da reklamiram te stvari stavise protiv njih sam maximalno!!!
A i mislio sam da generalno postoji problem sa takvim ponasanjem kod nekih osoba,ne samo medju poznatim licnostima. Zalosno je sto je tako.
To opet zavisi kako neko moze sve to da podnese.

I da li moze uopste?
Sigurno moze,jer ima jako puno ljudi kojima je to uspelo,samo se ne treba predavati.Kazem ja kome je isto jako tesko palo proci kroz sve to da se necu vise takmiciti....fali mi taj adrenalin...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 202 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.122 sekundi sa 18 upita.